Tudomány vagy hülyeség?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Kíváncsi vagyok, hogy az elkövetkező tíz évben lesz-e belőle valami, ha már így sokszorosan finanszírozták a gyártását.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ígéretesnek tűnik ha tömeggyártásba kerül kíváncsi leszek mennyi lesz darabja...

Mondjuk ehhez csak egy bevállalosabb gyártóra van szükség.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mondjuk azok után, hogy két héttel a határidő előtt a pénz tízszeresét összehozták a támogatók, szerintem a gyártók is láthatják, hogy van rá igény. :)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Minden a reklámon fog múlni. Hogyha szarul reklámozzák, a kutyát sem fogja érdekelni, hogy Kickstarteren, az oldalon, amiről a fél világ még csak nem is hallott, milyen eredményekkel zárt.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Touch screen ruci a sportoló geek népnek ::^_^::

Kép

http://futuristicnews.com/clothing-with ... abilities/
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

JimRaynor írta:sportoló geek
Ellentmondás! :!: :!: :!:
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Sárkánybaby írta:
JimRaynor írta:sportoló geek
Ellentmondás! :!: :!: :!:
Én szerintem nem zárja ki a 2 egymást legfeljebb ritkább az átlagnál.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A http://pilates.blog.hu szerkesztője is kütyümán.
Van jópár érdekes kütyü sportolóknak, pölö ipoddal összehangolható futócipő, ami zenehallgatás közben méri a teljesítményt, vagy például az abszolút vezetéknélküli mp3-lejátszó. Majd rákérdezek ismerősnél, hogy rendesen a fején marad-e futásnál. De nekem egyelőre egy normális cipőt kell vennem ehhez. XD
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem rossz cucc , én eddig csak napszemüveg/mp3 lejátszót kombót láttam az jó de csak hosszútáv futáshoz mert sprinteknél kell egy rögzítő pánt hogy ne repüljön világgá. ::^_^::

Távolság egyenetlen terepen elég nehezen kivitelezhető tekintve ,hogyha fáradunk a lépés távolság is egyre csökken szóval elég pontatlan adatokat kapnánk... (bár lehet hogy meg lehet ezt is oldani)

Nálam egy átlagos 12 km távon van egy mp3-s / pulzus mérő óra / szemüveg / meg decathlonos futó felszerelés... Az öregebb generáció igen morc szemöldök ráncolással illetik ezt is ami már a városban már átlagosnak számít mondjuk ott meg nem futnék mert a Dunakanyar levegője 100X jobb mint a fővárosban.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ez tudomány, de közben meg akkora hülyeség, hogy lehidalok! XDDDD :LOL: :hammer: :thumb:

Dalszöveg:
There was a time when to amplify DNA,
You had to grow tons and tons of tiny cells.
(Oooh) Then along came a guy named Dr. Kary Mullis,
Said you can amplify in vitro just as well.

Just mix your template with a buffer and some primers,
Nucleotides and polymerases too.
Denaturing, annealing, and extending,
Well it’s amazing what heating and cooling and heating will do.

[Chorus]
PCR when you need to detect mutation (detect mutation)
PCR when you need to recombine (recombine)
PCR when you need to find out who the daddy is (who’s your daddy?)
PCR when you need to solve a crime (solve a crime)
[x2]
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ez kegyetlen :thumb:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

És egy kicsit komolyabb talán az egyik leggrandiózusabb álmokat dédelgető vállalat:

Deep Space Industries

Kép

http://futuristicnews.com/deep-space-in ... ure-video/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mindig is szimpatikusak voltak nekem a kabócák. :vigyor: (Ez amúgy főleg mostanában jöhet jól, amikor egyre több baktérium lesz antibiotikum-rezisztens.)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Tehát csak sejtfal nélküli baktériumok ellen jó?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Na én itt beleoffolok nektek, de meglepődve tapasztaltam, hogy a figuragyártók összeszedték magukat (eredeti art). Ebből a cuccból mindig valami ocsmány dolgot hoztak ki... HA hoztak ki. Komolyan, csak azt sajnálom, hogy a fenti kép ellenkező nemű párjából (ebből), meg egyáltalán, bármelyik faj ellenkező neméből nem készül figura.
Ne gyertek nekem azzal, hogy a csajok nem MMORPGznek, mert ez olyan, mint a fingás: mindenki csinálja, csak a csajok nem vallják be.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Tehát csak sejtfal nélküli baktériumok ellen jó?
Azért szerintem annál jobb. :wink:
If the bacteria are soft enough, the strain is too great and they tear. (This system doesn’t work on bacteria with more rigid membranes).
Szóval keményebb sejtfalú bacik túlélik a "vietnámi tüskés csapdát" (XD), de azért a "puhábbakat" így is elpusztítja, nem csak a sejtfal nélküliek halnak bele. Bár lehet ez nem is baj, a teljesen steril környezet sem jó. ^^"

Apropó, te voltál Japánban, ebből mennyit tapasztaltál?
Silver particles already to this and it works on bacteria, viruses, and fungi. They coat everything in Japan this way ... from atm buttons to door knobs.
(Legfelső komment volt a kabócás cikk alatt.) Mondjuk ha tényleg ezt használják és ilyen sok felületen, lehet nem véletlen, hogy pont náluk kellett már "koszinjekciókat" adni a gyerekeknek, hogy egyáltalán normálisan működő immunrendszerük legyen, lásd előző bekezdésem utolsó mondata.
Sárkánybaby írta:Ne gyertek nekem azzal, hogy a csajok nem MMORPGznek, mert ez olyan, mint a fingás: mindenki csinálja, csak a csajok nem vallják be.
:lol: Ez nyert. XD Bár nem tudom amúgy az MMO-t miért kéne letagadni? Most már gamernek lenni is gáz? Vagy inkább: még mindig gáz annak lenni? (Csak azért, mert amikor a szakdogámhoz olvastam az MMO-s szakszövegeket, ott is átlagban olyan 80-20%-ra jött ki a férfi-nő arány, ergo vagy tényleg ennyivel kevesebben vannak, vagy még egy ilyen közvéleménykutatásban is hazudnak. ^^") Ja, amúgy ellenkező nemű figurát nem hozza be valamiért, a főoldalra dob ki a link.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

(Most nézem, hogy én az új post gombra nyomtam, és nem figyeltem, hogy nem az Offtopicba írok. ^^")

Gamer csajok vannak, elég sokan. Sőt. A gamerek köbö fele csaj. Csakhogy van kettő: a pózer, és aki csendben van. Az előbbi elég sokrétű, de kettő nagyon kimagaslik: az egyik, aki próbál minnél erotikusabban magáratekerni pár Xbox controllert és feszíteni egy PS3 mellett (mert a"sok hülye kis szűz majd tapad" az egyébként 6/10-es csajra... apropó, azt tudtuk, hogy az átlag gamer életkor 25-30 év?), a másik pedig a feminista, akik istenem, mindenhol ott vannak. Persze vitatható, mennyire indokolt a játékszakmában a szexizmust feszegeni, én csak annyit mondok erre: aki nem tud ezzel együtt élni, az kapja be tövig. MINDIG készültek termékek, amiket kifejezetten pasiknak gyártanak le, de a játékok vélt vagy valós hibáit MINDIG könnyebb meglovagolni, és elefántot csinálni belőlük.
Volt egy csaj, eskü nem rémlik már a neve, KS-en akart pénzt gyűjteni egy Youtube sorozathoz, hogy a nők videójátékokban elfoglalt szerepéről beszéljen. Anita....akárki, nem is ez a lényeg. Én magam is úgy gondolom, hogy ez egy nagyon gerinctelen koldulás volt, de azért nem érdemelte amit kapott. Célozta többek közt a nők jellemét... és azoknak a hiányát. De az ilyeneknek soha nem jó semmi. Nem jó, ha a női szereplő azért van, hogy a hűtőbe tegyék. Nem jó, hogyha túl erős. Nem jó, hogyha túl érzékeny. Nem jó, ha ő a főgonosz, nem jó, hogyha ki van emelve a nőiessége. Nem jó, ha nem túl erős, de elég érzékeny, ha nem túl szép, de nem is randa. Nem jó, ha sapka van rajta. Ehhez az egészhez én csak egy dolgot fűznék hozzá. Én Tomb Raideren szocializálódtam gyerekként, olyan 6-7 osztályos korom óta. 5. osztályban hármas voltam angolból, szerintem ez megmagyarázza, mennyit értettem én akkoriban AKÁRMILYEN játékból is. Azóta, hogy számítógépes játékokkal játszok, mindegy az, hogy mit, a sztori felét én költöm hozzá. Jött az MMORPG, és a "saját mesketénk" gigányi méreteket öltött (ez nem túlzás).
Persze, fontosak a karakterek egy játékban, de ha nem von be, nem érzi úgy az ember, hogy éppen Mario/Link/Lara/Altair/Cloud/jaj tudjátok helyett saját maga rohangál a képernyőn, akkor bukik a dolog. A játékokban ez a lényeg: még ha előre megrendezett cutsceen-ekbe is futunk bele, úgy érezzük, MI futunk, és nem csak látunk valakit a monitoron.

Persze, látom én azt a sok "úúú, nézzétek, dögös csajokkal nyomtuk tele" pasimágnes játékokat, és a körülöttük kialakult káoszt, de ha valamilyen csaj elkezd hadonászni, és szidni a szexizmust, az csak olaj a tűzre.
Arra nem gondolnak, hogy ŐK meg az Ő nemük mire képes. Én meg igyekszem nem észrevenni, mert már rosszul vagyok egyes csajok egyes dolgaitól.

Egyszer valaki mondta: nincsen pasi játékos, meg csaj játékos, játékos van. Sok csaj ezért húzódik meg a tömegben. Bár ehhez csak annyit tennék hozzá: hogyha egy gamer csaj megszólal (úgy, hogy a kilétét jótékony homály fedi), nem hiszem sokan
a) gondolnának arra, hogy csajjal van dolguk
b) ha gondolnának is rá, nem biztos, hogy felismernék benne a nőt.
Van az az internetes szabály, hogy az interneten nincsen nő. Én ezt úgy fogalmaznám, hogy "bár az internetnek nincs neme, egy kicsit mégis pasi".

Még egy utolsó gondolat, és zárom SB epikus kirohanását: Mikor gyerek voltam, és kerestem a helyem a nagyvilágban, feministának vallottam magam. Büszke voltam arra, hogy nő vagyok, hogy olyan tulajdonságokkal bírok, amik különböznek a féfiaktól, és hogy milyen jó ez. Úristen, ez mekkora hülyeség... Bár valóban különbözünk, de nem szabad ezt ennyire hangoztatni, mert sokkal jobban hasonlítunk egymásra, mint amennyire különbözünk. Az emberek lassan nem egy másik embert látnak az ellenkező neműben, hanem potenciális "áldozatot". Ezt a szakadékot pedig nem a videójátékok ásták, ott van az régóta, a TV meg kiszélesítette. Tudom én, hogy ez az egész "nők vs férfiak" probléma nem, vagy csak nagyon nehezen megoldható, de talán máshogy kéne megközelíteni a dolgokat. Mondjuk "nők & férfiak".

Ja igen, és ezzel télleg vége.
Miért nem vallják be a csajok, ha játszanak valamivel? Mert megkapják a "húzz vissza a konyhába, és hozz nekem egy szendvicset" dolgot. Ez persze egy bunkó hozzáállás (már ha az illető komolyan gondolta), de ez fakadhat abból is, hogy bunkókám még nem találkozott online csajokkal. Szar kifejezéssel élve lehet ez egy rácsodálkozás. Én teljesen tisztában vagyok azzal, hogy ez a hangos kisebbség, kortól függetlenül, de igazából ez a gond: hangosak. Nem véletlenül van a játékoknak oly rossz híre. (Ez, meg ugye a médiának kell találnia maga helyett egy bűnbakot.)
A nemhozzabe képre, remélem ezt fogja, ha még egyáltalán érdekel. XD

És akkor kanyar a tudományra: ha én egyszer egy légtérben maradok egy 3D nyomtatóval, nem az lesz a kérdés, hogy mit nyomtassak, hanem hogy milyen sorrendben. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ilyen nő vs férfi dolgokkal nem nagyon húztam az időt mert aki ilyesmin kiakad vagy szidja a másik nemet az .

a.) nagyon rossz mintát kapott gyerekként
b.) alapból egy kis bunkó kisebbségi komplexussal küzdő egyén
c.) rossz napja és valakibe bele kell és ezt hol a legkönnyebb?

Egyébként a másik oldalról férfiként én is inkább feminista irányba hajlok bár az utolsó 2 barátnőm után már ez a hozzáállás jelentősen csökkent akik azon akadtak ki hogy engem mért nem lehet úgy irányítani mint minden más férfit. hát ő mittomén legyen az ő bajuk nincs hozzám rendelve távirányító...

Egyébként akit nagyon szeretek a feministák közül az Joan Slonczewski : Génszimfónia,Ajtó az óceánba és az Elizíum Lánya borzasztóan jól átgondolt könyvek és jól kezelik a nemek közötti különbségeket.

Animében talán a legjobb bár az alap témája nem ez a Wandering Son áll a legközelebb a társadalom nemek elhelyezkedése szerinti viszonyuláshoz. Ott is elég jól ráláttak a dolgokra.

Amúgy szerintem nemek között különbség nincsen érzelmi téren, csak társadalmi nevelés vagy elnyomás van ami így tükröződik rajtunk...

Legjobban talán az Eve-Online kezelik az ilyesmit:

F: Jé lány vagy?
L: Miért gondot jelent?
F: Hát nem csak meglepődtem tudod nem sokan játszanak erre lányok...
L: Aha
F: Figyusz letudnád szállítani nekem ezt a lőszer mennyiséget az XY bázisra most? :thumb:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Most megy a tévében:

Egy pszichológus szerint a nyugati világban a depresszió egyik oka az, hogy a túl sok választási lehetőség miatt az emberek inkább nem is választanak, és ha ez tartósan fennáll, negatívan hat a közérzetünkre. Érdekes elmélet. :D Túl sok lehetőség közül választani tényleg nehéz, ha nincsenek konkrét elképzelései az embernek, vagy nincs látványos különbség a választandó dolgok között.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A múltkori kabócás hírnél is érdekesebb, remélem, tényleg működni fog a dolog.

Mit is mondhatnék még? :D "I, For One, Welcome Our New Insect Overlords" XDDD

Viccen kívül: kíváncsi vagyok, ezután jobban érdekli-e majd az embereket a sorsuk? Ugye legutóbb még az volt, hogy:

-Drasztikusan fogynak a méhek!
-Bitch please, akkor majd csinálunk mechanikus méheket és azok porozzák be a virágokat! Mert megtehetjük!
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Most figyeljetek! :vigyor:
Titkos, ne járasd már folyton a repülőgépeidet!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Most figyeljetek! :vigyor:
Titkos, ne járasd már folyton a repülőgépeidet!
:lol: (A kommentre, meg úgy az egész cikkre is. XD)

"Egyesek szerint Csernobil ehhez képest játék volt."

Így van, aki nem engedelmeskedik, annak legközelebb a városa fölött fogok sétarepülni! :LOL:
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nemtom, csak én vagyok ilyen emberszerető, de valahol remélem, hogy akik elhiszik ezt a baromságot, azokat tényleg megmérgezi a titkos permetezés. A világ sokkal jobb hely lenne az iskolázatlan pánikkeltők nélkül.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tudomány vagy hülyeség?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Szaniszló bátya is ebből él már jó pár éve. Sajnos vannak szép számmal aki meg is eszik kis hazánkban ezeket a mérhetetlen hülyeségeket.
Válasz küldése