A Büszke Ember

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kép

Azon gondolkoztam hogy általában véve probléma orientáltak vagyunk és mindig csak hibát látjuk a szépség helyett.

Ez egy amolyan melldöngetős topic bármi jöhet ide ami határokat feszeget fizikai vagy szellemi téren egyaránt.

Mert igen emberek vagyunk e bolygó csúcsragadozói legyünk büszkék rá. :cool:

Egy kis kezdő lökés:

http://www.youtube.com/watch_popup?v=EEu42L0ufBY
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Na még 1X :D

Ha le vagy rongyolva.

http://www.youtube.com/watch?v=_tjYoKCBYag
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ez egy valóban kemény magyar srác.

Kép

-> http://sport.msn.mainap.hu/egyeni/megke ... nus-11846/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: scineram »

Asszem ez neked való, Jimbo.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Ayla »

egyszerűen csak :')
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Köszönöm ::^_^::
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Oké, sírtam.
A tüzes-mentősről ez jutott az eszembe.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

scineram írta:Asszem ez neked való, Jimbo.
Engem is megkönnyeztetett! :)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem is kijöttek a könnyeim. SB kutyás videója meg már csak hab volt a tortán. :cry:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Awww, ez jólesett. :)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Néha ilyen is kell. Különben teljesen elborítana a szarkazmus :vigyor:

A zsiráfkenyeres visszatérő téma nagyon jó volt :D
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Jó ez az új topic:)

nemtom ez mennyire illik ide, de nekem tetszik: http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 9164_n.jpg igaza van

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 8156_n.jpg
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hmm... nemtudom ide illik-e, de kb. igen.

Érdekes dolog történt velem.
Egy aradi cosplayer haveromnak (román) elmeséltem az esetem egy olasz/román családdal akikhez tavaly a Rammstein koncertre várakozva volt szerencsém, Budapesten. A történte lényege az volt, hogy a családfő leszólított mert meghallotta, hogy azt mondtam Románia, szal hozzámszólt románul nagy boldogan, hogy segítsek neki eladni a jegyét mert ő nem boldogul. A család kb 5 tagú volt. Volt ez az apa ilyen 40-50 körüli, az anya egy ilyen kb velem egykorú srác, egy kiscsaj meg talán valami nagybácsi, vagy haver? Mindegy. Az 5-ből senki nem beszélt angolul vagy netalán magyarul. A srác is csak törte velem az angolt... O_o Egymás között olaszul beszélgettek. A családfő megjegyzem rosszabbul beszélt románul mint én és akcentusa is volt. Én csak annyit kérdeztem tőlük, mióta élnek kinn Olaszországban. A válasz: 2 éve.

O_O I mean O_O mivan? Két év alatt elfelejteni az anyanyelvedet? Wtf. Na és ezen felháborodásomat fejtegettem a cosplayer haveromnak.

Aki azután közölte velem, hogy jobb lenne ha mindannyian elfelejtenénk az anyanyelvünk, az országunk, a múltunk, az emlékeink, a történelmünk meg mindent. Mert hogy úgysem ér semmit, hogy csak mindig baj van belőle, hogy nem viszed magaddal a túloldalra de még itt sem azzal keresed meg a kenyered, hogy te most milyen nemzetiségű vagy. Azt hittem csak a globalizációban hisz. De nem.
Rosszabb. Mármint az én szemszögemből. Még ha ki is zárjuk a politikát, akkor is a szokások, a kötődések satöbbi, hogy tudnál arról elfelejtkezni? Hogyan ne foglalkozhatnál velük? Szerintem politikától függetlenül azért van az emberben egy tartás és hála a saját népe iránt. Még egy icipici is.

Engem elég nacionalistán neveltek, de mégsem lettem az. Mindenestre úgy gondolom az ember sose felejtse el honnan jött, mert ott él, ott nevelték fel és olyan nyelven tanította meg az anyja, tehát annak köszönheti, hogy tud kommunikálni a külvilággal. És nem mindegy a népszokások elhagyása. Pl már csak az ilyenek mi itt kezetfogunk japánban meg meghajolnak. Nagyváradon csak két puszit szokás adni, Pesten meg hármat :dirr:

A srác megkérdezte, hogy én mit gondolok hol élek. Mondom, Nagyváradon :D Válasz: gondolta, hogy ezt mondom, ez olyan jó cseles (ugye nem mondom, hogy Romániában, nem mondom, hogy Erdélyben, ne mondom, hogy...), de én igazából csak emberek között élek a Földön akikre mindent ráeröltetnek.

Nah és itt hagytak el az elveim, mert én szoktam ezt mondani az embereknek, ezért tartanak engem eléggé szabadgondolkodásúnak, de a fenti hozzáállásommal igazán konzervatív vagyok.

Szóval a kérdés: érdemes magunkkal vinni a múlt terhét vagy sem? Főleg így a XXI. században...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Több oldala van a dolognak. Egyrészt én a sokszínűség, változatosság híve vagyok, nem szeretném, ha a sok érdekes szokás, nyelv, folklór, akármi elveszne (bár tudom, hogy sok dolog veszik el folyamatosan), és egyöntetű "levessé" válna az emberiség. Másrészt tudom, hogy úgyse fog, mert mindig lesznek helyi közösségek, és mindig alakulnak ki új szokások, hiedelmek, egyeben.

Másrészt a hagyományokat, úgy érzem, szűrni kell. Mint mindent, azokat is a józan ész szűrőjének kell alávetni, mert ha nem tesszük, elnyomhatnak minket, vagy rávehetnek, hogy nyomjunk el másokat. Csak a Jóisten a megmondhatója, hány életet tett tönkre a konzervatív, tekintélyelvű "márpedig ezt így kell" a történelem során... és hány háború született abból, hogy az emberek nem bírták elfogadni azt, hogy mások máshogy élnek! (Erről jut eszembe: a muzulmán területeken pl. a mi szemünkben igencsak elnyomott helyzetben élnek a nők. Személy szerint ezt nagyon helytelennek tartom, ottani közvéleménykutatások szerint sokszor az ottani nők szerint helyes a muzulmán életmód, na most akkor helyes-e "téríteni" az ottaniakat? És ha igen, mivel "térítsük"? Hummerrel és levegő-föld rakétával, mint Amerika? Valahol valami nagyon nem stimmel :oops:)

Megint más: Magyarország, mert itt élek. Ambivalens. Szeretem a helyet, és szerintem nagyon sok dologban tudat alatt is magyar vagyok, biztos hogy ordít rólam, ha elhagyom ezt a környezetet. Érdekel az ország múltja, a népem hiedelmei. Ugyanakkor sokszor legszívesebben tényleg menekülnék innen, amiatt, amivé a politikusaink tették ezt az országot. Szomorú, hogy akármekkora idiótának és bűnözőnek titulálom őket, abban mind benne van, hogy ők a magyar föld szülöttei, a magyar nép által megválasztva, egy tükör, amit magunk elé tartunk. Ilyenkor rosszul vagyok... de múltkor nálatok hallottam, hogy az ottani magyarok is jól elvannak a pártoskodással, ami itt is annyira jellemző. A lényeg, hogy ki kerül a bársonyszékbe, közben a lényeg el is sunnyad a balfenéken.

Na, ez jó összevissza lett, bocs. És biztos sok mindent kihagytam...
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Én csak nagyon röviden fogalmazom meg:
Nem szabad a múltban élni, nem szabad hátrafele nézni csak, mert az káros. Azonban nem szabad elfelejteni a múltat, mert az határozza meg, kik is vagyunk, és hova tartunk.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Annyiban megvédeném az illetőt, hogy a román meg az olasz (tudtommal) nagyon is hasonlít egymásra, és mondjuk úgy könnyebben összekeveredik.
De ha valaki Amerikában úgy elfelejt magyarul, hogy hazatérve is félig angolul beszél, az már érdekesebb. :S

Másfelől meg az egyén hozzáállását is mutatja, hogy mennyire volt igénye a nyelv ápolására. Szerintem ha valaki tartósan külföldön él, akkor külön oda kell figyelnie, hogy megőrizze az anyanyelvét.

Valójában el se kell menni hazulról, hogy kopjon a kultúra. Meg kell nézni, hogyan beszélnek a fiatalok: szlengesen, ami önmagában nem baj, de nem használnak, lehet meg sem értenének bonyolultabb, magyarosabb szövegeket. Na meg a félig angolul beszélés. Öcsém például az életben is rendszeresen használja a 9GAG-es szlengeket. (És rendszeresen közlöm vele, hogy baromi idegesítő, de sajna belőle sem lesz már könyvmoly, hogy legyen honnan szókincset gyűjteni.)
Továbbá: hibásan értelmezett, és magyartalanra fordított kifejezések. Példa:"legjobb". Ez elvileg dícséret lenne, de ugye milyen furcsa? Ez azért van, mert ha angolban egy melléknév felsőfokú alakban van, még nem lesz feltétlenül felsőfokú a jelentése.
Például: "It is most important" == "Nagyon fontos" DE "It is the most important" = "Az a legfontosabb"
Ergó, ha valaki benyikkantja valahová, hogy "Best", akkor az "nagyon jó" nem pedig a fentebb említett ferdítés.
Csak azért mesélem, mert engem nagyon idegesít, hogy netes butaságok miatt butaságokat írnak/beszélnek egyesek.

Meg amit már korábban máshol kibeszéltünk: a saját szokásaink eltűnnek, de a külföldieket meg átvesszük, mert azt látjuk filmekben, és azt hisszük, hogy "azt úgy kell". Nem kell azt. A magyar szokásokat sem "kell", de a saját kultúránk iránt lehetünk elnézőek.

Nem mondom, hogy nem férne rám is némi kulturális csiszolás, de én legalább tisztában vagyok vele, és amennyire lehet, igyekszem.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:Nem szabad a múltban élni, nem szabad hátrafele nézni csak, mert az káros. Azonban nem szabad elfelejteni a múltat, mert az határozza meg, kik is vagyunk, és hova tartunk.
Ez! ^

Az embernek szüksége gyökerekre. A nemzeti öntudat, az ősök (család), a kultúra az identitásunk része, és aki ezt eldobja, az egy fontos dolgot veszít el önmagából.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Már késő, kulturális örökségünk 80 % már elveszett... De maradékot szerintem elég jól őrizzük.

Ha leszámitjuk persze a legifjabb generációkat. ::^_^::
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mindent megőrizni irreális vágyálom volna, no meg nem is biztos, hogy jól járnánk vele.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Szerintem a kultúrális örökségek megőrzésére új módszert kell találni. Egészen pontosan divatba hozni azt, ami van.
Vannak még táncházak, de plö mi van a népviseletekkel?
Szerintem simán divatot lehetne teremteni ezzel, meg ezzel.
De nem kell megállni a fehér alapon hímzéssel, lehetne variálni a kékfestőt is, vagy sokkal szorosabb mintákat is lehetne hímezni. Persze ez sok idő, és pénz, de lehetne az olcsóbb, nyomott megoldást, és a drágább, hímzettet alkalmazni.

Aztán magyar népzene. Létezik olyan, hogy folk-rock, és electro-folk is, igaz, nem túl elegáns, de visszahozza a köztudatba a régi dalokat. Jó, nekem nincs okom panaszra, anyám zeneiskolába járt általánosba, mikor kicsik voltunk, sokat énekelt nekünk.

Hirtelen nem jut több az eszembe. De a lényeg: haladjunk előre, ne vissza. A fejlődés nem jelent egyet a múlt értékeinek kidobásával, főleg ha egy ilyen gazdag múltról van szó. (De most azért nézzünk rá objektívan: a feljett országok közül azért nem sok helyen van ilyesmi.)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az a baj, hogy a népviselet beépítéséhez is tapad némi keserű szájíz. :?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Ayla »

A mordályos nyul írta:Az a baj, hogy a népviselet beépítéséhez is tapad némi keserű szájíz. :?
Ezt pontosan, hogy érted?

Amúgy a fentiekhez, látom akkor mégiscsak nem én vagyok a hülye, volt okom kiakadni :D :D Amúgy a folk-feldolgozások igenis jók tudnak lenni, ha jól csinálják. Ezt persze hívhatjuk modernizációnak vagy meggyalázásnak egyaránt, nézőpont kérdése.

A magyar népmintás modern cuccok meg EPIC WIN. És millió és egy színkonbinációban lehetne reprózni, nem muszáj megmaradni a hagyományos összeállításnál. Én támogatom az ilyesmit, mert mint feljebb írtátok a divatra kapós a mai fiatalság és az ilyenen keresztül eljut hozzájuk az eredeti munka iránti érdeklődés is, az esetek nagyobbik részében.

Szerintem azért a mai napig sokkal szórakoztatóbb az, amikor sokéves népdalokat énekelgetnek részegen, mint mondjuk más népszerűbb magyar együttesek zenéit. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

"Száz forintnak ötven a fele" pwns minden más. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: A Büszke Ember

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:
Sárkánybaby írta:Nem szabad a múltban élni, nem szabad hátrafele nézni csak, mert az káros. Azonban nem szabad elfelejteni a múltat, mert az határozza meg, kik is vagyunk, és hova tartunk.
Ez! ^

Az embernek szüksége gyökerekre. A nemzeti öntudat, az ősök (család), a kultúra az identitásunk része, és aki ezt eldobja, az egy fontos dolgot veszít el önmagából.
Pontosan, illetve kb. ugyanezt Winston Churchill is gyönyörűen összefoglalta egyetlen mondatban: "A múltját feledő nemzetnek nincs jövője".
Sárkánybaby írta:Szerintem simán divatot lehetne teremteni ezzel, meg ezzel.
Ezek tényleg meglepően awesome-ak! :D Apropó, angol szavak: nem támogatom, hogy beépüljenek a mindennapi nyelvbe, főleg nem úgy, hogy idióta módon fonetikusan írják le őket ("legjobb" eddig: "fight = fájt", ami ugye ráadásul így átírva magyarban rögtön mást is jelent...:dirr:), de sajnos van néhány olyan szó, ami már nálam is rögzült vagy pedig nem nagyon lehet úgy lefordítani magyarra, hogy pont azt adja vissza, amit jelent. (Pl.: rulez, awesome, cool, epic, stb.)
Ayla írta:
A mordályos nyul írta:Az a baj, hogy a népviselet beépítéséhez is tapad némi keserű szájíz. :?
Ezt pontosan, hogy érted?
Szerintem olyasmire gondolt, hogy "az a gond, hogy ebben az országban nehéz lenne úgy hordani népviseletes cuccokat, hogy ne gondolják az emberről rögtön azt, hogy árpádsávos, nagymagyarország-logós, harcos hungarista". (Vagy valami ilyesmi, majd gondolom Mordályos úgyis kifejti bővebben, ha kedve van. XD)
Kép
Válasz küldése