Kinek mi a munkája?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Junchi
Félisten
Félisten
Nem: Férfi

Re: Kinek mi a munkája?

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2019.10.13. 18:13

Lement három és fél hónap az új melóhelyen, ergo helyzetjelentés time! (Meg egy kis válasz, hogy miért vagyok ilyen rohadtul inaktív mostanság kábé mindenhol. Habár itt Aoin úgy tűnik, nem csak én járok hasonló cipőkben.)

Először is, ami több embert is érdekelt, hogy egyáltalán mi a fenét csinálok én egyetlen erőművünkben: Noss, kockázatot elemzek. :D Legalábbis majd. Még nem, illetve csak szolidan, ugyanis ismerni kell a technológiákat, meg az összes belső struktúrát, hogy mi miért működik, minek mi a funkciója, stuff. Az egész móka lelke a CDF-idő függvény, ami leegyszerűsítve abból áll, hogy az idő függvényében vizsgáljuk és figyeljük a zónaolvadási gyakoriságot (Core Damage Frequency... igen, a core egy erőmű esetében a zónát takarja. Ezt míg ide nem jöttem, bevallom, én sem tudtam). Mivel jár egy daruzás, mit jelent kockázat szempontjából mondjuk egy transzformátor kiesése, stb. Tehát számolások, grafikonok készítése és elemzése, valamint ezekből jelentéseket írni. Szeretem csinálni és minden valószínűség szerint szeretni is fogom.

Amivel momentán múlatom az időt: betanulási időszak. Ebből lesz még sok (egy évig minimum menni fog), mindenből vizsga (írásban + lassan majd szóban is), úgyhogy nem árt észnél lenni. Mindeközben zajlik az élet is, sok-sok dolog történt mellette (és még fog), szóval ez a - mondjuk így - "read-only" üzemmód november közepéig bizonyosan eltart, bár most egy kicsit nyugisabb, mint az előző két hetem volt.

Válasz küldése