Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Café OFF

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Rui-chan írta: 2017.08.02. 19:41
Dodgers írta: 2017.08.02. 11:50 Tudom, hogy nem lesz egy mélyenszántó komment, de csak ezt dobja ki a gép ennyi környi, művészeti ággal szembeni irreálisan magas elvárás után:

Jézusom bazzeg.
Ez egy 10/10-es megnyilvánulás volt. :D
Köszi. :) Voltaképp most sincs szándékom hosszabban hozzászólni egy olyan újramelegített témához, aminél egy control-c control-v kezelés a korábban beírtakra most is megállná a helyét, de az "animefanok között mondom ki a véleményem, ezért orrolnak rám" hozzáállás volt az, ami miatt végül beírtam azt a pár sort. Az egy dolog, hogy egy olyan, javarészt 25+ éves körben mondja ki a véleményét, ami nem tegnap kezdett animéket nézni, és meg is van a véleménye a kurrens trendekről (tehát nem egy ANIME BANZAI csoportról van szó, aminek a tagjai megnyúznak, ha valamelyik népszerű cuccról mondasz rosszat), de továbbra sem értem túlzottan, hogy miért bűnösebb az animeipar mint bármelyik másik művészeti ág, amikben ugyanúgy vannak öncélú, giccses, a közönség tárcájára vadászó értéktelen, erkölcstelen alkotások. És akkor tekintsünk el attól hogy ez a lemez már 7-8 évvel ezelőtt is pörgött echte ugyanígy, szóval még csak nem is egy újkeletű téma életben tartásáról van szó.
Kép Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

ViharTáncos írta: 2017.08.03. 13:48 Telón még meg nézegetek sorozatokat de már nem akarom mindenki tudtára adni. Főleg nem facebookon vagy valami vissza kereshető helyen isten őriz hogy az ügyfelek lássák.
Én a magam részéről ezt úgy oldottam meg, hogy Fészen gyakorlatilag semmit nem csinálok, míg a G+-on egészen jól elvagyok a kutya nem jön oda és nem keres ott senki :D De igazából nem is titkolom, hogy animés vagyok, hova tovább amikor a Károlira jelentkeztem lelkész-teológus szakra akkor az egyik interjú kérdés az volt, hogy mit csinálok a szabadidőmben? Megmondtam, hogy japán rajzfilmeket nézek. Ettől függetlenül simán felvettek.
A másik pedig, hogy nem tudom miért más ha valaki SW pólókat hord vagy egy évig a Sziget belépőjét viseli, ha meg én animés noteszben jegyzetelek?
És egyébként is "Ne tartsanak furcsának, ha a polcomon ott a manga"
Titkos írta: 2017.08.02. 13:19 2. Titokban ez a szakdoga témája (valami "Magyar otakuk türelmének tesztelése extrém körülmények között" címmel XD), aztán ha kellő adatot összegyűjtött, végül kapunk majd valami kiértékelést, vagy ilyesmi... XD
::japhaha:: Ezen besírtam.


A figura vitáról ez a cikk jutott az eszembe-
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: tulokos »

iskariotes írta: 2017.08.03. 22:21A figura vitáról ez a cikk jutott az eszembe-
"A sokak által a tokiói Andy Warholként emlegetett Murakami". Ezek a sokak akkor a legnagyobb kritikusai lehetnek, hisz gyakorlatilag szélhámosként emlegetik. :D
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

iskariotes írta: 2017.08.03. 22:21
Én a magam részéről ezt úgy oldottam meg, hogy Fészen gyakorlatilag semmit nem csinálok, míg a G+-on egészen jól elvagyok a kutya nem jön oda és nem keres ott senki :D De igazából nem is titkolom, hogy animés vagyok, hova tovább amikor a Károlira jelentkeztem lelkész-teológus szakra akkor az egyik interjú kérdés az volt, hogy mit csinálok a szabadidőmben? Megmondtam, hogy japán rajzfilmeket nézek. Ettől függetlenül simán felvettek.
A másik pedig, hogy nem tudom miért más ha valaki SW pólókat hord vagy egy évig a Sziget belépőjét viseli, ha meg én animés noteszben jegyzetelek?
És egyébként is "Ne tartsanak furcsának, ha a polcomon ott a manga"

::japhaha:: Ezen besírtam.


A figura vitáról ez a cikk jutott az eszembe-
Ja jogos bár sorozat ajánlokon kivül annyira nem szoktam belemerülni a dologba szóval nagyon nincs mit takargatni csak egy marha hosszú lista amit odivatú modon az AA gyüjtögetek.

Ez figura valóban létezik? :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
Wiki szócikk. Ahogyan nézzem több mint 40 ezer találatot dob ki rá a gugli szóval eléggé valósnak hat a dolog.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése