Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: Junchi »

tulokos írta: 2017.07.05. 19:59 Kifejthetnéd bővebben amúgy, hogy pontosan mire gondolsz, mert A gyűlölet című filmről, és arról a fajta zuhanásról pont nem a japánok kurrens helyzete jut az eszembe. :mosoly:
Nem szükséges itt semmit sem kifejteni bővebben, kontextusra való tekintet nélkül emeltem át az idézetet onnan, mert önmagában véve nagyon is találó és jól visszaadja, hogy ha épp (feltételezve) zuhan is lefelé a japán társadalom, addig még nincs nagy probléma, amíg a zuhanás tart. A leérkezés (ha lesz ilyen) lesz majd inkább az igazán érdekes beszélgetés- és vitatéma.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Junchi írta: 2017.07.06. 07:11Nem szükséges itt semmit sem kifejteni bővebben, kontextusra való tekintet nélkül emeltem át az idézetet onnan, mert önmagában véve nagyon is találó és jól visszaadja, hogy ha épp (feltételezve) zuhan is lefelé a japán társadalom, addig még nincs nagy probléma, amíg a zuhanás tart. A leérkezés (ha lesz ilyen) lesz majd inkább az igazán érdekes beszélgetés- és vitatéma.
Ja, csak azért furcsálltam, mert Kassovitz pont azt nem akarja, hogy a fenekére érjünk A gyűlölet-ben megjósolt zuhanásnak, mert addigra már megszűnik az a közeg, ahol még működhetne a párbeszéd és vita.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: 2017.07.05. 20:55 Egyébként igen, igazából tekintve, hogy lassan egy hónapja (de lehet még jóhiszeműen számoltam most... XD) megy itt ez a téma, bennem már csak egyetlen kérdés maradt: mi az egésznek a célja? Szal mit tudom én, ha hirtelen az összes idejáró egy emberként vallja be, hogy kommersz szar proli, akinek nincs semmi ízlése, vagy igénye a jóra/szépre, akkor tulokos felordít, hogy "haha, GYŐZELEM!" és kiíródik a képernyőn, hogy "Gratulálunk, végigjátszottad a játékot!" ? :D
:goodpost: :D

De hogy ne csak két emotikont tegyek ki. Az a érzésem, hogy a topik ami a mocsár ellen lett létre hozva maga a mocsárrá vált.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2017.07.07. 09:24 Az a érzésem, hogy a topik ami a mocsár ellen lett létre hozva maga a mocsárrá vált.
Az az igazság, hogy - szép angolosan megfogalmazva - to begin with, sosem volt mocsár. Viszont a topik ásott egyet. Gyakorlatilag ugyanaz a mechanizmus megy végbe, mint a filmeknél vagy a zenénél: van egy időszak, amikor leülepszik egy trend, kifullad, más lesz a szekér, más lesz a jellemző. Hogy 2005 óta szökőévente van egy rohadt jó, értelmes cucc az inkább a jelenlegi igények és gazdasági helyzet közti kockázatvállalás terméke, mintsem a szándékos értékcsökkentésé. Csak amíg Tezuka idejében volt rá lehetőség, hogy a becsődölt stúdió újranyisson, itt nincs, mert a maradékot a piacon lévők bezabálják a saját fennmaradásuk érdekében. Hogy Sub Bass Monstert idézzem (kapcsolva a zenéhez):
(A) Dalok jönnek mennek és ha van köztük pár gyenge,
Az a természet rendje, de még talán el is menne,
Hogyha nem lenne számtalan tehetséges fazon
Akik felülemelkednek ezen a fáradt maszlagon.
Haszon? Hát mi van? Itt megbomlik az elme?
Egy nívó-hívó varázsige frankón elkellne,
Mert az abraka-dabra féle produceri babra
Az épkézláb dalokat is frankón gallyra rakja.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: tulokos »

iskariotes írta: 2017.07.07. 09:24
Titkos írta: 2017.07.05. 20:55 Egyébként igen, igazából tekintve, hogy lassan egy hónapja (de lehet még jóhiszeműen számoltam most... XD) megy itt ez a téma, bennem már csak egyetlen kérdés maradt: mi az egésznek a célja? Szal mit tudom én, ha hirtelen az összes idejáró egy emberként vallja be, hogy kommersz szar proli, akinek nincs semmi ízlése, vagy igénye a jóra/szépre, akkor tulokos felordít, hogy "haha, GYŐZELEM!" és kiíródik a képernyőn, hogy "Gratulálunk, végigjátszottad a játékot!" ? :D
:goodpost: :D

De hogy ne csak két emotikont tegyek ki. Az a érzésem, hogy a topik ami a mocsár ellen lett létre hozva maga a mocsárrá vált.
Ha csak ennyi hibát találtatok a topikban, hogy a habitusomat és stílusomat bírjátok megítélni, akkor ezt már félsikerként könyvelem el. Legyen igazatok, mocsárrá vált ez az egész téma, de egyelőre mégis úgy áll, hogy sehol se látni a kemény megmondások mellett a kemény cáfolatokat, érveket, miközben több állítás is elhangzott a részemről. És egyébként pontosan az ilyen kommentek miatt/ellen jött létre ez a topik.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Áthozom ebbe a topikba a két cikket, amit múltkor az offban említettem https://www.rt.com/viral/394916-virtual ; http://hvg.hu/gazdasag/20161128_nok_mag ... dseg_uzlet , illetve kiegészíteném azzal, amit iskariotes küldött nekem tegnap este privátban. Elnézést kérek tőle, ha azért küldte privát levélben, mert nem akarta nagydobra verni, de én (és bár szerintem ezt sejt(h)ette) most ezzel kurvára feltámasztom a "kedvenc" témámat már megint: http://24.hu/szorakozas/2017/07/19/csal ... elmeikert/

Azt gondolom, hogy ennyi innen-onnan összeszedett anyaggal már tényleg túl vagyunk azon, hogy arról beszéljünk van-e társadalmi/morális válság Japánban, hanem még mindig az animeipar felelősségét/szerepét próbálom elhelyezni ebben a krízisben.

Egy kérdésem lenne: valaki tud mondani egy olyan szezonos animét 2017-ből (ez jelenleg ~100 anime), amely nem csak kerüli a szokásos animés betegségeket, de mellette reflektál azokra a jelenségekre, amiket itt az előbb linkeltem? És nem úgy, hogy egy-egy elejtett poénnal, utalással, hanem kifejezetten azzal a szándékkal alkották meg, hogy állítson valamit ezekről. Vagy a kérdést tágabban értelmezve: van olyan 2017-es szezonos anime, amely a mai japán embert/társadalmat vizsgálja?

Mert ha egy sincs, akkor további kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek egy olyan médiumról, amely egyáltalán nem elemez, nem reflektál (aktuális) problémákra/a médiumot kínosan érintő kérdésekre? Én sajnos úgy látom, hogy a progresszív attitűdnek a legcsekélyebb jelét sem adják azok, akik a mostani animeiparban tevékenykednek.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: Ricz »

tulokos írta: 2017.07.20. 17:05Egy kérdésem lenne: valaki tud mondani egy olyan szezonos animét 2017-ből (ez jelenleg ~100 anime), amely nem csak kerüli a szokásos animés betegségeket, de mellette reflektál azokra a jelenségekre, amiket itt az előbb linkeltem? És nem úgy, hogy egy-egy elejtett poénnal, utalással, hanem kifejezetten azzal a szándékkal alkották meg, hogy állítson valamit ezekről. Vagy a kérdést tágabban értelmezve: van olyan 2017-es szezonos anime, amely a mai japán embert/társadalmat vizsgálja?

Mert ha egy sincs, akkor további kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek egy olyan médiumról, amely egyáltalán nem elemez, nem reflektál (aktuális) problémákra/a médiumot kínosan érintő kérdésekre? Én sajnos úgy látom, hogy a progresszív attitűdnek a legcsekélyebb jelét sem adják azok, akik a mostani animeiparban tevékenykednek.
Akiba's Strip The Animation, görbe tükör, némi kommentárral, a saját sztoriját tudatosan telibe trafálja, nem érdekli.

Egyébként az, hogy minden évben legyen egy ilyen, "mert akkor nem progresszív attitűdű" (igen, a kérdés megfogalmazásával ezt sugallod), nem reális. Eddig se voltunk eleresztve, illetve az ilyen viselkedés formák gyakran pont a gyermekbetegségekkel küzdő darabokba kerülnek be comedic reliefként vagy epizodikus karakterként, amolyan "damsel in distress" módban.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Ricz írta: 2017.07.20. 17:14Egyébként az, hogy minden évben legyen egy ilyen, "mert akkor nem progresszív attitűdű" (igen, a kérdés megfogalmazásával ezt sugallod), nem reális.
Én nem sugalltam, hanem egyértelműen azt is állítottam, mert nagyon is reális, méghozzá azért, mert egyébként nem csak az idei évben volt elhanyagolható számú (0-1?) ilyen anime. :D

Sorra jelennek meg, egymást érik az olyan hírek, amely a japán ember technológia/virtualitás függőségét mutatja be, és közben legyártanak 200+ szezonos animesorozatot évente, amelyek közül alig lehet olyat mondani, amely frontálisan (nem elpoénkodva) állít ezekről valamit. Tehát azt lehet mondani, hogy ennek a médiumnak egyáltalán nincs igénye arra, hogy vizsgálja önmagát, vagy hogy valamiféle súlyos társadalmat/egyént érintő kérdésekbe beleálljon. Ez egyértelműen a progresszivitás hiánya, és igen, azért is, mert évről évre jönnek ezek a hírek, és ezzel szemben évről évre egyre távolabb van attól a médium, hogy válaszokkal szolgáljon.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulokos 2017.07.20. 17:33-kor.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: Ricz »

tulokos írta: 2017.07.20. 17:18 Én nem sugalltam, hanem egyértelműen azt is állítottam, mert nagyon is reális, méghozzá azért, mert egyébként nem csak az idei évben volt elhanyagolható számú (0-1?) ilyen anime. :D
Nem reális akkor sem számon kérni, hogy minden évben legyen egy ilyen minimum, mert nem valami piacképes elgondolás. Főleg, ha nem találkoztál azzal a hírrel, hogy a Mushishit készítő Artland stúdió is bezárta a kapuit. És még mindig ott vagyunk, hogy a rabszolgamunkán tartott animátorokat, rendezőket nem fizetik meg rendesen, a munkakörülményeik egy szibériai szovjet munkatáboréval vetekednek, és a stúdiókhoz nem folyik be elég pénz ahhoz, hogy merjenek rizikózni ilyenekkel. Ilyenekkel, egy olyan szubkultúrában, ahol a pozitivizmus érték, az ego ápolandó, és az, hogy jó eséllyel kényszerbetegnek vagy nyilvánítható, ha ehhez ragaszkodsz, főben járó negatív kritika és halállal büntetendő. :)

Szerk.: Ettől függetlenül igazat adok neked annyiban, hogy nem ártana egy komoly műben is realizálni ezt a problémakört.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricz 2017.07.20. 17:50-kor.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Ricz írta: 2017.07.20. 17:32Nem reális akkor sem számon kérni, hogy minden évben legyen egy ilyen minimum, mert nem valami piacképes elgondolás. Főleg, ha nem találkoztál azzal a hírrel, hogy a Mushishit készítő Artland stúdió is bezárta a kapuit. És még mindig ott vagyunk, hogy a rabszolgamunkán tartott animátorokat, rendezőket nem fizetik meg rendesen, a munkakörülményeik egy szibériai szovjet munkatáboréval vetekednek, és a stúdiókhoz nem folyik be elég pénz ahhoz, hogy merjenek rizikózni ilyenekkel. Ilyenekkel, egy olyan szubkultúrában, ahol a pozitivizmus érték, az ego ápolandó, és az, hogy jó eséllyel kényszerbetegnek vagy nyilvánítható, ha ehhez ragaszkodsz, főben járó negatív kritika és halállal büntetendő. :)
Jó, igen, igazat kell adnom neked, mivel - bár én jogos elvárásnak tartom - bevallom, hogy valóban semmi esélyt nem látok rá, pontosan az általad említett okok miatt. A japán ember elképesztő szolgalelkűségéről hajlamos vagyok megfeledkezni. Illetve a szememben ez nem ad felmentést, hanem éppen ellenkezőleg: súlyosbítja az egész helyzetnek a megítélését, ugyanis ez is a mély krízisnek a jele, hogy még mindig nem állnak ki magukért. Eladják a legnagyobb lazaságot az animékben, miközben a háttérben szó szerint beledöglenek az elkészítésükbe. Tehát az animékben sehol sincsenek benne (nincs szellem a gépben), mert ők csak tulajdonképpen megrendelésre legyártják, amit utasítanak. Ez annyira nyomasztó, mert úgy művelnek egy művészetet, hogy annak semmi köze az alkotáshoz. Én úgy gondolom, hogy ebben a helyzetben egy lehetséges megoldás van: felállnak és otthagyják a stúdiókat, de ez az, amire nem képesek a merev társadalmi konvenciók miatt...

Mindenesetre a kérdés továbbra is áll, illetve az általad említettek tekintetében: akkor mégis mi értékelhető maradt ebben az iparban? Mert hiszen nem csak az eredmény kiábrándító, de ráadásul még az előállítás körülményei is aggodalomra adnak okot.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Café OFF

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Rui-chan írta: 2017.08.01. 23:29Kösz, tulokos, most megyek és elásom magam jó mélyre... :knife: Nekem ugyanis baromira tetszik ez a figura, lány létemre! Gondolkodtam, hogy előrendeljem, de pont azért nem tettem végül, mert az anime nem tetszett. Néhány figura gyűjtő ismerősöm megrendelte és tökre örülök nekik, igazán szép darabbal fog gyarapodni a gyűjteményük. Vannak köztük lányok (kétgyermekes anyuka, hogy tovább sokkoljalak), nem csak fiúk, ha esetleg erre ki akarnál térni.
Eddig úgy voltam vele, hogy nem foglalkozom a hozzászólásaiddal, ezért maradtam ki a korábbi beszélgetésekből, de mivel számomra kedves témát érintettél (figurák, figura gyűjtés), már úgy voltam vele, igenis hozzádobom a magam öt forintját.
Gyönyörű a színátmenet a hajában, részletes, mozgalmas, ötletes a talapzata. ::vic:: Totál nem érdekel, hogy loli, művészi alkotásként tekintek rá! :D
Animefanok közt fejtem ki a véleményemet a jelenlegi animés trendekről, ezért elkerülhetetlen, hogy nemtetszést váltok ki, de ennek ellenére nem fogom megmásítani a véleményemet. Semmi rosszat nem feltételezek az ismerőseidről (vagy rólad), bár remélem, hogy az anime nekik sem tetszett, csak egyszerűen szeretik a japán vackokat. Ettől még lehet valaki csodálatos anyuka. Nem is akarok ezzel foglalkozni, viszont (bármennyire is sokkol ez téged) a japán vackokról és hatásaikról már leírom a véleményemet. Mert egy művészeti alkotásnak nem csak esztétikája van, hanem "morális", tartalmi része is.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Café OFF

Hozzászólás Szerző: Ricz »

tulokos írta: 2017.08.02. 00:06Mert egy művészeti alkotásnak nem csak esztétikája van, hanem "morális", tartalmi része is.
Akkor keressünk morális tartalmat a Tom és Jerry-ben, a Barbapapában, a Garfield és barátai sorozatban, esetleg a Macskafogóban, Archerben... Vagy hogy egyebet ne mondjak, Botticelli, Donatello, esetleg Benczúr Gyula festményeiben. Naphosszat lehetne sorolni mindazon szórakoztatási és képzőművészeti alkotásokat (ideértve egy szebb köcsögöt is vagy a herendi/hollóházi/Zsolnay porcelánokat), amelyeknek nincs se "morális", se tartalmi része. Ha ennyire leszűkítjük, akkor a múzeumok gyakorlatilag bezárhatnának, mert egyik se művészeti alkotást tart a kiállító teremben. Volt olyan korszak, amit a l'art pour l'art ("művészet a művészetért") felfogás határozott meg és igazi művészieskedő darabok születtek. Vagy az impresszionizmus, szürrealizmus irányzatai. Ahogy Dalí elfolyó óráiba bele lehet mondani bármit, kábé annyira zavaros mondjuk József Attila "Sárga füvek" című szürrealista verse, amit nagy nehezen tudsz koherens egésszé. De morális tartalmuk nem lesz, csak egy mögé látott történet. (Nem mellesleg, a "morális" csak jelző, az általad keresett kifejezés az "erkölcsi mondanivaló".)

Na már most, az animékhez készült merchek mögött nincs semmilyen morális tartalom, és erősen a szubjektumokra építenek, minthogy neked tetszett az adott mű, kellemes emlékeid vannak róla, vagy csak szimplán jól néz ki az a darab és tetszik. És ez így van rendjén. Ehhez pedig nem kell se ideológia, se szimbolika. A náci Németország egyenruhái is évtizedekre meghatározták a divatirányzatot, az orvostudományuk előrelendítette a különféle kutatásokat, a különféle eszelős fejlesztéseik a technológiát, pedig tudjuk ők mi mindent követtek el. Elég sok tabut hágtak át (amit ugye az "erkölcs" nem szeret), pont ahogy Da Vinci is, mikor az anatómiai tanulmányaihoz holtakat boncolt fel, amikor ezt az ő korában halállal büntették. A világ átvette az eredményeiket, továbbra is életben tartotta. Még 2010 táján is jócskán volt olyan orvosi egyetem, amit egy nácik által haláltáborban fogvatartott gyomorműködéséről készített kitartott röntgenfelvételt használt az orvosi képzésben. Alkotások azok is? Igen. Ideológia is van mögöttük? Ja, de elválasztható, szubjektív és objektív célból is.
Ajánlom Lemmy Kilmister (a Motörhead elhunyt énekesének) meglátását arról, hogy sokan elkönyvelték róla, hogy ő bizony nagy náci, mert náci ereklyéket gyűjt. "I only collect the stuff, I didn't collect the ideas." ("Én csak a holmikat gyűjtöm, nem a mögöttük lévő ideológiát.") Ahhoz is volt pár szava, hogy emiatt a Disturbed frontembere gyakorlatilag elítélte az egyik interjújában, mert "a náci ereklyék gyűjtését sértőnek találja", és mikor megkapta a választ (többek közt a Vaskereszt ügyében, amit Lemmy rendszeresen viselt a ruházatán), annyit mondott csak "leszarom, mert ez a faji előítéletet, a népirtást, a háborús bűnöket szimbolizálja, és ez gyomorforgató, nincs rá se mentség, se épkézláb magyarázat". Azt mondjuk hadd ne említsem, hogy a Vaskereszt a poroszok katonai kitüntetése volt, és már jóval az I. világháború előtt használták, mikor még a nácik a kanyarban se voltak. És akkor beszélhetünk arról, hogy ki a sekélyes gondolkodású, elvmámoros, akit nem érdekel semmi tény, csak a saját hülyesége. Mert ebben nagyon egyértelművé válik a dolog. Főleg miután a zöld béka mémet, Pepét is megbélyegezték a fasizmus jelképének. De hadd említsem még, hogy Oroszországban például azért mentek neki a Micimackónak, mert valamelyik okos Painttel rakott egy szvasztikát a hasára, Lengyelországban pedig azért, mert "nem visel nadrágot, és az milyen illetlen és gyerekrontó". De nekimentek a Hupikék Törpikéknek is, hogy egy szocialista metafora az egész, de már mondták őket nácinak/árjának is. Jöhetne még a finn eset Donald kacsával is, bár azt inkább a média fújta túl.

Ebből is látszik, hogy a tabukat és az erkölcsöt sokszor meg kell semmisíteni. Nem érvek ezek, hogy "mert tabu", "nem erkölcsös". Rengetegszer egy témában pont, hogy gúzsba ver ez a hozzáállás, nem történik fejlődés, érdemi haladás, ehelyett bezárja az ember magát egy dobozkába, a saját "safe space"-ébe, és nem akar hallani semmiről, ami azt kikezdené. Aki meg figurát vesz, az az esztétikai okból veszi és a többi szubjektumért, és tesz a sok belemagyarázott sz@rságba.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Café OFF

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Ricz írta: 2017.08.02. 00:57Ha ennyire leszűkítjük, akkor a múzeumok gyakorlatilag bezárhatnának, mert egyik se művészeti alkotást tart a kiállító teremben. Volt olyan korszak, amit a l'art pour l'art ("művészet a művészetért") felfogás határozott meg és igazi művészieskedő darabok születtek. Vagy az impresszionizmus, szürrealizmus irányzatai. Ahogy Dalí elfolyó óráiba bele lehet mondani bármit, kábé annyira zavaros mondjuk József Attila "Sárga füvek" című szürrealista verse, amit nagy nehezen tudsz koherens egésszé. De morális tartalmuk nem lesz, csak egy mögé látott történet. (Nem mellesleg, a "morális" csak jelző, az általad keresett kifejezés az "erkölcsi mondanivaló".)
A képzőművészetben az alkotás elkészülésének és kiállításának az aktusában születik meg többnyire a "tartalom", így például a Dalí műveiben (de nyugodtan ide lehet sorolni a köcsögöket is, hiszen amíg a művészet szándékával jött létre, addig van mögötte értékelhető tartalom). Természetesen ez lekopik, amikor múzeumba kerül, ilyen szempontból egy speciális hely; ott az ember passzív néző csak. Vicces, hogy a l'art pour l'art felfogást hozod fel további példának, hiszen ahogy írod is: egy felfogás van mögötte, tehát akkor, amikor aktuális volt igenis többlet jelentéssel bírt.
Ricz írta: 2017.08.02. 00:57Na már most, az animékhez készült merchek mögött nincs semmilyen morális tartalom, és erősen a szubjektumokra építenek, minthogy neked tetszett az adott mű, kellemes emlékeid vannak róla, vagy csak szimplán jól néz ki az a darab és tetszik. És ez így van rendjén. Ehhez pedig nem kell se ideológia, se szimbolika. A náci Németország egyenruhái is évtizedekre meghatározták a divatirányzatot, az orvostudományuk előrelendítette a különféle kutatásokat, a különféle eszelős fejlesztéseik a technológiát, pedig tudjuk ők mi mindent követtek el. Elég sok tabut hágtak át (amit ugye az "erkölcs" nem szeret), pont ahogy Da Vinci is, mikor az anatómiai tanulmányaihoz holtakat boncolt fel, amikor ezt az ő korában halállal büntették. A világ átvette az eredményeiket, továbbra is életben tartotta. Még 2010 táján is jócskán volt olyan orvosi egyetem, amit egy nácik által haláltáborban fogvatartott gyomorműködéséről készített kitartott röntgenfelvételt használt az orvosi képzésben. Alkotások azok is? Igen. Ideológia is van mögöttük? Ja, de elválasztható, szubjektív és objektív célból is.
Komolyan arról akarsz meggyőzni, hogy a Surci által linkelt figura a tabuk döntögetéséről szól? És akkor milyen értelemben tágítja ki a gondolkodást, hol van benne a progresszivitás, merre felé egy lépés ez szerinted? Szexuális forradalom? Ugyan már. És valóban Da Vinci szintű művelet lenne, amit a japánok elbáboznak az animékben és beöntenek aztán a figurákba? És nem láttuk már éppen elégszer ezt a műveletet? Évente 200+ anime készül, és majdnem minden kicsit is felkapottabb karakterről öntenek egy figurát. Ebben semmi előremutató nincs. Azt nem vitatom, hogy a japánok ügyesek, és zseniális műgonddal képesek alkotni (részletgazdag az a szar valóban), de körülbelül tényleg csak eddig jutnak el az alkotásban.
Ricz írta: 2017.08.02. 00:57Ajánlom Lemmy Kilmister (a Motörhead elhunyt énekesének) meglátását arról, hogy sokan elkönyvelték róla, hogy ő bizony nagy náci, mert náci ereklyéket gyűjt. "I only collect the stuff, I didn't collect the ideas." ("Én csak a holmikat gyűjtöm, nem a mögöttük lévő ideológiát.") Ahhoz is volt pár szava, hogy emiatt a Disturbed frontembere gyakorlatilag elítélte az egyik interjújában, mert "a náci ereklyék gyűjtését sértőnek találja", és mikor megkapta a választ (többek közt a Vaskereszt ügyében, amit Lemmy rendszeresen viselt a ruházatán), annyit mondott csak "leszarom, mert ez a faji előítéletet, a népirtást, a háborús bűnöket szimbolizálja, és ez gyomorforgató, nincs rá se mentség, se épkézláb magyarázat".


Nem ismerem Lemmy Klimistert, de az elmondásod alapján tudod, hogy mi benne az érdekes, hogy miért más a náci ereklyék gyűjtése? Mert ott valóban érteni lehet a mögötte lévő gesztust: a tabuk döntögetését. Tudniillik náci ereklyéket, ha azok valóban ereklyék, nem gyártanak már. Ez a nagy különbség, és ezért lesz fasza kiállás, amit a Motörhead frontembere csinált, ellenben valószínűleg tartom, hogy neki sem tetszett volna, ha olyan gátlástalan ipar épült volna (talán épült is egyébként, de nem legális) erre az egészre, mint az animeipar.

Tehát van mögötte ideológia, ahogy egyébként minden ilyen gesztus mögött van, ellenben a szórakoztatóipar valóban nem hisz semmiben, nem gondol semmit a világról. Bizonygatod, de én nagyon jól tudom, hogy nem arról van szó, hogy erkölcstelen céllal jött létre például ez a NGNL figura, hanem egyáltalán nincs benne meg ez a dimenzió. Full esztétika, nulla erkölcs, ezek az arányai. Éppen ezért marad az animéhez fűződő viszonya, amely a maga módján már állít valamit.

Hiába próbálsz úgy beállítani mint egy inkvizítort, mert ahogy azt már mondtam: a rossz ízléshez (maximális esztétikumhoz) mindenkinek joga van, és természetesen nem akarom betiltani az otaku cuccokat, de mivel végtelenül öncélúak és üresek, ezért felemelem ellenük a szavamat, méghozzá azért is, mert mainstreammé vált. Engem nem zavar a popkultúra, az a rengeteg öncélú butaság, ami terjed a világban, mert valóban része a szabadságnak, azonban látni kell az olyan káros butaságokat, amely például az ócska animés szubkult nyomán terjed. Én egy egész országot látok (Japánt), amely erről tanúskodik.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Jaj, de nagyon sikerül félremagyarázni mindent.
tulokos írta: 2017.08.02. 06:14A képzőművészetben az alkotás elkészülésének és kiállításának az aktusában születik meg többnyire a "tartalom", így például a Dalí műveiben (de nyugodtan ide lehet sorolni a köcsögöket is, hiszen amíg a művészet szándékával jött létre, addig van mögötte értékelhető tartalom). Természetesen ez lekopik, amikor múzeumba kerül, ilyen szempontból egy speciális hely; ott az ember passzív néző csak. Vicces, hogy a l'art pour l'art felfogást hozod fel további példának, hiszen ahogy írod is: egy felfogás van mögötte, tehát akkor, amikor aktuális volt igenis többlet jelentéssel bírt.
Érdekes, szóval egy porcelán és köcsög setében az a tartalom, hogy szép és esztétikus legyen az alkotás folyamata során? Illetve, hogy az "azért alkotunk, hogy alkothassunk" felfogás teljesen releváns a korának, mikor gyakorlatilag az a művészet nihilizmusa? Pont a lényege az öncélúság, ami nem szállít társadalmi, gazdasági, politikai, vallási, erkölcsi célokat, csak az, hogy valami szép legyen, és ez is tartalomnak számít, mert az alkotó az elkészülése során gyakorlatilag a nagy büdös semmit, a "mert csak" választ adja minden felmerülő kérdésre. De nem merül fel, hogy esetleg ez nem érv és nem is válasz, egy nihil. Na most te ezt a semmisséget állítod egyenrangú kvalitásba például Baudelaire Az albatrosz c. versével, amiről külön értekezést lehetne írni, hogy mit jelképez a mű, miközben ugyanezt a semmit kéred számon az animeiparon, csak az animeiparon, de nem a filmiparon (ezért említettem egy rakat címet, amiben nagyítóval lehetne keresni). Tartalom az, amit egy mű közvetíteni akar, amit el akar mondani, és a művész tölti meg az elkészülése során, és a passzív befogadónak kell értelmeznie. Ha ez utóbbi elvész, akkor mondják, hogy "az alkotás értékcsökkentett", mert nincs mögötte tartalom, "csak van".
tulokos írta: 2017.08.02. 06:14Komolyan arról akarsz meggyőzni, hogy a Surci által linkelt figura a tabuk döntögetéséről szól? És akkor milyen értelemben tágítja ki a gondolkodást, hol van benne a progresszivitás, merre felé egy lépés ez szerinted? Szexuális forradalom? Ugyan már. És valóban Da Vinci szintű művelet lenne, amit a japánok elbáboznak az animékben és beöntenek aztán a figurákba? És nem láttuk már éppen elégszer ezt a műveletet? Évente 200+ anime készül, és majdnem minden kicsit is felkapottabb karakterről öntenek egy figurát. Ebben semmi előremutató nincs. Azt nem vitatom, hogy a japánok ügyesek, és zseniális műgonddal képesek alkotni (részletgazdag az a szar valóban), de körülbelül tényleg csak eddig jutnak el az alkotásban.
Látszik, hogy a gúnyos szarkazmus sem a te nyelved (merthogy a progressziót és a szexuális forradalmat kifejezetten gúnyoló célzattal írtam a Mórickaként "mindig mindenről ugyanaz jut eszembe ezen a fórumon" típusú non plus ultra sorozatszámú kommentedre), de lebontom neked.

Nem, és egy figura, egy merch elkészítése nem szól semmiről. L'art pour l'art lehetne, mert csak a szépség átadása az egyetlen alkotói célja, de erősebb a gazdasági célja. Szépnek kell lennie, vagy nem veszik. Egyedisége nincs, azt a vásárló ad neki azzal, amikor megveszi. Az egyediségét a vásárlás oka, a szubjektum adja. Mindegy, hogy az anime vagy nyugati film az alapja annak a figurának. Egy Freddy Krueger figurában sincs több, mint ezekben. Te látsz bele egy olyan problémát (mondjuk a gyermekpornográfia istenítését és dicsőítését, hogy megnevezzek egy lehetséges dolgot az alapsorozat nyomán), ami nincs is ott. Ezért mondtam Krueger papát: végtére is csak egy pedofil sorozatgyilkos a története szerint, igazi példakép, akiről érdemes részletgazdag szobormást alkotni.
A fő különbség a nyugati filmes és az animeipar közt, hogy míg az előbbi képes a generált nézettségen is önellátó lenni (pl. a Trónok harca 2 milliós kezdő nézőtábora mostanra 9,5-10 milliós lett nagyjából csak az USA-ban), és megeshet olyan is, hogy a sziruptól csöpögő Bay-filmek illetve a szénné oltott Emoji film is bevételi siker legyen, addig az animeiparnál ez nem elég. Máig az a merchek fő célja, hogy népszerűsítsék az adott művet, generálják a DVD/BD-eladásokat. És érdekes módon ezt a kettősséget nem pedzegeted: hogy egy nyugati film lehet úgy sikeres a megvett mozijegyekből, hogy közben a stáblistáig egy fia lélek se maradt a moziban, addig, ha egy anime nem kap kellő merchet, reklámot, akkor megbukik. Beszéljünk a Nichijou esetéről. Ránézel egy jelenetre, és nem bírod nem észrevenni, hogy a KyoAni "szolgalelkű" animátorai élvezték ezt alkotni, még az unalmasabb pillanatoknál sem. De nem volt merch, nem népszerűsítette szinte semmi, emiatt a nézők se vették a lemezeket, ami arra kényszerítette a KyoAnit, hogy rögtön egy tuti cash-grabhez forduljon, hogy ne legalább veszteséges ne legyen.
tulokos írta: 2017.08.02. 06:14 Mert ott valóban érteni lehet a mögötte lévő gesztust: a tabuk döntögetését. Tudniillik náci ereklyéket, ha azok valóban ereklyék, nem gyártanak már. Ez a nagy különbség, és ezért lesz fasza kiállás, amit a Motörhead frontembere csinált, ellenben valószínűleg tartom, hogy neki sem tetszett volna, ha olyan gátlástalan ipar épült volna (talán épült is egyébként, de nem legális) erre az egészre, mint az animeipar.
Nem volt semmi Lemmy gyűjtőszenvedélye mögött. A korai hard rock és heavy metal szimbolikájának kellékei voltak (mivel a generic tough guy jelképévé vált) a Vaskereszt és a német gyalogsági sisak. Egyébként, nagy tévedés, hogy nem gyártják már őket. Nem egy nagy ipar van mögé húzva, de létező dolog az utángyártott ereklyék készítése, többnyire a szélsőjobboldaliak számára, akiket egyébként Lemmy sosem szeretett. De megsúgom, a kommunista relikviák utángyártására alakított ipar is éppakkora, mint a nemzetiszocialista irányzatoké.
tulokos írta: 2017.08.02. 06:14Tehát van mögötte ideológia, ahogy egyébként minden ilyen gesztus mögött van, ellenben a szórakoztatóipar valóban nem hisz semmiben, nem gondol semmit a világról. Bizonygatod, de én nagyon jól tudom, hogy nem arról van szó, hogy erkölcstelen céllal jött létre például ez a NGNL figura, hanem egyáltalán nincs benne meg ez a dimenzió. Full esztétika, nulla erkölcs, ezek az arányai. Éppen ezért marad az animéhez fűződő viszonya, amely a maga módján már állít valamit.
A szórakoztatóipar hozta létre többek közt azokat az egekig magasztalt filmeket, mint a Metropolisz, Az aranypolgár, Sztalker vagy A majmok bolygója. Hiába filmrendező valaki, technikai stáb kell mellé, berendezés, díszlet, színész. Ez mind-mind pénz. A szórakoztatóipar filmes ága (aka filmipar) gyakorlatilag egyetlen nagy "ötletbe tolt tőke", mivel a producerek, stúdiók adják a pénzt rá. Meg kell térülnie vagy bukta van. És azt a rendezőt, aki buktázik, azt elássák jó időre, nem kap lehetőséget arra, hogy akárcsak a saját ötletét is leforgassa.
Továbbá, erkölcstelennek nevezed, hogy semmit se közvetít a figura, legfeljebb is azt, amit az alapsorozat. Ezt fentebb leírtam, hogy miért van, és azt is, hogy egy merchnek a film- és könyvipari alkotás (értsük: anime, manga, fényregény) fényében van némi többlete, és az a szubjektív ok, amiért megveszed. Nincs benne több, mint Lemmy vagy bárki gyűjtőszenvedélyében, és felesleges további többletet keresni. Egy villával se fogsz teát főzni, mert ugye nem arra van kitalálva. Ezért, kérlek alássan.
tulokos írta: 2017.08.02. 06:14Hiába próbálsz úgy beállítani mint egy inkvizítort, mert ahogy azt már mondtam: a rossz ízléshez (maximális esztétikumhoz) mindenkinek joga van, és természetesen nem akarom betiltani az otaku cuccokat, de mivel végtelenül öncélúak és üresek, ezért felemelem ellenük a szavamat, méghozzá azért is, mert mainstreammé vált. Engem nem zavar a popkultúra, az a rengeteg öncélú butaság, ami terjed a világban, mert valóban része a szabadságnak, azonban látni kell az olyan káros butaságokat, amely például az ócska animés szubkult nyomán terjed. Én egy egész országot látok (Japánt), amely erről tanúskodik.
Hogy milyen kettős mérce szerint mérsz ezen a téren, arra az a legjobb példa, hogy mint mikor bemész egy játékboltba, és fújsz, köpsz az összesre, mert a mögötte álló ipar csak azt akarja, hogy a gyerekek és/vagy tinik, kiskamaszok, fiatal felnőttek ezekkel játszanak (ez is az öncélúság egyik formája). Majd átmész egy virágboltba, meglátsz egy plüssös bokrétát, és megveszed, hogy azzal ajándékozás nemes gesztusával fejezd ki azt az illetőnek, akinek adod --- bele se gondolva, hogy a játékboltban is megkapod ugyanazt a plüsst, csak bokréta nélkül, miközben a bokrétának éppúgy nincs többlettartalma, mint a plüssnek. A többlettartalmat a gesztussal generálod bele, az ajándékozás rituáléjával. Viszont amíg a polcon vannak ezek a boltban, addig öncélú és üres termékekről beszélünk.
Másodsorban "mainstreammé vált". Egy szubkultúrában is, legfeljebb. A mainstream a köztudatba emelődés és a hirtelen nagy elfogadás, térnyerést jelenti. Az A+ és Animax idején volt az anime mainstream, most a szuperhősös filmek, képregények, játékok, e-sport, amit összefoglalóan geek kultúraként is emlegetnek (aminek egy picinyke szelete csak az animeipar). Harmadsorban "azért is, mert...", amivel ellentmondasz magadnak. Miért? Azzal, hogy én akarlak inkvizítornak beállítani. Nem kellek ehhez én, elintézed te magad is. :)
Negyedsorban: "nem zavar a popkultúra, az a rengeteg öncélú butaság [...] mert valóban része a szabadságnak". Nos, ha a világi popkultúrát nem ítéled el, de a japánit igen... Minek is nevezik ezt? Ja igen, kettős mércének. Főleg annak a fényében, hogy a japáni popkultúrában ugyanaz zajlik, mint a világiban, csak ők hozzáadják a maguk ízlésficamát. A 90-es években volt menő a Backstreet Boys és a dalaik mögött megbúvó üresség, az 1-2 jobb sláger nyomán eladott lemez, ami ma jobbára kimerül olyanokban, mint Nicki Minaj, Justin Bieber, One Direction. Magyaroknál ugyanez volt a Shygys, Hip Hop Boyz, Picasso Branch, V-Tech, V.I.P., Fluor Tomi, Bestiák, Fresh, Pa-Dö-Dö!... Csak míg mi majmoltuk a "nyugati" kultúrát, addig a japán azt a saját ízére szabta. De nem csak ők, hanem a koreai is (khm-khm, koreai fiú(?)bandák, Kpop mánia). Ez a szelete az animés szubkulttól is függetlenül alakult meg, terjed és létezik. Hol volt már ez az általad nagyban fújt dolog 1997-ben, amikor Satoshi Kon megcsinálta a Perfect Blue-t, ami pont az idollét árnyoldalairól mesél többek közt? Annak az elején is van, hogy egy sentai henshin gyerekműsor élő előadásához megy az idolcsapat, majd úgy karolják fel a felnőttebb közönség számára az egyiket.

És akkor még egy hülyeséget hadd emeljek ki. A káros butaságok eleve terjednek. Egész hosszú sort lehetne írni a laposföld-hívőktől az oltáselleneseken keresztül a vérvegánokig, akik már a kutyájukat és macskájukat is vegán életmódra kényszerítik. Ezek messzemenően nagyobb butaságok, mint amiket te az animeiparon keresztül vélsz látni. És nem egy egész ország (Japán) tanúskodik erről a modellről, mert akkor ennek kéne eltartania a nemzetgazdaságot... És amekkora üggyé fújod szerencsétlen bolhát, még talán az első évben kifizethetnék ebből az államadósságukat egy összegben, tisztán csak a megmaradt profitból.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Café OFF

Hozzászólás Szerző: Titkos »

tulokos írta: 2017.08.02. 00:06Mert egy művészeti alkotásnak nem csak esztétikája van, hanem "morális", tartalmi része is.
Így a sokadik ilyen postod után azért kíváncsiságból már csak megkérdezem: azért azt ugye tudod, hogy az animék kb. 90%-a sosem (nem csak most, régen sem) azzal a céllal készül elsősorban, hogy "fú, mi itt most megmutatjuk a japán kultúra és művészeti tudás igazi mélységeit!" ? Sima, szórakoztató céllal készülő sorozat a legtöbb, megtámogatva masszív nyereségvággyal a háttérből (mert azért a legtöbben természetesen azért csinálnák animét, mert remélik, hogy nem kevés pénzt is hoz majd nekik a konyhára), tehát pl. a 80-as években futó Dirty Pair semmivel sem "magasröptűbb" vagy "művészibb", mint mondjuk a szintén ebben az időszakban az amcsiknál futó Knight Rider, vagy Szupercsapat, épp csak előbbi rajzfilm, utóbbi élőszereplős. Az más kérdés, hogy persze vannak olyan rendezők, akik ezen túlmutatva is igyekeznek valami pluszt hozzáadni az adott sorozathoz, de ez már tényleg embere válogatja, illetve ez ugyanúgy az amcsi rajzfilmekben is megvan, lásd pl. a mostanában itt emlegetett Avatar, vagy Gravity Falls rajzfilmsorozatokat, amik pont azt mutatták meg, hogy attól, hogy valami "gyerekrajzfilm", még mennyi komoly témát "el lehet rejteni" benne és hány rétege lehet. Szóval igazából nem nagyon értem, hogy honnan jön ez a "japán animáció = művészeti alkotás", aztán amelyik nem éri el ezt a szintet, azt onnantól szénné lehet fikázni. Miközben a legtöbb eleve nem is ezzel a céllal készül.
tulokos írta: 2017.08.02. 00:06Semmi rosszat nem feltételezek az ismerőseidről (vagy rólad), bár remélem, hogy az anime nekik sem tetszett, csak egyszerűen szeretik a japán vackokat.
Ez meg így azért lol, mert számomra ez a mondat teljesen úgy hangzik, mintha azt írtad volna, hogy "bár emberileg semmi bajom velük, ellenben ha kiderülne, hogy szeretik pl. a NGNL animét, akkor azért mégis rohadjanak meg!" :D XDDD Ez meg így azért nem szép dolog, mert mindannyiunknak vannak olyan animéi (legalább egy mindenképp XD), amit úgymond "a társadalmi többség elítél", de az adott illetőt mégis megfogta. Pl. én a mai napig nem igazán tudtam feldolgozni, hogy neked a Panty & Stocking anime objektíven is bejött (pláne úgy, hogy művészetet, erkölcsöt és hasonlókat kérsz számon minden animén, amiket ez aztán végképp nyomokban sem tartalmazott...), de ettől még nem kezdelek el izélgetni, hogy "remélem ezt csak poénból mondtad, mert ha mégsem, akkor ilyen, meg olyan ember vagy".

Btw, a másik topicból áthozott figurás témához meg annyit, hogy szerintem sem gáz, pedig sosem voltam valami nagy lolis, de attól még szépen meg van csinálva, egyedül a haja az, ami tényleg emberfüggő ("gyönyörű a hajában a színátmenet" vs "úristen, mi ez a giccses cukormáz, mintha a csajt lehányta volna egy unikornis..."), de rondának, vagy ízléstelennek én sem találom. Bár lehet, hogy ebből a szempontból nem én vagyok a legmegfelelőbb személy, lévén én képes voltam pl. ezért 30.000 Ft-ot kiadni és ennél is csak az tartott vissza, hogy 60.000-be került volna, ami azért már nálam is az "aha, meg még mit nem..." kategória, de mondjuk ha ez is "csak" olyan 30 ropiba került volna, lehet már megtörtént volna részemről a berendelés. :lol:
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Tudom, hogy nem lesz egy mélyenszántó komment, de csak ezt dobja ki a gép ennyi környi, művészeti ággal szembeni irreálisan magas elvárás után:

Jézusom bazzeg.
Kép Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Ricz írta: 2017.08.02. 10:55Jaj, de nagyon sikerül félremagyarázni mindent.
Lol, ezt én is mondhatnám, hogy nehezedre esik a szövegértelmezés, de hát ugye, aki először kimondja ezt a (burkolt lehülyézést) másikra az már előnyben érezheti magát... :drop:

Az első ferdítésed:
Ricz írta: 2017.08.02. 10:55Érdekes, szóval egy porcelán és köcsög setében az a tartalom, hogy szép és esztétikus legyen az alkotás folyamata során? Illetve, hogy az "azért alkotunk, hogy alkothassunk" felfogás teljesen releváns a korának, mikor gyakorlatilag az a művészet nihilizmusa? Pont a lényege az öncélúság, ami nem szállít társadalmi, gazdasági, politikai, vallási, erkölcsi célokat, csak az, hogy valami szép legyen, és ez is tartalomnak számít, mert az alkotó az elkészülése során gyakorlatilag a nagy büdös semmit, a "mert csak" választ adja minden felmerülő kérdésre.
Múzeumban kiállított, művészetnek szánt köcsögökről volt szó, hiszen korábban úgy hivatkoztak a figurákra is, hogy az művészet. Azt hittem, hogy értjük egymást, hiszen művészek közt emlegetted a köcsögöket. Én pedig kifejtettem, hogy a figura nem az, mert hiányzik belőle az a gesztus, aktus, ami azzá tenné. Például Duchamp híres piszoárja nem egyéb mint egy piszoár, de azzal a gesztussal, amellyel odahelyezte a nagyérdemű elé, vált művészetté. A sötétben gubbasztó köcsög használati vagy dísztárgy abban az értelemben, ahogy most használod, tehát a figurához (ami dísztárgy) hasonlóan csak egy ipari termék, semmi több. Hiába soroltad olyan magas szellemi vívmányok közé, amelyek mellett a tabudöntögetés Parnasszusára emelkedhet. Remélem, ezzel megválaszoltam Titkos (és Dodgers) problémáját is, amit látom, hogy bedobott időközben. :drop:
Ricz írta: 2017.08.02. 10:55Látszik, hogy a gúnyos szarkazmus sem a te nyelved (merthogy a progressziót és a szexuális forradalmat kifejezetten gúnyoló célzattal írtam a Mórickaként "mindig mindenről ugyanaz jut eszembe ezen a fórumon" típusú non plus ultra sorozatszámú kommentedre), de lebontom neked.
Jó lenne, ha az írásoddal a kommunikációra törekednél, mert az ilyen egyirányú "gúnyos" megmondásaid öncélúak, és nem is akarok róluk vitatkozni.

Kettős mércével vádolsz holott egyszer sem hasonlítottam össze a japán popkultúrát a világival, illetve ugyanazt mondtam el ebbena topikban oldalakkal ezelőtt, amit most te: ugyanaz + hozzáadják a saját ficamukat. Ugyanolyan lesújtó a véleményem a nyugati szórakoztatóipar vonatkozásában is, de igyekszek megmaradni a témánál: Japánnál, mivel ez egy ilyen fórum.
Lebontom neked: nézz fel a topik címére!
Továbbá nem értem, miért kellene sajnálnom az animeipart, azért, mert kénytelenek marketinges eszközökhöz nyúlni, mert különben eltűnnének? Én azt mondom, hogy akkor tűnjenek el, hogy ha csak úgy tudnak fennmaradni, hogy az a szándékaikkal szembe megy már, amit csinálnak.
Ricz írta: 2017.08.02. 10:55Egyébként, nagy tévedés, hogy nem gyártják már őket. Nem egy nagy ipar van mögé húzva, de létező dolog az utángyártott ereklyék készítése, többnyire a szélsőjobboldaliak számára, akiket egyébként Lemmy sosem szeretett.
Rosszul fogalmaztam: a már szó nem kellett volna a mondatba (vagy még helyesebben: nem gyárthatnak már). Ugyanis az nem náci ereklye, amit nem a náci Németország gyártott. Lemmy gyűjteményét elértékteleníti a sok szar utánzat; analógia: a szórakoztatóipar jelenleg megfojtja a művészetet, vagy legalábbis annak ellenében van.
Ricz írta: 2017.08.02. 10:55És akkor még egy hülyeséget hadd emeljek ki. A káros butaságok eleve terjednek. Egész hosszú sort lehetne írni a laposföld-hívőktől az oltáselleneseken keresztül a vérvegánokig, akik már a kutyájukat és macskájukat is vegán életmódra kényszerítik. Ezek messzemenően nagyobb butaságok, mint amiket te az animeiparon keresztül vélsz látni.
Hidd el, megválogatom a szavaimat, sehol sem írtam, hogy csak egy ország tanúskodik erről, és hogy csak az animeipar az egyetlen butaság Japánban. Fentebb kifejtettem, mi az oka annak, hogy a japánokat hozom fel példának. Nos, azért. Valóban csak egy hülyeség a sok közül, de korántsem bolha.
Titkos írta: 2017.08.02. 11:17Ez meg így azért lol, mert számomra ez a mondat teljesen úgy hangzik, mintha azt írtad volna, hogy "bár emberileg semmi bajom velük, ellenben ha kiderülne, hogy szeretik pl. a NGNL animét, akkor azért mégis rohadjanak meg!" :D XDDD
Ennek a résznek annyi a jelentése, hogy szeretném azt hinni, hogy az animét nem acceptálják, hanem csak giccses figurákat gyűjtenek. Amúgy hagyjuk már ezt az álszenteskedést: én soha életemben nem írtam le például a narutard szót a Naruto fanokra, és a SAO fanokat sem minősítettem soha. Igyekszek általános jelenségekről írni, és a célkeresztet inkább az iparra fogni. Nem gondolom, hogy egy otaku rossz ember lenne, de szar az ízlésük. És azt sem gondolom, hogy mindenki otaku, akinek szar az ízlése. Az otaku animék mainstreammé váltak a szubkulton belül, ez a legnagyobb gond ezzel a folyamattal.

Végezetül: az én elvárásaim lehet, hogy irreálisan magasak, és ezért elitista leszek, de ha ezt rólam ilyen könnyen ki lehet mondani, akkor engedtessék meg nekem, hogy én meg az igénytelenségre reflektáljak. Szerintem meg csakis az anime szubkulthuz képest irreálisak az elvárásaim, mert az animeipar tette le annyira alacsonyra a lécet, hogy jelenleg a civilizációs minimum alatt dagonyázik. :roll:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: Ricz »

tulokos írta: 2017.08.02. 12:03Múzeumban kiállított, művészetnek szánt köcsögökről volt szó, hiszen korábban úgy hivatkoztak a figurákra is, hogy az művészet. Azt hittem, hogy értjük egymást, hiszen művészek közt emlegetted a köcsögöket. Én pedig kifejtettem, hogy a figura nem az, mert hiányzik belőle az a gesztus, aktus, ami azzá tenné. Például Duchamp híres piszoárja nem egyéb mint egy piszoár, de azzal a gesztussal, amellyel odahelyezte a nagyérdemű elé, vált művészetté. A sötétben gubbasztó köcsög használati tárgy abban az értelemben, ahogy most használod, tehát a figurához (ami dísztárgy) hasonlóan csak egy ipari termék, semmi több. Hiába soroltad olyan magas szellemi vívmányok közé, amelyek mellett a tabudöntögetés Parnasszusára emelkedhet.
Pontokba rendezem már inkább...
1) Minden egy idő után múzeumban köt ki, vagy valamiféle kiállításon, kiállítóteremben.
2) A figurát is egy szobrász alkotja, tehát az aktus megvalósul. A gesztus a gazdasági érdek, mert ez a munkája, valamiből magát is fenn kell tartania. Az éhenhalásból még senkinek se sikerült megélnie.
3) Duchamp piszoárja tipikusan az a példa, amikor valaminek többletjelentést tulajdonítunk. Nem a nagyérdeművé elé rakással vált az művészetté, mert a nyilvános férfi mosdókban a nagyérdemű már megtalálta egynéhány évtizede magának. A környezetéből kiemelés és új kontextusba helyezése tette a puszta használati tárgyat "művészetté". (Idézőjel, mert a piszoárt sem ő alkotta.)
4) A herendi porcelán is ipari termék, mégis művészeti tárgy. Ahogy egy mezei váza is. Ipari termék, mert vágott virágot teszünk bele, ugyanakkor dísztárgy is. Ezek a fogalmak nem zárják ki egymást. Főleg, hogy egy dísztárgy célja a környezet színesebbé, szebbé tétele, pont ahogy egy művészeti tárgyé, festményé, fényképé. Még ha Munch híres festményéről ez nem feltétlenül mondható el, mivel inkább nyugtalanító érzést kelt az emberben.
5) Példákat hoztam csak. Az is szellemi vívmány, hogy egy figurát megalkotja a szobrász. Gyakorlatilag elvitatod a megtervezés és megalkotás fázisát, akkor is, ha tömegtermékké válik. Ami mellett széljegyzetbe betoldom, hogy a Dávid szoborból is kapni miniatűröket, de ettől még műalkotás marad az eredeti is, meg a miniatűr is dísztárgyként.
tulokos írta: 2017.08.02. 12:03Kettős mércével vádolsz holott egyszer sem hasonlítottam össze a japán popkultúrát a világival, illetve ugyanazt mondtam el, amit most te: ugyanaz + hozzáadják a saját ficamukat. Ugyanolyan lesújtó a véleményem a nyugati szórakoztatóipar vonatkozásában is, de igyekszek megmaradni a témánál: Japánnál, mivel ez egy ilyen fórum.
Lebontom neked: nézz fel a topik címére!
Továbbá nem értem, miért kellene sajnálnom az animeipart, azért, mert kénytelenek marketinges eszközökhöz nyúlni, mert különben eltűnnének? Én azt mondom, hogy akkor tűnjenek el, hogy ha csak úgy tudnak fennmaradni, hogy az a szándékaikkal szembe megy már, amit csinálnak.
Mert kettőset is használsz. A topik címe nem mentség, mivel ugyanaz zajlik ott, mint egyébként a világban, csak az érdeklődési körök okán fókuszáltan kapod az ingert. Az pedig, hogy japán hozzádobja a saját ízlésficamát, és attól lesz különleges téma... Nos, hadd ne röhögjek ezen, mert a skandinávok hozzátették magukat a heavy metál irányzathoz, így alkotva meg több irányzatot (hogy csak olyan együtteseket említsek, mint Bathory, Marduk, Immortal, Tyr), vagy az indiaiak a filmekhez (bollywoodi verzióban van már Pókember, Mátrix és Superman is), sőt irodalomban is a francia realizmus (pl. Balzac) merőben másabb az orosztól (pl. Tolsztoj). Mindegyik nemzet a saját ízlésficamját tette ezekhez az alapokhoz. Akkor meg...? Ja, hogy giccses a japán? Na oszt? Akkor mondd azt, hogy nem a te ízlésvilágodra van szabva.
Másodsorban, nem mondta senki, hogy sajnáld. Dodgers remekül megfogalmazta: "művészeti ággal szembeni irreálisan magas elvárás". De hogy újra neki fussunk, elölről: az animeipar = filmipar. Nem több, nem kevesebb. És itt jön képbe Titkos kulcsmondata: "Sima, szórakoztató céllal készülő sorozat a legtöbb, megtámogatva masszív nyereségvággyal a háttérből..." Mert alapvetően, a filmipart is mi más hajtaná?
Még most se tűnik fel a kettős mérce?
tulokos írta: 2017.08.02. 12:03Rosszul fogalmaztam: a már szó nem kellett volna a mondatba. Ugyanis az nem náci ereklye, amit nem a náci Németország gyártott. Lemmy gyűjteményét elértékteleníti a sok szar utánzat; analógia: a szórakoztatóipar megfojtja a művészetet, vagy legalábbis annak ellenében van.
Ereklyévé akkor válik valami, ha spirituális, euforikus tartalmat társítunk hozzá (pl. szeretet, imádatot... a régi gyerekkori plüssödet meglátva a nosztalgia és az emlékek teszik az ereklyéddé példának okáért.). Egyébiránt, a középkorban nagy üzlet volt az ereklyehamisítás (csak egy példa: annyi fadarab van Krisztus keresztjéből, hogy felépítesz belőle egy házat is lazán... és még talán marad anyag a budinak, a nyári konyhának és disznóólnak is), ugyanis azokban a templomokban adakoztak előszeretettel, ahol ilyesmit tartottak, őriztek. Már nem is tudom melyik szentnek a "teje" például mindössze krétapor volt, semmi egyéb. Sok hamisítvány máig ereklyeként "létezik".

Végezetül:
tulokos írta: 2017.08.02. 12:03Jó lenne, ha az írásoddal a kommunikációra törekednél, mert az ilyen egyirányú "gúnyos" megmondásaid öncélúak, és nem is akarok róluk vitatkozni.
Erre már válaszoltam egyszer: unom a banánt, hogy az egész téma egy saját farkába harapó kígyó. Lehet nem tűnt fel még neked, de megsúgom, hogy már bőven sokadik oldala járjuk körbe ugyanazt. Ugyanazt, ugyanahhoz, ugyanazokat írjuk le, ráadásul nagyon szűkös időkereten belül. Nem tart sehova, és az egész téma azzá vált, amit az egész témában nyomatsz: öncélúvá. Én meg feladtam már azt, hogy jobb belátásra térítselek, és hanyagold a továbbiakban. Most már csak egy széles Mucsi Zoltános mosollyal paskolgatok, hogy "jól van, okos vagy, megint megaszontad a tutit, amit már sokadjára cáfoltak meg".
Lehet jó érzés a lerágott csontot majszolgatni, de már csont sincs, nemhogy az embernek türelme. Ez mindenkinél máskor jön el. Nekem most ért véget.
Tudod, vannak azok a lurkók, akiknek sír a szája, hogy utálja őket az osztály, mert animések. Nos, elárulom a nagy titkot, hogy miben vagy velük közös: abban, hogy másról nem tudsz beszélni. Őket ezért utálják ki, mert más téma felé képtelenek egy fikarcnyit is nyitni. És hát dikk, mi is megy most úgy egyébként?
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Ricz írta: 2017.08.02. 12:55Erre már válaszoltam egyszer: unom a banánt, hogy az egész téma egy saját farkába harapó kígyó. Lehet nem tűnt fel még neked, de megsúgom, hogy már bőven sokadik oldala járjuk körbe ugyanazt. Ugyanazt, ugyanahhoz, ugyanazokat írjuk le, ráadásul nagyon szűkös időkereten belül. Nem tart sehova, és az egész téma azzá vált, amit az egész témában nyomatsz: öncélúvá. Én meg feladtam már azt, hogy jobb belátásra térítselek, és hanyagold a továbbiakban. Most már csak egy széles Mucsi Zoltános mosollyal paskolgatok, hogy "jól van, okos vagy, megint megaszontad a tutit, amit már sokadjára cáfoltak meg".
Lehet jó érzés a lerágott csontot majszolgatni, de már csont sincs, nemhogy az embernek türelme. Ez mindenkinél máskor jön el. Nekem most ért véget.
Mint mondtam, legitim döntés, ha ignorál engem valaki, mert fárasztja, hogy állandóan felhozom a témát, vagy zavarja a stílusom. Megértem. Tiszta sor. Ellenben az ilyen provokálások, mint a Mucsi Zoltánnal paskolgatás nem arról árulkodnak, hogy nagyon unnád, ráadásul ez a "megcáfoltalak már rég, de nem is látod hülyegyerek" stílus főleg nem arról árulkodik. De abban egyetértek, hogy itt legyen vége, mert hidd el, számomra ugyanolyan fárasztó téged olvasni ebben a témában, mint számodra engem, csak sajnos eddig nem tudtam megállni, hogy ne válaszoljak.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2017.08.02. 12:55Én meg feladtam már azt, hogy jobb belátásra térítselek, és hanyagold a továbbiakban.
Sőt, amikor én csak annyit jegyeztem meg, hogy eléggé öncélú/sehová sem tartó ez az egész stílus (hogy hetente előszed mondjuk 1-1 AA-s cikket és arra rávetítve vizionálja a Kelet bukását), illetve kissé hülyéskedős stílusban, de kérdezgettem, hogy "és mikor leszel elégedett, ha az egész fórum egy emberként bevallja, hogy "bizony, ma már az egész animeipar úgy szar, ahogy van" ?", akkor ezekre meg megkaptam, hogy egyrészt ne vicceljek/gúnyolódjak el egy ilyen serious business témát, másrészt meg megkaptam ugyanazt az "érvet", amit akármelyik vérfantól megkapsz, ha a kedvenc animéjét "bántod", miszerint: "ha neked nem tetszik/ha szerinted céltalan a téma, hát nem kell olvasnod, vagy ebbe a topicba írnod!" Ami oké, de azért tényleg örültem volna, ha legalább az kiderül, hogy tulokos mikor lesz elégedett, vagy mi ennek az egésznek a végcélja. Mert így csak arra tudok gondolni, hogy:

1. Ő ilyen "Mari néni", aki akkor elégedett, ha minden héten újra és újra elmondja, hogy "de szar a mai világ, bezzeg régen...!" :D

2. Titokban ez a szakdoga témája (valami "Magyar otakuk türelmének tesztelése extrém körülmények között" címmel XD), aztán ha kellő adatot összegyűjtött, végül kapunk majd valami kiértékelést, vagy ilyesmi... XD

Amúgy nem arról van szó, hogy "direkt nem szólok hozzá" (ahogy a Kávézóban most felvetette), hiszen az előbb is írtam itt direkt neki címezve, inkább csak én is unom már az egészet és emiatt nem reagálok rá a legtöbbször, csak persze nem mindig bírom ki, pl. most sem. XD (Megjegyzem, nem csak japán témákban, sokszor amúgy sem értem, hogy erre vagy arra milyen reakciókat is vár tőlünk. Pl. ott volt nemrég a Linkin Park frontemberének halála, mire tulokos belinkelt valami random AA-s arcot, hogy micsoda szenvtelen, "csak tudjuk le a kötelező megemlékezést valami klisés dumával"-stílusban kommentálta a halálhírét. Valóban, de...mit kéne erre reagálnunk? Írjuk le egyenként, hogy "igen, ez a mocskos köpönyegforgató, lefogadom, hogy amúgy egyetlen Linkin Park számot sem hallgatott meg soha!", stb-stb. Vagy mi? Szal olyan dolgokon húzza fel magát sokszor oldalakon keresztül, amiktől nekem alapesetben a vérnyomásom sem emelkedik meg. XD)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Milyen szépen koedukáltan küldtétek el egymást a jó büdös picsába ... ez tetszik csöndben tapsolok a nézőtérről.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Titkos írta: 2017.08.02. 13:19Amúgy nem arról van szó, hogy "direkt nem szólok hozzá" (ahogy a Kávézóban most felvetette), hiszen az előbb is írtam itt direkt neki címezve, inkább csak én is unom már az egészet és emiatt nem reagálok rá a legtöbbször, csak persze nem mindig bírom ki, pl. most sem. XD (Megjegyzem, nem csak japán témákban, sokszor amúgy sem értem, hogy erre vagy arra milyen reakciókat is vár tőlünk. Pl. ott volt nemrég a Linkin Park frontemberének halála, mire tulokos belinkelt valami random AA-s arcot, hogy micsoda szenvtelen, "csak tudjuk le a kötelező megemlékezést valami klisés dumával"-stílusban kommentálta a halálhírét. Valóban, de...mit kéne erre reagálnunk? Írjuk le egyenként, hogy "igen, ez a mocskos köpönyegforgató, lefogadom, hogy amúgy egyetlen Linkin Park számot sem hallgatott meg soha!", stb-stb. Vagy mi? Szal olyan dolgokon húzza fel magát sokszor oldalakon keresztül, amiktől nekem alapesetben a vérnyomásom sem emelkedik meg. XD)
Ha a két pont közül kell választanom, akkor inkább az 1-es. :D
A Linkin Parkos komment valóban nem volt egy top, de és Te el tudod mondani mind az 5000+ hozzászólásodról, hogy magvas gondolat volt, mindet céltudatosan tetted le? Ráadásul meg is válaszoltad a kérdést helyettem: én felhúztam a vérnyomásomat azon az eseten, ennyi történt.

És egyébként Te mit akarsz elérni most Titkos? Hogy mondjam azt, hogy igazad van, én egy gonosz ember vagyok, aki állandóan felhúzom magamat olyan dolgokon, amiket te említésre sem tartasz méltónak?
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime: japán gagyi vagy értékhordozó médium + hatásai

Hozzászólás Szerző: Titkos »

tulokos írta: 2017.08.02. 13:44És egyébként Te mit akarsz elérni most Titkos? Hogy mondjam azt, hogy igazad van, én egy gonosz ember vagyok, aki állandóan felhúzom magamat olyan dolgokon, amiket te említésre sem tartasz méltónak?
Igazából én tényleg csak arra szeretnék már választ kapni (amit már kb. harmadjára kérdezek így a pár hónapos viták során, de eddig mindig vagy elengedted a füled mellett, vagy totál elvitted más irányba az egész témát), hogy mi, "mezei magyarországi fanok" hogyan tudnánk a Japánban lévő animeiipart úgymond "jobb irányba terelni". Mert itt nem szimplán arról van szó, hogy ezen vagy azon a "japán őrültségen" felidegeled magad, aztán kiírod magadból az elképedésedet afféle "dilisek ezek a rómaiak!" stílusban, mert az tök oké lenne (még ha hosszútávon unalmas is XD). Hanem mindig szinte kérdőre vonva "vizsgáztatod" itt végig az embereket, vagy pl. most is a figuránál szinte még azon voltál megsértődve, hogy nem mindenki találja valami giccses gagyinak. :D Aztán jellemzően ezután jön az "elitista duma", amikor előadod, hogy mi lenne az a szint, amit meg kéne ütni, aki/ami erre nem képes, arról meg elmagyarázod, hogy szerinted miért szar. Szal ahogy már írtam párszor, én itt az egész sorozatos "csesztetés" végcélját nem igazán látom. Ha te igen, akkor kérlek oszd meg velünk. :D
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Café OFF

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

tulokos írta: 2017.08.02. 00:06Animefanok közt fejtem ki a véleményemet a jelenlegi animés trendekről, ezért elkerülhetetlen, hogy nemtetszést váltok ki, de ennek ellenére nem fogom megmásítani a véleményemet. Semmi rosszat nem feltételezek az ismerőseidről (vagy rólad), bár remélem, hogy az anime nekik sem tetszett, csak egyszerűen szeretik a japán vackokat. Ettől még lehet valaki csodálatos anyuka. Nem is akarok ezzel foglalkozni, viszont (bármennyire is sokkol ez téged) a japán vackokról és hatásaikról már leírom a véleményemet. Mert egy művészeti alkotásnak nem csak esztétikája van, hanem "morális", tartalmi része is.
Igazából már az sem érdekel, a családtagjaim mit szólnak a hobbimhoz, szóval tényleg felesleges volt felhúznom magam egy vadidegen kommentjén. Részemről lezárva, most megyek és megcsodálom a gyűjteményemet, az mindig jó kedvre derít. ::hehe::
Dodgers írta: 2017.08.02. 11:50 Tudom, hogy nem lesz egy mélyenszántó komment, de csak ezt dobja ki a gép ennyi környi, művészeti ággal szembeni irreálisan magas elvárás után:

Jézusom bazzeg.
Ez egy 10/10-es megnyilvánulás volt. :D
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Café OFF

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Rui-chan írta: 2017.08.02. 19:41
Igazából már az sem érdekel, a családtagjaim mit szólnak a hobbimhoz, szóval tényleg felesleges volt felhúznom magam egy vadidegen kommentjén. Részemről lezárva, most megyek és megcsodálom a gyűjteményemet, az mindig jó kedvre derít. ::hehe::
Régebben át segitett az MLP egy elég nehéz időszakon s nem csak engem általam a húgomat is egy családi tragédián + egy kiskutya. De már nagyon gázosnak érzem az 3X felé ilyesmit tartani a vitrinben múlthéten bedobozltam őket és valami szalon képesebb dolgokat teszek a helyükre.

Bár ez kizárolag szubjektív dolog de valahogy úgy érzem nem szabadulhatok meg a gyerekkortol ha nem teszem őket csupán, nosztalgia faktor padlás dobozaiba.

Telón még meg nézegetek sorozatokat de már nem akarom mindenki tudtára adni. Főleg nem facebookon vagy valami vissza kereshető helyen isten őriz hogy az ügyfelek lássák.
Válasz küldése