Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Daniel9911 írta:Hello valaki nem tudja mi a neve annak a rajzfilm sorozatnak amiben az egyik szereplo Bőregér es olyan erdoben jatszodik az egesz es olyan kicsi ajton at mennek be a gyerek a mesebe.
Sylvanian Families

Kentaro írta:Én egy olyat keresek, amiben egy kidobott plüssmaci a főhős. Egy macigyárban kiselejtezték, de jött egy ufo (humanoid, űrhajósszerű és kék, sárga, piros alakzatok voltak rajta). Valamilyen csillogóporral életre keltette és Szupermacivá vagy mivé csinálta.
Superted
Kép
zsombor1985
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.04.27. 20:12
Nem: Férfi

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: zsombor1985 »

Helló
Én leginkább egy régi( kb.: 1998-99 ) rtl klubbos mesét keresek, amit akkoriban nem annyira szerettem de most elég fontos lenne megtalálnom.Kb.:12-13 órakor mehetett és BÉCI A BOHÓC volt a címe, spanyol-olasz vagy francia báb ( esetleg gyurma ) mese volt.Inkább a kisebb korosztálynak való volt.Már szét kutattam a netet érte de semmi.Egy eredeti címnek nagyon hálás lennék.

Ezenkívül van még 3 mese amit keresek,de sajnos nem emléxem sokra belőlük.
Az első nagyon hasonlított a manóvári manókra de azt még akkor adták amikor még csak m1-2 volt.
Egy törp faluról szólt,fejükön kis piros süvegekkel, a főszereplők egy testvér pár voltak, egykisfiu és lány.Asszem gomba házakba laktak ők is ( mint a smurfs-ék)és volt egy hintájuk a ház előtt- valszeg anime volt ez is ( megfigyeltétek hogy a leg emlékezetesebb rajzfilmekről sorba kiderülnek hogy animék voltak? kalán néni-mumin-niels horgelson- ifjú robin hood-meg volt az a hófehérke sorozat is )
2 dologra emléxem biztosan: az egyik részben a nagyapó elmesélte nekik hogy ha gomba kört találnak ne aludjanak el benne , mert az át viszi őket egy álom világba. Aztán persze elalszanak. Meg a másik hogy volt egy gyerek bunkerük, egy fatuskó és onnan ugráltak be egy kis patakba.

A másodikat csak egyszer adták ( kb 95-96 ) és valami amerikai egész estés rajzfilm lehetett. A történetből csak annyira emléxem hogy volt egy kisfiú akinek volt mindenféle játéka és miután a kisfiú fertőző beteg lett, a játékokat elégették,de páran megszöktek.Volt köztük egy nyuszi plüss akit a
jó tündér ( ? ) a végén igazivá változtatott és a gyerek meglátta és vissza emlékezett rá hogy régen neki is volt egy ilyen nyúl játéka.

A harmadik amit keresek, arról szólt hogy egy kis srác szét akarja verni a malac perselyét és az elszökik, mire elmegy feladni körözést rá és amikor a fickó meglátja a képen hogy egy malacperselyt kell keresni, olyat röhög hogy beszakad a szája és hátra esik a feje.A végén valami hullámvasúton kergetik egymást vagy valami ilyesmi.

előre is köszi a segítséget, az első 2-ért különösen !

üdv

U.I.: erre a mesére emléxik valaki?
http://www.youtube.com/watch?v=u09lM55449Y
és ugye hogy a zene is ez volt?

A mofli a koalára meg csoda hogy még emléxik valaki...
Kis csoportos ovis voltam amikor ment..
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

zsombor1985 írta:U.I.: erre a mesére emléxik valaki?
http://www.youtube.com/watch?v=u09lM55449Y
Igen, ez a Juharfalva lakói, ki is adták DVD-n, hipermarketekben fellelhető.
zsombor1985
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.04.27. 20:12
Nem: Férfi

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: zsombor1985 »

Köszi, nem ugrott volna be a címe.
Megnéztem youtube és látom hogy a dalra rosszul emlékeztem, de azon jobban meglepődtem hogy ez rtl klubbos mese volt.
Az rtl- en ezt mikor adták?Nekem az m1 rémlett( akkor lehet hogy a manós mesét sem az m1-en adták,de az tuti hogy a manóvári manók előtt volt pár évvel).

u.i.: találtam még egy mesét amit adtak, nem nagyon bírtam de lehet valaki keresi
http://www.youtube.com/watch?v=OQGzq6kB ... DftiJ1SitE
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Az lehet, hogy a Juharfalva lakóit az RTL Klub is adta, de legelőször biztos, hogy közszolgálati csatornán ment.
zsombor1985
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.04.27. 20:12
Nem: Férfi

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: zsombor1985 »

Yuriko-chan írta:Az lehet, hogy a Juharfalva lakóit az RTL Klub is adta, de legelőször biztos, hogy közszolgálati csatornán ment.
szerintem is.
lehet az rtl, csak ismételte valamikor reggel.
Laretta
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.09.18. 20:22
Nem:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Laretta »

Tongari Boushi no Memoru (asszem Manóvári manók volt a címe)

Valaki emlékszik még erre a régi animére? Már nem emlékszem melyik csatorna adta le... (Talán az RTL - nem emlékszem pontosan) Nagyon szerettem anno :) (Egy pöttöm lila hajú kis manó, Momóka a főszereplője aki összebarátkozik egy lánnyal)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Persze, hogy emlékszünk rá, és igen, az RTL Klub adta.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Manóvári manókat én is nagyon szerettem annak idején. ^^
Kép
zsombor1985
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.04.27. 20:12
Nem: Férfi

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: zsombor1985 »

na, ez az én mázlis napom, megvan a nem manóvári manós anime ,más is kereste már és ráadásul ő is főleg a gomba körös részre emlékezett...

http://kollektivtudat.blog.hu/2007/10/1 ... i_es_mikri
zsombor1985
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.04.27. 20:12
Nem: Férfi

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: zsombor1985 »

talán egy op és ending segíthet beugratni a dolgot valakinek.

http://www.youtube.com/watch?v=oqnv0uricU0

sőt, találltam magyar részeket !

http://animeaddicts.hu/online.php?filelist.4199
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

joj erre én is emlékszem még halványan! ha már régi akkor magyar is : Mazsola és Tádé :vigyor:
cuki bábmese, én imádtam!!!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mazsola és Tádét már anyum is nézte anno. XD

Én ilyenekre emlékszem mint a Legkisebb ugrifüles, Misi mókus kalandjai, Cápali és Cápeti, Kisvakond, Nagy Ho-ho-horgász, Kukori és Kotkoda, stb.
Kép
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

Icurka-picurka ikrecskék. /Little Twins/ Régi nagy kedvenc. ^^
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

amiket Andro felsorolt azokat nagyrészt áttam.
kockásfülű nyúl, TV Maci :vigyor: , Pumukli, vízipók csodapók, Bob és Bobek(bár ezt nem mindig adták )

jut is eszembe (bár elég amnéziás vagyok, de rézletek a gyerekkoromról néha még beugranak), aszhszem kisgyerekként láttam a Monoke hercegnőt és a Cichirót.
a Monoka akkor elég félelmetes volt, azóta sem néztem újra, de ma talán megnézem. a fura az hogy minden részére emlékszem, bár nem sorban, de....
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Fantastic Planet
73-as francia sci-fi.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mononoke Hime valóban ment a mozikban - összesen kétszer - valamikor 1997-98 körül. A Chihiro meg későbbi, ami szintén ment moziban.

Nem emlékszik valaki egy ilyen mesére, hogy Fürtöske királykisasszony és a fürtöcskék? Az egészből egy kislányra emlékszem, aki szőke volt, és királylány volt, és voltak ilyen hosszú farkú, repülő mókusai, és mindig valaki le akarta győzni a királyságukat. Valamikor rohadt régen ment, a '90-es évek elején asszem.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem nagy kedvencem volt az a sorozat, még babám is volt hozzá meg minden. ^^ Mondjuk én nem magyarul láttam először, hanem angolul még talán a Skyon, egy mukkot sem értettem belőle, de nagyon tetszett a lányok hosszú haja, meg a ruháik. ::^_^::
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

fú ez ismerős, de nem ugrik be..

to Andro: azért nem vok öreg! csak adták még az m1en úgy 2000ig aszhszem.

süsüre ki ne emlékezne :vigyor:
kis vukk :-P ez voltam 3.ban farsangkor :LOL:
mostanában magyar népmeséket nézek a minimaxon. ikszdé
csak úg nosztalgiaképp....
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mariko írta:Nekem nagy kedvencem volt az a sorozat, még babám is volt hozzá meg minden. ^^ Mondjuk én nem magyarul láttam először, hanem angolul még talán a Skyon, egy mukkot sem értettem belőle, de nagyon tetszett a lányok hosszú haja, meg a ruháik. ::^_^::
Nem tudod a címét angolul vagy németül? Fontos lenne, mert utána akarok nézni.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Magyarul Aranyfürt királykisasszony és a fürtöcskék, angolul Lady Lovely Locks. :) Fel is van véve nekem pár rész videón. :D (OMG a magyar szinkron mennyivel jobb az angolnál XD)

Szerk: Sokan keresték rajtam a kazettámat, a továbbiaknak előre szólok, hogy rossz minőségű, és nem teljes felvétel! Másfelől megjelent azóta DVD-n Fénylőfürt és a mágikus manócskák címen, de azt sajnos nem tudom megmondani, hogy milyen szinkronnal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2014.04.22. 14:06-kor.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mariko írta:Nekem nagy kedvencem volt az a sorozat, még babám is volt hozzá meg minden. ^^
Duchess Ravenwaves és Lady Lovely Locks babákra vevő vagyok bárkitől amennyiben megvannak még a cipőik is.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sajnos már nincs meg a baba, mert az öcsém tönkretette, amit azóta sem bocsájtottam meg neki. :mad: Mondjuk ha még meglenne, valószínűleg akkor sem lenne eladó. Egyébként Duchess Ravenwaves volt. ^^
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mariko írta:Sajnos már nincs meg a baba, mert az öcsém tönkretette, amit azóta sem bocsájtottam meg neki. :mad: Mondjuk ha még meglenne, valószínűleg akkor sem lenne eladó. Egyébként Duchess Ravenwaves volt. ^^
Ezt én sem bocsátom meg az öcsédnek. Duchess Ravenwaves volt a legjobb a sorozatban és a babák közül is. ::are::
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Régi rajzfilmek, animék

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én a sütibabámat akarom visszakapni. T_T
Lezárt