Military Otaku

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Military Otaku

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Azt viszont örömmel konstatáltam a fórumos találkozón, hogy nem csak nekem vannak ilyen hibbant irányultságú beütéseim, szóval az ide vonatkozó témákban itt lehet kérdezni, megvitatni a dolgokat, ajánlani, magyarázni, stb. bármelyik történelmi korszakból (ugye kinek ez megy jobban, kinek az... :wink: ).

Viszont politikai ideológiákat kéretik nem belekeverni, és belépés előtt mindenki adja le a kabát alá rejtett Stg44-eket, vagy AK47-eseket. Rendben? ::^_^::
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Hát itt vagyok, én is ilyen hibbant vagyok.
A kérdésem az lenne, hogy tud-e vki valamit az Assault MG42ről? (SturmMaschinenGewehr42)
2nd WWvel kapcsolatos kérdésekre, ha tudok, szívesen válaszolok, ha nem tudok, akkor is szívesen elbeszélgetek a témáról... :)
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Mammooth írta:Hát itt vagyok, én is ilyen hibbant vagyok.
A kérdésem az lenne, hogy tud-e vki valamit az Assault MG42ről? (SturmMaschinenGewehr42)
A hülye fejemmel elfelejtettem megkérdezni, hogy hol olvastad te ezt? Lehet, hogy mondtad, csak nem figyeltem...

Meg említettél valamilyen pisztolyt, ami működőképes, én meg rávágtam, hogy majd szeretném megnézni. Mi is volt az? :drop: Kicsit rövid ma az agyam...
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Nézzek mán be ide is :dirr:.
Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Togusa által a GitS múviban használt revolver létezik-e a valóságban? Mert elég extrém megoldásnak tűnik...
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Na ez a topic most a fegyverekről szól, vagy kizárólag az anime és vagy a WW2 fegyverek "Nincs jobb egy jéghideg Desert Eagle-nél (a te kezedben)"
valamennyire értek a témához, próbálok énis válaszolgatni
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

ein írta:Na ez a topic most a fegyverekről szól, vagy kizárólag az anime és vagy a WW2 fegyverek "Nincs jobb egy jéghideg Desert Eagle-nél (a te kezedben)"
valamennyire értek a témához, próbálok énis válaszolgatni
Minden, ami haditechnika, bármelyik korszakból. Az, hogy animében van-e, vagy nincs, teljesen mindegy.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Szerintem mindenről, ami a fegyverekkel kapcsolatos. (ergo jöhetnek jó kis katonai sztorik is)
A DE pedig tényleg tetszetős kis darab, csak ne játsz vele Smith ügynököst, mert kitöri a csuklódat :oops:.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

nem vallom magam militaristának, de csodálom a fegyvereket (mindet)
nem azt amit képviselnek, vagy amit velük művelni lehet

MILYEN mechanikailag NAGYSZERŰ szerkezeteket voltunk képesek alkotni, és az ember ezt jellegzetesen arra használja, hogy kiírtsa a másikat :( :( :(

kedvencek: sig p228, DE, Hk mp5, AK-47, Hk psg1, japán kardok, középkori hosszúkardok, mindenféle íj - persze mind csak képen / játékban

:? aki ezeken megbotránkozik, attól elnézést kérek
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

ein írta: kedvencek: sig p228, DE, Hk mp5, AK-47, Hk psg1, japán kardok, középkori hosszúkardok, mindenféle íj - persze mind csak képen / játékban
Nekem igaziban is...hosszúkard alatt te mit értesz? :wink:
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

az Angliában és Franciaországban kialakult középkori kard:
Kép

úgy értem a kép/játék. hogy nincs itthon, nem járok lőni, de jó lenne egy.
De Magyarországon szerencsére tiltott.(a legtöbb esetben)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ein 2003.12.20. 20:14-kor.
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Én egyszerűbb eset vagyok. Így karácsonyra elég lenne egy SVD Dragunov és egy CZ-100-as. Húsvétig ellennék velük :D.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

ein írta:az Angliában és Franciaországban kialakult középkori kard:
Kép
Egykezes, másfélkezes, gótikus, kétkezes, vagy mindegy? :wink: Nem kötekedésképpen kérdezem, csak kedvelem az európai közelharci fegyvereket. Éppen most készülök egy bidenhändert kovácsoltatni magamnak, csak nincs "kedvem"...
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

hehe my weapon of choice is: sig p228 9mm :arrow: 10 tengerészgyalogosból 9 ezt ajánlja

vagy egy ilyen .50-es antitank sniper, sajna a pontos nevét nemtom http://einthedog.uw.hu/a.avi
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

ez egykezes nem? hát akkor az
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nekem személy szerint a nagyobb kétkezes géppisztolyok, géppuskák jönnek be. Az AK47-es, vagy egy Colt Commando (vagy A4) szerintem elég baráti fegyver, meg azért egy P90-es is szép kis szerkezet. VAn neki egy továbbfejlesztett változata is, csak enm jut eszembe a neve. Azthiszem PK-110, vagy KP-110? Egyik semb iztos, de azthiszem, igy vannak. Ezenkivül bírom a harci gépeket. Ha már fegyverekről van szó, ha dszóljak ezekről is pár szót. Szerintem megismételhetetlen isten vadászgép volt a maga korában a MIG-29-es. Nagyon jól vezethető volt, és mi lett volna vele, ha ebbe beleötvözik az amerikai elektronikát? Szerintem akkor még mindig csúcsgép lenne. Bár azthiszem, a mai napig ltezik neki egy Fulcrum változata. Ezenkivül még az F-18 Hornet jön be nekem nagyon
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

ein írta:ez egykezes nem? hát akkor az
Izé...ez itt a képen vagy másfélkezes, vagy gótikus. Egykezesnek kicsit nagy és nehéz... :drop: Éppenséggel el lehet bírni egy kézzel is, de nem lehet úgy használni, mint egy egykezes kardot.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Biztos nem rossz ez a Sig P228, csak nekem kicsit olyan otrombának tűnnek a kezelőszervek. Ugyanez a bajom a HK USP-vel is, pedig azt is sokan istenítik.
Az FN P90 tényleg nem semmi. Dobtam egy hátast régebben a belső kivitelezésétől :shock:.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nem értek nagyon a fegyverekhez, de már kipróbáltam az íjászatot, és nagyon bejött. Meg imádom a kardokat és mindent, ami a középkori harcokból származik. ::hehe::
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Őrnagy írta:
ein írta:ez egykezes nem? hát akkor az
Izé...ez itt a képen vagy másfélkezes, vagy gótikus. Egykezesnek kicsit nagy és nehéz... :drop: Éppenséggel el lehet bírni egy kézzel is, de nem lehet úgy használni, mint egy egykezes kardot.
ezeket sajna Diablo/A.D.D. szinten ismerem, biztos igazad van, de szóval ilyenek jönnek be

P90 rlz USP .45 rlz

ezért mondom, hogy a legjobb FPS még mindig a Counter Csirke, mert ott tényleg jó a lövés feelingje

To Ayanami: Az nekem is nagyon teccett, de ahhoz erő is kell :( az én 65 kilómmal nem húzom ki a 60 fontos íjat sajna
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

ein írta: To Ayanami: Az nekem is nagyon teccett, de ahhoz erő is kell :( az én 65 kilómmal nem húzom ki a 60 fontos íjat sajna
Elárulok neked valamit: én is 65 kiló vagyok, szóval nem ezen múlik kihúzni a 60 fontos íjat... :wink:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Őrnagy írta:
ein írta: To Ayanami: Az nekem is nagyon teccett, de ahhoz erő is kell :( az én 65 kilómmal nem húzom ki a 60 fontos íjat sajna
Elárulok neked valamit: én is 65 kiló vagyok, szóval nem ezen múlik kihúzni a 60 fontos íjat... :wink:
Én nem értek az ilyen dolgokhoz, csak azt tudom, hogy kétszer már volt lehetőségem lufikat lőni...és nyertem mind a kétszer ::jthrill:: Más kérdés, hogy: 1. 1 hétig féloldalasan jártam 2. bőr nem volt az ujjamon
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

ja igen a realitások: Legolasnak 50kg nyilvesszőt kéne cipelnie + már rég lekopott volna a keze
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Magam szerény véleménye... Nincs jobb mint egy kiadós kardos/közelharcos csata. Rohamok, káosz, felfordulás, rendvágás. A Csizmák dübörgése, az elordított parancsok, az együtt mozgó csapatok. Hihetetlen. Oriási. Fegyvercsattogás, páncélok kalampálása, Csataüvöltések.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

BNC írta:Magam szerény véleménye... Nincs jobb mint egy kiadós kardos/közelharcos csata. Rohamok, káosz, felfordulás, rendvágás. A Csizmák dübörgése, az elordított parancsok, az együtt mozgó csapatok. Hihetetlen. Oriási. Fegyvercsattogás, páncélok kalampálása, Csataüvöltések.
...vérpatakok, levágott testrészek, a haldoklók sikolyai, széttört fegyverek. :) Rettenthetetlen (abban is ez tetszett)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Én hét éves korom óta lövök légpisztolyokkal és -puskákkal. Sajnos saját fegyverként is csak ezek vannak itthon, pedig szívesen elfogadnék egy rendes pisztolyt...
Ha már a fegyvereknél tartunk; meg tudná valaki mondani, hogy Gunslinger Girl manga vol1 elején Henrietta milyen pisztollyal látható? Sajnos a képet nem tudom ide csatolni, de aki képesnek érzi rá magát,hogy felismerjen egy pisztolyt rajzról, kérem dobjon egy email!! Fontos lenne. Ugyanez a fajta pisztoly látható nála az anime első részében is, ha valaki felismeri kérem írja meg. Köszönöm.

Zelmor
Lezárt