Kinek milyen háziállata van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Yadana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2006.08.22. 18:57
Tartózkodási hely: Kecsó

Hozzászólás Szerző: Yadana »

nincs szükségük túl nagy helyre.Az én Nobum-nak vanegy elég nagy ketrece,de ha otthon vagyok mindig szabadon van. :D Nem nagy hely kell neki,hanem sok foglalkozás,és akkor nagyon kis hálás állatok,nagyon ragaszkodnak a gazdihoz. ::daisuki:: Imádom a göriket! :D
FOREVER FORNEVER

Kurama, Ichimoku Ren,Tasuki és Kyo 4ever! :D no da! :wink:
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

miyume írta:nekem két "gyerekem" van...
nos, már csak egy. Bonifác nyusziúr szerda reggelre eltávozott közülünk minden előzetes "bejelentés" nélkül...T___T nagyon xar, mindössze 3 éves volt...most a kutyám vigasztal- egész nap nem mozdul mellőlem :eyes: kívánok minden kisállatnak hosszabb életet mint amilyen Bonié volt, és töltsetek annyi időt velük amennyit csak tudtok :sobsob:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Őszinte részvét, tényleg nagyon keveset élt (bár máig fogalmam nincs, mennyi a legmagasabb életkor egy nyúlnak, én régen 8-10-ről tudtam). Az enyém nyár végén pusztult el, de már beteg volt, úgyhogy nem lepett meg a dolog. Meg nála legalább vígasztalt a tudat, hogy majdnem 10 évet élt, mikor már 4 évesen majdnem elpusztult.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

köszönöm
egyébként a 10 év nagyon hossszú idő egy nyuszitól, még a házinyuszik esetén is (nem tudom a tied milyen volt). Bonifác törpe volt, ők kb 5-6 évig élnek átlagosan, viszont az emberi beavatkozások (pl. túltenyésztés) miatt ez egyre rövidül, és szaporítja a problémákat (idegrendszeri és szervi betegségek). valószínű Boninak agyvérzése vagy infarktusa volt- legalábbis az állatorvos szerint. remélem nem szenvedett, mikor utóljára láttam még semmi baja nem volt (nem voltam itthon amikor meghalt...), ugyanúgy ugrált amikor kiengedtem és ugyanolyan jó étvágya volt mint máskor.... nem tudom, az biztos hogy nem lesz több nyuszim. imádom őket, de ezt mégegyszer nem akarom átélni (ő már a második füles volt akit elvesztettem)
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én meg úgy vagyok vele, hogy egy új nyúllal nem kapnám vissza a régit, és ha az esetleg előbb elpusztulna, az rosszul érintene. Ha lettek volna kölykei, abból egyet biztos megtartottunk volna, de a 9 év alatt a szaporításig soha nem jutottunk el. ^^" Annak örülök, hogy vannak róla fényképek, videó, meg sok-sok emlék. ^^ (Egyébként sima, fehér házinyúl volt.)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

az első "nagy szerelem" nyuszim nekem is házi volt- vele nagyon szoros kapcsolatot alakítottam ki, nem is hittem volna hogy nyuszivan is lehet, de sajnos tragikus véget ért az élete ( ismerőshöz kivittük falura hogy legyenek kölykei, mert nagyon szép, ezüst színű nyuszi volt. valaki nem zárta be jól a ketrecek ajtaját, és az egyik kutyájuk megölte őt és még pár másik nyulat...) Bonival nem sikerült olyan köteléket kialakítani mint Karottával, de azért őt is nagyon szerettem a kis hóbortjaival együtt és nagy űrt hagyott maga után. fotók maradtak meg a szép emlékek, de nagyon hiányozni fog.
az biztos hogy a kutyámnak ezek után minden tüsszentésére figyelni fogok ;)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

jajj..nagyon sajnalom..amikor a szotyimat megolte az allatorvos en 2 hetig nem nagyon tertem magamhoz, csak sirtam osszevissza, meg nem talaltam a helyem a vilagban..meg most is csomoszor eszunkbe jut anyammal a mi kis buta szotyink, es nem hiszem h tudnek meg nyuszit ugy szeretni mint ot..:( ugyh tenyleg megertem h milyen rossz..amikor meghalt akkor aznap akartam venni egy ugyanolyan nyulat, mondvan h nem birom ki, de nekem is mondtak h eloszor le kell higgadni es majd utana mert csak meg jobban tonkremennek mert azt hinnem h ugyanolyan lesz mint a szotyi, pedig ugyanolyat nem fogok talalni soha..
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

na igen. nekik is megvan a saját kis személyiségük és lelkük, úgyhogy mindegyikük pótolhatatlan és megismételhetetlen. nekem a két nyuszi között kb 8 év telt el.
most még küzdök azzal hogy túléljem ha reflexből odanézek a helyére hogy mit csinál, és nincs ott...tegnap este majdnem rászóltam a kutyámra amikor a helye felé indul hogy ne szedje el Bonitól a szénát (mindíg rájárt...)... szal még sok időbe fog telni mire hozzászokom a gondolathoz hogy nincs többé. a sírjához sem tudok kimenni- még nem tudok tőle elköszönni, mert azzal véglegessé válik, és még nem fogadtam el.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Vidéki macska tulajoknak egy jó tanács, ha este még látják a macsekjukat, akkor simizzék meg egy kicsit, mert sosem lehet tudni, h melyik reggel fogják az útszélén elütve megtalálni és akkor már késő lesz azon gondolkodni, h mikor is simogattuk megy legutoljára... :neutral:
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Másik macska.Lett. Ezis ilyen lelenc. Feketefehér és NAGYON ROSSZ, deazért szeressük. Mondjuk nemlehet megsimogatni mert megmar... finnyás és idegbeteg. Ráadásul felugrik az emberre.. És hogy mégis miért tartjuk? Mert levisszük vidékre! :D :D

Amúgy a hangszóróimat is leverte már 2m magasról...Ettől függetlenül muszály képet biggyeszek nemsokára, mert szörnyen aranyos amikor alszik ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
kaldvi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.11.30. 22:30

Hozzászólás Szerző: kaldvi »

nekünk is a feketefehér macskánk pont ilyen :lol:
hihetetlen milyen vad
-------------------------------
a kutyánk múlt 7végén még jól volt, aztán a 7 folyamán váratlanul súlyos beteg lett, ráadásul a röntgen legalább 2 gyolyót mutatott ki az oldalában amik már ki tudja mióta voltak ott és nem lehetett észrevenni. :shock:
akkor találkoztam vele legközelebb mikor pénteken a tesómmal vittük eltemetni, éjszaka gyertyafénynél ástuk a sírját :(
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Ayumie írta:Másik macska.Lett. Ezis ilyen lelenc. Feketefehér és NAGYON ROSSZ, deazért szeressük. Mondjuk nemlehet megsimogatni mert megmar... finnyás és idegbeteg. Ráadásul felugrik az emberre.. És hogy mégis miért tartjuk? Mert levisszük vidékre! :D :D

Amúgy a hangszóróimat is leverte már 2m magasról...Ettől függetlenül muszály képet biggyeszek nemsokára, mert szörnyen aranyos amikor alszik ^^
Hááát...a mi macsekunk is hasonló tészta!XD
Isten rosszaságból,játékosságból,szeretetből és nem utolsó sorban macskából gyúrta össze.:D
Fekete-fehér szőrgombóc,akinek a mancsai feketék,és a feje meg maszkos...egál macskanő.XD
Nah meg van egy németjuhász-keverék kutyulékunk Mackó!:D
/Hogy jöjjön a jó poén...a macskánk meg Micó...xD/
Egy ideig nálunk volt az én kis tutyám,a kis Lola-kutyum...,Mackó kölke...imádtam meg minden,dee édesanyám a kérdezésem nélkül elajándékozták...csak mert egy családnál kutya hiány volt,éás sírtak a kölkek h nekik márpedig kutya kell...ezért az ÉN KUTYÁMAT ajándékozták el,A MEGKÉRDEZÉSEM NÉLKÜL...ez volt úgy 2-3 hete.:P
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jo hogy igy nevetgelsz rajta, en vszleg focimlapra kerultem volna, a "E.Rita brutalis modon megolte, majd feldarabolva a hutoszekrenybe tette csaladtagjait" cimmel :3
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

van a barátnőmmel egy dzsungi (dzsungáriai törpehörcsög) családunk. most születtek a kicsit és nagyon édesek. ::japsmil::

ilyenek a kicsik: KÉP (nem saját kép, majd rakok fel azt is)
Kép
Avatar
Alha
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008.02.05. 01:23
Tartózkodási hely: hát ahol tartózkodok

Hozzászólás Szerző: Alha »

Én ideje elég macska párti vagyok, miután kutyámat széttépték és a kezeim közt vérzett el, nem mertem kötődni szőrmókokhoz...
Aztán nagybátyámnál születtek kiscicák, a gyerekek egésznap nyúzták őket de a 4ik csak nem fejlődött, nem szopott, anyja ellökte. Mondta nagybátyám meg a felesége hogy nekik nem kell ilyen béna kiscica, agyonkell csapni, hisz még a szeme se nyílt ki. Én meg elloptam :oops: Annyira szívszaggató látvány volt, nem bírtam otthahgyni ^^" Persze itthon kiszúrták és visszavitték, majd anyámnak mondtam, hogy de agyoncsapják :shock: mondanom se kell, én nyertem :cool: Állatorvos hetekig idegelt hogy ez bizony nem marad meg, gyenge, életképtelen -.-" Prüntyüsz a neve, igaz kisnövésű maradt de gyönyörű lánycica és nagyon egészséges ::taka:: Itthon mindenki imádja ::jthrill::
jó meg vannak egyéb állatok is, pl egy üvegszopó hal az akváriumban (kaptam egy aranygurámit ami beteg volt: kipusztul az üvegcuppanón kívül minden ::bawl:: ) de az egy vadállat, oldalt a "korongjánál" kis tüskéi vannak, rémálom pucolni az akváriumot ::pirate:: kis mini piranha :tard:
Devil May Cry
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Alha ez nagyon szép volt tőled :eyes:
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na igen, én ezeket egyszerűen nem tudom felfogni, hogy van az embereknek szíve agyoncsapni egy állatot? Gyilkosok...
Mamámnál meg olyan tilalom lépett életbe, hogy ne etessék az udvaron a macskákat, mert ha valakit kiszúrnak, akkor azzal feltakaríttatják a mocskot...
Meg a mamám egyik macskája, a Lexi... Kiesett egyszer az ablakon (harmadikról, wazze), és hetekig nem került elő. Utána meglett, de alig bírta mamám visszacsalogatni, annyira félt az emberektől. Végülis sikerült visszahozni a lakásba, de azóta vadabb, mint előtte volt (pl. nem bírják elvinni ivartalanítani, mert lehetetlen megfogni a macskát). Na visszakerült a lakásba, 3 napra rá kijött rajta valami, és hetekig nem evett, alig bírt megmozdulni, teljesen lefogyott (nem volt fél kiló...) - valamit megehetett ez odakint, vmi mérget... De hála az égnek megmaradt. De mamámmal egy véleményen vagyunk: szándékosan raktak ki mérget az udvarra, hogy pusztuljanak a macskák...
Az ilyenkre rá kéne hívni egy amerikai jellegű állatrendőrséget (nem tudom, valaki rajtam kívül szokta még nézni az AP-n az Animal Cops Houston/Phoenix/tsai műsort?), és jól megvágni az ilyen bunkó embereket többezer/tízezer forintokra... Mert megérdemlik... ::pirate::
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Narumi írta:Az ilyenkre rá kéne hívni egy amerikai jellegű állatrendőrséget (nem tudom, valaki rajtam kívül szokta még nézni az AP-n az Animal Cops Houston/Phoenix/tsai műsort?), és jól megvágni az ilyen bunkó embereket többezer/tízezer forintokra... Mert megérdemlik... ::pirate::
Vagy akár le is csukni őket.
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Kisebb településeken mindig megölik azokat a kiscicákat, amelyeket nem tudnak már eltartani...

Gyerekkoromban volt kb. 50 hörcsögöm (valóban szapora dögök =D), aztán - feltételezhetően - a táptól elpusztult az összes =/ Még volt három papagájom, egy tengerimalacom, egy kutyusom + egyszer találtam egy csincsillát, de ő szerető gazdira talált azóta ^^ Most van egy kisebb kutyusunk, Mimi a neve (a fülei nagyon hülyén állnak, amiatt) + egy kandúr, Napóleon, de őt a bundája mintája miatt mindenki Bocicának hívja =D
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Az a baj, hogy nem minden esetben tudod rábizonyítani a tettesre, még ha te tudod is róla. Nálunk az egyik hátsó szomszéd volt macskagyűlölő. Az egyik cicánkat egyszer meglőtték (túlélte), és biztosak vagyunk benne, hogy ő volt, szomszédok is mondták róla, hogy utálja a macskákat. Egy másik szintén mérget evett valahol a környéken, de szerencsére ő is megmaradt. (Teljesen a mai napig nem épült fel...) És volt még több ilyen eset. Sajnos bizonyíték nélkül hiába a feljelentés :cry:

Sosem fogom megérteni... Aki nem akar kiscicát, vigye el a macskáját, és ivartalanítassa... erre ne sajnálja a pénzt, vagy inkább gyilkol, úgy olcsóbb? :mad:
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Én is felsorolnám háziállataimat,sok van:
-Sába Maki, a dogo canario(tigriscsíkos,mangalica beütésű, de rövid a szőre)
-Picúr,és Dönci a két neko.
-Gippo a fekete angóranyúl.(Nem mint házikedvencet tartjuk,de ide kell hogy soroljam.)
-Gusztáv a hússertés
-Csirkék
Nem vagyunk gazdálkodók,csak a malac kajája ingyé van,és 10 ropiból 120 kiló jó hús megéri....
Mindazonáltal szeretem az állatokat,én is nagy macska fan voltam,amíg szegény Yoda meg nem halt... :sobsob: (fehér volt,zöld szemekkel... :cry: )
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
playerbal
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.12.25. 08:07
Tartózkodási hely: a Pokol

Hozzászólás Szerző: playerbal »

Egy Kóci nevü puli kutya és rengeteg reeengeteg RENGETEG macska.
Ha nem tetszik a zene amit hallgatok... baszdmeg magad.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Két csöpp pincsi, meg egy perzsa keverék macska, akit télvíz idején szedtünk ki az utca vízelvezetőjéből, koszosan, sebesen, betegen. Most már nem kell aggódni érte, a kutyák 3-4 kilók, ő 5 :D
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Kiegészítés:Gusztáv,rövid szenvedés után,meghalt.Emléke örökké bennünk él.R.I.F (rest in freezer)
Született két macsek,egy fekete,és egy sötétszürke.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ez..ez....ez csak egy rettenetesen rossz poen ugye? ;______;
Válasz küldése