Kinek milyen háziállata van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én mondtam, hogy nem jó "tesztelni", hogy meddig bírja kaja nélkül. :-P (Amúgy még akár azt is mondhatnánk, hogy természetes halállal halt, de így valszeg tényleg éhen döglött szegény.) Btw, én úgy vagyok vele, hogy még házban élő rovarokat se fogjunk be háziállatnak, mert rendszerint rossz vége lesz, inkább az állatkereskedésből válasszon az ember valamit, sok mindent árulnak, és még segítséget is lehet kérni, ha probléma merül fel.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayla: Szerintem egyelőre ne próbálkozz nagyobb testű háziállat tartásával. ^^ Legalább a 3D-s ábrát elkészítetted róla, hogy ne legyen hiábavaló a halála?
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mariko írta:Ayla: Szerintem egyelőre ne próbálkozz nagyobb testű háziállat tartásával. ^^ Legalább a 3D-s ábrát elkészítetted róla, hogy ne legyen hiábavaló a halála?

Öh..... nem. De a rajzokig eljutottam ::^_^::

3Ds ábra kell péntekre, juj....

Amúgy öcsémmel meg pont fordítva van, ő meg betegesen túlsúlyos szinte. Tényleg nem lenne szabad háziállatot tartsak... vagy éhenpusztul vagy cukorbeteg lesz.. satöbbi. :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Aham, szóval öcséd elette a kaját a pók elől :twisted:

Mi mondjuk ridegen tartjuk a pókjainkat, ha azért költöztek be, mert itt zsákmányt remélnek, fogják is meg maguknak. Ha nincs mit fogni, akkor meg minek jöttek be, nem igaz? :drop:

De amúgy kedvelem őket, sose ölök meg pókot, legföljebb a hálóikat rongálom takarítás ürügyén.

Viszont érthetetlen okokból még mindig találunk félhibernált darazsakat idebent néha. Nem hiszem, hogy ekkora marha nagy állatokat csak úgy véletlenül behoznánk a tüzifával. Wake ga wakaranai ::hoo::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:Mi mondjuk ridegen tartjuk a pókjainkat, ha azért költöztek be, mert itt zsákmányt remélnek, fogják is meg maguknak. Ha nincs mit fogni, akkor meg minek jöttek be, nem igaz? :drop:
Persze, amúgy meg tényleg elvannak ők a lakásban szabadon, találnak a házban élő többi rovar között kaját ilyenkor télen is, sőt, akár egymást is megeszik. XD Én nem is érzem szükségét, hogy az ember bárhogyan rásegítsen az etetésükre, kiszolgálják ők magukat. XD
alvaro írta:Viszont érthetetlen okokból még mindig találunk félhibernált darazsakat idebent néha. Nem hiszem, hogy ekkora marha nagy állatokat csak úgy véletlenül behoznánk a tüzifával. Wake ga wakaranai ::hoo::
Valószínűleg királynők, akik ősszel elbújnak védettebb helyekre, és majd tavasszal építik meg fészküket. Éppenséggel bebújhattak a tűzifa közé, ha kintről hordjátok be, de szerintem inkább arról van szó, hogy réseken át jutottak be a házba, és most, hogy melegszik az idő, kissé "felébredtek". (Legalábbis itt ma simán olyan időjárás volt, mintha március lenne, közben január vége van... :? ) Főleg, hogy tavaly extrémen sok darázs volt, és azt jósolják, hogy a mostani enyhe tél miatt idén csak még több lesz. Amúgy remélem, engem sosem fog ilyen meglepetés érni itthon, a darázs azon kevés rovarok egyike, melyektől kifejezetten félek. :drop: (Bár őket sem bántom, ha nem muszáj.)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mit mondjak, nekünk nappali pávaszemünk van, bár az utóbbi időben nem láttam. Képes a legváratlanabb időpontban felbukkanni (mikor az ember azt hinné, hogy már elpusztult), és egy hétig is élvezzük a társaságát.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Mit mondjak, nekünk nappali pávaszemünk van, bár az utóbbi időben nem láttam. Képes a legváratlanabb időpontban felbukkanni (mikor az ember azt hinné, hogy már elpusztult), és egy hétig is élvezzük a társaságát.
Mert az kifejlett lepke alakban telel át, másik lehetséges jövevény ilyenkor az atalanta lepke, de láthatsz akár nagy vagy kis rókalepkét is. Ezek télre pincébe, vagy hasonló védettebb helyekre húzódnak, és tavasszal repülnek ki, de ha kissé enyhül az idő, akár tél közepén is előbújnak. XD (Apropó, mondtad, hogy egy bizonyos lepkefaj mindig előjött a lakásotokban október körül újra és újra, mintha sorban kelnének ki. Ha azokból újra látnátok, vagy akár jövő októberben megint, akkor légyszi egy fotót majd küldj már róla, érdekelne. XD)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:
alvaro írta: ...réseken át jutottak be a házba...
Lehet. Sajnos még vannak rések. Majd teszünk róla.
Bár, következő télen is lesz, a szellőző.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:(Apropó, mondtad, hogy egy bizonyos lepkefaj mindig előjött a lakásotokban október körül újra és újra, mintha sorban kelnének ki. Ha azokból újra látnátok, vagy akár jövő októberben megint, akkor légyszi egy fotót majd küldj már róla, érdekelne. XD)
Nem, ez valszeg egy lepke volt, a fent leírt pávaszem. :P
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Még csak olvasva ezt a rovardiskurzust én már hülyét kapok. Tüzzel, vassal irtok mindent a lakásomban.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Én az egereket rühellem. És itt nem a nőies sikítást kell elképzelni (én olyat elvből sem), hanem a "kis rohadékok megint szétrágtak mindent" utálat. És ki takarít utánuk? Na ki?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A macska legalább teszi a dolgát?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ja. Alszik.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az akváriumunkból eltűnt a zebracsiga. A háza sincs meg! A rejtélyt csak fokozza, hogy egy drótháló van az akváriumon, mivel régebben előfordult néha, hogy valamelyik hal elindult világotlátni, de csak a szomszéd szoba közepéig jutott... Szóval ha látja valamelyikőtök szegényt, szóljatok nálam! (A neve talán Zecora volt, de már nem vagyok benne biztos. Azt tudom, hogy az elődje Marty volt...)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ciromcárt/Sztrelokot (stalkerezés közben valamiért bevillant, hogy ez egy tökéletes macskanév, azóta így szólítom a ránk hagyományozott ifjú kandúrt) tegnap csavargás közben torkon/fejbeharapta valami, 'szakértők' szerint róka (a nyomok mérete és elhelyezkedése alapján elképzelhetőnek tartom, meg vannak is felénk olyanok), most mindenesetre nem zavarjuk ki a hidegbe szerencsétlent, bár nem nagyok a sebek, lelkileg láthatólag megviselte az eset.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ha van lehetőségetek, etessétek a madarakat! :(
http://mme.hu/component/content/article ... itese.html
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Van három keverék kutyusunk, egy kék szemű, nem tudom milyen kutyák lehettek a felmenői: Dorci; Egy kis fekete tacsi keverék: Krampi; és egy nagyon buta szetterkeverék, aki fél a nagyobb embercsoportoktól: Boni. Mindhármukat megmentettük. Dorcira nem volt idejük a gazdiknak, ezért el akarták altatni, Krampit 1 méteres pórázon tartották a napon, úgy hogy nem érte el a vizét, Bonit megy egy csapat gyerek találta az utcán. Aztán van a nagymamámnak 10 (+-1) cicája, Mici (másik nevén Mici Hime), Duci (másik nevén Durci), Berci, Bóbita, Mogyoró, Nudli, Vacak (másik nevén Kékszemű), Panni cica... a többinek sajnos nem tudom a nevét... A macskák vagy nálunk születtek, vagy a nagymamám fogadta be őket. Két hete még volt egy Manci nevű füstszínű kiscicánk, de őt elajándékoztuk egy másik füstszínű kiscica mellé. Állítólag volt halunk, megy egy időben voltak kínai táncolóegereim, akik éjjel a porcelán sajtjuk tetején táncolta. Voltak köztük fehérek és fekete-fehér foltosak. (Az összes foltosnak Boci volt a neve, az összes fehérnek meg Birka) Volt még két kutyánk Egy németjuhász: Lotti és egy citromsárga szőrű keverék: Kóci. Szegények mind ketten kb. 15 évesen meghaltak. :( Kóci egyszerűen beköltözött a házba, Lotti meg összeverve került hozzánk, de rá már nem is igazán emlékszem... Már régóta az örök vadászmezőkön szaladgál... Ez a baj azzal, ha az embernek sok háziállata van. Kevesebbet élnek mint az emberek. :( Amúgy mi minden háziállatot a házban tartunk. Ja és van egy csomó darazsam a tetőcserép alatt. Nekik nem adtam nevet... Meg az öcsémnek volt kb. háromszáz baba kaszáspókja. Azt hiszem ennyi...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mittyke 2012.08.13. 08:14-kor.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ide írom, mert befér.
Aggódom a macsekom miatt. :(
Valami belekaphatott a szemébe, mert rendesen be van neki gyulladva, és egyre csúnyábban könnyezik. Ez még a kisebbik gond is lenne, mivel a szemgolyójának semmi baja, inkább csak a szemhéja van megdagadva. De egy kissé furán léglegzik, ami szerintem abból adódik, hogy az orra nem tudja elvezetni az összes könnyet, ami lefolyik rajta (mint egy náthás embernél, komolyan), a szokásosnál kevesebbet mosdik, ami
a) betegségre utaló jel
b) ennél a jószágnál konkrétan világvége
eléggé levert (bárt volt már fél szemére vak macskánk, az is... "óvatos" volt), és ami legjobban aggaszt, az, hogy folyton dorombol.
Nem, nem elégedett.
A macskák dorombolnak, ha fájdalmaik vannak, még akkor is, ha haldokolnak.
Bízzunk a másik verzióban: a dorombolás elősegíti a csontnövekedést és a szervek gyógyulását.

Szal, aggódom a macsekom miatt.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szegény! :( Nincs lehetőség dokihoz vinni?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha csak a szeme van begyulladva, akkor egy kis kamillás mosdatás használhat neki. Ha úgy gondolod, hogy komolyabb a baj, akkor szerintem is vidd el állatorvoshoz. Ha szereted a cicust, akkor megéri rááldozni azt a pénzt.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nyul: én azt se tudom, hol van a környéken állatorvos. Mi falun egyszerűen intézzük a dolgainkat. Mint a viccben.

Mariko: kapja már azt a borogatást, és igazából nem komoly ez, csak én reagálom túl. Főleg úgy, hogy volt már rá példa, hogy a macska túljátszotta, hogy fáj a lába.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Cicáim vannak,pontosan 4 db cicus: Pofi,BelAmi,Lexy,Zorro ::daisuki:: ::taka:: ::sumima::
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

:goodpost:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Van egy háromlábú cicánk, de nem marad nálunk sokáig. Meg kell műteni, és ha túléli, akkor elajándékozzuk egy ismerősünknek. Szegénykének valószínűleg átment egy autó a lábán, és lerohadt. Legalábbis az állatorvos ezt mondta. Nagyon helyes cica, és folyton sír, mert fáj a lába. Nagyon szereti a nagymamámat, és nagyon barátságos cica. Úgy sajnálom. :( Úgy gondolom ezt ide lehet írni, hiszen jelenleg még a családunk háziállata.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Bogi27
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.19. 21:04
Nem:

Re: Kinek milyen háziállata van?

Hozzászólás Szerző: Bogi27 »

Nekem egy kis fekete törpenyuszim van. :D
Kép
Kép
Válasz küldése