Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.

Hogy állsz a sulival?

A szavazás 2004.01.29. 17:33-kor befejeződött.

Imádom
4
12%
Elmegy, bejárok mindig a kötelesség miatt
12
35%
Nem szeretem nagyon, de azért elviselem
9
26%
Rühellem, legszívesebben felrobbantanám
9
26%
 
Szavazatok száma: 34

Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

hát... én is környezetvédelemmel szeretnék majd foglalkozni :roll: agrármérnök leszek, azon belül meg táj- és környezetvédelmi szakmérnök...
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ronja írta:hát... én is környezetvédelemmel szeretnék majd foglalkozni :roll: agrármérnök leszek, azon belül meg táj- és környezetvédelmi szakmérnök...
Hú de jó, gyűlnek itt a környezetvédősök. ^^ Én táj- és környezetföldrajz szakirányt szeretnék majd felvenni... Ha nagyon nem megy, akkor meg geoinformatikát, amiből jelenleg még nem telített a piac.

Környvédők, fogjunk össze! ^^ Mentsük meg együtt a Földet!
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Narumi írta:Mentsük meg együtt a Földet!
Védjük a fákat! Együnk hódot! :dirr:
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

:) Én környvédőnek készültem, a Pertik Lajos Vegyipari SZKI-ban, de....de kicsit kiakadtunk, amikor megtudtok a technikusi év elején, h mi itt vegyipari környvédő papírt szerezhetünk csak... Kb. az első 3 évben tanultunk természettel kapcsolatos dolgokat , de a 4-5ik?? Olyan vegyiparikémiát dobtank elénk, h köpni-nyelni nem tudtunk. 1 dolgot tutira elértek: nem akarok többet foglalkozni környvédelemmel! XP

Van szép része, meg tényleg fontos a környezetünk, de minél többet tanultunk/hallottunk arról, h a gyakorlatban, mi h megy...szóval a lényeg, h részemről GREENPEACE OFF!
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

ak írta:Van szép része, meg tényleg fontos a környezetünk, de minél többet tanultunk/hallottunk arról, h a gyakorlatban, mi h megy...
Ezt kifejtenéd légyszi egy picit bővebben az én még naív lelkemnek, hogy pontosabban mire gondolsz? :roll:
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Na mostmár én is beleírom. Vége a gimis éveknek, egyetem time van. Károli Gáspár 0. japánon vagyok. :-P
Őszinte leszek.. nem bántam meg. Baromi jó a csoport, mindenki tök normális, sok emberrel összehaverkodtam, jó fejek a tanárok, jól tanítanak, élvezzük az órákat, és kellemesen lehet készülni (na jó, néha egy kicsit sokat veszünk, de nem a világ vége). Egyszóval : Rulz! :thumb:
Kép
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Jó neked, hogy így szereted ^^ Én mostanában kicsit kezdem magam szakmai válságban érezni. De remélem csak addig, amíg nem lesznek végre szakirányos tárgyaim... azt már várom.
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ronja írta:Ezt kifejtenéd légyszi egy picit bővebben az én még naív lelkemnek, hogy pontosabban mire gondolsz? :roll:
Igazából elég sok a baki, nem lenne könnyű részletezni..

A greenpeace-eseket mindenki leszólja, többek közt a képzett környvédők is, mert nem ugy van az hogy, húú ezek a fák itt nagyon fontosak, tiltakozunk!, meg nem kell atomerőmű, mert az milyen veszélyes...stb. Ez így hülyeség. Végig kompromisszumot kell kötni és ez biza vonatkozik a munkahelyedre is. Több tanár is mondta, h pl a cégek többsége simán "arrébb tesz", ha te ott elkezdesz pattogni, h ezt nem így kéne...bizony-bizony, választhatsz, h munkahely v. hivatás. Egy vegypari környvéd technikusi papírral, kb olyan melót kapsz, h ha ezt mutatja a gép, akkor te azt nyomjad és ne sztámíts minimálnál jobb fizetésre, meg még sok-sok mindent meséltek...
OK, h ez egy picit radikális + ez a techikusi papírra vonatkozik, ha diplomás vagy biztos jobbra számíthatsz, csak azt sem érdemes elfelejteni, h a környvédő szak olyan, mint az info...telitve van, mint az állat, csak erről nem beszélnek annyira. A jó munkahelyekre komoly protekció kell (ha sikerül bejutnod akkor minden király, még ha nem is értesz hozzá...), a gyárakról meg csak annyit, h csapvizet is csak akkor iszok már, ha nagyon szomjazom, mert láttam, h miből lesz az ivóvíz, de még sok helyen voltunk terepgyakorlaton és biza én egy kicsit többre számítottam, amikor arról volt szó, h "jaaa környvédőnek készülsz? az kiiirály, meg tuti lesz munkád is, mert EU így, meg EU úgy..." Na erre nem számíts. Pont tegnap hallottam, h pl a pesti "testvér" sulit is bezárják...tuti az is sikeres volt...

Nem akarom elvenni a kedvetet a környvédelemtől, meg mégegyszer, h nem minden esetben van ez így, csak most megpróbáltam összesűríteni egy-két negatívumot...,ha tényleg érdekel, akkor komolyan kell tanulni, mert máskülönben...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hmmmm.....

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Egyelőre egy gimi tanulója vagyok(Jöjjön a rizsa,de ha ezt is kitörlitek felakasztom magam az első utba eső villanyoszlopra iskolába menet!!!XD),a 8 általánost hál' Istennek kivégeztem:D
Jövőre ballagok+ÉrettségiXD
Hmmm....egyelőre ezek a terveim:
-Fotós(Természetfotós,Fotóművész)
-Etológus(Állatok viselkedésével foglalkozik.)
-Rajzfilm animátor vagy képregényrajzoló(Itt a mangákra gondolok!^^)
...szeretnék lenni::D

Feltehetőleg ez leszek:
-senki
-fogyatékos
-fogyatékos számítógépfüggő
-fogyatékos számítógépfüggő netfüggő
-hivatásos távolbanéző

Nah erról a témáról többet nem tok irni.XD
/Ha valakinek bántja a szemét a bejegyzésem,és megint szőrén szálán eltűnik,akkor írjon E-mailt,és nem lesz semmi probléma. :neutral: /
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

how mayers carrier plans evolved in the past years:

Kiskori szakmai álom: "feltaláló"
Késői általános iskolás szakmai álom: Gyógyszerész
Kora Gimnáziumi szakmai álom: Játékfejlesztő
Gimnáziumi szakmai álom: Diplomácia, külképviselet, külügy
Főiskolai szakmai álom: Játékfejlesztésben résztvevő
Egyetemi szakmai álom: Angol tanár Japánban

Jelenleg végzett munka: Helpdesk Coordinator...

De hogy mit is csinálok? Ha Hannoverben a Solvay Gyógyszeripari cégnél úgydöntenek hogy lekell cserélni egy gépet, vagy valakinek a gépére manuálisan vagy távoli megoldásokkal egy szoftvert installálni kell, esetleg hozzáférést kérnek valamihez, engem vernek fel, hogy én a megfelelő technikust rugdossam a helyszínre, majd meggyőződni arról h sikeresen elvégezte a "beavatkozást", és nyugtázni a napot...

Összegezve: Sosem biztos h avval fogsz foglalkozni mint amit tanulsz...

Kollegám jelenleg Remote Desktop Manager és Drámatanári végzettsége van XD
Kép
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Hmmm... ha ez igaz akkor talán Elvis imitátor leszek, vagy egy idióta műsort fogok vezetni egy Japán TV-ben :D Megvan, diplomás árúfeltöltő leszek egy moszkvai teszkóban :mrgreen:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

:? :? na ezen igazodjatok ki.
És honapra jegyzőkönyvet kell írnom róla ::bawl:: :wc: ::jcrazy::
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Elhisszük, hogy az elektronika nehéz tárgy, valamint azt is, hogy te egy nagyon okos ember vagy, és meg tudod oldani még ezt a feladatot is. A probléma az, hogy senkit nem érdekel. A topic címe ugyanis arra vonatkozik, hogy ki hol (milyen oktatási intézményben) tanul / milyen végzettséggel rendelkezik. Legyen szíves mindenki ehhez tartani magát.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Mivel több BMF-es is van köztünk, ezért hagy érdeklődjek egy picit tőletek:

Mint ott tanulók, mit hallotok a mechatronikai mérnöki szakról? Ha egyeltalán lehet vmit hallani...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

hmmmm....

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Urzu7 írta::? :? na ezen igazodjatok ki.
És honapra jegyzőkönyvet kell írnom róla ::bawl:: :wc: ::jcrazy::
nem nehéz kiigaZODNI RAJTA SZTEM......csak méröknek kell lenni v hasonlónak hozzáXD
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Én divattervezőin vagyok még, de remélem idén átkerülök máshová is ^^ bár jelmeztervezőit azért elvégzem mellette :D
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

ak: Köszi, hogy leírtad! Nem vetted el a kedvem, csak minél több helyről érdekel tapasztalat, vélemény, hogy tudjam hogy álljak hozzá a dolgokhoz, mire lehet számítani.
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Móci
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2007.03.03. 11:07
Tartózkodási hely: Döbrököz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Móci »

Nekem egy általános vegyésztechnikus, és egy rendszerinformatikus papírom van. Persze mindkettő OKJ-s.
Jelenleg dolgozom, vagyis mégsem, mert nem szakadok meg. :wink:
Kép
Avatar
Arysa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.05. 19:11
Tartózkodási hely: /pill. otthon

Hozzászólás Szerző: Arysa »

Én jelenleg egy szimpla gimibe járok, várom az életemben a nagy fordulatot, vagy megvilágosodást a jövőmmel kapcsolatban, de jelenleg biztosan leragadt pár fényévre tőlem valahol a sötét kozmoszban.
::japtoun::

Hááát igen szar ügy. :wink:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Végzettségem remélem lesz eccer, de egyenlőre liceumba járok és filológiára(magyar, román, angol, francia, latin)
A többi tantárgy el van nyomva :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Úgy néz ki, hogy sikeresen bekerültem táj- és környezetföldrajz szakirányra, úgyhogy most már semmi sem állhat az utamba, hogy környezetvédő legyek! :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Narumi : :D :cool:
erről jut eszembe... épp most jelentkeztem egy 9 hónapos tudományos kutatásra földrajzból(tudniillik szeretem a földit). Nagyvárad légszennyezettsége. És kapok majd kütyüt hozzá és hú de publikálni fogják a nevem mittomén milyen újságokban :lol:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Addig jó míg hobbiból csinálod. Amikor már jegyzőkönyvet is kell írni róla, akkor már annyira nem fun, legalábbis nekem nem volt az... :)
Let's begin, de gozaimasu!
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Remélem nem lesz érte leharapva a fejem, nem tudom ideillő-e a kérdésem, de szeretnék segítséget kérni... A divat-sulimban ahová járok le kell adnom egy szakdolgozatot a Japán Viselet Történetről ~ a Jómon kultúrától egészen Közi kifacsarodott ízléséig XD ~, de a Terebess-en kívül semmi használható magyar infót nem találtam. Valaki tudna segíteni? Eléggé sürgős és fontos lenne. Angol-japán jó oldal-linkjeim vannak, de időm az nincs átfordítgatni...
Plíz help pm-ben aki tud...
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Én éppen a Hunfalvy János FGY KKKSzI (könyörgöm ne várjátok h leírjam végig...) japán-angol/orosz-angol szakán vagyok 0. évfolyamos :oops: :wink:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Válasz küldése