Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.

Hogy állsz a sulival?

A szavazás 2004.01.29. 17:33-kor befejeződött.

Imádom
4
12%
Elmegy, bejárok mindig a kötelesség miatt
12
35%
Nem szeretem nagyon, de azért elviselem
9
26%
Rühellem, legszívesebben felrobbantanám
9
26%
 
Szavazatok száma: 34

Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

AyaDid írta:Narumi:

A választásodhoz kapcsolódóan: nem tudom, hogy BScn hogy van, de idáig volt külön geográfus, meg külön földrajz szak. Az utóbbi ugye tanári, azzal még talán el is tud az ember helyezkedni, de hát tanárból is sok van :D A geográfus az földrajz-tudományt jelent.
Hát Bsc-n a földrajz szak az a régi geográfus szaknak felel meg. Azon belül persze lehet szakosodni, és valami környezetföldrajzra fogok jelentkezni.
Egyébként tanárnak rohadtul nem érdemes menni, csak ha nagyon elszánt vagy. Töri tanárunk beavatott pár dologba. Egy tanár, aki 30 éve tanít már rendesen egy iskolában (gimi asszem), a minimálbér kétszeresét keresi. 30 év után :!: Szóval nem biztos, hogy megéri, még plusz külön órákat kell tartani, meg minden... Egész nap csak dolgozol...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

A tanárság egy egész embert igénylő szakma, aminek megvannak a maga szépségei (és mint minden másnak az árnyoldalai)

Tény, nem keresnek a tanárok jól, de aki sok pénzt akar az úgyse tanárnak megy hanem közgazdásznak :) (Tisztelet a kivételnek (a közgazdászoknak akik nem a pénz miatt, és azoknak a nem közgazdászoknak akik a pénz miatt:))

Az én élettervemben megvan a "tanárszeretnéklenni" :) De akkor csak és kizárólag nyelvtanár (angol ergo...) Azt mindig is szerettem, és általában a nyelvórákon tudja az ember a saját ötleteit használni, a saját menete szerint dolgozni. Meg jó dolog az a nyelv :) Meg még egy dolog ami miatt jó tanárnak lenni: Fiatalság :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Meg végülis tanárnak lenni az sokban függ az ember stílusától. Én magamról úgy gondolom, hogy csapnivaló tanár lennék. Szóval nem leszek az. Ha meg egyszer úgy hozza a sors, akkor szívatom majd az ifjúságot agyba-főbe. :wwhip: xDD
Viszont hálát adok az égnek, van egy nagyon jó földrajz tanárom, akiból szerintem több kellene. Ő úgy tud tanítani, hogy szereti, amit csinál, roppant jószívű, emberséges, és lehet vele együtt dolgozni, és mindig számíthatsz a segítségére. Sok tanárról sajnos ez nem mondható el... Mondjuk a hátránya ennek, hogy sokan kihasználják emiatt, elég pofátlanul...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Háát.. Lehet hogy én csak a pénzéhes közgazdászokhoz tartozok,de akkor sem látok nagy karriert és jövőt a tanári pályában...
Abban egyetértek hogy tényleg nagy kihívás lehet, és tényleg személyfüggő..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Naja, a kérdés h kinek mi a karrier... Mert lehet szépen végigjárni a ranglétrát, és eljutni egyszer egy menő cég vezetői székébe :) De lehet az ember Tanár, és sok sok év múlva jönnek vissza majd azok a bizonyos Cég vezetők, akiknek az életében fontos szerepet játszottál hogy eljutottak oda :)

jó, én nem emiatt tekintek a tanárságra mint lehetőségre, hanem főként a fiatalság, és az iskolai élet miatt :)

Jövő az viszont van a tanári pályában, mert tanár kell... mindig kelleni fog, különben ki oktatja az feltörekvő közgazdászokat, környezetvédőket, agrármérnököket? :) (De pénz az nem feltétlenül van benne annyi mint jövő :D)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Viszont ha figyelembe veszed, hogy Mo.-on a fiatalság létszáma csökken, és emiatt iskolákat záratnak be, egyenesen következik, hogy annyi tanárra sem lesz szükség, amennyit képeznek.
A legtöbb tanárral az a legnagyobb baj, hogy nem igazán annak való. Vagy tömeget nem tud tanítani, viszont magántaárnak kiváló lenne. Kérdeztem vmikor egy tanáromtól, gofy van-e felvételi követelményben pszichológiai alkalmasság. És nincs, pedig sztem és még a tanárok szerint is szükség lenne rá. Sokan úgy csinálják, hogy megjelölnek egy tanári szakot, csak azért, hogy valamit elvégezzen. Aztán ezekből sose lesz jó tanár, mert nem szeretik csinálni a munkájukat. A hivatás lényege pedig az lenne, hogy azt csináld, amit szeretnél, és esetleg legyen benne sikered. Számomra fontos, hogy szívvel-lélekkel tudjam azt csinálni, amit csinálok (hülye szóismétlés XD). Különben az életben nem tudok teljesíteni...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Teljes mértékben egyetértek!

Volt olyan tanárom aki azért lett tanár, mert nagyon szerette az anyagot (biológia) magát, de amúgy az h tanít az hidegen hagyta. Neki jóérzés arról beszélni, meg avval foglalkoznia... Szal ez erősen látszott a tanítási módszerein :( (persze nem ő utáltatta meg velem a biológiát:D)

Most az új rendszerben elvileg úgy lesz a tanárképzés, h külön fel kell venni a pedagógiai modult, hogy aztán Mester (khm... Magiszter...O,o) képzésben tanári minősítést kaphasson az ember. Ergo az első három évben akik nem veszik fel ezt a modult nem mehetnek Tanári mesterképzésre, és akik fel is veszik, még nem biztos hogy bejutnak a Mester képzésre. Szal szépen lassan csökken majd a tanárok képzése.

Egyébként én azért is hagytam ott a BMF-et mert egy nap majd teljes szívvel és lélekkel szeretném azt csinálni amit csinálni fogok :D:D:D:D De rájöttem h avval a képesítéssel amit ott kapok ez nem fog teljesülni...
Kép
Avatar
Philionel
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.02.11. 08:14

Hozzászólás Szerző: Philionel »

Én tanítok egy általános iskolában, és nagyon szeretem csinálni. Igaz, hogy nem keresek annyit, mint egy közgazdász vagy agrármérnök, de ezt szeretem csinálni-> és mellette van időm tanulni :cool:
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Nekem mostan tanítanak itt a főiskolán mindenféle tantárgyat és azt mondják,hogy könyvtáros leszek majd, ha nagy leszek. ::onigiri::
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

De laza volt az irodalom írásbeli! Még jó, hogy semmit nem tanultam rá, márai sándort úgyse jutott volna eszembe átnézni, még órán se vettük.
Piracy is charity.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Most hogy jön a szakosodás, a villamosmérnökön belül elindulok az energetika irányába.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Naja, a kérdés h kinek mi a karrier... Mert lehet szépen végigjárni a ranglétrát, és eljutni egyszer egy menő cég vezetői székébe De lehet az ember Tanár, és sok sok év múlva jönnek vissza majd azok a bizonyos Cég vezetők, akiknek az életében fontos szerepet játszottál hogy eljutottak oda
Ha én menő cég vezetője leszek, a mostani tanáraim tuti nem látnak többé. Bár amúgy se... :D
Piracy is charity.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Hogy mit tanulok? Nos, ELTE jogi kar, lassan már negyedév. Szóval valószínűleg láthattok majd az utcán söprögetni... nem hiszem, hogy túlságosan oda való vagyok. :cry:
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

dicsekedni azt inkább nem fogok hiszen félig meddig utálom a szakmámat!!! Jó még nincsen szakmám de hamarosan lesz
Neumann János számtech Suliban tanulok számtechet a programozást és meg infot mindent tanulunk itt , épp szóbelizni fogok ebben az évben vagyis júnio 21-22. de egyedül a grafikai dolgokat szeretem ebben az egész gépben a progot gyűlölöm, de ezzel nem csak én vagyok így hanem az egész felső évesek akik most végeznek is meg utálták a számtechet am. rendszer informatikai szakon szeretném tovább koptatni a padot a suliban :roll:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Én tűzvédelmet tanulok, de csak érettségim van még!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Eredetileg nekiálltam elvégezni az ELTE bio-kémet, aztán rekordsebességgel ( najó az eső félév után ) otthagytam.
Most jelenleg transzperszonális pszichológusnak tanulok. Remélem, ezt már befejezem. Bár ehhez kedvem is van. :)
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Még csak gimibe se járok úgyh nincs végzettségem...egyenlőre,de ez engem egyátalán nem érdekel :-P Nem hinném h fog...mittomén :shock:
"You come on dance with me to the end of the world..."
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Múlt hét óta már számítástechnikai-szoftverüzemeltető bizonyítványom is van.Csak tudnám mi került benne 760 ft-ba amikor 2 oldal az egész! :?
Aztán hogy mire megyek vele,nos az már más tészta.Jövő 7en meg megyek Szolnokra felvételizni.Vááá!
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Jajj ezt még kiolvasni is nehéz :-P
"You come on dance with me to the end of the world..."
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Megcsinálni könyebb volt mint leírni! :)
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Télleg?Nehéznek tűnik...
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Van, akinek az...én például nem vagyok egy PC-zseni, bár a szoftverekkel még én is boldogulnék :wink: ...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

raz86 írta:Aztán hogy mire megyek vele,nos az már más tészta.
Hm, azt hiszem, magad is érzed, hogy semmire. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Rage, legalább ne rombold le az álmait :-P ...
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Számítástechnikai szoftver üzemeltő bizonyítványom nekem is van, de csak annyit értem el vele, hogy az első féléves számtech gyakokból az utsóra nem kellett bemennem (mert csak addigra lett kész)
Egyébként a kedvenc részem benne a pecsét: BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar mellett működő szakmai vizsgabizottság
Kép
Válasz küldése