Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.

Hogy állsz a sulival?

A szavazás 2004.01.29. 17:33-kor befejeződött.

Imádom
4
12%
Elmegy, bejárok mindig a kötelesség miatt
12
35%
Nem szeretem nagyon, de azért elviselem
9
26%
Rühellem, legszívesebben felrobbantanám
9
26%
 
Szavazatok száma: 34

Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Én is gratulálok, már elértél valamit :D Viccet félretéve, hogyhogy eddig nem? Letagadott a román állam? :drop:

@ Hakuma Riyuichi - mi ez az "leigazolt közmunka"? Igazolt távollétnek? Vagy beszámolják, ha megbírságolnak, és úgy döntesz, hogy ledolgozod? Vagy miért jó? :weh:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

to: alvaro
a közmunka azért kell,hogy érettségizhess. ha nem dolgoztál le 50 órát,nem érettségizhetsz. állambácsi baromságainak csúcsa! én már ledolgoztam, le van pecsételve, aláírva. igazából semmi haszna nincs, csak a diákok amugyis nyári munkákat végeznek,de ha nincsenek bejelentve,akkor nemkell utánuk adózni, ráadásul ingyér dolgoznak 50 munkaórát.
hurrá... :roll:

to: Ayla
Gratuálok!!! -.*
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A leigazolt közmunka azért kell, mert a mostani elképzelések szerint fontos, hogy a fiatalok dolgozzanak a közösségért. Így szeretnék megtanítani nekik azt, hogy milyen fontos a (fizikai)munka, a másokon való segítés az önkéntes munka öröme. Bár, ha egy 17-19 éves fiatal addig nem végzett önkéntes munka (legyen bár szemétgyűjtés, tanítás etc) azt nem hiszem, hogy pont egy 50 órás kötelező jellegű munka fogja arra sarkallani, hogy a jövőben is áldozzon erre a szabadidejéből.
Magam részéről célszerűbben tartanám, ha az ilyen munkát már fiatalabbon kezdenék el, mondjuk már elsőtől így 12 év alatt megszokják a közmunkát és majd későbbiekben is megtartják ezt a szokásukat.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Hú de jó, hogy 16 éve megvan az érettségim :drop:

Mondjuk a munkában nem a végzése a gáz, hanem amíg megtalálja az ember :weh:
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

az oké, hpogy munkára nevelés, de az, hogy kötelezik, kicsit a fiatalabb társadalomnak nem tetszik. Énis minden erőmmel azon vagyok, hogy nyárimunkát találjak, de annak van eredménye is a tapasztalaton kívül. Meg, szerintem, akit gyerekkorában nem úgy neveltek, hogy segítőkész legyen, meg, hogy dolgozzon a ház körül otthon, azt már tizenévesen úgysem tudják átformálni.
Meg igazából a meló nem is volt gáz, mert táborvezetőnek lenni tényleg nem volt szar, csak az, ha nem csinálod végig, akkor nem kapsz érettségit.. ez azért cink, hogy ilyenhez kell kötni az érettségit, amire amúgyis rengeteget tanul az okosabbja és még pluszba dolgozzanak is érte. Meg miért kell ennyit változtatni. nem tudom más középiskolákban is havonta változik e minden rendszer de nekünk már kicsit elegünk van belőle, hogy eltervezzük év elején, hogy akkor ebből így és úgy fogounk vizsgázni, meg ezt és ezt a tárgyat felvesszük, aztán mire eljutunk a kivitelezésig, csak értetlenül állunk az új rendszer felett, ami ellehetetleníti az előrelátást..
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én azt hittem, ez csak azoknak kötelező, akik az előző tanévben kezdték a középsulit. Öcsémnek kötelező, és remélem, hogy sok mindent ki tud majd próbálni, és talán jobban körvonalazódik számára, hogy mit is akar kezdeni önmagával. (Ha azt kitalálja, hogy mit NEM akar, már az is valami). Sajnos sokan vannak, akiknek abszolút semmi céljuk nincs az életben. Nem azt mondom, hogy most kell eldönteni, hogy mit akar az ember nyugdíjas koráig csinálni, vagy hogy most építse ki a karrierje alapjait, de ha elképzeli magát egy mindenirányba ágazó útkereszteződés kellős közepén, legalább úgy saccper tudja, hogy melyik irányba forduljon. Max később meggondolja magát, de ha csak ácsorog, nem jut sehová.

Amellett meg (lehet naív vagyok, de) azt hiszem sosem késő megváltoztatni a hozzáállásunkat. És a serdülő személyiség azért még mindig képlékenyebb ilyen szempontból, mint a nyugdíjasoké.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

alvaro: nem a román állam tagadott le, khm. Hanem a pár évvel ezelőtti magyar. Nomindegy. Azt a szavazást soha nem fogja elfelejteni a határon túli magyar...

Szerintem ez tökjó, hogy befogják munkára a diákokat. Arról nem is beszélve, hogy egyetértek az útkeresztződéses példával: ha egy cipőgyárban köt ki az illető fiatalon és belátja és tapasztalja, hogy rossz nem csak azért rossz mert a szülei ezzel fenyegetik, attól majd megjön a kedve jobban tanulni érettségire.
Ugyanakkor rádöbbenhet arra is, hogy lehet jobban fekszik neki a kétkezi munka mint az elméleti és nem kell agyonstrapálja magát, sőt gyakorlata is lesz. Ráadásul igenis csináljon valamit szokja, hogy nem ingyen vannak a dolgok. Manapság rengeteg fiatal ül a számítógép előtt és fogalma sincs arról egy picit sem, hogy a szülei pontosan HOGYAN és MIBŐL tartják őt el.

Általános iskolás gyerekeket nem foghatsz be közmunkára, még szemetet szedni sem, sajnos.

De a kötelező katonaság megszüntetése is HIBA volt. Szerintem kevesebb erőszakoskodás lenne és több úriember, ha fiatalságuk hajnalán megtanítanának nekik egy kis FEGYLEMET. De mivel ez nincs, ezért mindenki csak kekeckedni tud meg elpunyulni és elveszíteni az önbizalmát. No offence, és tisztelet a kivételnek, de szerintem sokkal több férfi lenne már 21-25 évesen ha lettek volna katonaságban, míg így a legtöbbjük ,,csak" srác és majd 30 fele felnő, talán.

Nah de eltértünk a témától. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A mai naptól, hivatalosan segédkönyvtáros vagyok. :D
Kép
Avatar
popovicsp07
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2022.07.10. 22:25
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Maglód

Re: Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Hozzászólás Szerző: popovicsp07 »

Van két OKJ-m, idegenforgalmi, és kereskedelmi.
Jelenleg pedig könyvtárosnak tanulok.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Érettségi: Ügyintéző-titkár
OKJ-k: Felsőfokú Ügyintéző-titkár, Felsőfokú Idegenforgalmi referens, TB- és Bérügyintéző.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
LorenSomerk
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.06.16. 20:57
Nem: Férfi

Re: Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Hozzászólás Szerző: LorenSomerk »

Biológiát tanultam az egyetemen, majd beleástam magam a botanikába, és beleszerettem a növényekbe. Jelenleg egy virágboltban dolgozom. Nagyon remélem, hogy a következő évben elhelyezkedek tudósként a botanikában. Ezért, ha valami, nézze meg az üzletemet https://expresszvirag.hu/. És ha ugyanazok a szakértők a virágkötőkben, szívesen beszélgetek veled :)
Válasz küldése