Mit tanultok, milyen végzettségetek van?

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.

Hogy állsz a sulival?

A szavazás 2004.01.29. 17:33-kor befejeződött.

Imádom
4
12%
Elmegy, bejárok mindig a kötelesség miatt
12
35%
Nem szeretem nagyon, de azért elviselem
9
26%
Rühellem, legszívesebben felrobbantanám
9
26%
 
Szavazatok száma: 34

Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Elektronikusan... azért mentem fel, hogy a kinyomtatott papír vonalkódját leolvastassam, meg kapjak 3 pecsétet + aláírást. Oo no comment
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Angol és magyar szakokon vagyok harmadéves.

Ma voltam beiratkozni. Ugyan elektronikusan megpróbáltam, kinyomtattam és leadtam időben és megfelelő helyen a papírt, vmi rejtélyes oknál fogva mégsem tudták feldolgozni. Így behívtak mára. 4 órát álltam sorba, mire bejutottam, és egy csomó embert el is küldtek, hogy jöjjenek vissza hétfőn, mert már nem fognak sorra kerülni. Szeretem az ELTE-t..
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

AyaDid írta:Attól függ melyik TO-s néni...
Eddig vmilyen Agota volt a TOs nenink, aki mar a beiratkozas napjan kivivta az elso eves Kornyezettudomany szak ellenszenvet amikor 2 es fel orat beszelt mindenfelerol, majd amikor kiderult h nincs meg az eha (v milyen) kodunk, akkor kozolte h milyen benak vagyunk (amikor ezt nekik kellett volna kiosztani), es h jojjunk vissza kesobb...azt hittem megolom..
aztan most at lettunk rakva egy meg jobb helyre, nem is tudom a nevet az alaknak aki kidob ha nem magazod, amikor velunk egyidos kb..tovabba ha 13:30kor van nyitas akkor hiaba kopogsz 13:27kor nem nyitja, meg akkor sem ha elotte 3 hetig "beteg" volt, es nem adta ki az indexed..de pontban 13:30kor kinyilik az ajto es kozli veled folenyes hangon h "Hiaba jon elobb, nincs meg felfogadas" :knife:
en is imadom az ELTE-t.. :dirr:
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Hmmm..lol, én még sehol nem tartok, 19 évesen fogok érettségizni (még 4 év :lol: ), mert ilyen 5 osztályosra mentem, nyelvi előkészítő, de rájöttem fölösleges, németből már általános végén középszinten álltam, és simán nyelvvizsgázhattam volna. -_-
És az ELTE-re szándékozom menni...igazából mindig variálok, hogy mire (ami közben majd csak ki fog derülni), azért, mert egy csomó minden érdekel..
van az ilyen rendezvényszervező hülyeség, ugye az a művelődésszervező? (azt találtam ELTE honlapján xD )
heh, érdekes...segítenék a conok szervezésében meg ilyenek, tökjó. :dirr: bár kitudja mi lesz évek múlva...nah mind1, nem offolok XD
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

figyelmeztetlek a művelődésszervező az ilyen "kamudiploma" nem igazán ér semmit se... sajna :( vérbeli büfészak. De 4 év hosszú idő, addig kb 4szer is megváltozik majd a világnézeted :D Tapasztalatból mondom :)
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

tudom hogy változik. ::jsleep::
amúgy ha valaki elkezd konkrétan valamit, és mondjuk már a felénél tart, nem is biztos hogy az lesz, aminek készült, lehet hogy közben meggondolja magát..^^ de hagyjuk. xD
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Magyarországon nem sok diplomával lehet valamit kezdeni. Ez van. A lényeg hogy legyen egy diplomád (meg nyelvtudás). (pl: EU parlament fordító részlegénél "csak" egy egyetemi dipó kell meg nyelvtudás, nem kell ilyen bölcsész meg hasonló végzettség...)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

ez igaz.^^"
hát én legszívesebben külföldre mennék, ezért is tanulom a nyelveket (minél többet, annál jobb, én így vagyok vele). :)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Jaja, a nyelvek tök fontosak, csak épp egyetem mellett semmi időm nincs rájuk T_T' az angolom is elég egyoldalúan fejlődik (angol regények rulzz, csak épp már nem bírok megszólalni @.@")

Aszittem, az első félév a legkeményebb, de tévedtem @@ és a lehető legrosszabb tanárokat fogtam ki gyakokból is T.T csak épp megbukni nem lenne ajánlotas, mert jövőre jön a hüle BSc ~_~"""
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Bsc, ne is mondd... Én már abban fogok tanulni, vagy földrajzot, vagy környezettant. Nyelveket nekem is jobban kéna tanulni, angolból hiába van középfokúm, a tudásom a 0 környékén van, pedig bejárok órákra, és érettségiznem kell belőle... (Köszönhetően annak, hogy lecsúsztam a határidőről. @.@)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nem az a szörnyű, hogy abban kell tanulni, hanem hogy mi vagyunk az utsó normális évfolyam, és ha megbukunk valamiből, lehet nem tudjuk újra felvenni a tárgyat Oo mondjuk ELTE TTKn iszonyat röhejesek lesznek a Bsc szakok :? :? :?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát nem is tudom... szerintem azért biztosítják a normális évfolyamoknak a régi rendszerben való tanulást, mert úgy nem lenne fer, ha nem lehetne felvenni a tantárgyat, hazavágná az egész rendszert...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

a "felsőoktatás" és a "Ferr" már régóta nem áll közel egymáshoz :D

Haveromékkal közölték TáTKn: ha megbuktok akkor Bachelor diploma :)

Tudom tudom nem eztt jelenti de izé... szóval Bachelor of Arts és Bachelor of Science... azaz a Művészetek és a Tudományok Agglegénye? o,O :D
Kép
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

nálunk aki kreditesbe felvételizett és később valamilyen tantárgból meghúzták az átkerült BSc-re :(

A bachelor's degree is usually an undergraduate academic degree awarded for a course or major that generally lasts for three or four years.
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

És arról még nem is beszélve, hogy ELTEn összevonták a szakokat! Szal az még OKs is lenne, hogy átkerül az ember pl. geológus BSc-re, de nem lesz olyan! Olyan lesz hogy földtudományi, ahonnan még meteorológiára is lehet szakosodni Oo megáll az ész, mit fognak ezek (és milyen szinten?) tanulni? Azt is beszélik, hogy majd olyan tárgyaik lesznek, amikből az ideiek megbuktak O_O''' kedves...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Narumi írta:Én már abban fogok tanulni, vagy földrajzot, vagy környezettant
Nem elijeszteni akarlak meg semmi, de sztem nem eri meg kornyezettanra menni egyaltalan..ugyanis nincs szukseg ilyen diplomaju emberekre leven az tanari szak es nincsen ilyen tantargy..allitolag meg..de ha lesz akkor mar kb 1000en (v nem is tudom hanyan, de rengetegen) fognak diplomazni belole es kb lehetetlen elhelyezkedni..ezt mondtak nekunk is (mint tarsszaknak vmilyen szinten) h nem igazan tudnak mit kezdeni majd a sok kornyezettanossal.. :(
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

hátjah, de sajna a legtöbb diploma pont olyan hogy nehézkes vele elhelyezkedni. Talán egy jó Közgazdász diploma használható, de az is eléggé telített lassan, a Jogászról nem is beszélve... böclsésznekről inkább nem is beszélnék (habár én is annak megyek elvileg:p) a műszaki diplomával már lehet valamit kezdeni, azt mondják legalábbis... bah a Jóisten miért nem áldott meg érdeklődéssel a fizika és kémia iránt? :D
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem mindegy milyen diplomád van, ha jó vagy a szakterületeden, akkor el tudsz helyezkedni. Ezért ne érdemes olyasmit tanulni, ami nem érdekel, mert abból soha nem leszel igazán jó. Persze az is benne van a dologban, hogy ha kezdőként nem tudsz elhelyezkedni, akkor nem tudsz tapasztalatot szerezni, és azért nem lehetsz profi. Szar dolgok ezek, de mjdcsak lesz valami.
Piracy is charity.
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

Hát én most jelenleg Multimédia fejlesztőnek tanulok... végre valami olyat ami érdekel is :D bejövős nálam az IT téma :P :) talán ezért is vagyok annyira sci-fi buzi ( anime-on belül is :) ) :D
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Magyarországon tök mindegy milyen a diplomád, szinte lehetetlen elhelyezkedni (kivéve talán orvosi). Két szak van: aminek nincs értelme, vagy legalábbis nagyon keveset keresnek belőle (bölcsész szakok közül főleg); vagy ami még kellene is, de tömegképzés van belőle (jogász, közgáz, TTK... stb)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
infectedmann
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.02.21. 19:32
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: infectedmann »

AyaDid írta:Magyarországon tök mindegy milyen a diplomád, szinte lehetetlen elhelyezkedni (kivéve talán orvosi). Két szak van: aminek nincs értelme, vagy legalábbis nagyon keveset keresnek belőle (bölcsész szakok közül főleg); vagy ami még kellene is, de tömegképzés van belőle (jogász, közgáz, TTK... stb)
öcsém a BGF PSZF karán közgázt tanul és egy imserőse által most helyezkedett el egy pénzügyi cégnél... :) :wink:

de, hogy valaki ilyenre rá leljen azt kell mondanom, hogy télleg szerencse kérdése :(

ahov én járok suli ott lesz szakmai gyakorlat xyz cégeknél és ha az ember jól végzi a dolgát akkor utána ott el is tud helyezkedni...

szal szerencse kérdése... mert nekem is mákom van, hogy a sulink szervez szakmai gyakorlatot... mert egy másik suliban ugyan ilyen képzésen nincs szakmai gyakorlat ahova egy ismerősöm jár...
Kép
Dörmi06
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.23. 17:12
Tartózkodási hely: Mostanában leginkább Terminal 2 Apron...

Hozzászólás Szerző: Dörmi06 »

Én agrármérnök volnék, de közöm nincs a dologhoz, csak így alakult :D

Plusz mostanában kellene leadnom a szakdolgozatomat, hogy legyen egy logisztikai szakmérnöki másoddiplomám. Ehelyett vagy állandóan a neten lógok (főleg a hülye animék miatt :wink: ), vagy dolgozok, hogy legyen pénzem arra a nyamvadt motorra...

Egyébként valóban nem igazán számít, hogy milyen diplomája van az embernek (kivéve persze, ha csakis abban a szakmában akar elhelyezkedni, amit tanult). Sokkal fontosabb a hátszél. Ha egyszer már bekerülsz valahová, ott úgyis megtanítanak, hogy mi a pálya.

Ahol én dolgozok, ott például mindenféle diplomával rendelkező ember van és ugyanazt csináljuk.
Nem tudja valaki Urd otthoni számát? ;)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na igen, sajnos általános probléma manapság, hogy az ember nehezen tud a szakmájában elhelyezkedni, sajnos... Én bízom benne, hogy remélhetőleg 5 év múlva, amikor is terveim szerint elvégzem az egyetemet föci szakon (de szép álom még, csak valóra tudja váltani :P), akkor el tudok helyezkedni valami környezetvédelmi munkával. Ugyanis azzal szeretnék foglalkozni, és amennyire én látom, van is jövője.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Narumi:

A választásodhoz kapcsolódóan: nem tudom, hogy BScn hogy van, de idáig volt külön geográfus, meg külön földrajz szak. Az utóbbi ugye tanári, azzal még talán el is tud az ember helyezkedni, de hát tanárból is sok van :D A geográfus az földrajz-tudományt jelent. Sajnos velük az a probléma, hogy mindenhez értenek, de csak egy kicsit... értem ezalatt, hogy tanulnak társadalom- és természettudományt is. Így például van nekik is ásványtanuk, de nem olyan szinten, mint egy geológusnak, aki ráadásul szakosodhat is két év után ásványtanra! Környezetvédelemmel ráadásul szerintem nem elsősorban - vagy legalábbis nem csak - geográfus foglalkozik, hanem környezetmérnökök, és hidrogeológusok is valamilyen szinten (természetvédelemmel meg gondolom még biológusok is). Lakótársam környezetmérnök, és sajnos az a tapasztalat, hogy bár elvileg egy fontos szakma, de gyakorlatilag nem lehet a szakmában elhelyezekdni. Se ő, se a volt csoporttársai nem igen tudnak elhelyezkedni a diplomájukkal. (ennek több oka van, például, hogy a gyáraknak jobban megéri valamilyen továbbképzésre küldeniük az emberkéiket, mintsem hogy felvegyenek egy plusz diplomást...stb)
De ezzel nem elvenni akarom a kedved, csak a tapasztalataimról számolok be ^^'. Persze ha ehhez van kedved, próbáld meg, mert egyrészt nem tudni mi lesz 5 év múlva (legjobb esetben 5 év @@), másrészt meg semmi sem életbiztosítás manapság ~_~"
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

/X/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SuMMeR 2006.06.05. 10:47-kor.
Válasz küldése