Te is benne vagy a 2%-ban? (egy kis játék)

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

14. megoldasa:

Kezdetben irjuk fel a hamis tablazatot:

szam: 0123456789
__db: 1111111111

kezdjuk el kijavitani:

szam: 0123456789
__db: 7100000100

nem tokeletes, mert 1bol 2 van, es ezt nem jeloltuk, a megoldas:

szam: 0123456789
__db: 6210001000

ellenorzes: csak 0,1,2,6 szamokat hasznaltunk, ezeknel a dbszam nagyobb, mint 0. A szamok osszege 10, ez jot sejtet. Valoban, 0bol 6db, 2bol 2 db, 2bol 1 db 6bol 1 db van, minden masbol 0. A feladatban megadott A,B,...,I szamok lehetnek egyenloek is, maskulonben az oszeg nem lehetne 10. Tehat nincs logikai bukfenc vagy megszegett szabaly, kesz.

15.

Lefele 2 ora az ut, visza 3. Lefele segit a sodras, viszafele feltart. Nem szamolva a szellel, surlodassal, satobbivel logikus lenne az a kovetkeztetes, hogy alloviz eseten szinten 5 ora lenne az ut, hiszen nincsen sodor, ami segitene vagy lefogna. Lejtos tavon mas a helyzet, itt ugye a haladasi iranyto fugg a dolog. Befagyott tavon nem lehet evezni. Ebben az esetben az ut egeszen az olvadasig tartana, ami nagyon sok ora, de mindenkeppen tobb, mint 5.
Kép
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Nem is tudtam, hogy van lejtős tó.. :weh:
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

"tobb dolgok vannak foldon es egen, Horatio, mintsem bolcselmetek felfogni kepes" :D Remelem a befagyott tavak letet mar nem vonod ketsegbe :D
Kép
Matyi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.04.15. 19:15
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Matyi »

15.
vh: hajó sebessége
vs: sodrás --||--

2x(vh+vs) = 3x(vh-vs) => 5vs = vh

2x(vh+vs) = 2x((6/5)xvh) = 12vh/5 => 12/5 óra ami 144 perc ami 2:24.
Oda vissza 4óra 48perc.
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

:idea: A 14. Feladvány megoldása:

1. Fontos tulajdonsága a keresett megoldásnak, hogy a számok összege A+B+C+D+E+F+E+G+H+I+J=10, hiszen 10 számunk van.
2. Következő tulajdonság, hogy az E,F,G,H,I,J számok közül legfeljebb egy darab 1-es van, a többi 0, és nagyobb szám sem szerepelhet ezeken a helyeken.
Ezt úgy lehet belátni, hogy azt mondom: tegyük fel, hogy pl. azE és az F helyen 1-1 van. Ez azt jelentené, hogy valahol van egy 4-es, meg egy 5-ös.
De 4+5+1+1=11, így ellentmondásba kerülünk az 1. tulajdonsággal. Nagyobb számoknál ez az ellentmondás még sokkal triviálisabb.
Azt az esetet, amikor az E=2, azaz két négyes van úgy lehet kizárni, hogy bár 4+4+2=10, de akkor az összes többi helyen 0 kellene, hogy álljon, ami 7 db 0-t jelent, de ez nem fér össze azzal, hogy van 2db 4-es meg 1db 2-es.

3. 2-ből viszont az következik, hogy legalább 5db 0 lesz az E-J számok között, ezért ez az A helyen 5, vagy annál nagyobb szám áll, és az F-J számok közül az egyik biztosan 1-es, azaz pontosan 1db 1-es van közöttük, a többi 0.

4. Abból, hogy a B helyre az egyesek száma kerül, az következik, hogy nem kell lennie valahol másutt is egy 1-esnek, (azaz C vagy D helyen), hiszen ellenkező esetben nem tudok B-be mit írni, mert ha 1-et írok akkor már 2db 1-es van, ha 2-őt, akkor viszont csak 1db van, és így nem tudom a feltételeket teljesíteni.

5. Ha viszont 4. szerint van még egy 1-es C-n vagy D-n, akkor a B-be kettőt kell írni, és a C-be kell írni az 1-est, hogy konzisztensek maradjunk a feltételekkel. Ekkor már a következő számaink vannak A>=5, B=2, C=1, es E-J-ből az egyik 1-es. Ha D-be 0-át írok, akkor 6db 0-as van, es A=6, valamint G=1. Ezen számok összege valóban 10-et ad.
Tehát 6 2 1 0 0 0 1 0 0 0 lesz a keresett szám.


:idea: Az 15. Feladvány megoldása a következő:

2 ember kivételével mindenki jó megoldást írt. Alapvetően a számolásos módszerrel közelítettétek meg a problémát.
Íme az egyik :
Legyen az evezős sebessége : v, a folyóé : v(f), a távolság : s
Fizikából tanult ismereteinket elővéve felírhatjuk ( a klasszikus képlet : v = s / t )
A folyón evezve ( felfelé hozzáadódik a folyó sebessége a mukiéhoz, lefelé meg kivonódik ) :
s = ( v + v(f) ) x 2
s = ( v - v(f) ) x 3
Ebből :
v = 5 x v(f) és
s = 12 x v(f)
A tavon "t" idő alatt teszi meg az "s" utat :
t = s / v = 12 x v(f) / 5 x v(f) = 12 / 5 = 2,4 óra

És egy másik :
Ezt egyszerű megmondani mivel erre van egy közismert középértékszámítás, azaz a harmonikus közép.
Tto=2*(Tfel*Tle)/(Tfel+Tle)



Ime a következők:

16. Feladvány: A juhász (könnyű)
A juhász megállapítja, hogy ha a juhainak számát a juhok számánál eggyel kevesebbel szorozza, eredményül ugyanannyit kap, mintha a saját életkorát a juhok számánál kettővel kevesebbel szorozná és hozzáadna tizenötöt.
:?: kérdés:Hány éves a juhász?

17. Feladvány: Szőnyeg (közepesen nehéz)
Adott egy 12m x 9m-es szoba, és két szönyegpadlódarab. Az egyik 1m x 8m-es, a másik 10m x 10m-es. A feladat leteríteni a szobát szőnyeggel úgy, hogy összesen egyetlen vágást szabad csinálni az egyik szőnyegdarabon. A vágás után a padlószőnyeg maximum két darabra eshet.
Kép
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Mi történt Zline? Ki derült, hogy senki nem tartozik bele a 2%-ba innen? :lol:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

:idea: A 16. Feladvány megoldása:

A megoldáshoz föl kellett írni egy egyszerű egyenletet, aztán eltöprengeni azon, hogy mely értékeknél van egész megoldás.
A juhász 15 éves.


:idea: Az 17. Feladvány megoldása a következő:
Kicsit "keményebbre" sikerült ez a rejtvény. :-)
Valami ilyesmire gondoltam(lásd kép): (a jobb oldali 10x10-es színes valami az egyik szőnyegdarab, rajta a vágás a különböző színű területek határa.
A bal oldali valami mutatja az új összeillesztést.)

Kép


Ime a következők:

18. Feladvány: Oroszlánok (könnyű)
Egy szigeten 25 oroszlán tengeti az életét. Mesebeli oroszlánok, mivel tökéletes logikával képesek gondolkodni. Mindegyikük nagyon éhes. A szigetre ledobnak egy darab húst, ami azonban altatóval van átitatva. Ha egy oroszlán megeszi ezt a húst és elalszik, a többiek (altató hatású) húsként tekintenek rá. Ezt mindegyikük tudja; azt is, hogy a ledobott hús altatózott. Mindent megtesznek azért, hogy éhségüket csillapítsák, ugyanakkor elpusztulni sem akarnak.
:?: A kérdés nagyon egyszerű: mi történik és miért. (A hús oszthatatlan, egy oroszlán vagy megeszi, vagy nem bántja!)


19. Feladvány: Dominók a sakktáblán (közepesen nehéz)
Adott egy sakktábla. melyen 64 mező van és 32 dominó, amelyek közül mindegyik pontosan két mezőt takar el. Hogyan fedhetjük be a sakktáblát 31 dominóval úgy, hogy a két átlósan szemben fekvő sarokmező szabadon maradjon?
Kép
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Már rajzolod a sakktáblát mi? :dirr:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Zamorano
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.02.22. 18:52
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zamorano »

18-as:

Ha egy oroszlán lenne, akkor az megzabálhatná a húst, mert őt nem enné meg senki sem (minden oroszlán logikai zseni). Két oroszlán esetében egyik sem ér hozzá, mert ha az egyik megeszi, akkor a másik őt papizza be (tökéletes logika). Három oroszlán esetében érdekesebb a helyzet. Három közül az egyik baromi okos, és azt mondja, hogy ha kettő oroszlán lenne, akkor nem bántanák a húst. Ha ő megeszi a húst, akkor ő lép a hús helyébe, így két oroszlán marad, akik nem eszik meg a másikat. Négy oroszlánnál ugyanaz a helyzet, mint kettőre: ha az egyik megeszi a húst, akkor őt eszi meg valaki, aztán azt megint megeszi valaki, és végül ott vagyunk, hogy ketten vagyunk. De mivel egyik oroszlán sem akar elpusztulni, és mindannyian logikai zsenik, ezért hagyják. Öt esetében a helyzet hasonló, mint háromnál: egy megeszi, és visszavezettük a problémát négy oroszlánra, ahol már ismert.

Teljes indukció:

Ha az oroszlánok száma páros, akkor nem nyúlnak hozzá, mert nem akarnak meghalni.
Ha az oroszlánok száma páratlan (n+1), akkor a legokosabb oroszlán bekajál, mint az állat, a többi meg hoppon marad...
Kis piros sárkányok Súrolják a gondolatom Tündérország, Paradicsom, Hozzád száll a mozdulatom
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

"mi történik és miért"... azt hittem, pontosabb leszel :-P mi minden történhet, pl. egyikük megehetné a húst, aztán max. aludna egy jót, később felkelne jóllakottan, de mivel ha már egy másik oroszlán is van ott rajta kívül, nem nyúl a húshoz, nehogy megegyék őt is, viszont ha megeszi, akkor rajta kívül ha lenne két másik oroszlán, azok se ennék meg, mert egyikük elaludna, és a másik megenné (követhető vagyok?)..namost, mivel van egy oroszlánunk, az gyorsan odamegy és megeszi a húst (aztán alszik egy jót, mialatt ő maga válik hússá), a többi 24 majd csak ül és várja, hogy mi lesz, mert ha ő enné meg a húst (oroszlánt) ő is elaludna, egymást várnák..azt hiszem..

[ed.] addig szöszmötöltem, míg megfejtették előttem, na szép :wwall:
Kép
Avatar
Zamorano
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.02.22. 18:52
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zamorano »

Bakker, nem megy a 19-es, pedig mindjárt megfeszülök, de mégsem, waaaaa ::jcrazy::
Kis piros sárkányok Súrolják a gondolatom Tündérország, Paradicsom, Hozzád száll a mozdulatom
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Az oroszlános????
Most az a kérdés, hogy ha az egyik megeszi a húst akkor "ő lesz a hús" mármint érvényes-e, hogy nem osztható? Mert ha osztható, akkor a leghülyébb megeszi a húst a tőbbiek meg belle esznek és nekik nem kell félniük attól, hogy kajaként végzik, mert mindenki alszik....tehát a végére maradna 24 oroszlán.

Ha nem osztható akkor a többieknek van igazuk.
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Zamorano írta:Bakker, nem megy a 19-es, pedig mindjárt megfeszülök, de mégsem, waaaaa ::jcrazy::
Én ott tartok, hogy mindjárt előkapok egy sakktáblát és egy csomag dominót... gyakorlatias vagyok
Kép
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Lehet h rosz a gondolatmenetem, de egy sakktablan ugye az atellenes sarkok azonos szinuek. Tehat ha mondjuk ket fekete mezot tartunk fedetlenul, akkor az tortenik, hogy minden domino azonos aranyban fed fekete es feher mezoket (egyet egyet), mert ket szomszedos mezo biztosan eltero szinu, tehat a ket fedetlen fekete mezohoz ket fedetlen feher mezo dukal. Azonban mivel nincs ket szomszedos feher mezo, ezeket nem lehet egy dominoval lefedni, ha a dominokat csak merolegesen pakolhatom le...
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

18 Basszus be akartam írni, hogy teljes indukció, de úgy látszik megelőzött valaki :P Pedig nagyon ügyesen levezettem. De nem írom le mert nem jó ismételni.

19 Asszem ez a feladat lehetetlen. Sakktáblán 32 fehér és 32 fekete mező van. Egy dominó nem fedhet le 2 ugyanolyan színű mezőt. Mert ugye nem lehet 2 ugyanolyan színű mező szomszédos.
Az átellenes sarkokban ugyanolyan színűek a mezők. Így vagy 30 fehér és 32 fekete, vagy 30 fekete és 32 fehér mezőt kell lefednünk. Mivel 31 dominónk van ami kevesebb mint 32, így esélyünk sincs lefedni a mezőket, kivéve, ha kettétörünk 1 dominót, vagy szétfűrészeljük a sakktáblát és enyhén átrendezzük :P.

Edit: Látom hogy már ezt is postolták. Ráadásul kicsit egyszerűbben. Ehh... Nem figyelek.
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Na, azért próbálkozások és sikerek megvannak. :wink:

:idea: A 18. Feladvány megoldása:

Ha a szigeten csak egy oroszlán lenne, akkor símán megenné a húst, mert nincs kitől félnie.
Ha két oroszlán lenne, akkor viszont csendben éhenhalnának, ugyanis egyik sem merne a húshoz nyúlni,
mivel ha megeszi, akkor a dolog visszavezetődött az 1 oroszlános esetre, és a társa lelkiismeretfurdalás nélkül felfalná őt.
Három oroszlán esetében az egyik (mondjuk a leggyorsabb) megeszi a húst,
mert ezzel visszavezette az esetet a két oroszlános helyzetre, amikor is
tudjuk,
hogy senki nem nyúl a kajához, így ez a mi kis fürgénk, nyugodta kialhatja magát.
Négy oroszlán jelenlétekor megint az éhínség lesz napirenden, hiszen ha csak az egyik is megeszi a húst,
a három oroszlános eset alakul ki, őt tehet elfogyasztják majonézzel és újburgonyával.

Észre kell venni, hogy páros számú oroszlán esetén mindig patthelyzet van,
páratlan számú oroszlán esetében azonban egy mindenképpen megeheti a húst.

:idea: Az 19. Feladvány megoldása a következő:
GOMENASAI!!!!! ez kiment a fejemből, hogy ennek a feladatnak nincs megoldása :oops: ,
mivel az átlósan szemben fekvő mezők azonos színűek. Egy dominó mindig egy sötét és egy világos mezőt fed le.
A 31 dominó lerakása után egy világos és egy sötét mezőnek kellene maradni.



Ime a következők:

20. Feladvány: Huszárvágta (könnyű, sakktábálás)
Hogyan jut el a huszár az a1 mezőről a h8 mezőre úgy, hogy közben a tábla minden mezejét pontosan egyszer érinti?

21. Feladvány: Életkor (könnyü)

"Tegnapelőtt 17 éves voltam, jövőre 20 leszek."
Mikor és hány évesen mondja ezt, aki mondja? (lehet hogy ez a feladvány valakinek ismerős)
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Ezek nem vészesek. Sakktáblásat most hadd ne mutassam meg. (Egyébként annó amikor megcsináltam csomót szenvedtem vele. Elég nehéz :P)

21\ Január elseje van és az illető 18 éves és dec 31.-én született. Mert ilyenkor jövőév január elsején már 19. És jövőév dec 31.-én 20.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ez egy kicsit más, de jópofa teszt! Katt ide!
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Ezt ismerem! Az jött ki h okos vok ::jhihi::
.(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

ak írta:Ez egy kicsit más, de jópofa teszt! Katt ide!
10/11 :? a baseball dolgot elbuktam.
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

látszik h az iq-m nuku xD 11=>4 et találtam el :dirr:
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

kawai neko írta:
ak írta:Ez egy kicsit más, de jópofa teszt! Katt ide!
10/11 :? a baseball dolgot elbuktam.
WOW! Nekem 7 jött össze :-P

Nem rossz! :D
Let's begin, de gozaimasu!
onevision24
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.01.05. 19:02

Hozzászólás Szerző: onevision24 »

Szia!

Nehogy abbahagyd, nekem ezek a játékok tökre bejönnek!
Ha mást nem érdekelne, arra megkérhetlek hogy elküldd e-mailben?
Köxi! :lol:
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Gomen mindenkitől, hogy hosszú ideje nem írtam. (volt kisebb nagyobb elfoglatságaim, ami miatt szüneteltettem a forúm sűrűbb látogatását)

Örülök hogy azért nem tétlenkedett néhány fórumozó. :wink:


:idea: A 20. Feladvány megoldása:

A huszár "lóugrás"-ban közlekedik. Egy lépés során ellenkező színű mezőre kerül, mint ahonnan lépett, azaz feketéről fehérre, fehérről feketére kerül.
A1-ről indulunk, ami ugye fekete. Az előbb leírtak miatt páros számú lépés után fekete mezőn áll, páratlan számú lépés után pedig fehéren.
Ha minden mezőt érintenie kell, akkor ez 63 lépést jelent. Ez páratlan számú lépés.
Akármilyen módon lóugrál is huszárunk, 63 lépés megtétele után fehér mezőn fog állni, nem pedig feketén, márpedig a H8 az fekete.
Ezért úgy gondolom, hogy sehogy sem tud ezekkel a feltételekkel végiggaloppozni a sakktáblán.


:idea: Az 21. Feladvány megoldása a következő:
Ezt 18 évesen mondja január 1-én az a személy, akinek a születésnapja december 31-én van.
December 30-án még 17 éves, dec. 31-én betölti a 18. életévét, abban az évben amikor ezt a kijelentést teszi lesz 19 éves, és a következő évben tölti be a 20-at



Ime a következők:

22. Feladvány: Szókereső (közepesen nehéz)
Melyik az a ragozatlan magyar szó, amelyikben három, kettőzött betű követi egymást?
A szó lehet összetett, és igekötős is, lényeg, hogy ragozatlan! Ilyen például az abcddeeffghi, ha ennek lenne bármi értelme...


23. Feladvány: Kérdezők szigete (Nehéz!!)

Egy szigeten olyan emberek laknak, akik kérdésekben beszélgetnek vagyis sohasem mondanak állításokat.
Az A típusú szigetlakók csak olyan kérdéseket tesznek fel, amelyekre a helyes válasz Igen, a B típusúak olyanokat, amelyekre a helyes válasz Nem.
A szigeten sétálva találkozunk három nővérrel, akiknek a neve Alice, Betty és Cynthia.
Alice ezt kérdezte Bettytől: "Olyan típusú vagy, aki megkérdezheti Cynthiától, hogy ő olyan típusú-e, aki megkérdezheti tőled, hogy ti ketten különböző típusúak vagytok-e?"

:?: A kérdés "egyszerű": Milyen típusúak a lányok?
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

zline írta: 23. Feladvány: Kérdezők szigete (Nehéz!!)
...
Milyen típusúak a lányok?
Alice szerintem B, a többieken még töröm a fejem :weh: az mshkon is, bár azt már egyszer olvastam, hogy a legnagyobb torlódás a karsztstrand szavunkban van :mosoly: ..erre kapok fél pontot?
Kép
Lezárt