Viccek

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én mondjuk röhögtem egy jót rajta. XD (Bár ja, amennyi Madokás cuccot én nézek, kb. minden "régi vicc" új belőle. XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Úgy egy fél éve már láttam, de még mindig epic. (Még úgy is, hogy az eredetiből csak az openinget láttam. XD)
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Sztm nem mindenki érti de mi igen. :D

http://www.toonhole.com/comics/2015-01- ... evator.jpg
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Djokovic és egy 60 tonnás ellenfél

https://www.youtube.com/watch?v=kn271kr_ks0
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nem tudom ezt ismeritek-e, de szerintem még nem volt úgyhogy:

http://diliblog.blog.hu/

A legelejéről érdemes kezdeni, a Bolygó kapitánya c. "zseniális" alkotás epizódjainak elemzése felnőtt szemmel nézve, csak ajánlani tudom mindenkinek.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Nem tudom ezt ismeritek-e, de szerintem még nem volt úgyhogy:

http://diliblog.blog.hu/

A legelejéről érdemes kezdeni, a Bolygó kapitánya c. "zseniális" alkotás epizódjainak elemzése felnőtt szemmel nézve, csak ajánlani tudom mindenkinek.
Jézus atya ég, minek kellett ezt is újraszinkronizálni? Valami okádék lett, frankón a magyar Digimon szinkron ugrott be róla, bár annál egy fokkal talán jobb, de csak egy fokkal. (Gondolom megint a "lejártak a jogok" mesével jönnének, ha bárki megkérdezné őket, a Viasatosok meg biztos varázslók, amiért a DBZ-t meg tudták szerezni az eredeti szinkronnal.) Tetszik amúgy, hogy mindig egyszerre tudják lerontani a szinkronhangokat és a fordítást is, szóval ha valaki nem fejeli le az asztalt Bolygó Kapitányának Gesztesi "ogre" Károly hangjától, az majd kikészül a narrátor hülye szövegelésétől az elején, aki teljesen úgy beszél, mintha a "Dóra, a felfedező" epizódját kellene felvezetnie. ("Linka, az orosz kislány...", blöe...)

Ja, a blogról: az baromi jó, végigröhögtem a bejegyzéseket. XDDD (Pedig én sokakkal ellentétben nem tartom gagyinak a Bolygó kapitányát, legalábbis semmivel sem gagyibb, mint a hasonló, 90-es években futott hőssorozatok, pl. a Tini Nindzsa Teknőcök, vagy a Power Rangers. XD Amik szintén királyok! XDDD)

Edit: Surci, köszönöm az élményt. XDDD Akkor kezdtem a blogot olvasgatni, amikor belinkelted ide és időközben a végére is értem. XD (Mennyi volt ez, három nap? :lol: Nem is rossz... XDDD) Egyes részeken szinte már könnyezve röhögtem, volt, ahol meg azért kellett szünetet tartanom az olvasásban, hogy levegőt is kapjak. XDDD Nagyon tud a srác. XD Viszont nagy szívfájdalmam, hogy így a dátumokat elnézve az egész blog röpke mésfél hónapig "üzemelt", legalábbis elkezdte júliusban és még augusztus vége előtt be is fejezte. Kíváncsi vagyok, hogy pusztán nem talált több Bolygó kapitánya részt a YouTube-on (ergo megszűnt számára a forrásanyag), vagy pedig ő unt bele az egészbe? Esetleg csak valami nyári marhulásnak szánta, arra az időre, amíg sok volt a felesleges szabadideje? Akárhogy is, az élmény már örökké velünk marad. XDDDD

Illetve ha már úgyis a témánál vagyunk, itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy ajánljam a Hogyvolt blog Trónok Harca beszámolóját. A recept ugyanaz: a fazon epizódról-epizódra megy végig a sorozaton, igen hasonló stílusban kommentálva azt, mint ahogy ez a másik tette a Bolygó kapitányával, csak felteszem, a Trónok Harcát azért kicsivel többen nézik. XD Ő sem rossz, kb. elérte nálam, hogy magát a sorozatot csakis akkor kezdjem majd el, ha előtte végigrágtam magam a blogján, egyszerűen azért, mert spoilerek ide, komoly jelenetek kiparodizálása oda, egyszerűen az egész szórakoztatóbb, mint maga a forrásanyag. XD

Edit 2: Ó, jó fej ez a srác (mármint a Bolygó kapitányos), kíváncsiságból rákérdeztem a blogján, hogy lesz-e még ebből valami a jövőben, vagy ennyi volt és máris válaszolt, hogy folytatja, csak nem volt eddig ideje, meg ugye ihlet is kell hozzá. :D Na, szóval nem halott a blog, sőt, hogy bizonyítsa tettvágyát, egyből fel is töltötte egy újabb rész "ismertetőjét". :D (Szívesen, Surci! XDDD)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2015.02.04. 21:59-kor.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Miért rendkívül hasznos a kard napjainkban is...

http://geekxgirls.com/article.php?ID=1887
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:
Edit 2: Ó, jó fej ez a srác (mármint a Bolygó kapitányos), kíváncsiságból rákérdeztem a blogján, hogy lesz-e még ebből valami a jövőben, vagy ennyi volt és máris válaszolt, hogy folytatja, csak nem volt eddig ideje, meg ugye ihlet is kell hozzá. :D Na, szóval nem halott a blog, sőt, hogy bizonyítsa tettvágyát, egyből fel is töltötte egy újabb rész "ismertetőjét". :D (Szívesen, Surci! XDDD)
Most láttam, és remélem nyomni fogja tovább, mert ez a mostani is remekre sikeredett :D Szal THX hogy ráírtál.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Most láttam, és remélem nyomni fogja tovább, mert ez a mostani is remekre sikeredett :D Szal THX hogy ráírtál.
Szívesen és én is remélem. :D A mostaniból talán az "elbaszódott a nyomtató", illetve rögtön utána az "önmagával megbeszélte a fejében" jeleneteken szakadtam, de igazából annyi jó beköpése szokott lenni egyetlen epizódon belül is, hogy fél napig tudnám sorolni a "min röhögtem el magam?" listámat. XDDD

Plusz ha már Bolygó Kapitánya, én is hoztam valamit. XDD (Úgy emlékszem, ide még nem linkeltem, de szóljatok, ha mégis.) Persze kérdés, hogy ez mennyire poén, de ha az eredetin tudunk röhögni, akkor ezen is lehet. XDDD (Meg azért vicces, hogy ez csak egy fanmade trailer, de jobban elkapja az eredeti rajzfilm hangulatát, mint a Bay-féle szutykok, amikből tényleg készült live action. :dirr:)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jelezném, hogy én is átolvastam a linkelt blog tartalmát, okozva ezzel nemkevés kellemes percet magamnak. (Főleg azokat a szakaszokat bírtam a legjobban, mikor a "környezet megóvása érdekében" még nagyobb károkat művelnek. xD)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Jelezném, hogy én is átolvastam a linkelt blog tartalmát, okozva ezzel nemkevés kellemes percet magamnak. (Főleg azokat a szakaszokat bírtam a legjobban, mikor a "környezet megóvása érdekében" még nagyobb károkat művelnek. xD)
Igen, szal ahogy írtam, az üzenete, meg úgy az egész hangulata nekem nagyon bejön a cuccnak még most, felnőtt fejjel is, viszont gyerekként még tényleg nem estek le az olyan dolgok, hogy a Kapitány röhögve elterel egy folyót, megfordítja a folyásirányát, stb. és akkor a kölykök még ott szurkolnak neki, hogy "Éljen a Kapitány!", miközben ha belegondolunk, ezzel sanszosan hasonlóan durva ökológiai katasztrófát idéztek elő, mint amekkorát megállítottak. :lol:

Btw, még mindig a témánál maradva: ebből a videóból az is kiderül, mi lenne, ha a Kapitány átmenne genyóba és tényleg túlzásba vinné a környezetvédelmet. :dirr: (Ha tetszett, ugyanezen a csatornán van még vagy 2-3 része ennek, ami folytatja a történetet, még tovább durvítva a Kapitány elborulását. XDDDD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:Jelezném, hogy én is átolvastam a linkelt blog tartalmát, okozva ezzel nemkevés kellemes percet magamnak. (Főleg azokat a szakaszokat bírtam a legjobban, mikor a "környezet megóvása érdekében" még nagyobb károkat művelnek. xD)
Én a szovjetes poénokon szoktam a legnagyobbakat röhögni, pl:

Mati megmagyarázza, hogy az oroszoknál a tervezés az elsődleges, az amerikaiaknál viszont a spontán döntés dívik. Hát köszönjük Mati, ma is tanultunk valamit. Mati itt vajon az ötéves tervekre gondolhatott, vagy csak simán próbált okosnak tűnni?

vagy:

Kiemelném a kapitány következő mondatait: "Egy kis erőpróba! Sikerül-e megváltoztatnom a folyó sodrásának irányát?".... .... .... Remélem átérzitek a döbbenetemet. A környezetvédő kapitány szovjet módszereket próbálna ki egy thaiföldi folyón. Nem mutatják a gyerekeket, de gyanítom az ötlet csak Linkának a Szovjetunióból tetszik igazán.

vagy:

A végső szomszédokos "nagyokosság mondásos" résznél megtudjuk, hogy milyen szar, hogy a gyárak szénnel mennek, és Linka a Szovjetunióból arra biztat, hogy írjunk országunk vezetőinek, hogy "emeljenek fel, környezetünk épségéért", bármit is jelentsen ez. Értitek? Épp Linka a Szovjetunióból javasolja ezt. Kíváncsi vagyok, hanyadszorra sikerült felvenni a jelenetet, ahol Linka a Szovjetunióból országunk vezetőit mond, nem pedig SzKP főtitkár elvtársat.

De az is baromi jó amikor ecseteli hogy Linkán kívül kb az összes gyerek retardált, vagy amikor a gonoszok meggazdagodási céllal akarnak környezetpusztítani, pedig csak egyszerűen nem kellene elverniük a pénzt, esetleg össze kéne futniuk egy szabadalomjogi ügyvéddel:

Láthatjuk a nagyon boldog Rabló Lórit (jó ég, még leírni is kellemetlen), aki örül az újabb elefánt szállítmánynak, hiszen az a terve, hogy az elefántcsontokból majd meggazdagodik. Itt visszautalnék pár perccel korábbra , ahol említettem, hogy repülő autókkal közlekednek Lóri emberei. Lóri ennél már csak akkor lehetne boldogabb, ha kapna valakitől egy lexikont, és megmutatnák neki a szabadalom szócikket, amitől talán rájönne, hogy a repülő autókból is meg tudna gazdagodni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Én a szovjetes poénokon szoktam a legnagyobbakat röhögni
Nálam az egészből a LEGnagyobbat az a rész ütött, mikor Wheeler benyögte, hogy "Hé, nem csukhatnak le minket, adófizető állampolgárok vagyunk!" Szal ezt így hogy? Egy az, amit a blog házigazdája is írt (ha adófizető vagy, mentesülsz a törvények alól?), a másik, hogy körülbelül 12-14 éves gyerkőcök ugyan miféle adót fizethetnek? xD Ha csak nincs itt a háttérben valami olyasmi, hogy Gaia valójában megfizeti őket, de abból bizony ilyen-olyan adók lejönnek, mert hát a planétás szakma sem fenékig tejfel. Oda a gyerekkorom!
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Nálam az egészből a LEGnagyobbat az a rész ütött, mikor Wheeler benyögte, hogy "Hé, nem csukhatnak le minket, adófizető állampolgárok vagyunk!" Szal ezt így hogy? Egy az, amit a blog házigazdája is írt (ha adófizető vagy, mentesülsz a törvények alól?), a másik, hogy körülbelül 12-14 éves gyerkőcök ugyan miféle adót fizethetnek? xD Ha csak nincs itt a háttérben valami olyasmi, hogy Gaia valójában megfizeti őket, de abból bizony ilyen-olyan adók lejönnek, mert hát a planétás szakma sem fenékig tejfel. Oda a gyerekkorom!
Azon én is baromi jót röhögtem, bár leginkább a blogger kommentjén ("Ez az! Ha becsületesen fizeted az adót, akkor mindent megúszol, ölhetsz, rabolhatsz, erőszakolhatsz!" stb. XDDD), viszont azért annyiból megvédeném a sorozatot, hogy sanszosan az az érzésem, hogy azért az alapcucc nem ilyen szinten gagyi, mindössze a második szinkron pocsék minősége miatt vannak benne ekkora hülyeségek. Szal egyfelől valóban ott vannak a kritizálható forgatókönyvi húzások, pl. hogy minden gonosz csak úgy "just for fun" szennyezi a környezetet, viszont az új szinkronos epizódok már annyira (rajzfilmhez képest) is le vannak gyerekesítve, hogy egyáltalán nem lepődnék meg, ha az ilyen tök logikátlan mondatokat is az új fordítónak köszönhetnénk. (Pl. észrevettétek, hogy az új szinkronban azt sem sikerült megcsinálni, hogy az eredeti hangsáv dalai ugyanolyan hangerővel szóljanak, mint maga a magyar szöveg? Fura, hogy a régiben ez még ment, pedig elvileg pont nem volt még ilyen profi szinkrontechnika, mint ma, na mindegy... Vagy ugye a gonoszok újrafordított nevei, pl. hogy a régiben a "Looten Plunder" nevű fószer még Fosztogató volt, de az újban már "Rabló Lóri". :dirr:)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:viszont azért annyiból megvédeném a sorozatot, hogy sanszosan az az érzésem, hogy azért az alapcucc nem ilyen szinten gagyi, mindössze a második szinkron pocsék minősége miatt vannak benne ekkora hülyeségek
Ki kell hogy ábrándítsalak, ugyanis a részek több mint fele az eredeti szinkronnal van fenn, mégis ugyanilyen gagyinger.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ez a Bolygó Kapitánya epizód kielemzés, arra emlékeztetett, amikor anno még néhány ősrégi fórumon, hasonlók mentek, csak ott Sailor Moon, DBZ volt a terítéken, aztán később Naruto. :D Amúgy egész jópofa.

Magára a rajzfilmre kitérve, én se értem, hogy mitől lenne ez annyival rosszabb, mint bármelyik másik rajzfilm, abból az érából? Oké persze, felnőtt fejjel már látja benne az ember, a logikai buktatókat, de ez ugyanúgy elmondható, a többi rajzfilmről is. (Hát még a későbbiekről.) Én azt valahol, elég képmutatónak tartom, amikor valaki gagyizza, például a Captain Planetet, de közben az Adventure Timeot meg ott fanolja facebookon. Miközben ha azt nézzük, hogy ez legalább a környezetvédelem fontosságára próbálná felhívni a figyelmet, akkor nem kérdés, melyik az értelmesebb.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Péter: Bár én anno bírtam a Captain Planetet, de szeretném kicsit a megvédeni az Adventure time-ot, amit amúgy többé kevésbbé rühellek. CP magát halálosan komolyan veszi (részben emiatt bírtam kiskoromban), viszont épp ezért gáz amikor a teljes baromságba nyúl. (Ami a szezonok számával inkrementálisan növekedett.) Ehhez képest az AT az beszívott baromkodás (és kb. ezért kaparom a falat tőle), viszont feltételezem, hogy akinek tetszik az azért teszi, mert néha ezen baromkodás között becsúszik egy-egy jobban megírt jelenet, ami sokkolja a nézőközönséget, akik a beszívott baromkodás miatt nézik. (I hope I made sense.)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:...viszont feltételezem, hogy akinek tetszik az azért teszi, mert néha ezen baromkodás között becsúszik egy-egy jobban megírt jelenet, ami sokkolja a nézőközönséget, akik a beszívott baromkodás miatt nézik. (I hope I made sense.)
Már aki, mert amúgy találkoztam nem egy olyannal, aki pontosan a sorozat "narkós-szintű" humoráért volt oda, meg vissza és emiatt tartotta zseniálisnak, miközben pont lesz*rta, hogy Finn épp melyik hercegnővel van szerelmi drámában, meg ilyenek. ^^" Amúgy én eddig pár részt láttam belőle, elsőre totál nem bírtam, mert akkor még pluszba "rám is erőszakolták" az epizódokat, aztán később, amikor már saját akaratomból néztem meg újra pár részt, egy fokkal már jobb volt a helyzet, de akkor meg már pont az zavart, hogy sokkal normálisabb (vagyis nézhetőbb XD) cucc is lehetne ebből, csak egyrészt ahhoz a teljes dizájnt le kéne cserélni (XD), másrészt tényleg száműzni kéne a sok, iszonyúan random "poént" és akkor jobban ráfeküdni arra, hogy most ki kibe szerelmes, meg a hasonló mellékszálak. Mert ez utóbbiak így is belekerültek, csak valahogy az ember még a komoly jelenetekbe is nehezen tudja beleélni magát ezzel a grafikával/szereplőgárdával. ^^" Szal valahogy nem volt az, mint a Póninál, vagy akár a most futó Gravity Falls-nál ("Rejtélyek városkája" magyarban), ahol eleinte ilyen "lássuk a medvét!" szellemben ültem le eléjük, de pár epizód elég volt, hogy elkezdjenek "berántani" (vagy akár ugyanez igaz az élőszereplős Once upon a time-ra, de azt úgyis láttátok a sorozatok topicban XD), itt inkább én is csak hozzád hasonlóan marom az arcomat, hogy annyival jobb lehetne ez az egész, ha nem ezt a beszívott, amcsi hülyegyerek vonalat erőltetnék. Így viszont ha nem is nevezném kifejezetten szarnak (mert végülis el lehet nézegetni XD), de azért attól a hisztériától is messze van szerintem, ami övezi. (Ja és Péterére reagálva, az szerintem is szánalmas, amikor mondjuk az AT-fan fikáz egy Bolygó kapitányát. Mármint oké, mindkettő rajzfilm, mindkettőnek megvannak a maga hülyeségei, de most a narkós-dilis rajzfilm rajongója állítja azt, hogy a környezetvédős-szuperhősös cuccban semmi értelem nincs és hogy az övé mennyivel királyabb? :dirr:)

Ja, plusz ha már így belementünk, nekem valahogy mindig fura volt az Adventure Time-ban a romantikus szál erőltetése. Egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy a célközönséget ez egyáltalán érdekli még ebben a korban. (Vagy ha érdekli, akkor már eleve "keményebb" cuccokat néznek ebben a témában, lásd animék... XD) Másrészt meg az egészet olyan fura, nyögvenyelős húzásnak éreztem ebben a sorozatban. Mintha valami felsőbb főnök parancsolt volna a készítőkre, hogy "márpedig mindig kavarjon valakivel a srác", így nagyon furán jön le, hogy először Princess Bubblegum jön be a képbe (eddig még oké, mert ilyen egyoldalú belezúgást sok sorozat ellő), aztán abból nem lesz semmi, de behozzák új waifunak Flame Princess-t, aki még jobban is passzol Finnhez, de aztán (surprise!) abból sem lesz semmi. Itt már néztem, hogy akkor minek kellenek ezek a behozott szerelmi szálak, ha végül mindet "vérbe fojtják", de utána még elkezdtek egyéb bizarr módokon ilyesmiket írni a sztoriba, pl. amikor egy egész epizód szól arról, hogy egy méh bele van zúgva Finnbe, de csak azért, mert épp virág nőtt a keze helyére (ne kérdezzétek, ez megint az a füves történetírási mód... XD), vagy van egy másik epizód, ahol a Tranvesztita Hercegnő (nem ez a neve, de egy férfi hangon beszélő lila puding, aki elvileg "hercegnő", mégis minek hívjam? :dirr:) kvázi mintha megerőszakolná Finnt az éjjel, meg ilyenek. XD Tuti, hogy egy kb. 12 éves srácokat célzó "Kalandra fel!" cuccot ilyenekkel kell megtölteni? XDDD Én nem vagyok gyermekvédelmis, szóval amúgy nem annyira érdekel, csak még így felnőtt fejjel is igen furcsa volt ez az egész. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Nekem nincs különösebb bajom az Adventure Timeal se, számomra igazából egy semleges rajzfilm. Egyébként szerintem a CP se akarja magát halálosan komolyan venni, vagy legalább is én nem tudok rá úgy tekinteni. Gyerekként se éreztem komolyabbnak, mint egy Szellemírtókat, vagy egy Tini Nindzsa Teknőcöket. Inkább olyan mint egy átlagos, szuperhősös sorozat, ami kapott egy természetvédő csomagolást, ami persze fontos, komoly dolog, de nem szabad elfelejteni, hogy a sorozat, mégiscsak gyerekekre lett méretezve.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ja, ha már Adventure Time-nál tartunk, akkor itt van az egyik kedvencem. Ezt még a tumblr falamon láttam egyszer és azonnal lementettem magamnak. :vigyor:
Kép

Leginkább Péterrel értek egyet, nekem se tűnt úgy, hogy a Bolygó kapitánya valami hű, de komoly sorozatnak készült, inkább megpróbáltak valami pluszt rádobni a szuperhősök+szuperképességek kombóra, ami jelen esetben a természetvédelem lett. Tény, hogy felnőtt fejjel már kicsit gázabbnak tűnik (egyébként az új szinkrontól agyérgörcsöt kaptam, az valami borzalmas), viszont voltak olyan cuccok a tv-ben, amiket már 11-12 évesen gagyinak, vagy retardáltnak tartottam, ezt pedig szerettem. Arról nem beszélve, hogy a rajzolókat az egekig magasztaltam, amiért végre az emberek embernek néztek ki.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Bolygó kapitánya komoly-e témához: gondolom Cruel arra célzott, hogy magát a környezetvédelmi témát vették benne véresen komolyan, amiben van valami, viszont összességében maga a sorozat bőven próbált poénkodni, különben nem lett volna benne ilyen, mint félmalac-félember főgonosz, vagy ugye pont a Kapitány nyomatta sokszor a (felnőtt fejjel már lehet, hogy kissé fárasztó... XD) szóvicceit, miközben az aktuális gonosszal harcolt mindig. XD (LOL, az mekkora volt pl., hogy a Környezetszennyezés Kapitányát a régi szinkronban "Piszkos Frednek" hívta. XDDD Gondolom az eredeti angolban nem a Rejtő-szereplő volt a gúnyneve, de jó volt ez így, magyarban nagyon ütött. XDDD) A rajzolást/karakterdizájnt meg jó, hogy mondjátok, azt a mai napig én is nagyon szépnek találom, bár én eleve úgy vagyok ezzel, hogy ebben az időben rajzolták a legszebb embereket az amcsiknál a rajzfilmekben. (Szóval ez a már emlegetett Bolygó Kapitánya - Szellemirtók - Tini Nindzsák éra.) Utána bejött ez a "műanyagdizájn", meg flash grafika, meg szándékosan eltorzított szereplők (lásd pont az Adventure Time, ahol még szegény Finn is olyan, mint valami mutáns, pedig ő elvileg ember lenne ^^"), amiket ugyan megszokok, ha a sorozat amúgy tetszik, de a kedvencem sose lesz ez a fajta ábrázolásmód, az is biztos. ^^"

Ja, az Adventure Time-hoz annyit, hogy keverem valamivel, vagy tényleg úgy volt, hogy eredetileg valami netes rövid sorozat volt, ami főleg a fantasy hőscuccokat parodizálta és sokkal durvább, "felnőtt" poénokkal operált? (Kb. ilyen South Park, Ren & Stimpy szintet képzeljetek el.) Aztán a CN felkarolta, de csak úgy volt hajlandó műsorára tűzni és "rendes", hosszú sorozatot csinálni belőle, ha cserébe a szintet leviheti erre az "ártatlanabb", 12 éveseket célzó színvonalra. Persze lehet, hogy az egészet csak álmodtam, vagy keverem egy másik sorozattal, de mintha még rémlett is volna, hogy egyszer Péter blogján vagy hol olvastam erről a "keletkezéstörténetről". XD Tud erről valaki valamit? (Plusz mintha rémlene, hogy még azelőtt, hogy a TV-ben elindult, láttam volna belőle valami netes rövid részt, ami tényleg jóval durvább volt poénok terén, mint amiket most látok egy átlagos AT részben. XD Plusz ez megmagyarázná azt is, amikről az előző postomban írtam, hogy mintha néha feltűnően olyan témák lapulnának benne a "drogos hangulat" mögött, ami bőven nem olyan korú gyerekeket érdekel elsősorban, szóval ez betudható lenne a régi sorozat "örökségének". XD)
Kép
Válasz küldése