Keresem!

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Abszolute igazad van. Énis jobban szeretem az angolt. Mellesleg tényleg csiszolja a szókincset, énis mikor múlt augusztusban láttam az első anime-met(még magyar felirattal) óriási könnyebbség volt, de aztán ahogy jött a többi, már angollal, szépen lassan hozzászoktam, és kikupálódott a szövegértésem is. Kezdetben tényleg nembaj ha van magyar szöveg, de aztán már legyen mindegy.
Én is így kezdtem. Na meg angol tv műsorokat néztem, abból is ragadt rám egy csomó minden, és ma már ott tartok, hogy én vagyok a suli legjobb angolosa, és simán értek minden feliratot angolul + angol szinkronos animéket is.
Örülök hogy vannak hozzám hasonló gondolkodású emberek is... :)

CHRONOS
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

emperor írta:De ha megtanulsz japánul is az az igazi:D
Egyszerű: Sok animét kell megnézni, és fokozatosan megtanulsz egy csomó japán szót. :)
Animével ráadásul úgyis lehet japánul tanulni, hogy figyeled hogy mit mondtak japánul, és utána elolvasod az angol subot...
És így szórakozva megtanulhatsz egy kis szókincset, ami később nagyon jól fog jönni. :)

CHRONOS
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Nekem az a véleményem, hogy ha tudsz x db szót japánul, akkor még semmit sem tudsz (nyelvtan/írás stb) ezzel nem sokat érsz. Így csak a nyelvi zsenik tudnak megtanulni egy nyelvet. Én személy szerint szeptembertől fogok japánul tanulni, már alig várom.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Nakahara írta:Nekem az a véleményem, hogy ha tudsz x db szót japánul, akkor még semmit sem tudsz (nyelvtan/írás stb) ezzel nem sokat érsz. Így csak a nyelvi zsenik tudnak megtanulni egy nyelvet. Én személy szerint szeptembertől fogok japánul tanulni, már alig várom.
Tökéletesen igazad van... :)
Csupán a szókincs semmit sem ér nyelvtan+írás nélkül persze, csak a szókincs növelésére hoztam egy jó 5letet.
Egyébként sok sikert a japán nyelvtanuláshoz! (Egyszer majd én is megtanulom =P)

CHRONOS
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Chronos írta:Egyébként sok sikert a japán nyelvtanuláshoz! (Egyszer majd én is megtanulom =P)
Köszi oyasumi. ::umh::
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Jaja, megint csak bológatni tudok ::jbow:: Igazatok van:)
Nakahara: Hol fogsz tanulni?
Kép
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Eddig majdnem minden animet angol felirattal néztem, és teljesen megtudtam érteni az animet, csak a Hellsing volt olyan amit nem nagyon értettem meg, ezért akartam megnézni magyar felirattal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nona 2003.09.06. 11:02-kor.
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

emperor írta:Nakahara: Hol fogsz tanulni?
Debreceni Egyetem Japán tanszék. Lehet hogy nem is kell fizetni.
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

gabranek csókoljon homlokon a múzsa a gyönyörű linkjeidér cserében. :wink: Találtam 1 pár régen keresett albumot. Thx4 Arigatogozaimasu Köszi Dankeschön stb...

Tudom hogy le vagyok kicsit maradva az időben a 6.oldal alján szereplő linkekér hálálkodom most. :)

Nakahara gratula! :D
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ha valaki tudja, honnan szerezhetném meg a következőket, kérem szépen írja meg nekem:

- Kodomo no Omocha anime részek 32-től felfelé
- Kodomo no Omocha szkennelt mangafejezetek


Arigato!
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Hikari írta:- Kodomo no Omocha anime részek 32-től felfelé
- Kodomo no Omocha szkennelt mangafejezetek
Sniff... sniff, ezek nekem is kellenek!! :cry: De szinte reménytelen... Azért ha valaki tudna segíteni nekünk, az nagyon jó lenne! 8)
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Rhyagelle írta:gabranek csókoljon homlokon a múzsa a gyönyörű linkjeidér cserében. :wink: Találtam 1 pár régen keresett albumot. Thx4 Arigatogozaimasu Köszi Dankeschön stb...
megegyszer nagyon szivesen :)

en pedig koszono annak aki feltette az usteamre a luca turulli berserk amv-t, nem vagyok oda a metal zeneert de ez nagyon utos
usteamon fent van az oh my goddess movie, ehhez van az animevilagon hun felirat. vkinek sikerult beidozitenie? valszeg en vagyok a lama de nem akar osszejonni. Akinek sikerult es elkuldene azt orokke uldozi a halam.

+1 kerdes Nakahara-hoz: vmelyik forumban olvastam, hogy amv-t csinalsz. Melyik prgt hasznalod? Beszereztem 1 csomo vidszerkeszto progit, de nincs arra idom, hogy mindegyikbe belenezzek.

thx: gabranek
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

http://www.mangascreener.com/projects.php (itt nincs de van más nézd meg hátha érdekel)

http://www.kodocha.mircx.com/ (itt csak fordítás van bocs)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rhyagelle 2003.07.19. 21:54-kor.
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

gabranek írta: en pedig koszono annak aki feltette az usteamre a luca turulli berserk amv-t, nem vagyok oda a metal zeneert de ez nagyon utos
Kell kell KEll KELL. Pont most nem tudok csatlakozni az USTEAMre ::argh:: Ha valaki aki nem szereti a metálzenét dícsérte akkor várjátok csak mit fogok róla áriázni én (csak jussak hozzá).
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Rhyagelle írta:http://www.mangascreener.com/projects.php (itt nincs de van más nézd meg hátha érdekel)

http://www.kodocha.mircx.com/ (itt csak fordítás van bocs)
Sugoi, sugoi! az első linket nem is ismertem, tényleg rengeteg minden van itt ^_^
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Örülök hogy segíthettem. ::jsmile::
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Rhyagelle:
Nekem van egy Ninja Scroll AMV-m amiben a Cradle of Filth megy, nagyon jól össze van vágva, és ez egy olyan AMV ami enyhén szólva ritka darab :wink: Érdekel?
Kép
Avatar
Rhyagelle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2003.03.26. 16:55
Tartózkodási hely: Fire...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rhyagelle »

Az megvolt Kazaról rongyosra néztem :) Most is ott figyel valamelyik cdn csak meg kéne keresni. Köszönöm azért. ::jbow::
May the eteral fire of the Heaven burn your soul!
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Sziasztok!

honnan lehetne beszerezni az oh! my goddess sorozatot? Most neztem az ova-t es nagyon belyon.
Mondjatok par cimet ami hasonlo stilusu mint a fenti, video girl ai. Szal ilyen melankolikus romantice :)
ai yori aosi-t erdemes megneznem?

thx: gabranek
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

gabranek írta:Sziasztok!

honnan lehetne beszerezni az oh! my goddess sorozatot? Most neztem az ova-t es nagyon belyon.
Mondjatok par cimet ami hasonlo stilusu mint a fenti, video girl ai. Szal ilyen melankolikus romantice :)
ai yori aosi-t erdemes megneznem?

thx: gabranek

Az Usteam-en fenn van az OMG movie, és asszem a sorozat is, de nem biztos. ::japtoun:: Majd mindjárt megnézem, csak most éppen töltök.
Ajánlom a Fushigi Yuugit vagy Ayashi no Cerest, Ha szomorkásabbat akarsz, akkor inkább az AnC-t néz meg.
Kép
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Ha esetleg valakit érdekel: USTEAM-n fent van jó minőségben, igényesen (eredeti borító scannek, mp3-k rendesen elnevezve, rendszerezve stb) megcsinálva mp3-ban: Neon Genesis Evangelion: OST 1, Birthday of Rei Ayanami, Death.

Letőlthető még a Symphony is, de azt nem én raktam fől, szóval ahhoz nincsenek a fent említett apróságok :D
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

gabranek írta:Sziasztok!

honnan lehetne beszerezni az oh! my goddess sorozatot? Most neztem az ova-t es nagyon belyon.
A sorozat nem olyan mint az OVA és a Movie. A sorozat az inkabb sitcom amiben SD Urd és SD Skuld egreciroztatja Gan-chan-t. :D
gabranek írta: Mondjatok par cimet ami hasonlo stilusu mint a fenti, video girl ai. Szal ilyen melankolikus romantice :)
ai yori aosi-t erdemes megneznem?

thx: gabranek


pl. Mahoromatic, Marmalade Boy, Chobits... (+ esetleg a Love Hina)
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Momoko írta: Ajánlom a Fushigi Yuugit vagy Ayashi no Cerest, Ha szomorkásabbat akarsz, akkor inkább az AnC-t néz meg.
thx, anc felkeltette az erdeklodesemet
paTKany írta: A sorozat nem olyan mint az OVA és a Movie. A sorozat az inkabb sitcom amiben SD Urd és SD Skuld egreciroztatja Gan-chan-t.
a sorozat a candidate for goddess?

+1 kerdes: kiprobaltam az emule prg-t. ha keresek vmit minden servert vegig kell kutatni? (connect, keresek, disconnect...).
egyszerre csak egy serveren lehetek fenn?
nem nagyon fekszik nekem az ilyen hubos megoldas, bar ahogy neztem gyorsabb a kazaa-nal.

byez: gabranek
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

bocsi, meg vmi: emule-on nincs anime server, mint dc-n?
mintha olvastam volna ilyesmirol, csak most nem talalom

byez: gabranek
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Hmm.... hub, serverről letöltés, stb... 8)
Egyik sem igaz az Emule-vel kapcsolatban, de ha elolvasod ezt a 2 threadet, akkor minden bizonnyal érteni fogod az Emule lényegét:

1. http://usteam.uw.hu/forum/showthread.php?s=&threadid=93
2. http://usteam.uw.hu/forum/showthread.php?s=&threadid=4

Kicsit hosszú, tudom, de ebben majdnem minden benne van, amit tudni kell róla + még képek is, amiket én mellékeltem.
Sok szerencsét!

CHRONOS
Válasz küldése