Felirat help, kodek help

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

EDIT2:
ok ezt a hibaüzemnetet kapom:
unexpected character "[" (N:\Anime\New\test.avs, line 1, column 105)

ez van az avs fájlban:
DirectShowSource ("[N:\Anime\New\[LuPerry.com]_dot_hack_Roots_-_01_(1280x720_x264).[D3C984D5].mkv]", fps=[24], convertfps=true)

Tudsz segíteni madfist? :) Köcce előre is.
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Ne haragudj!!!!
a [ és ] jelek nem kellenek azt csak amolyan nemtomilyen konvenció miatt raktam oda. és még annyit, hogy ha nélkülük már beolvassa akkor, ne felejtsd a hangot és aképet is tömöríteni (már ha ez a cél) mert a VDM tömörítetlenül kapja ilyenkor. (az idézőjelek viszont maradjanak a fájlnévnél és akkor mindenféle karaktert el kell fogadnia szerintem)
Kép
Avatar
Dreamcleaver
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2005.05.05. 20:28
Tartózkodási hely: The World

Hozzászólás Szerző: Dreamcleaver »

Kösz madfist!!! most már be tudom olvasni VDM-be a h264-es mkv-t. müxik.
Kép
Avatar
Fragonard
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.04.21. 13:50

Hozzászólás Szerző: Fragonard »

Gondom a következő.
Street Fighter Zero -hoz nem bírok feliratot szerválni sehonnan.
Angol, magyar, vagy ne adj isten francia jöhet szóba.
Nagyon zavar, mert elég hülyén is néz ki, meg nem is értem miről szól.
Ralph Baksi owns your asses
Royal04
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2006.06.05. 13:40

Hozzászólás Szerző: Royal04 »

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a Death & Rebirth-höz létezik-e olyan magyar feilrat, ami mindkét részt tartalmazza és nem csak a Death-et, s ha igen, honnan tölthetném le? Válaszotokat előre is köszönöm!
Avatar
offcore
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.17. 03:05
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: offcore »

Sziasztok!

Van egy filmem, ami mkv formátumban van, és nem akarja lejátszani rendesen a lejátszó (egyik sem). Kodekem elvileg van ilyen kiterjesztéshez, ugyhogy nem tudom mi a gond.

Hangot játszik, meg valami feliratot is megjelenít, de képet nem, csak nagy sötétséget.
Egyébként más filmnél simán le tudtam játszani, de ez már a második film, amit nem tudok.

Tudna segíteni valaki?
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Mondd meg melyik az a film, és melyik rip és akkor letöltöm, megnézem és meglátom mit tudok segíteni. MKV elvileg nem zűrös formátum (össze van rakva egy kép hozzá 1-2 hang és 1-2 felirat), bár magas prociigénye van de elvileg ez a P3 óta már nem lehet gond :P. MPlayert tudom javasolni, mert az kíméletlenül lejátszik mindent akár akarod akár nem. De ha nem tetszik, hogy szöveges akkor BSPlayer vagy Media Player Classic.
Biztos vagy benne, hogy van codeced? Mert az MKV nem tényleges videotömörítési eljárás, csak container szal lehet, hogy valami furcsa kodekje van a benne lévő videonak. Ezért mondd meg mi az és akkor meg tudom mondani a tutit...
Avatar
offcore
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.17. 03:05
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: offcore »

A Haibane Renmei -t töltöttem le torrenttel, összesem kb 3 giga.
(cor.tv.haibane.renmei.01.[A6877DAD].mkv az első.)

MPlayert próbáltam, de valami hibát jelzett, és kilépett. Meg nekem egyáltalán nem játszott le mindent. (Persze lehet, hogy nem értek hozzá eléggé. Nem egyszerű a telepítése.)
BSPlayert és MP Classic -ot is próbáltam.

Lehet, hogy a benne lévő videóhoz nincs kodekem. Pedig a legfrissebb elérhető ace codec pack van meg, de lehet hogy pont ez maradt ki belőle.
Viszont akkor fogalmam sincs, hogy lehet megtudni, milyen kodek kéne hozzá.
Avatar
offcore
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.17. 03:05
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: offcore »

Közben letöltöttem egy ilyet: Combined Community Codec Pack

Ezután próbáltam megint lejátszani MP Classic-el. Akkor már kiírta, hogy valami kodek hiányzik.

Nem tudom, hogy segít e, ha ide bemásolom a hibaüzenetet. De hátha ki lehet belőle találni.

E:\Download\lime\Haibane Renmei\cor.tv.haibane.renmei.01.[A6877DAD].mkv::Video

Media Type 0:
--------------------------
Video: MPEG4 Video (H264) 720x480 29.97fps

AM_MEDIA_TYPE:
majortype: MEDIATYPE_Video {73646976-0000-0010-8000-00AA00389B71}
subtype: Unknown GUID Name {31435641-0000-0010-8000-00AA00389B71}
formattype: FORMAT_MPEG2_VIDEO {E06D80E3-DB46-11CF-B4D1-00805F6CBBEA}
bFixedSizeSamples: 0
bTemporalCompression: 0
lSampleSize: 1
cbFormat: 167
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Elvileg a CCCP viszi a H264-et, de lehet, hogy a géped nem. Milyen vassal tolod? Az is lehet, hogy valami a színkezeléssel van (de az inkább wmv-nél szokott lenni és MPClassic-nál különben sem tudom hol lehet ilyesmit állítani)
A legfrissebb VLC Player-er próbálkoztál? Bár egy idő után nem szerencsés több lejátszó progit feltelepíteni, de azért kipróbálhatod.
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Pedig nem látszik parásnak a dolog (MPEG4). Most nem mondom, hogy biztos nem egészen töltötted le a file-t, mert nyilván de, meg amúgyis sok részes és gondolom végigpróbáltad hátha az egyik megy.
Ehhez a videohoz pedig tipikusan jó az MPlayer. Régen ez a rip volt meg és megörültem, hogy oszthatom az észt, de sajnos azóta már egyszer elveszett a sorozat és újra le kellett töltenem szóval egy a4e-s .ogm van meg. Ez egyszerű DivX 5.1 szóval, ha nincs más megoldás töltsd le ezt arról az FTP-ről aminek nem szabad kimondani a nevét :P. A minőség nem rosszabb (sőt leginkább ugyanaz) és még a Windóz Média Pléjer is simán viszi.
De ez mondjuk az internetkapcsolatod sebességétől függ, meg hogy mennyire van kedved mindent újra letölteni... Szal ha 2 megásnál gyorsabb a neted akkor töltsd le FTP-ről (ha kell címet PM-ben adok, sőt csinálok neked júzert is ha akarod :D), mert akkor gyorsabban tölti mint ahogy nézed, sőt egyes lejátszók már akkor is el tudják kezdeni játszani, ha a fájl fejléce megvan és miközben töltöd a fájlt már nézed is. Ajánlom ehhez az MPlayert megintcsak.
Vagy csinálhatod azt is, hogy GSpottal betöltöd a fájlt és az tényleg mindent kiír róla. Pirosan villog meg prüntyög, ha hiányzik egy codec ami kellene hozzá, szal megmondja a tutit. És akkor látszik, hogy tényleg a codeccel van-e a baj... Ha igen akkor rákeresel a hiányzó codecre google-n.

MPlayerhez ajánlom az új Windows Buildet, vagy mondjuk ezt a Frontendes verziót ha nem akarsz a paracssorral pöszmögni. (Ezzel a másodikkal semmi gondod nem lehet, mert szerintem pont ezzel a verzióval néztem meg én is ugyanazokat a fileokat amiket te is meg szándékozol nézni)

GSpot meg benne van az Ace Mega Codecs Packban (ami ugye megvan neked), de ha maximalista vagy töltsd le a legújabb buildet, vagy egy régebbit amit installerrel szállítanak.

Szerintem eléggé körüljártam a témát.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

hát lecsekkoltam a legújabb gspot verziót, de az az mkv-t továbbra sem viszi :(
Egyébként úgy tudom az ACE Codec PAck tipikusan olyan cucc ami nem szeret más pack-ot (vagy az nem az?) Szóval a helyedben mindig csak egy codecpack-kal próbálkoznék. CCCP beállításainál meg ha bepipálsz mindent akkor elvileg vinni kéne.
Kép
Avatar
offcore
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.08.17. 03:05
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: offcore »

Köszönöm mindenkinek!
Végülis az MPlayerrel, a Frontendessel sikerült. Tovább nem is vacakoltam a kodekekkel.
Avatar
zigystar
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.08.27. 19:18

XXXholic

Hozzászólás Szerző: zigystar »

sziasztok!
Nem tudná vki megmondani hol tudok angol feliratokat letölteni?
csak simán feliratot,nem filmbe égetve,

tulkép az XXXHolic van meg 9től felfelé,de felirat nélkül....:(
és egyszerűen nem találom sehol
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Valaki lenne olyan kedves és megdobna egy linkkel,ahonnan codecet lehet letölteni,mkv-t szeretnék aviba konvertálni,és Win98 van a gépemen,ha lehet ne legyen túl bonyolult,mert a gépemnek nincs túl sok esze... :oops: Köszi :)
Hanatarou desu.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Karasu írta:Valaki lenne olyan kedves és megdobna egy linkkel,ahonnan codecet lehet letölteni,mkv-t szeretnék aviba konvertálni,és Win98 van a gépemen,ha lehet ne legyen túl bonyolult,mert a gépemnek nincs túl sok esze... :oops: Köszi :)


Virtualdubmod... ha a feliratot mellé akarod égetni akkor animeaddicts.hu-n van hozzá leírás, ha elég a hang+kép akkor Streams/Stream List párbeszédablakban törlöd a nem szükséges hangokat majd File/Save as ablak...

sima kódolatlan .aviba:
...kiválasztod hogy avi, és a Full processing mode legyen alul kiválasztva, majd mentés.. és akkor egy hosszú idő múlva elkészül

ugyanolyan kódolású (pl XviD) aviba
...kiválasztod hogy avi, és a Full processing helyett Direct stream copyt választod ki, majd mentés.. és akkor egy rövid idő múlva elkészül
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Hogyan tudok mkv-ből, ogm-ből másik hangot\feliratot kicsikarni mplayer-rel? (alap frontendet használok)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Nem tudom milyen verziójú mplayert használsz, de több lehetőség is van a legegyszerűbb ha az mplayer.exe-t (nem a grafikus mpf-t) kirakod asztalra parancsikonként és célnak beírod a tulajdonságainál:

D:\MPlayer\mplayer.exe -aid 0

Ahol a 0 helyére bármilyek hangsáv számát írhatod.Ezután csak rá kell húzni a kívánt fájlt.
Mellesleg parancssorból is el lehet végezni csak az macerásabb :D
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

anubys írta:Hogyan tudok mkv-ből, ogm-ből másik hangot\feliratot kicsikarni mplayer-rel?
Úgy érted hang/felirat sávot váltani?

Hangsáv váltása: #
Felirat váltása: j
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm!

Ez utóbbi egyszerűbb számomra, de mivel hangsávot nem akar így sem váltani, megpróbálkozom majd a másikkal is...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Feliratsáv váltás tényleg j, a # módszert én sem ismerem, bár tény h nagyon régi mplayer verzióm van, ráadásul a grafikus verziót kb sose használtam :)
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

az mplayer könyvtárában kell lennie egy olyannak h input.conf. annak szerkesztésével állítható a billentyűzetkiosztás.
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Jah, a hangsáv váltás csak Matroska meg MPEG esetén megy. Ha ogm, akkor marad a korábban említett -aid N command line kapcsoló.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Budzoli
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2005.02.01. 19:14
Tartózkodási hely: Cinnabar Island's run-down Pokémon Mansion
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Budzoli »

Használnátok inkább CCCP-t mpc-vel. Az legalább felhasználóbarát(abb), és egyértelműbb a kezelése.
KOFFING
-------------------------------------
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Najó kb halálideges vagyok már. Miért van az, hogy MPlayer fullscreenben mindent kockásan jelenít meg? Olyan mintha valami 230*240-es videót néznék, pedig épp most DVD-t. A másik gépen ezt nem csinálta, ott szoktam rá az MPlayerre és ott tökéletes volt a kép. Sőt.

Próbálkoztam a kodekek törlésével/insallálásával (MPlayer saját kodekeket használ), még azt is megpróbáltam, hogy a másik gépről 1az1ben áthúztam a fájlokat... Semmi nem segít! MI A RÁK VAN?!?!?!

Segítsen valaki mert MPC édes meg minden, de nagyon komolytalan az Mplayerhez képest. Hogy lehet ilyen béna hotkeyket írni egy programhoz?
Kép
Válasz küldése