Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.

Szeretsz hülye kérdéseket feltenni?

Igen
67
41%
Nem
18
11%
Nemigen
22
14%
Hülye kérdés...
55
34%
 
Szavazatok száma: 162

Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

csemi andi írta:Elhamarkodtam a választ, mivel nem adja ki csak kiírja, hogyaz avatarnak ezt meg ezt az izét lehet használni. Más módszert nem tudtok? ::reliev::
Micsoda? o_o
Komolyan, sejtésem sincs, hogy miről beszélsz...
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Micsoda? o_o
Komolyan, sejtésem sincs, hogy miről beszélsz...[/quote]

Azt írta ki, hogy az avatar kép típusa csak JPG, GIF vagy PNG lehet. ::jhihi::
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Na itt jön egy Hülye kérdés! XD

Japánban a könyveket/mangákat a könyvespolcokon jobbra helyezik?
Ez onnan jött hogy "fordítva" kell olvasni,akkor "fordítva" is helyezik el őket? XD

csemi andi: ez azt jelenti,hogy a kép,amit szeretnél Avatarnak nem jpg,png és gif kiterjesztésű. Keress egy olyan avatart aminek .jpg...van a végén.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mimette írta:Japánban a könyveket/mangákat a könyvespolcokon jobbra helyezik?
Ez onnan jött hogy "fordítva" kell olvasni,akkor "fordítva" is helyezik el őket? XD
Nem. Balról jobbra vannak rendezve. A japán ábécé és a kötetsorszám szerint.
Kép
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

csemi andi: ez azt jelenti,hogy a kép,amit szeretnél Avatarnak nem jpg,png és gif kiterjesztésű. Keress egy olyan avatart aminek .jpg...van a végén.
erre én is rájöttem, de nem találtam olyan avatart. ::jwar::

Edited by Rage: Jó lenne, ha megtanulnád az idézet funkció használatát (lásd fórumhasználati útmutató), és nem kapcsolnád ki véletlenszerűen a BBCode-ot a hozzászólásaidban...
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Az nagyon érdekes, mivel a világon fellelhető avataroknak 90%-a mind jpg, png vagy gif kiterjesztésű, mivel ezek a legkisebb méretűek és a leggyakoribbak.
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

Hello!


1 kérdéem lenne:mi a fene az a Matroskij Video File, és mivel lehet lejátszani :?: :?: :?:
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
Leana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2004.10.08. 10:48
Tartózkodási hely: Maglód

Hozzászólás Szerző: Leana »

Goshujin-sama írta:Hello!


1 kérdéem lenne:mi a fene az a Matroskij Video File, és mivel lehet lejátszani :?: :?: :?:
Elvileg ez az mkv kiterjesztés. Úgy hallottam, sok animét újabban csak így lehet megtalálni.
A Windows Media Player Classic prímán viszi. Pl innen is letöltheted. Ha Fddshow is van fenn mellette, még biztosabban megy.
Bár az én gépem nem tudja lejátszani ezt a kiterjesztést, mert egy kicsit régi már. :cry:
Avatar
freeknight
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.08.25. 13:45
Tartózkodási hely: Terminus City

Hozzászólás Szerző: freeknight »

Goshujin-sama írta:Hello!


1 kérdéem lenne:mi a fene az a Matroskij Video File, és mivel lehet lejátszani :?: :?: :?:
Egyébként egy remek lejátszóprogi, az mplayer is viszi. Innen letöltheted:http://www.mplayerhq.hu. Ez szerintem bármilyen animenézőnek ajánlható: én még nem találtam olyan fájlt, ami kifogott volna rajta! Nagy előnye még, hogy belső kodek packkal dolgozik, így biztos nem jelentkezhet az a hiba, hogy a kép elmarad a hangtól, vagy fordítva.
"Megyek már hercegem! Megyek a fejedért!"
Randall Flagg
"Hiába: egy tiszt a pokolban is tiszt!"
Diehard kapitány
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

de ha leszeded a Matroska Packot (packs.matroska.org - most éppen nem elérhető, helyette a cccp-t ajánlják), akkor a windows media player (9, 10, stb) is viszi.
amúgy, egy nagyon hasznos formátum ("konténer", nem tömörített videó), a lényege kb. annyi, h egy videó fájl mellé lehet akár több hang fájlt (szinkron) vagy több feliratot is lehet tenni. :wink:
-------------
más: minden ****, ******, ******, ********, ***** xp-t újra kell tenni félévente-háromnegyed évente, vagy csak én vagyok ilyen lúzer :?: :!:
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

outsyder írta:más: minden ****, ******, ******, ********, ***** xp-t újra kell tenni félévente-háromnegyed évente, vagy csak én vagyok ilyen lúzer :?: :!:
Minden bizonnyal te vagy ilyen lúzer, bár vannak még nálad is lúzerebbek. :)

Az én munkahelyi gépemre 2004. március 25-én lett telepítve az XP vagyis 2 éve 5 hónapja és 5 napja és köszöni szépen jól van.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nekem csak azért kellett újra tenni az XP-t mert merevlemezt cseréltem a gépemben :) Amúgy csak nem szabad szeméttel tele tömni és jól működik...
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Vettem egy mikrofont otthoni karaoke céljából, de felmerült egy kis probléma. Nincs elnémítva és mic boost is megvolt, mielőtt valaki ajánlaná. Azonban csak úgy hallom a hangom a hangszórón keresztül, ha maximálisan felhangosítom. Viszont még ez kis kevés, mert az alatta levő zene elnyomja, közben ráadásul még szörnyen búg is az egész. :? Esetleg kellenne még vennem hangszórókat? Vagy valami speckó karaoke gépre van szükségem ehhez az egészhez? :whelp:
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Pal-chan írta:Vettem egy mikrofont otthoni karaoke céljából, de felmerült egy kis probléma. Nincs elnémítva és mic boost is megvolt, mielőtt valaki ajánlaná. Azonban csak úgy hallom a hangom a hangszórón keresztül, ha maximálisan felhangosítom. Viszont még ez kis kevés, mert az alatta levő zene elnyomja, közben ráadásul még szörnyen búg is az egész. :? Esetleg kellenne még vennem hangszórókat? Vagy valami speckó karaoke gépre van szükségem ehhez az egészhez? :whelp:
Ő ő ő ő a vezérlőpultnál találsz oat, h audio és videoeszközök ott tudod állítani méd a dolgokat hangerő mikrofon/hangyzóró stb. De a tálcán is megtalálod elvileg. Nézz rá a hangkártyád beállításaira is (nálam Soundmax...)
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

"szörnyen búg" - nem gerjed véletlenül? ne tedd közel a hangfalhoz, vagy inkább hallgasd a hangod fejhallgatón keresztül. Egyébként start menü/programok/kellékek/szórakozás/hangerőszabályzó állíthatsz hangerőket. Fájl/tulajdonságok-nál választhatod ki minek a hangerejét állítod. Bár írtad, hogy ezzel megvolnál. Esetleg próbáld a zenét lehalkítani.
Rendes mikrofont vettél? (ahhoz nem kell előerősítő? - bár ezt inkább egy villamostól kéne megkérdezni) - bocs ha hülyeségeket írtam.
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

"szörnyen búg"ni szokott a line-in is, ha nem rendesen csatlakozik valamelyik dugó. nem tudom, h mikrofonoknál előfordulhat-e ilyen...
Pal-chan írta:...csak úgy hallom a hangom a hangszórón keresztül, ha maximálisan felhangosítom. Viszont még ez kis kevés, mert az alatta levő zene elnyomja, közben ráadásul még szörnyen búg is az egész...
ezek alapján hardveres problémára gondolok... (a mikrofon maga/hangkártya mikrofonbemenete/madfist postjában is lehet igazság/ilyesmi)
-------------------------------------------------
EDIT:
t-onlányos adsl-hez kapott kőkemény 10 megás "webtárhely" alkalmas publikálásra? (pl. felteszek oda egy sig-et és onnan linkelem ide?)
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

madfist írta:"szörnyen búg" - nem gerjed véletlenül? ne tedd közel a hangfalhoz
Neeem, gerjedéshez volt már szerencsém, most a lehető legtávolabb van a hangszóróktól. De a max hangerő miatt még mindig sistereg és búg. :?
madfist írta:vagy inkább hallgasd a hangod fejhallgatón keresztül
Ezt még nem próbáltam, de ha több ember társaságában akarok karaoke partit csapni, akkor nem épp a legjobb ötlet. :drop:
madfist írta:Esetleg próbáld a zenét lehalkítani.
Rendes mikrofont vettél? (ahhoz nem kell előerősítő? - bár ezt inkább egy villamostól kéne megkérdezni)
A zenét ennél halkabbra már nem tudom venni, épp ezért zavar ez a probléma. Rendes Philips karaoke mikrofont vettem, amihez adtak egy 3.5-6.3 mm-es adaptert. De hogy ez a kütyü mire jó, azt nem tudom. :knife:
Előerősítő?? Olyat meg hol lehet kapni? Egyáltalán mekkora/mennyibe kerül? :weh:
outsyder írta:ezek alapján hardveres problémára gondolok... (a mikrofon maga/hangkártya mikrofonbemenete/madfist postjában is lehet igazság/ilyesmi)
Huh, hát... esetleg valami tanács, hogy hol kérhetnék hozzáértőtől segítséget? ^^"
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A mikrofon "halkanszólás" és a búgás két egymástól különálló dolog.
Jó lenne tudni a mikrofon és a hangkártya pontos típusát, hogy érdemben lehessen mondani valamit a halkságra.
A búgást általában földhurok szokta okozni, össze van esetleg kötve a számítógép a TV-vel, vagy egyéb más olyan eszközzel ami összeköttetésben van a TV-vel? (Ha igen akkor húzd ki a TV-ből az antennavezetéket, vagy szüntesd meg az összeköttetést a TV-vel, ha ettől elmúlik a búgás akkor földhurkos volt a rendszer.)
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

:goodpost:
----------------
más: ha beújítok egy ps emulátort, lehet billentyűzettel is nyomulni, vagy kell hozzá vmi joy?
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

outsyder írta:ha beújítok egy ps emulátort, lehet billentyűzettel is nyomulni, vagy kell hozzá vmi joy?
Igen, lehet.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

::jthrill:: ::jthrill:: ::jthrill::
a nap első jó híre...
tudsz is ajánlani egyszerűen használható, de működőképes emut? (vagy vki)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Én az ePSXe-t ajánlom, persze lehet, hogy van jobb nála, de ez eddig megbízhatónak bizonyult. :cool:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Itt repül egy hülye kérdés!(Ha tudod kapd el.)Valaki tudja miért nincs rangjelzés ssenkinek?
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Az offtopicban le lett írva. Amúgy azért, hogy ne a rangért postoljanak az emberek, hanem mert van valami értelmes hozzászólnivalójuk.
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nincs összeköttetésben semmi se a TV-vel, szóval ez a probléma kizárva. Valójában csak azért búg (vagy inkább sistereg), mert max hangerőre kell tenni a hangszórókat és minden más beállítást is. Azt hiszem rájöttem, hogy ez a 2 kicsi hangszóró túl gyenge karaoke-hoz. :( Majd megoldom valahogy a gondot, de köszi a segítséget.
Kép
Válasz küldése