Offtopic (Archive)

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Narumi írta:Miért kezdem azt érezni, hogy animék terén átestünk a ló túloldalára? Eddig csak egy szűk kör jutott hozzá az animékhez, most meg bárki láthatja, és szedjük össze a sok "tudatlan" embert. Nem tudom, most melyik a jobb?
Azt én sose tartottam gondnak, hogy most sokan hozzáférhetnek az animékhez... a "tudatlanokról" meg csak annyit, hogy mi is kis lúzer noobok voltunk annak idején, sz'al ja, mindenki kezdi valahol. Ráadásul rossz ízlésű/idióta/stb. emberkék akkor is voltak, és mindig is lesznek, ez minden fandom alapvető része. :D;;

Én csak azt tartom gondnak, hogy a legtöbben olyan animéken "csiszolják" az ízlésüket, amik sztem nem csak hogy nem a műfaj klasszikusai, de még csak nem is különösebben értékesek. Ld. az én időmben (hah xD) még az Eva volt a "szent anime", amit meg KELLETT nézned, és sok ember kezdte azzal, stb. Most meg az EL... >_> Sz'al, az Eva akármilyen pozőr és felszínes, legalább nem egy teljesen értéktelen fanservice-, gore- és melodráma-hegy, mint az EL, ami a mai nooboknak a szent animéjük. -_- BL téren meg ott volt a Zetsuai, az Ai no kusabi, Fake... Most meg az OMG GRAVI, a Sukisho és tsaik. -_- Lehet, hogy megint a sznob énem beszél belőlem, de sztem elég gáz, hogy a mai "kezdők" nem a klasszikusokon, hanem az ilyen felvizezett izéken "nevelkednek".
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Narumi írta:Miért kezdem azt érezni, hogy animék terén átestünk a ló túloldalára? Eddig csak egy szűk kör jutott hozzá az animékhez, most meg bárki láthatja, és szedjük össze a sok "tudatlan" embert. Nem tudom, most melyik a jobb?
Nem az a baj, hogy "tudatlan" (arról senki se tehet, mindenki volt kezdő egyszer). Az a baj, hogyha bekapcsolja majd a TV-t, akkor a Gravitation lesz az első, amit meglát. Na ez a baj. Egyáltalán nem prob, ha belefut egy Graviba, ha az a huszonakarhanyadik animéje (vagy megszereti, vagy dobja). De miért kell pont ilyen képet festeni az animékről már most, mikor alig pár éve van A+? Tudtommal még nem ment le 30 anime sorozat a tévében, egyáltalán nem kell még támogatni Gravi stílusú animékkel, az amúgy is elterjedt felfogást... Egész egyszerűen van olyan anime, amire még nem ért meg a magyar közönség, és a fandom is csak kialakulóban van. Én is sikítozhatnék a kedvenc animéim után, hogy mitumén adjanak Gankutsuou-t vagy Utenát, de nem, mert még NEM tartunk ott... ennyire egyszerű. Másrészt fel kéne fogni, hogy nem minden anime tud nyugaton befutni, mert egyszerűen szűkebb közönségnek szánták, ami főképp ideát tud megbukni.

Egyébként meg már legalább egy éve mondom: Cardcaptor Sakura, Angelic Layer, Pretear (kisebbeknek), Earth Girl Arjuna, Scrapped Princess, Witch Hunter Robin (nagyobbaknak). Előbbiek aranyos, bele nem köthető animék, utóbbiak elgondolkodtató, és érdekes animék. De persze minek ilyet leadni o____o! Nincs benne semmi "YUKIIIIIIII" >_>

Jó, mondjuk nálam Yuki amúgy is bloeh, pedig kevés anime szereplőt utálok, de őt már akkor nem bírtam, mikor az első részben megjelent... Utálom a bunkó, aligátorfejű anime szereplőket, akire azért kéne drúlolni, hogy "OMG BUNKÓ!"=_= Bocs minden Yuki fantól, de ez van. Legalább a ROD TV jó... Sweet Valerian meg XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MaKo 2006.08.22. 11:57-kor.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta: Jó, mondjuk nálam Yuki amúgy is bloeh, pedig kevés anime szereplőt utálok, de őt már akkor nem bírtam, mikor az első részben megjelent... Utálom a bunkó, aligátorfejű anime szereplőket, akire azt kéne drúlolni, hogy "OMG BUNKÓ!"=_= Bocs minden Yuki fantól, de ez van.
WORD. Yuki simán a legtaplóbb animekarakter, akit valaha láttam, és azért láttam párat. Az egyetlen konkurenciája a PSME-s Shion lenne, de még Shion is egy jobban megcsinált, összetettebb, bonyolultabb karakter, sokkal értelmesebb és logikusabb háttérrel és motivációkkal, amik ha nem is mentik a bunkóságát, legalább valamennyire érthetővé teszik a karaktert. De Yuki... "bunkó állat vagyok, de angsty múltam van, úgyhogy okés." -____________-
MaKo írta:Legalább a ROD TV jó... Sweet Valerian meg XD
Ami azt illeti, a Spiral is jó. :3 Szegény elég hülyén néz ki (és azon még mindig nem tudtam túltenni magam, hogy a MANGA hogy néz ki o__o sz'al azégszerelmére, ez egy shounen mystery/supernatural/whatever sorozat, ráadásul komolyabb és értelmesebb, mint az átlag... miért néznek ki a szereplők úgy, mint vmi Pokemon-ligás cuccban? O_O), de egy érdekes cuccról van szó... az meg kifejezetten kellemes, hogy végre nem arról szól a mystery, hogy levadásszuk a bűnöst, és jól elverjük/bealázzuk, hanem intellektuálisan kell küzdeni egyenrangú ellenfelek ellen. Időnként tényleg nagyon feszült a hangulat, főleg mikor a szereplők nekiállnak blöffölni egymásnak, és nem csak azt nem lehet tudni, hogy ki mögött áll vmi igazság, de hogy ki meddig hajlandó elmenni a célja érdekében. Sz'al nem a világ legkomolyabb animéje, de a maga műfajában tényleg jópofa.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2006.08.21. 12:37-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Jelentem,Szegeden nem volt vihar :)
Otthon néztem a fotelből az István a királyt ,aztán tíz után kitelepedtem az ablakba,és ahogy vége lett a tüzijátéknak,pont abban a minutumban kezdett el esni. Gyors telefon pasimnak-szabadtérin énekel-aztán visszasüppedtem a fotelbe. Utána valamikor fél egykor volt a második tüzijáték a dómnál.
Nagyon szép volt mindkét tüzijáték,örülök,hogy nem a fővárosban lakom ^_^ (bocsi,ha valaki megsértődne,de amiket a tv-ben mutattak-pánik meg kidőlt fák.....inkább nem,köszi)

----------------------------------

A főnök szabin van és az édesanyja jött be az elöbb a bevételért,posta,stb...
Olyan égő volt! Legközelebb legalább felismerem ::reliev::
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Hmm Mufurc meg vagyok lepődve rajtad :D Uj avatar, és ráadásul ugrásszerüen többször tiszteletedet tetted az Offtopicban (a régiben sohase láttalak) :thumb:
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Igen, de belegondolsz, amit írt, azt akár az "Animék helyzete..." topikba is írhatta volna... :wink:
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Muhaha!A 7végén bátyám végre elköltözik véééégre!Bár visz a TV-t meg a DVD-t meg még a hi-fi-t is.Hmm,de sebaj a lényeg hogy kiterjeszthetem birodalmam határait az Ő szobájára is!
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

végre van rendesen áramunk!!!!!!!!!!!!!!!!:)
elhordták a méter átmérőjü kidőlt faágacskát, visszaszerelték a leszakadt elektromos zsinórunkat happy party jee jee jeee :D
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Én még mindig azon csodálkozok, hogy amilyen pusztítást végzett a vihar, a teraszon lévő növényeim tökéletesen vannak, mintha mi sem történt volna. :D Tény, hogy ilyen szempontból baromi jó helyen van a teraszom (keletre néz, vagyis pont háttal van a Dunának, szemben házak vannak, stb.), de amilyen brutál szél meg eső volt, ahhoz képest nem hogy a virágokat nem verte le, de még csak fel sem borult semmi. Whew.

>Doom
Maa, vhol ki kell élnem magam a tegnapiak óta... :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

TESSÉK SZURKOLNI HOLNAP ÉS HOLNAPUTÁN NYELVVIZSGÁZOK! :dirr:

Amúgy ez a gravi dolog engem is meglepett... innentől tényleg menni fog az anime fikázás...még jó hogy ez nem ezer részes :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Durva ami tegnap történt... Ma megnéztem az Aktívot, és rájöttem: Mi nagyon nagyon szerencsések vagyunk... Ígyis paráztunk, és majdnem szószerint gatyába csináltunk, de lehetett volna rosszabb és szörnyűbb is. Ami velünk történt szinte filmbeillő... borzalmas. A közvilágítást mi a francért nem lehetett felkapcsolni és miért kellett a tüzijátékot tovább nyomatni, mintsem leállítani. Székesfehérváron le tudták fújni a dolgot... nálunk miért nem?

Gravi meg csak hab a tortán ezekután :-P
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

az nem kifejezés hogy durva... kisebb tájfun söpört végig... és azt hallottam hogy a külföldi hirekbe is bekerültünk....
a szomoru csak az hogy néhány ember kihasználta és egy csomó lopás is történt :(
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Misu írta:Amúgy ez a gravi dolog engem is meglepett... innentől tényleg menni fog az anime fikázás...
...ami el fog veszni a sokezer friss Gravi-fan kiskamasz visítozása mögött. >___> EUGH, fanbrats. Gravi fanbrats. >____<
Mayer írta:A közvilágítást mi a francért nem lehetett felkapcsolni és miért kellett a tüzijátékot tovább nyomatni, mintsem leállítani. Székesfehérváron le tudták fújni a dolgot... nálunk miért nem?
Ha lefújják a tűzijátékot, akkor sem változott volna semmi (legfeljebb kevesebb rakéta repült volna a belvárosba, de a pusztítást elnézve...) Mint kiderült, problémák voltak az értesítéssel - mielőtt én elindultam, direkt lecsekkoltam minden időjárásjelentést a tévében (a neten nem, mert őszintén - ki nézi ott?), és mindenhol csak azt mondták, hogy eső lesz, vigyünk esernyőt. Az Index azt írja, a meteorológusok figyelmeztették a katasztrófavédelmet (nem a szervezőket) - E-MAILEN. Mármint... az ÉG SZERELMÉRE. :roll: Persze, hogy nem olvasták el időben.

A pánikkal meg az a baj, hogy persze, utólag és tiszta fejjel gondokodva könnyű mondani, hogy így meg úgy kellett volna csinálni ezt meg azt, de sajnos az a tény, hogy egy ilyen szituációt csak akkor lehet hideg fejjel és pánikolás nélkül kezelni, akár a szervezők, akár a közönség részéről, ha a nép már hozzá van szokva az ilyesmihez, és tudja, mit kell csinálni. De itthon... hát, nem ez a helyzet.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

most nagyon örülök h nem voltam Pesten, amilyen szerencsém van tuti én vagyok a második akibe villám csap.egyik barátnőm kint ült az alagút tetején és mondta milyen jót szórakoztak amikor elindult alattuk a pánik, aztán gyorsan észbekaptak főleg amikor megtudták h 3an meghaltak. nekik szerencsére nem lett bajuk csak eláztak.
a Gravis dolog meg... nem volt szerencsém hozzá vagy hasonló témájú animekhez, nem is nagyon érdekel,de az tuti h értelmesebbre is költhetnék a pénzüket. mind1. már úgyis megszoktam h az A+ mostanság nézhetetlen (ami jó annak már a 200adik ismétlése megy, a többi meg...)
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Shinzo írta:a szomoru csak az hogy néhány ember kihasználta és egy csomó lopás is történt :(
akkor most nagyon szégyellem magam, hogy a menedéket nyújtó éttemrem teraszi asztaláról megettem egy otthagyott szilvát és egy barackot, valamint egy bontatlan ásványvizet is magamévá tettem. :oops:

Egy ilyen csajozós dumához mit szólnátok? "Hé bébi nincs kedved velem együtt indexegybeejteni?" :D
Kép
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Még két órát dolgozom és már most tök álmos vagyok... ::yawn::
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

madfist írta:
Shinzo írta:a szomoru csak az hogy néhány ember kihasználta és egy csomó lopás is történt :(
akkor most nagyon szégyellem magam, hogy a menedéket nyújtó éttemrem teraszi asztaláról megettem egy otthagyott szilvát és egy barackot, valamint egy bontatlan ásványvizet is magamévá tettem. :oops:
lökött vagy :lol: én ennél komolyabbra gondoltam.... de én irtam rosszul, mert betörést kellett volna :? :cool: de amugy ez tényleg igaz...
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Format c: :mad: :mad: :tard: :x_x:
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

a nővérem barátnője kint dolgozott egy ilyen pultnál, és mikor kitört a vihar, rádőlt szerencsétlen csajra a hűtő, és ahelyett, hogy segítettek volna, kifosztották a kasszát. a lányt meg othagyták szenvedni a hűtő alatt...ENNYI!
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Tudom,ezt nem ide kéne berakni,de nagyon jó kis videó!!!
Nem szabad nevetni
Egyből elmúlt az álmosságom :lol:
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

sírhatnékom támadt, h megnéztem tvben h mi volt a tüzijátékon... szar belegondolni h mi lett volna ha éppenséggel mi ránk dőlt volna egy fa vagy sátor vagy vmi random nagy izé...mi megúsztuk annyival h szarrá áztunk......... sajnálom azokat akiknek akármilyen sérülésük lett :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mesi: :lol:

Budapesten mindig történik valami... A pánikkal meg együtt jár a fosztogatás. Nem újdonság.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Rage írta:Gravitation lesz az A+ csatornán. Igen, jól olvastátok, nem vicc. :\
ROTFLOL!! :gurul: ROTFLOL!! :gurul: ROTFLOL!!

Na ez kinek az okos ötlete volt?

Egyébként semmi bajom a sorozattal, de
1. Felfoghatatlan számomra, miért van állítólag ennyi rajongója
2. Most már az animék nem csak perverzek, de b*zik is lesznek a magyar köztudatban, jéj.
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

na és az micsoda egyáltalán? mármint a Gravitation... ezek után el is megyek megnézni :cool:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shinzo 2006.08.22. 10:44-kor.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Hikari írta:Na ez kinek az okos ötlete volt?

Egyébként semmi bajom a sorozattal, de
1. Felfoghatatlan számomra, miért van állítólag ennyi rajongója
2. Most már az animék nem csak perverzek, de b*zik is lesznek a magyar köztudatban, jéj.
:goodpost:
Lezárt