PC otaku

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Az nem sok ide egy kicsit? Blogba jobban elfér...
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Cleetus írta:ez egy 478-as p4,vagy egy p3?
Ez egy SocketA-s AMD Thunderbird.
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Na majdnem ráhibáztam.Azok a proccok nem valami rosszak,még ma is jó velük gépet építeni,mert nem lassúak,sokmindenre elég az athlon.
Igazából azért nem akarok blogot nyitni,mert így is nehéz a sok jelszavat észbentartanom,meg láttam egy-két archivált fórumtopikot,és ott aztán voltak elég hosszú hozzászólások.Gondolok itt Mufurc,Deluksz postjaira.(flame,flam lol asszem ez volt a címe.)Meg amúgy se lennének több oldalasak,de a lényeg benne lenne.Ilyen júzer gájd. :lol:
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

madfist írta:Ha már képeknél tartunk én sem maradhatok ki :)

Az asztal
A gépem belülről
És egy közeli a vinyókról, amiket fém-építő játék egy eleme tart össze, a tápellátását pedig egy kihalt tápom csatlakozói, mert a boltban vett elosztó kábelek gyárilag konktaktosak voltak :(
Huhh, nem főnek a vinyók így szendvicsben? :shock: Én sose merek közvetlenül egymás mellé kettőt se rakni. Vagy van valami venti a közelben? ::jhuh::

De a fémépítő, az odaver, az jó :mrgreen:
Erről jut eszembe, ha már elvetemültség, valahol van kép azokról a csomagolásokról, amiket direkt egy-egy party kedvéért csináltam, mondhatni extrémek, majd előkaparom őket (volt egy kisgép martenses dobozban, meg egy "naked" motorblokk vízhűtővel :dirr:

Cleetus, kösz a fogyasztásmérőt, nagyon tanulságos! Jövő héten majd visszaépítem akkor... a durcit szegényt meg, ahogy kihalásztam a tokból, azonnal pofára is ejtettem (lásd zsíroskenyér), úgyhogy nem tudom, hogy az a prücnyi sérülés a sarkára most került-e, de ki fogom próbálni, ha felszabadul az alaplap, amiben a tbred van (valszeg jövő héten építek oda egy egészen másik gépet, most ez az új integrált AMD chipset ült bele a fejembe erősen, elkísérletezünk vele :) ) - de azt a pasztát leszedni róla... basszus, hogy tud így rákötni? :shock:
Ha ide cikket írsz, meg majd jól beleugatok :mrgreen:
A fémflaskára vinyót helyezéshez meg csak gratulálni tudok, persze elektronikával, ahogy kell, mi? :mrgreen: Én könyvekre szoktam egyébként :D

Khaos, ott alul mi a lóbredbé világít? Mert a ventiket még sikerült kivenni, de azonkívül oly sok nem látszik a képeken ::hehe:: Én meg száműztem a világítást belülről (sose hiányzott, csak mikor a még régebbi tápom halt el, az egyetlen alkalmas, amit akkor Fehérváron kaptam, pirosan világított...), bár az x-fi fatal1ty-alakú ledje még pilácsol, de az szerencsére már nem sok fény :) meg a hátulján villog az usb wifi, de az meg szerencsére eldugott helyen van :D
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Az kérlek két piros Revoltec neoncső, arról a kis adapterről működtetve, ami a padlózatra van lefixálva.
Egyébként nem véletlenül így fényképeztem le a gépet. Egyébként semmi különös nincsen rajta, csak odabarbárkodtam ezeket a pilácsokat, hogy nézzen már ki valahogy, meg egyébként is, negem emlékeztet valami erőműre egy b-kategóriás horror/akcióból ha mindene fel van kapcsolva :dirr:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Khaos 2008.05.22. 10:32-kor.
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Azért állnak függőlegesen, hogy a meleg levegő könnyebben kiszálljon közüllük. (na persze... van előttük egy 6centis venti ami nem látszik a képeken) így olyan 35-40 fokon elvannak.
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Szerintem a durcira a sérülés nem most került rá.Az a proci két éve van meg, az asztalomban tartva,abban a tokban.Sajna a viát eladták a boltban,de az enyém eladó lett a szkóp vásárlás miatt,egy 1500 ért megszabadulok tőle.
Nekem a gépben nem a fénye,hanem a hangja tetszik.Három szobával arrébb is hallani hogy megy. :lol: Ha minden venti működik.Nekem a 250-es samsung vinyára nem kellett hűtést raknom,pedig azt gondoltam,hogy meg fog főni benne az elektronika.Ellenben van egy 160-as maxtorom,az kegyetlenül melegedik,azon van is vinyahűtő.Érdekes,hogy a saját gépembe rendes vinyótartó keret alíg van,hiába szerverház,ellenben az 5'25-ös helyből vabn rengeteg.Esetleg ha pénzes leszek,akkor lesz egy két sata rack,vinyával tele.
Ha már furcsa helyekre gépépítés,akkor én már építettem egy crt monitorba gépet.A monitor része nem működött ugyan,de gépként remekül funkcionált.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Nekem mindegy, VIA-VIA :D

hogy a hang? Nekem inkább az tetszik, ha ugyanabban a szobában se lehet hallani :? Sajna a vinyók nem helyettesíthetők mással, egyelőre az SSD-k horror árban vannak :shock: De azért jelen állapotában is viszonylag elégedett vagyok vele :)

CRT-be gép? Az jó :D Én láttam (sajna nem én készítettem) sörösrekeszbe pakoltat is. Sajnálatos módon a sörösrekesz része annak se működött :mrgreen:

madfist: jah, a függőlegesség, valóban. Nem értem amúgy se, miért az alján van az elektronika, ahol nem tud menekülni a hő sehova...
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

A passzívhűtés legnagyobb bakijait a videokártyákon követik el.Eddíg egy olyan kártyát láttam,aminek rendes passzív hűtése van,és ami ér is valamit,nem csak magába fő a csip.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:A passzívhűtés legnagyobb bakijait a videokártyákon követik el.Eddíg egy olyan kártyát láttam,aminek rendes passzív hűtése van,és ami ér is valamit,nem csak magába fő a csip.
Szerintem a legnagyobb baj a mostani passzív vga-k nem kis részével, hogy megpróbálják ugyan passzívan hűteni, csak éppen nem lehet :D Szerintem ma egy csúcs- vagy akár egy középkártya is obszcénul sokat eszik. Meg melegszik is, ugyanettől. Na, ezért húztam meg tavaly a plafont a 8600gt-nél... az működik, így, ahogy be van építve, nem is túl meleg (de sose is igazán hideg). Azért a jó csak az volt, amikor zalman szendvicset raktam a radeon 9600pro-ra. Csak azon kétszer akkora volt a borda, mint az msi 8600gt radiátora. Nooormális?
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

a megalománia sose volt gond.a hűtésnél ez hatványozottan igaz.A nálam lévő gef256-on is egy 500-as p3 hűtője van.Ez a procc is különleges,mert általában slot 1-es procikat csináltak belőle,de ez pcfpga tokozású,megvan benne az 512kb cache,és teljes sebességen.szóval egy teljes értékű coppermine p3,csak 500 mhz.Ezt a pronyót csak a compaq ipaq-ba gyártották.Az meg egy slim gép, a slot 1 szóba sem jöhetett,a másik probléma meg a 810-es chipset,amihez nem készült tudtommal slot1-es változat.810-es chipset lévén minden integrálva volt rajta.Még a háza,meg a tápja meg is van,de csak ezek, a lapja nem..

-----

Egyébként nincs valakinek mobilrackje?Keretem van hozzá,csak az a része nincs,amibe a vinyát kell tenni..
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Cleetus írta:Egyébként nincs valakinek mobilrackje?Keretem van hozzá,csak az a része nincs,amibe a vinyát kell tenni..
Miért nem veszel egy újat?
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Mert nincs túl sok pénzem,és lehet hogy valakivel esetleg olcsóbban meg lehet boltolni,adok valami cuccok,vagy ilyesmi.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:...megvan benne az 512kb cache,és teljes sebességen.szóval egy teljes értékű coppermine p3,csak 500 mhz.Ezt a pronyót csak a compaq ipaq-ba gyártották.
512? Ez biztos? Mert akkor még annál is érdekesebb darab, a coppermine-okban tudtommal 256k volt! Rackem sajna nincs. Sok éve egy kontaktos rackben keletkezett badsector a 40 gugás barracudámon, azóta a közelébe nem megyek, nem hogy használjak olyat :shock:

Igen, alapvetően paranoid, vagy mondjuk diplomatikusan, óvatos vagyok :mrgreen:
(és közben sorozatban csinálok dolgokat, amik ennek élő cáfolatai :lol: )
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Én is nagyon meglepődtem,de tényleg igaz!Még használtam is.Ha szépen megkérem unokatesómat,lehet hogy vissza tudom szerezni.De már nem tudom kinek és hogy adta el.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Bemutatom unokatesómmal elkövetett legújabb ökörségünket:Hogyan barkácsoljunk egy Geforce 7300GS passzív hűtésből aktívat!
Nos a kártya amúgy is elég olcsó darab,akciósan 3500 pénz.Ennek megfelelően a minőség is hasonló.Leszedtük a bordát,amit csak valami ragasztóval,és a csiptetős genyóval rögzítettek az icipici csipre.(Nézte már valaki egyáltalán a videokártyáját hűtő nélkül?Természetesen úgy,hogy a kártya a kezében volt. :lol: )Megkérdezte a kedves rokon,hogy van e ventim.Mondom hogy keressen magánka, a szobámban tényleg egy valagnyi propeller van szanaszét.Megakadt a szeme két 486-os hűtőventijén.Ebből kettőt vett elő,majsd valami batár csavarral rögzítette a bordához.Majd visszarakta a kártyára.Csak egy volt a bökkenő:Nem volt hűtőpaszta!Na semmi gond,megoldja a hővezetést a pillanatragacs.Ez egy univerzális eszköz,mindenféle számítógépmókolás és kókányolás alapeszköze,enélkül a sufnituning nem lenne az igazi.Nos ragasztgattunk,és visszaraktuk a kártyát a gépbe.És működik!! Láss csodát, a kari nagyszerűen lehült,nem is valami egetverően hangos,egyszóval funkcionál.
Hozzá kell tenni,ezt a 3 gigaherzes celeronD-nél nem akartuk alkalmazni,pedig az is hűtőpaszta nélkül megy.Mert kedves kuzinomnak nem volt jó az alumagos hűtő,feltétlen elkunyizta a rézmagost. :D Volt otthon hűtőzsírom,de ez tranzisztorokhoz jó,nem processzorokra,előbbinél nem baj,ha a cucc felmegy 100 fok fölé.
Én csak ventit cseréltem a tápegységemben.
Na ez lenne e mai napra való sztori. :lol:
Ui:Remélem ahogy most írtam az nem számít duplapostnak?A kettő között majdnem 1 hónap időkülönbség van.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Lehet sztorizni is? Mert akkor becopypastázok egy máshova feltett sztorit, ami egy barátommal esett meg:
copypasta írta:A következő sztori nem saját, egy baráttal nevezzük most Gyurinak, esett meg, de élő telefonközvetítést kaptam belőle úgyhogy hiteles :)

Egy csendes szombat délután csörög a telefon. Másik végén Gyuri izgatottan újságolja, hogy meleg van, a gép is melegszik ezért úgy döntött kicsit kitakarítja, mert az jó. Megköszöntem eme roppant fontos információt, majd letettem, de ismerve Gyuri-t és eseteit a számítógép szereléssel, a szarráment alaktrészek hadát, izgatottan vártam a folytatást.
Egy óra múlva hív, hogy a hűtőzsír annyira megöregedett (megkötött), hogy nem bírja leszedni a bordát a prociról. Javasoltam neki, hogy nyíróerőt alkalmazzon vagy segítsen rá a témára egy vékony késsel.
Félóra múlva hív, hogy nem kell-e nekem egy Athlon 934-es proci. (Akik nem vágnák a poént, azoknak elmondom, hogy az Athlon 939-es procinak azért ez a neve, mert 939 lába van). Ugyanis a bordát a procival együtt kitépte, annak ellenére, hogy a procizáró kallantyú zárva volt. Ekkor már nagyon röhögtem, de ő nem adta fel. Előadta azon tervét, hogy ő visszafeszegeti az elhajlott lábakat és beviszi a cuccot a szervízbe kicseréltetni.
Egy óra múlva, közölte, hogy egy gombostűvel egész jó eredményeket ért el. Igaz, hogy míg egy lábat visszahajlított, addig három másik megint elgörbült, de nem adta fel és látszólag egész jó lett a cucc, hétfőn viszi szervízbe.

Hétfőn ismét megkeresett és elsírta, hogy a szervízes nem kajálta be a dolgot, mert a hajlítgatások ellenére még mindig csak Athlon 938-as volt és ezt a gyakorlott szeme rögtön kiszúrta. Ismét jót röhögtem és mondtam vegyen egy újat. Ezzel azt hittem a történet vége is, újabb halott alkatrésszel ettünk gazdagabbak.

Csütörtökön felhívott, hogy mennyi a réz olvadáspontja :neutral: Erre már nem tudtam mit lépni, ugyanis azzal az abszurd ötlettel állt elő, hogy ő talált egy régi procit és annak kiszuperálta az egyik lábát és most rá szeretné olvasztani a másikra. Felcsaptam a wikipedia-t és közöltem vele a lesúlytó hírt, hogy 1000 fok felett van. Nagyon elkeseredett, de őt egy ilyen mégsem állíthatja meg, ezért még a gázláng hőmérsékletét is megkérdezte, ami 2000 fok körül van, ezért mégicsak látott reményt a folytatásra. Javasoltam neki, hogy inkább forassztó pákával szórakozzon, de az egyrészt nem volt neki, másrészt a megváltozott ellenállás miatt nem működött volna a proci (oh jajj). Nem baj letettem.
Fél óra múlva végre feladta, ugyanis a réz olyan jó hővezetőnek bizonyult, hogy már a fogó is sütötte a kezét, de csak nem akart megolvadni.
Úgyhogy végül vett egy használt procit egy pécsi gyerektől, akinek késett a vonata ezért még lemaradt az ominózus kanadai futamról is, én meg azóta is csak röhögni tudok szegényen :lol:
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Na ez ÜTÖTT!!!!Ilyen ember az uncsitesó is,csak itt én javítom ki a problémákat.
Gyuri miért nem próbálkozott normálisan levenni azt a mocsok kis bordát?(Nekem nem volt még olyan,hogy a paszta rákötött volna a pronyóra,vagy bármi másra :weh: )Mindenesetre vicces egyén.A deszkának nem lett baja,amiből kitépte?Uristen!Én nem tudnék ilyet csinálni szegény Primula procijával...De éppen most javítottam meg a v6600 hűtését.Nem is gondoltam volna,hogy egy p1 hűtő ilyen jól képes hűteni..48 fok..
Egyébként lehet sztorizni,legalább mindenki jót derül ezeken a magyar mentalitással bőven megáldott kollégákon. XDDD
Szegény kuzinnak,miután ennyi baja volt a gépével,még a 160-as maxtor vinyója mondta be az unalmast,ami nem is az övé volt.Nekem is van egy ilyenem,annyira sok hőt termel,hogy kapott egy hűtést,mert különben besült volna nyáron az elektronika,ezen márkák képviselői amúgy is nagyon melegednek,szemben a samsung vinyákkal,tapasztalat a 250-es sataII után...De lehet hogy veszek arra is,egy pár fokkal alacsonyaaban tartani az elektronikát talán jár majd valamekkora élettartamgyarapodással.
Majd felrakok fotót a 7300 GS hűtéséről.NAGGYON BRUTÁLIS MÓKOLÁS! Made by Hamutartó (ez az ő beceneve) :gurul:
Madfist:Naon bejön ez a loli projekt :D Naés ha loli vagyok egy kicsit?Nem megszólni érte...XD
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

A lapja túlélte, úgyhogy tudott venni bele egy másik procit, aminek a tuningolásáról később írok (ha megtalálom hozzá a fotókat), de amúgy vele voltak még ilyen esetek, de a többi nem ilyen poén, úgyhogy fel kell tuningolni előtte mielőtt beírnám :)
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

A másik durva dolog,amit csinált szegény rokon,az egy számítógépház oldalába ventilátor befaragás.Úgy fúrt,hogy egy kis sorja ottmaradt a lyukak szélén,és amikor megfogtam a házat,majdnem szétvagdalta a kezem.Gondolom így bosszulta meg szegény fémkaszni,hogy kölcsönadtam másnak. :neutral:
Lehet,hogy van esélyem visszakapni a Pentium III 500E-t.Amiről fentebb írtam.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: PC otaku

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

A legfrissebb Otaku gépem :
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 3da1d2a927
:)

máj pressösz ::hehe::
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: PC otaku

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

szép ház. specifikációt kaphatunk?
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: PC otaku

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Cruel Angel írta:szép ház. specifikációt kaphatunk?

yes sir :

http://www.xfire.com/profile/hentaiz/

legalul

::japtoun::
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: PC otaku

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Wow mennyi pénzben van neked egy ilyen masina? (a dekorációt leszámítva :) )
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: PC otaku

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

JimRaynor írta:Wow mennyi pénzben van neked egy ilyen masina? (a dekorációt leszámítva :) )
hát mondjuk úgy h a fizumból néhány hónapig nemsok maradt az alkatrészei megvásárlása után, de megérte mert pl. a crysis2 fullon csak úgy suhan(néhány évig még megállja a helyét a kicsike) :)
Lezárt