Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Malitia írta:Látta valaki azt az anime-t ami valamikor "Ein Super Trio" vagy valami hasonló címen ment az RTL2-n? (Azt hiszem "Cat's Eye" volt az angol címe)
Naná hogy, naná!!! Még szép!! Imádom, láttam az élőszereplős filmet is (semmi köze az animéhez, de úgy önmagában elmegy). Az OP meg is van, de nem találtam a többi zenéjét. Ha jól tudom, a németek nem adták le végig, de kb. 70 részes az anime.
Hojo Tsukasa híres mangája, imádom!! Sajnos nincs meg. Csak pár részem van japánul (egy CD-re kb. 3 rész megy) és csak 26-27-körülig tudom megszerezni, de jó, hogy eszembe jut, majd zaklatom az illetőt!
A mangfáról magyarul itt van cikk: http://www.manga.hu/cikk.php?id=95&type=cikk

és itt is vannak jó cikkek: http://personal.inet.fi/koti/sapora/CATSEYE.HTM
Kép
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Látott valaki VHS-n egy Űrrepülőszázad címü animét? God Bless Dancougar az angol címe.
Kép

Nagyon kedves gyerekkori emlék, és nagyon keresem...
Kép
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

Nem hinném hogy a vér miatt lenne jó egy anime... /bár én sem ellenkezem a vér ellen.../
Kép
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Az erőszak hiteles ábrázolása fontos (hiszen kulturánk arra épül, részben), és ahhoz elengedhetetlen a vér és a brutalitás megjelenítése.
A Júeszéj moviekban a cenzúra és egyéb fontos népkontrolláló intézkedések miatt, még akkor sem látunk két csepp vérnél többet, ha a szerencsétlen színészen egy 12.7 mm-s páncéltörő golyó megy keresztül. (Bár ez egyfelől érthető reakció, ha tekintjük, hogy a hú de nagy demokrácia miatt ott az vesz fegyvert aki akar...)
Többek közt, ezért is nagyon szeretem az animékat, és a japán ábrázolásmódot, ahol a meztelenség, a vér, esetenként a brtualitás, nem tabu.
Jobban elhiszem a történetet, és nem érzem a klisé szagot, mint az amcsi filmeknél.
És akkor nem is beszélve arról, hogy a japánok kissé kreatívabbak az amcsiknál...
Aki muatat nekem egy NGE horderejü amerikai filmet, sorozatot, én annak elintézem a Nobel díjat. :wink:
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Khm, itt a régi rajzfilmekről volt szó, és nem a japán-amcsi ellentétről. Itt tenném hozzá, hogy én nem az ábrázolt vérmennyiség alapján ítélek meg egy rajzfilmet/filmet/könyvet/diát/muter tyúkját. Szerintem ez (finom leszek) kissé felszínes. Persze ahol röpül a fej, ott röpüljön a fej, de nem ez tesz valamit tartalmassá. Nuf' said.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Shukuhai írta:Khm, itt a régi rajzfilmekről volt szó, és nem a japán-amcsi ellentétről. Itt tenném hozzá, hogy én nem az ábrázolt vérmennyiség alapján ítélek meg egy rajzfilmet/filmet/könyvet/diát/muter tyúkját. Szerintem ez (finom leszek) kissé felszínes. Persze ahol röpül a fej, ott röpüljön a fej, de nem ez tesz valamit tartalmassá. Nuf' said.
Ezzel egyetértek. Én nem a vér miatt kezdtem animézni, ez egy kicsit olyan.... szóval, ez a legyen benne vér, és az a jó, ha véres, ezt a kisfiúk szokták mondani. Gomen nasai, de én így látom.
emperor, a te hozzászólásoddal már inkább értek egyet.
Ezt ismeri vki:
Kép
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Naná, hogy ismerem, ez is a rtl2-n ment, nem?
De mi is volt a címe? Namindegy, majdcsak beírja valaki, akinek eszébe jut.
Természetesen a macska (Juliano volt a neve, ha minden igaz) volt a kedvencem benne, gyakran csak azért néztem... :D hozzá képest Garfield ügyetlen amatőr lustaság és pofátlanság tekintetében... :D
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Sister Tenshi írta:Ezzel egyetértek. Én nem a vér miatt kezdtem animézni, ez egy kicsit olyan.... szóval, ez a legyen benne vér, és az a jó, ha véres, ezt a kisfiúk szokták mondani. Gomen nasai, de én így látom.
emperor, a te hozzászólásoddal már inkább értek egyet.
Erről nekem az a kb 6-7 éves kiscsávó jut eszembe aki a Mortal Kombat automata mellett (még az ősidőkben, amikor ez még újdonságnak számított) teljesen fel volt háborodva, és teli torokkal üvöltötte, hogy miért nem lehet kivégzésként az ellenfél f***át letépni és megetetni vele (szó szerint idezéve). :(
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Japán címe: Aishite Knight
Német címe: Rock 'n' Roll Kids
Az Egy indián Párizsban című filmben, az egyik jelenetben, a TV-ben látható ez és Goku is :thumb:
Emlékszem, nagyon utáltam ezt az animét, "azok a rohadt német rajzfilmek", ahogy anno hívtam.
Most így utólag.... megnézném. Szerintem, most már tetszene! :mrgreen:
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Sister Tenshi írta:Emlékszem, nagyon utáltam ezt az animét, "azok a rohadt német rajzfilmek", ahogy anno hívtam.
Most így utólag.... megnézném. Szerintem, most már tetszene! :mrgreen:
Hát elég alapvető klisékre épülő anime volt; ugye a vajon kivel jön össze a főszereplő kiscsaj, az énekessel vagy a gitárossal, illetve miután ez lezárult, vajon sikerül-e a konkurrens együttes gonosz cross-dresser énekesének elcsábítania az illetőt a kiscsajtól problematikája... :)
Azért nem volt olyan rossz (pláne akkoriban, amikor még nem volt ilyen könnyű animehez jutni, és már csak maga az -- akkor még -- ismeretlen és jellegzetes rajzstílus is vonzotta az embert); és mint már írtam, a macska büntetett benne! :D
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Julio is good!! Egyik kedvencem. A mangára azt írták, a csóknál picit *krööőöhhh* tovább mennek benne. Ismeret terjesztő-felvilágosító, ahogy a csaj írta.
Annak idején még nagyon kicsi voltam, és nem voltam animés, zavartak a "német" rajzfilmek. Így utólag már megnézném. Most már érteném is és érdekelne. :mrgreen:
amúgy az alkotó hölgy neve Kaoru Tada.
Kép
Kép
Avatar
Veganyuszi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2003.04.20. 22:17
Tartózkodási hely: egy felhő legszéle

Hozzászólás Szerző: Veganyuszi »

Hali!:)

Nem volt időm végigolvasni ennak a témának a teljes előzményét, szal lehet hogy a köv téma már kitárgyalásra került ^^"""

MACSKAFOGÓ

Imágom azt a rajzfilmet. anniyra tök jó, és magyar, ahhoz képest, hoyg magyar rajzfilm szerintem csúúcs !!

Van a töri vázlatom, amit egy Rubovszky nevű pacák írt, én meg átjavítottam a nevét Grabovszkyra XDDD De ezt senki se érti az osztályban, senkinek se esik le egyből... *.*

Najó, ha valaki szereti jellezze nekem, mert még senkivel se tudtam jót dumcsizni eről a kúúlos rajzfilmről^^

"Ösztön, szenvedély és jajj az egereknek!" :)))

Byez
én és a plüss jól megvagyunk lalala
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Safranek, jöjjön közelebb... :D
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

XD Ez az abszolút kedven rajzfilmem/filmem. És még mindig nem tudom a 4 gengszter dalszövegét. T.T Megkéne néznem újra, csak nem tudom, hova raktam a kazettám. Ez egy nagyon király film. XD Láttam oroszul, németül, magyarul és asszem angolul is. ^_^
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Sister Tenshi írta:Láttam oroszul, németül, magyarul és asszem angolul is. ^_^
Kár, hogy a DVD-n csak egy szál magyar mono :( dub van. Bezzeg a Vuknak (LOL) van magyar, angol, német, spanyol, olasz, francia 5.1 AC3 hang + digitálisan felújított kép.
Nevetséges. -_-
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Miért, mi nem teszik a VUK-ban? :)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

MACSKAFOGÓ RULZ! 8)
KépKépKépKép
Igazán bevehetne engem is Von Schwartz a bandába. Bár a balett-tánc nem tartozik az erősségeim közé... :D
Kép
Avatar
Veganyuszi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2003.04.20. 22:17
Tartózkodási hely: egy felhő legszéle

Hozzászólás Szerző: Veganyuszi »

Ti vagytok ez én embereim :D

Sister Tenshi
:D Azt én is szeretném tunni ^^""" a Cotton Club Sngers el tudja énekelni, na ez most végülis tök mind1... ^^ De jó lenne a tunni a szöveget :D

Sztem a patkányok nékül nem is lenne igazán poénos az egész, vagyis lehet az lenne, de én azt a 4 idiótát imádom benne a legjobban X))
Várjunk a nevüket sose tudtam igazán.. Buddy,Billy, Tissy, ... na asszem beégtem... inkább elvonulok Macskafogót nézni...
:)

De ezt birom: Billy(a szőke patkány, ugye így hívják?^^) aszongya: "Hallgassunk egy jó kis rokkot..." benyomja a 4-es gombot... BUMM benkzinkútnak kapmeca XD

Ja meg amikor a gödörben vannak : Buddy : "Kislány itt vagyunk egy szakadék mélyén, mégis mit tegyünk?"
:"Ez esetben nyomják meg a piros gombot és nyugodjanak békében!"
Billy megnyomja
Buddy : "NEEEE"
Billy: "MÉÉ?"

DIRRR ^^""

jaj eszembe jutott még1^^:
Billy: "HOgy mondják pokióiul, hogy "LŐJJ! "???
Buddy : "MOndazt hogy bumm bumm! "

XD ^_____^"

Najó abbahagytam az idézgetéseket, gondolom, a szakérttők kívülről fújják ^^"" Csak olyan jó végre "kiönteni a lelkem" ezzela témával kapcsiban, olyanokanak akik értik a poenokat benne :)
én és a plüss jól megvagyunk lalala
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Yaaay Macskafogó ^_^

Sebaj paTKany, szerintem nem fox kitünni közülük :)
(Énekelni azért tanulj meg, meg vetesd ki a fél agyad,
biztos, ami biztos) :mrgreen:
Kép Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

XD Micsoda szép emlékek. XDD
Az is jó volt, mikor úthenger kerékkel mentek XD. Levágták az utat. XDD
Azt hiszem, az eredeti daélt a Manhatten Transfer (nemtudokííírni) énekelte. Az együttes nevét kérem kijavítva. Egyszer hallottam tőlük angolul a dal állítólagos eredetijét. És nagyon jó volt.
Kép
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Nekem a kedvencem a Vuk.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Vuk rulzzzzzzzz :D .
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sister Tenshi írta:XD Ez az abszolút kedven rajzfilmem/filmem. És még mindig nem tudom a 4 gengszter dalszövegét. T.T Megkéne néznem újra, csak nem tudom, hova raktam a kazettám. Ez egy nagyon király film. XD Láttam oroszul, németül, magyarul és asszem angolul is. ^_^
Ez van, be kell ismernem megint egyet kell értenem Tenshivel ^_^ Szóval... MACSKAFOGÓ 4eveeeer!!!! Kb. kívülről tudom annyiszor láttam :lol:
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Ayanami írta:Vuk rulzzzzzzzz :D .
Fürge róka láááábak, surranó kis áááárnyak hipp-hopp yön Vuk! ::hehe:: (valahogy így volt ^.^")
Kép Kép
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Ynah írta:Bizony elsüllyedt világok.Arkana,Spartacus...ha a csajszi megnyomot valami kütyüt a vállán ilyen színes karikák jöttek a fejéből...ebben volta Kupucici is :wink:
De a férfi kalóz nevére nem emlékszem sajnos:)
A nő neve kifejező módon Popocici volt. A három leggyakrabban szereplő férfi Agyalap (a hülye), Zsebpiszok (a gizda) és Maxigáz (a főnök) voltak.

Amúgy tényleg ritka jó rajzfilm volt, elég erős okkultista beütéssel. (Elszállt franciák...) Kisgyerekként nem nagyon értettük, de én nagyon szerettem.

Ha már a franciákról van szó, nektek nem tűnt fel, hogy a japán animáció legközelebbi rokona a francia? Karakterdesign és történetszövés terén egyaránt... Még az "anime" szó is francia eredetű!
Lezárt