Régi rajzfilmek, animék

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Láttam régen egy jó kis rajzfilmet (talán gyerekeknek szóló anime?). Pár kép villan be: hegyek között élt egy fiú, meg volt egy lány barátja. Kb. 8 év körüliek lehettek. A fiú mindeg faragott, emlékszem egyszer megfaragta Noé bárkáját is. A lánynak volt egy öccse, aki a fiú miatt (talán ellopott egy állatot a bárkáról az öcsike) belesett egy üregbe, s utána csak mankóval tudott járni...Ennyi ugrik be csak...Címet tud valaki? Vagy valakinek rémlik?
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Mégegy! Ez is ilyen nosztalgiafilm, talán többeknek rémlik: mosómedvék szerepeltek a filmben, akik erdőben éltek. A gonosz a filmben egy rózsaszín lény volt, hosszú orral, aki mindenből pénzt akart csinálni. Három malac volt a szolgája. A fia, aki szintén ilyen rózsaszín lény volt, a mosómedvék barátja, talán szemüveget hordott. ::sugoi:: Ennek mi a címe?
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Az utóbbira emlékszem. Mintha valamilyen Mosómacik lett volna a címe. A gonosz, rózsazsín szivarrágót pedig, ha jól emlékeszem Oszkárnak hívták.
A "Jaimie és a csodalámpa" mond valakinek valamit? Abból a sorozatból szívesen néznék újra részeket. ::umh::
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

ayanami írta:Láttam régen egy jó kis rajzfilmet (talán gyerekeknek szóló anime?). Pár kép villan be: hegyek között élt egy fiú, meg volt egy lány barátja. Kb. 8 év körüliek lehettek. A fiú mindeg faragott, emlékszem egyszer megfaragta Noé bárkáját is. A lánynak volt egy öccse, aki a fiú miatt (talán ellopott egy állatot a bárkáról az öcsike) belesett egy üregbe, s utána csak mankóval tudott járni...Ennyi ugrik be csak...Címet tud valaki? Vagy valakinek rémlik?
Első animéim egyike volt az egyik német adón. a német címe die kinder vom berghof. angolul Story of the Alps : My Annette. itt egy kép belőle:

Kép

1983-as.
ayanami írta:Mégegy! Ez is ilyen nosztalgiafilm, talán többeknek rémlik: mosómedvék szerepeltek a filmben, akik erdőben éltek. A gonosz a filmben egy rózsaszín lény volt, hosszú orral, aki mindenből pénzt akart csinálni. Három malac volt a szolgája. A fia, aki szintén ilyen rózsaszín lény volt, a mosómedvék barátja, talán szemüveget hordott. ::sugoi:: Ennek mi a címe?
a mosómacik volt, angolul racoons. nem találtam róla infót :(

Shukuhai írta:A "Jaimie és a csodalámpa" mond valakinek valamit? Abból a sorozatból szívesen néznék újra részeket. ::umh::
Ezt még nagyon kicsi koromban láttam, ha jól emlékszem Jamie-nek volt egy kutyája, Sajó, meg volt benne egy karakter, aki mindig mindent fordítva csinált, pl viszontlátásrával köszönt ^^"""
persze az is lehet hogy rosszul emlékszem... ::jhuh::
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Hikari írta: Ezt még nagyon kicsi koromban láttam, ha jól emlékszem Jamie-nek volt egy kutyája, Sajó, meg volt benne egy karakter, aki mindig mindent fordítva csinált, pl viszontlátásrával köszönt ^^"""
persze az is lehet hogy rosszul emlékszem... ::jhuh::
Szerintem az lesz az!
Ebben volt (azt hiszem) Megvagy hadnagy, a rendőr, aki mintha monociklin közlekedett volna. ::jsmile::
Jamie "csodalámpája" meg egy zseblámpa volt, amivel, ha a padlóra világított, megnyitott egy átjárót a másik világba. Ennek örömére venni is kellett nekem egy szép piros zseblámpát ::^_^::.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Hikari írta:
ayanami írta:Mégegy! Ez is ilyen nosztalgiafilm, talán többeknek rémlik: mosómedvék szerepeltek a filmben, akik erdőben éltek. A gonosz a filmben egy rózsaszín lény volt, hosszú orral, aki mindenből pénzt akart csinálni. Három malac volt a szolgája. A fia, aki szintén ilyen rózsaszín lény volt, a mosómedvék barátja, talán szemüveget hordott. ::sugoi:: Ennek mi a címe?
a mosómacik volt, angolul racoons. nem találtam róla infót :(
Mert "The Raccoons" az angol cime, lehet ezért nem találtál róla infót. :)
http://www.80scartoons.net/toons/raccoons.html
Hikari írta:
Shukuhai írta:A "Jaimie és a csodalámpa" mond valakinek valamit? Abból a sorozatból szívesen néznék újra részeket. ::umh::
Ezt még nagyon kicsi koromban láttam, ha jól emlékszem Jamie-nek volt egy kutyája, Sajó, meg volt benne egy karakter, aki mindig mindent fordítva csinált, pl viszontlátásrával köszönt ^^"""
persze az is lehet hogy rosszul emlékszem... ::jhuh::
Jól emlékszel. A mindent fordítva csináló ürge Fonák Tamás volt.
A repülő tengeralattjárós öreg a Szám bácsi. A guruló seriff az a Megvagy Hadnagy, akit üldözött folyton az a Tevemadár. Volt még a Segíts Elek aki soha nem segített csak megjelent néha. Rezes Bandi akinek egy meghatározhatatlan fúvóshangszere volt. Túrbó Teknős aki folyton száguldozott. És Füligláb volt a gonosz nyúl. Aztán volt még egy női szereplő is akinek nem emlékszem a nevére. A Jamie az egyik kedvencem volt gyerekkoromban, mondjuk azért maradt meg ennyire bennem, mert rengetegszer ismételték. Na és az intrója amit még nagyon bírtam. Igazi rocknóta volt, ami ritkaságszámba ment akkoriban a gyerekműsoroknál.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Köszönöm az infókat mindnekinek ::::))))))))))))))9 :gurul: ::neko::
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Újfent le a kalappal előtted Patkány :thumb:.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Igen----:)
Most már rendszeres látogatója leszek annak az oldalnak--- :P
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Újabb klasszikus:
Alvin és a mókusok :wink:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Shukuhai írta:Újabb klasszikus:
Alvin és a mókusok :wink:
Nekem az nem annyira jött be...nem is nagyon néztem. Ellenben a Hupikék Törpikék ^_______________________________^
::tenshii::
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

ayanami írta:
Shukuhai írta:Újabb klasszikus:
Alvin és a mókusok :wink:
Nekem az nem annyira jött be...nem is nagyon néztem. Ellenben a Hupikék Törpikék ^_______________________________^
::tenshii::
Nekem tizenegykét éve minden bejött, ami rajzolva volt... el sem tudtam képzelni, hogy lehet azt nem szeretni :D
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

danig írta:
ayanami írta:
Shukuhai írta:Újabb klasszikus:
Alvin és a mókusok :wink:
Nekem az nem annyira jött be...nem is nagyon néztem. Ellenben a Hupikék Törpikék ^_______________________________^
::tenshii::
Nekem tizenegykét éve minden bejött, ami rajzolva volt... el sem tudtam képzelni, hogy lehet azt nem szeretni :D
Na jó, bevallom, 4-5 éve egy-két részt néztem az Alvin és a mókusokból az RTL2-őn, épp a Sailor Moont várva. De azok a hangok az őrületbe kergettek... :knife:
Egyébként én is imádtam minden rajzfilmet...Jaj, az Én kicsi pónim... tudja valaki, hogy hívták azokat a szőrmókokat? Az maradt meg bennem, hogy az egyik részben valami kőkutya kővé változtatott pónikat meg szőrmókokat... ::neko::
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

danig de ez a mánia megmaradt hmm? :wink: Amúgy én is azért emlékszem ennyire ezekre a mesékre, mert imdáok mindent ami rajzolva vagyon..szóval...megmaradt a mai napig..rengeteg rajzfilmem van, bevallom Dreamworks és WD is van benne jócskán :lol:

Itt egy kép.gyerekkoromban Papáméknak volt Sky One csatornájuk ott ment ez a sorozat Silver Hawks néven..talán valaki ráismer...Talán!

Én kicsi pónim:Kép

És ezt szerettétek?
Kép

Jahh a Silverhawks-hoz itt egy kép ha valaki ráismer szóljon! :wink:
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Velem a Sky One szerettette meg az angol nyelvet. A Ninja Turtles-t állandóan néztem, ugyanúgy, mint a Transformers-t. Volt még egy sorozat, egy kék inges, álarcos cowboyról szól, de a címe nem jut eszembe.
A Silverhawks-ra emlékszem. Már anno nagyot néztem a nagy vasparókájukon, olyan menő volt 8).
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Énis imádtam a szerkójukat,hogy csupa fém, meg minden..de jó is volt..az a fazon meg akit említesz valami Ranger volt...volt egy szép fehér lova...hmm..nekem sem jut eszembe :?
Örülök,hogy van aki nézte ajtam kívül is a SkyOne-t..jó adó volt.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

ayanami írta:Láttam régen egy jó kis rajzfilmet (talán gyerekeknek szóló anime?). Pár kép villan be: hegyek között élt egy fiú, meg volt egy lány barátja. Kb. 8 év körüliek lehettek. A fiú mindeg faragott, emlékszem egyszer megfaragta Noé bárkáját is. A lánynak volt egy öccse, aki a fiú miatt (talán ellopott egy állatot a bárkáról az öcsike) belesett egy üregbe, s utána csak mankóval tudott járni...Ennyi ugrik be csak...Címet tud valaki? Vagy valakinek rémlik?
jajj én emlékszem arra a rajzfilmre :)

Én akkor elsirtam magamat mikor a kisfiú ujra járni tudott ::smug::
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Viszont én még emlékszem a Candy Candy című animéra is. Az nem valami oylasmiről szólt hogy ki akarják rúgni egy házból mert egy lopást ráfognak?
Tudom hogy azon mindig röhögtem az openingjén mert franciául mint, csak úgy mint a Sailor Moon.
Kép
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

ayanami írta:Jaj, az Én kicsi pónim...
Hihi nem is olyan rég szedtem le az első részét netről.. :D Dejoo is.. Csak amikor ment akkor nagy nyomás alatt voltam a környezetemben (iskola).. és olyankor ilyet nem lehet nézni, mert a ciki egy fiúnak.. viszont amikor 3-5 éve ismételték vmi "lóbadzset" magyar tv-n akkor már néztem.. ;)
Avatar
BNC
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2003.10.23. 19:58
Tartózkodási hely: /mnt/karosszek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BNC »

Hehehehe. Erröl eszembe jut, amikor Szakközépbe szünetben megnéztük a SailorMoon ismétlést. Csak újraszinkronizáltuk, ha értitek mire gondolok :twisted:
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Kép

Saber Rider - lehet hogy már volt róla szó.
Ezt mindig megnéztük a bátyámmal. :wink:
de már csak nagyon halványan emlékszem rá.
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

Nekem ami nagyon tetszett rajzfilm az a Macskafogó. Nagyon bírom az egészet!
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Ranma írta:Nekem ami nagyon tetszett rajzfilm az a Macskafogó. Nagyon bírom az egészet!
Én azt pont nem szeretem ^^'

Sztem ami nagyon jó a régiek közül, az pl a Hercegnő és a kobold ^^"
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

De jó ez a topik itt megkérdezhetem valakitől, megvan valakinek a fehér ló fia mert azért mindent megadnék.
Lehetőleg gépen. :?:
Nekem nagyon tetszett de már jó pár éve nem láttam.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Ranma írta:Nekem ami nagyon tetszett rajzfilm az a Macskafogó. Nagyon bírom az egészet!
Nekem is bejött a Cat City (:D), legalább háromszor láttam (nálam ez annyit jelent, hogy rettentő sokszor), igaz jó régen már. (ennek is rendelkezem az eredeti VHS verziójával. Bár lehet már rég tönkrement :) ööö. azaz :()
Lezárt