Military Otaku

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
kk-krisi

nem olyan egyszerű ^_^

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

Én egy kicsit érdekes módon kerültem egy P210 közelébe. Van egy (na jó több ^^) ismerősöm a helyi rendőrfőkapitányságon és volt olyan kegyes és magával vitt 1-2 alkalommal a lőtérre is. Na most ott nem csak a szolgálati fegyverét szokta használni ^_^ "Véletlenül, valahogyan" a birtokában van egy ilyen fegyvernek is, aminek nem igazán tudtam nemet mondani (van egy "eltévedt" CZ-75öse is, de sajnos nem az elsők közül való.... de jó az is ^_^). Ilyen kellemes tapintása még egy pisztolynak sem volt, imádom.
És annyira jó az elsütése is áááááááá egy ilyenem akkor is lesz, ha rámegy a gatyám ^_^

http://www.fegyver.org/ismertet/210-6.gif itt egy kép is, hogy legyen min nyáladzani ^_^

[off] ein mi lett azzal a bocimintás Sznajperszkaja Vintovka Dragunova-val amit ígértél? Kép[/off]
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

To kk-krisi: tudod túl nagy a kereslet
jót röhögtem, belebotlottam a US army honlapjába, mely bőszen hirdeti
Kép Az amerikai katona az év embere (1956-ban a magyar forradalmár volt) most nem politizálok :roll: tényleg, semmi ilyen irányú szándékom nem volt

én anno (még nem voltam ilyen fegyver...) egy .22-es Berettával találkoztam :arrow: sógorom volt rendőr elvitt lőni (én egy CO2 légpisztolyt kaptam)
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Ez az AUG nagyon komoly lett. Tisztára hippifegyver. Ha egyaszer sok pénzem lesz, tényleg csinálok egyet :oops:.
Mauser-ből pedig M1912 jóóó (asszem a Jin-Roh-ban is az volt).
Politizálástól mentesen elárulom, hogy Hitler is volt az év embere a Time-ban.
Avatar
Martinuzzi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2003.09.04. 22:31
Tartózkodási hely: A Pálos Rend Sziklakolostora

Hozzászólás Szerző: Martinuzzi »

Látom, egészen hozzáértő kis társaság jött össze a fórumnak ezen aprócska szegletében... :P Őszintén szólva, a mostani fegyverek közül talán egy-két kivételtől eltekintve nincs is igazi kedvencem, inkább a "nagy öregeket" részesítem előnyben. A mesterlövész-fegyverek közül nekem a Dragunov (Sznajperszkaja Vintovka Dragunova) jön be igazán, dacára annak, hogy a konstrukció története emlékezetem szerint 1963-ig nyúlik vissza. Szintén orosz (vagy szovjet, kinek hogy tetszik :roll: ) az AK47-es Kalashnikov, majd a továbbfejlesztett 74-es változata. A régebbi amerikai fegyverek közül az 1861 Colt Navy Sheriff, igaz, talán csak a nosztalgia kedvéért. (Szép kivitelű, meglepően kicsi a visszarúgása, bár én nem tudnék hozzászokni ahhoz, hogy gyorstüzeléskor a kakast állandóan fel kell húzni... :? )

A mai maroklőfegyverek közül nálam a Desert Eagle eredeti (ha nem vagyok szenilis, 1982-es) változata a nyerő. Brutális méretű, de talán ezért is valami eszméletlenül gyönyörű a formája! Maroklőfegyver? Ja, Schwarzinak elég nagy volt hozzá a marka :thumb: (az Eraser című filmben). 8)

Hogy el ne felejtsem: a magyar tervezésű M1 Gepárd nagykaliberű (12,7) mesterlövész-puska! Büszke lehet rá kis hazánk... :sniper:
Áldás, Békesség, Töltött Fegyver!
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Shukuhai írta: Mauser-ből pedig M1912 jóóó (asszem a Jin-Roh-ban is az volt).

Az külsőre miben különbözik az 1896-ostól? Én spec. úgy tudom, hogy a kettő majdnem ugyanaz, de nem vagyok biztos benne...de a Jin-Roh-ban szereplő fegyver engem kifejezetten a '896-osra emlékeztet... :^_^:
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Őrnagy írta:Az külsőre miben különbözik az 1896-ostól? Én spec. úgy tudom, hogy a kettő majdnem ugyanaz, de nem vagyok biztos benne...de a Jin-Roh-ban szereplő fegyver engem kifejezetten a '896-osra emlékeztet... :^_^:
Tényleg nincs sok különbség, csak hangyányit nehezebb lett, nem 4, hanem 6 huzagolás van benne, és a hatásos lőtáv 450m-ről 1000m-re nőtt. Ráadásul gyártották 9mm-es űrméretben is, és az már nem olyan kicsi, mint a 7,63mm-es :dirr:.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Shukuhai írta: Tényleg nincs sok különbség, csak hangyányit nehezebb lett, nem 4, hanem 6 huzagolás van benne, és a hatásos lőtáv 450m-ről 1000m-re nőtt. Ráadásul gyártották 9mm-es űrméretben is, és az már nem olyan kicsi, mint a 7,63mm-es :dirr:.
Jó, akkor most már mindegy, melyiket találjuk meg a piacon, ha van, visszük... :dirr:
kk-krisi

juhééééé

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

to Martinuzzi:

Látom eltaláltál ide is ^_^ Azért egy Corps-os jó, ha azért a fegyverekhez ért, nem?! Végre van még egy SZVD fan ^_^ és szerintem lehet, hogy kicsit rosszul emlékszel, mert a tervbevétele az első igazi szovjet mesterlövészpuskának 1958-ban volt, ha nem vagyok teljesen szenilis, de valószínűleg az 1963-as év azért jutott eszedbe, mert akkor rendszeresítették. És lehet, hogy azért kedveled, mert a konsturkciója sokban hasonlít az AK családéra (gázdugattyú, zárszerkezet).

A Gepárd M1 meg már szinte más is puska, inkább ágyú Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Most lehet, hogy nagyot tévedek, de én úgy tudom, a Dragunovot eredetileg nem mesterlövészpuskának tervezték, csak később jöttek rá, hogy arra a célra is kiválóan alkalmas. Megpróbálom felkutatni a forrást, de attól tartok, a TV-ben hallottam.

Update: Belátom, tévedtem. Azért csak sikerült valami kis történetet találnom róla:
http://home.swipnet.se/longrange/dragunov_story.htm
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Re: juhééééé

Hozzászólás Szerző: ein »

kk-krisi írta:to Martinuzzi:

Látom eltaláltál ide is ^_^ Azért egy Corps-os jó, ha azért a fegyverekhez ért, nem?! Végre van még egy SZVD fan ^_^ és szerintem lehet, hogy kicsit rosszul emlékszel, mert a tervbevétele az első igazi szovjet mesterlövészpuskának 1958-ban volt, ha nem vagyok teljesen szenilis, de valószínűleg az 1963-as év azért jutott eszedbe, mert akkor rendszeresítették. És lehet, hogy azért kedveled, mert a konsturkciója sokban hasonlít az AK családéra (gázdugattyú, zárszerkezet).

A Gepárd M1 meg már szinte más is puska, inkább ágyú Kép
kk-krisi viccnek szántad, de tényleg különbséget szoktak tenni a mesterlövészeknél a rendszeresített sniper fegyverek és a tényleg nagy (általában .50MG) lövedéket tüzelők közt .50=12,7mm, tehát Gepárdmacs + M82 + PGM stb... http://www.bevetes.hu/cikk.php?cikk=168
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
kk-krisi

hehe, nem teljesen vicceltem ^_^

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

to ein:

Nem teljesen viccnek szántam. A Gepárd M1 nem egy "normál" gyalogos levadászására készült, hanem terroristák és enemy sniperek ellen. És talán azért ágyú, mert nem elég csak a váladdal kitámasztani, mert akokr elbúcsúzhatsz tőle. Kép

A sorozat többi tagja (M2,M3,M4) pedig inkább rombolópuska és célja a páncélozott lövésszálítok és ellenséges harci helikopterek elpusztítása. Ezek azért praktikusak, mert a BMG lőszer jóvál olcsóbb, mint egy RGP töltet.
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Kép Kép
Én erre gondoltam. Úgy tudom, hogy ez a kis izé biztosítóként funkcionál.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Én csak a leírásokból tudok kiindulni, meg abból, hogy a faternak van egy ilyene gáz-riasztó kiadásban (mondjuk nem ugyanaz a cég gyártja, de jórészt megegyezik az eredeti fegyverrel, bár nem 100%-ban), aminél ez nem biztosítóként szolgál. Ott a következő a funkciója: ha le akarod szedni a szánt, akkor először kb. fél centit hátra kell húzni, és ezt a kis vackot oldalra ki kell tolni, aztán jön a szokásos hátra-felbillent-előre menet. Itt egy kicsit jobban látszik.
Amúgy te minek ismerted? Szán- és kakasbiztosítónak? Mert már én se vagyok biztos a dolgomban.

Egyébként mondtad, hogy van ilyened softair-ben. Én régebben kaptam egy egy Luger-t és egy Glock 17-est, meg egy csomag piros festékgolyót :twisted: (soha nem tudtuk teljesen levakarni az ajtómról). De már sajnos egyik se működik a kettő közül.
Avatar
Betax
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2003.05.03. 20:46
Tartózkodási hely: É47°34,5` K19°6,5`
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Betax »

Én ravasz/szánbiztosítónak ismertem.
A softairomat a KWC gyártja, az eddigi legkorrektebb modell amivel találkoztam. Súlyra azonos az igazival, hátra akad a szán, ha üres a tár, meg minden. Szóval jó kis dísz, és akciófilm nézés közben is jó érzés szorongatni... (gondoltam arra, milyen lehetne egy M16/M4A1 modellel a kezemben nézni egy jó kis durrogtatós filmet. Mit tudom én (nem szeretem filmként, de baromi kúúúlos a Black Hawk Down.. Jah, a másik amit szeretnék az egy UH-1-es BlackHawk helikopter.. Megkönnyítené az utazgatást az országban. Bár a benzinköltség nem csökkenne ^^ )

Hmm.. Most néztem utánna a walther hivatalos nemzetközi oldaláról letölthető a használati utasítás, abban "barrel-catch"-t írnak a kérdéses alkatrészre, azaz valóban, a szétszerelésnél van rá szükség.. Okosabb lettem:)
katt ide
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Betax írta:(nem szeretem filmként, de baromi kúúúlos a Black Hawk Down.. Jah, a másik amit szeretnék az egy UH-1-es BlackHawk helikopter.. Megkönnyítené az utazgatást az országban. Bár a benzinköltség nem csökkenne ^^ )
Én viszont szeretem. Többszáz háborús film után is csak két kedvencem van, a Sólyom végveszélyeben (Black Hawk Down) és az Őrület határán (Thin Red Line).
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Na, akkor ma sem voltam haszontalan :oops:.
Nekem ilyen májer militeris kivitelű CP99-em van. Tetszik ez a Walther katalógus is, majd veszek a pityura hangtompítót, lézerpointer, lámpát, távcsövet, etc... :dirr:
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

hehe én elsőre megmondtam volna, hogy az az izé a szánakasztó! miért nem voltam itt? áááá... :dirr:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

ein írta:hehe én elsőre megmondtam volna, hogy az az izé a szánakasztó! miért nem voltam itt? áááá... :dirr:
Mert akkor jó nagyot tévedtél volna, ugyanis a szánakasztó vagy 3 centivel hátrébb van :dirr:. (bocsesz)
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

... ^^" akkor ezért nem

megnéztem, és ha a Slide Catch a szónakasztó (pedig az) akkor ez a Csőakasztó :P
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

megdobhattak volna karácsonyra egy új fegyvertörvénnyel :P most boldog lennék ! ( ------------300. post) ::jcheers::
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

ein írta:megdobhattak volna karácsonyra egy új fegyvertörvénnyel :P most boldog lennék ! ( ------------300. post) ::jcheers::
Engem meg egy karddal. vagy íjjal!
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Ayanami írta: Engem meg egy karddal. vagy íjjal!
Ha kell egy íj, az enyémet megkaphatod. Kb 40 fontos, szóval nem is túl erős, csak egy új ideget kell hozzá szerezni, mert a régi már eléggé szétkopott.

Van egy szép és könnyű kardom (pontosabban szablyám) is, nagyon szép, de eredeti 1861-es darab, szóval nem tervezem az átruházását... :^_^:
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Ayanami írta:
ein írta:megdobhattak volna karácsonyra egy új fegyvertörvénnyel :P most boldog lennék ! ( ------------300. post) ::jcheers::
Engem meg egy karddal. vagy íjjal!
Ayanami-chan, ha téged megdobnak egy karddal, nem hiszem, hogy megköszönöd :P
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Az én íjnak való fám már 2-3 éve szárad egy lakásban. Túl elfoglalt az emberem, így arra várok, hogy mikor tudjuk kifaragni végre :roll:. Mert egyedül nem menne... De ha egyszer kész lesz, mindent verni fog! :dirr:
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Kép
lol, ebédelni voltak a topictagok? :gun:
Kép
Close the world,txEn eht nepO
Lezárt