Klasszikus RPG-k!

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Klasszikus RPG-k!

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Ide jöhetnek a nem számítógépes rpg-kkel kapcsolatos kérdések/hozzászólások.
Máris egy: Kétségbeesve keresem a Mutant Chronicles nevű szerepjáték alapkönyvének scanjét. Aki tudja merre található kérem tudassa velem.
Köszi.
kk-krisi

pl mint mi?

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

Én anno játszottam pár ilyen... izével ^__^
de csak nagyon alap dolgokkal

M.A.G.U.S. -- volt kettő fejvadászom, egy lovagom, de valójában alig játszottam velük
Ars Magica -- személyes kedvenc, voltam már mókus :dirr:
AD&D -- kőkemény 1 alkalommal, de nem volt rossz
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Én amire emlékszem hogy kipróbáltam:

Merp
Ad&d
Magus
Castle Falkenstein
Rifts
StarWars
Armageddon
Shadowrun
Warhammer Fantasy
Calll of Ktulu-(sosem tudom leírni)
WereWolf
meg volt még egy Ars Magica is

asszem ennyi

vagy 4-5 éven keresztül játszottam aktívan, de vagy 6 éve befejeződött.
Most újra szeretnék valamit játszani a csapatommal. Hátha sikerül :D .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yukimura 2004.01.18. 20:12-kor.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

én szintén olllyan keveset játszottam (talán több ideig generáltam karit):

M.A.G.U.S. (1 db Kardművész + 1 db Harcos)
Ars Magica (láttam)
Cyberpunk (naonkeveset)
L.O.T.R. - M.E.R.P. (abból is vmennyit)

ennyi :P

elméletileg tagja vagyok a fősüli szerepjátszó szakkörének, de szept óta 1-et játszottunk csak :( (de az tényleg nagyonjó volt)
ellenben mindig készen vagyok egy kis kalandozásra, csak eddig nem találkoztam sok mesélővel (pech) :evil:
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Nyah back mindenkinek!

Hát, én én AD&D könyvekkel sokat hülyültem általános iskolás koromban, majd 2 évig rendszeresen MAGUS-oztam, de sajnos már teljesen elfelejtettem egészet... :? Arra emléxem, hogy nagyon jó móka volt!
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Hmmmmm... Én perpill. Changeling-et szeretnék már játszani, csak csapat az nincs soha. :/

Na mind1 eddig játszottam (vagy legalábbis próbáltam min 1*):
MAGUS (Mákos)
Ars Magica
Call of Kutulu (én sem tudom leírni)
Vampire (Live-on is voltam aktív egy darabig)
Changeling
ShadowRun
StarWars
AD&D

Azt hiszem ennyi :)
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Én még csak most kezdem .A shadowrunnal és a m.a.g.u.s. -sal sátszottam.Nem tudja valaki van-e earthdown szerepjáték?(shadowrun előtti régmúlt időkből)
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Malitia írta:Hmmmmm... Én perpill. Changeling-et szeretnék már játszani, csak csapat az nincs soha. :/

Na mind1 eddig játszottam (vagy legalábbis próbáltam min 1*):
MAGUS (Mákos)
Ars Magica
Call of Kutulu (én sem tudom leírni)
Vampire (Live-on is voltam aktív egy darabig)
Changeling
ShadowRun
StarWars
AD&D

Azt hiszem ennyi :)
Vampire? Engem most akarnak beszervezni USTEAMosok ^^" Mondjuk nem igazán ismerem, milyen a felépítése? ^^
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

fuzik írta:Én még csak most kezdem .A shadowrunnal és a m.a.g.u.s. -sal sátszottam.Nem tudja valaki van-e earthdown szerepjáték?(shadowrun előtti régmúlt időkből)
Egyszerű válasz: Van. De Earthdawn. (lehet nem egyről beszélünk, de szerintem erre gondolsz)

Visszakérdés: Kell? ::jsmile::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Malitia 2004.01.21. 12:36-kor.
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Kono írta:Vampire? Engem most akarnak beszervezni USTEAMosok ^^" Mondjuk nem igazán ismerem, milyen a felépítése? ^^
Mit értesz felépítés alatt? És Live-ra vagy asztalira akarnak szervezni? (most lehet hogy hülyeséget kérdeztem) :)
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Malitia írta:
fuzik írta:Én még csak most kezdem .A shadowrunnal és a m.a.g.u.s. -sal sátszottam.Nem tudja valaki van-e earthdown szerepjáték?(shadowrun előtti régmúlt időkből)
Egyszerű válasz: Van. De Earthdawn. (lehet nem egyről beszélünk, de szerintem erre gondolsz)

Visszakérdés: Kell? ::jsmile::
Azt hiszem én írtam rosszul amúgy milyen?Honnan lehet megszerezni?
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

fuzik írta: Azt hiszem én írtam rosszul amúgy milyen?Honnan lehet megszerezni?
Fantasy, a hősies fajtából, világ újrafelfedezéssel.
Megvan nekem html-ben valamelyik CD-men. (sajnos nem tükröztem le tökéletesen, ezért nem működik benne a kereső ami, miatt kicsit kényelmetlenül kezelhető. De teljes jópárszáz oldalas alapkönyv :) )
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

El tudnád küldeni mailben? Van egy netcity-s címem is abba talán belefér ha a freemailesbe nem.Könyvesboltban vagy netes címen esetleg nem zudod honnan rendelhető még hasondó?Van egy haverom akit nagyon érdekel.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Malitia írta:Mit értesz felépítés alatt? És Live-ra vagy asztalira akarnak szervezni? (most lehet hogy hülyeséget kérdeztem) :)
Őszinte leszek, még nemtudom mit akarnak, de nem foglalkoztam spec ezzel előtte ^^ Annyit azért mondhacc: legalább jó? ^^
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Kono írta:
Malitia írta:Mit értesz felépítés alatt? És Live-ra vagy asztalira akarnak szervezni? (most lehet hogy hülyeséget kérdeztem) :)
Őszinte leszek, még nemtudom mit akarnak, de nem foglalkoztam spec ezzel előtte ^^ Annyit azért mondhacc: legalább jó? ^^
Én mindenhonnan azt hallottam, hogy nagyonjó.
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

fuzik írta:El tudnád küldeni mailben? Van egy netcity-s címem is abba talán belefér ha a freemailesbe nem.Könyvesboltban vagy netes címen esetleg nem zudod honnan rendelhető még hasondó?Van egy haverom akit nagyon érdekel.
Csak hétfőn, akkorra tudom behozni. Van jópár könyvem, majd megnézem mim van (EarthDawn meg MARVEL Superheroes biztosan ::jhihi:: ). Rendelési helyet nem tudok.
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

ein írta:
Kono írta:
Malitia írta:Mit értesz felépítés alatt? És Live-ra vagy asztalira akarnak szervezni? (most lehet hogy hülyeséget kérdeztem) :)
Őszinte leszek, még nemtudom mit akarnak, de nem foglalkoztam spec ezzel előtte ^^ Annyit azért mondhacc: legalább jó? ^^
Én mindenhonnan azt hallottam, hogy nagyonjó.
Tényleg jópofa de ha már Storyteller akkor én a Changelingre esküszök. (Életem legemlékezetesebb NJK-ja: Pamacs a porcica politikai aktivista a TBPE (Tiltsuk Be a Porszívót Egyesület) és a PFF (Porcica Felszabadítási Front) vezére, legnagyobb problémája hogy az emberek álandóan szemétnek nézik a propagandaanyagait. Ezek után mindenkinek lehet véleménye az értelmi szinvonalamról :crazyy: )
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Malitia írta:Tényleg jópofa de ha már Storyteller akkor én a Changelingre esküszök. (Életem legemlékezetesebb NJK-ja: Pamacs a porcica politikai aktivista a TBPE (Tiltsuk Be a Porszívót Egyesület) és a PFF (Porcica Felszabadítási Front) vezére, legnagyobb problémája hogy az emberek álandóan szemétnek nézik a propagandaanyagait. Ezek után mindenkinek lehet véleménye az értelmi szinvonalamról :crazyy: )
Váááá, lol! :lol: Nemrossz, szeretem az ilyen "elvont" dolgokat :D:D Bár azért ez elég ütős... Szóval vélemény: megéri elkezdeni Vampire-ozni v. sem?
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Kono írta: Váááá, lol! :lol: Nemrossz, szeretem az ilyen "elvont" dolgokat :D:D Bár azért ez elég ütős... Szóval vélemény: megéri elkezdeni Vampire-ozni v. sem?
Attól függ van e jó mesélő és eléggé komoly csapat. És van e kedved olyan karakterrel játszani aki ugyan lehet hogy többszáz évig élhet, de hosszútávú "győzelmet" sosem fog elérni.
Magyarul: Ha van kedved ahoz hogy a karaktered lelkivilágával foglalkozz nagyon jó lehet, de ha elhagyjuk a filozófikus felhangokat könnyen "szívjunk ki mindenkiből annyi vért amennyit csak tudunk" szintre sülyed. Tehát többszörösen is JÓ mesélő és komoly játékos igényes.
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Malitia írta:Attól függ van e jó mesélő és eléggé komoly csapat. És van e kedved olyan karakterrel játszani aki ugyan lehet hogy többszáz évig élhet, de hosszútávú "győzelmet" sosem fog elérni.
Magyarul: Ha van kedved ahoz hogy a karaktered lelkivilágával foglalkozz nagyon jó lehet, de ha elhagyjuk a filozófikus felhangokat könnyen "szívjunk ki mindenkiből annyi vért amennyit csak tudunk" szintre sülyed. Tehát többszörösen is JÓ mesélő és komoly játékos igényes.
A csapat állítólag elég komolyan foglalkozik vele és elég régóta, a karakterem meg beleillik a szerepbe....csak nem igazán ismerek onnan senkit, nemtom majd meglátom és köszi az informálást ^^
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Kono írta:
Malitia írta:Attól függ van e jó mesélő és eléggé komoly csapat. És van e kedved olyan karakterrel játszani aki ugyan lehet hogy többszáz évig élhet, de hosszútávú "győzelmet" sosem fog elérni.
Magyarul: Ha van kedved ahoz hogy a karaktered lelkivilágával foglalkozz nagyon jó lehet, de ha elhagyjuk a filozófikus felhangokat könnyen "szívjunk ki mindenkiből annyi vért amennyit csak tudunk" szintre sülyed. Tehát többszörösen is JÓ mesélő és komoly játékos igényes.
A csapat állítólag elég komolyan foglalkozik vele és elég régóta, a karakterem meg beleillik a szerepbe....csak nem igazán ismerek onnan senkit, nemtom majd meglátom és köszi az informálást ^^
Amúgymeg a Changeling (hogy magam ellen is beszéljek) tömény ökörködésbe hajlamos sülyedni... Mármint komoly csapat és jó mesélő nélkül (és néha azzal is. Amúgy abban a mesében ahol Pamacs szerepelt a vége az lett hogy a főhős kissrác (JK) kapott egy beutalót a sulipszichológushoz... (Méghogy beszélő kosz meg 2m-es pók... ez a gyerek biztosan halucinál, vagy lehet csak túlteng benne a szereplési vágy!)) Na azt hiszem hagyom az élménybeszámolót. ::jblush2::
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Én egyszer WereWolfoztam(szintén storyteller), de olyan depi volt a világa hogy hagytuk a francba az egészet. Tényleg csak az foglalkozzon ilyesmikkel, aki meg tudja azt csinálni, hogy mikor vége van a mesének, elfelejtse az egészet (a következő sessionig).
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Szerintem próbáld ki a shadowrunt érdekes a szabályrendszere,könnyű,elérhető,és nem is kell hozzá iszonyatnagy tudás.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

én ki akartam próbálni magus-t de nem jött ösze végül...
Kép
Avatar
Malitia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2003.12.15. 15:26
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Malitia »

Yukimura írta:Én egyszer WereWolfoztam(szintén storyteller), de olyan depi volt a világa hogy hagytuk a francba az egészet. Tényleg csak az foglalkozzon ilyesmikkel, aki meg tudja azt csinálni, hogy mikor vége van a mesének, elfelejtse az egészet (a következő sessionig).
A World of Darkness nem viccből kapta a nevét.
Wraith
Vampire
WereWolf
Mage
Changeling
Remélem egyiket sem írtam el. Ja, ez sötétségi sorrend. A Changeling a legkevésbé az. :)
Lezárt