Mit szólnak a körülötted élők az anime-manga mániádhoz?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

DeluksZ írta:Erősen Off lesz belőle ha folytatjuk
Szavaidban igazság vala. :dirr:
Úgyhogy kérnék mindenkit, hogy hanyagolja ezt a dohányzós témát.
Köszönöm.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nálunk az a jó,hogy nem néznek le az miatt se,hogy 24 évesen tetszenek az anime pasik.És az anyukámnál is előfordúl,hogy jóképűnek talál egy fiúszereplőt.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ma egy cetli várt reggel a számítógép előtt.
"Titanic filmfeszt! Olvasd el anime-ügyben. Az origón találod. Apu"
Egyemaszivét :oops: Aztán persze láttam hogy már itt is hír, de fater felkészült :wink:
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Hajj!

Ha az én szüleim lennének ilyenek! ::smug::
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Egy szülő nem attól jó szülő, h. szól mikor hol van animevetítés... de azért jó pont jah :wink:
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Narumi írta: Anyám és az anime-pasik! :D Az egy dolog, hogy nekem megtetszik ez meg az, de anyámnak... XD Ő túl realista hozzám képest. XD
nálam a szüleim letudják annyival, hogy ha benyitnak és látják, hogy "megint valami rajzfilmet" nézek, akkor inkább kimennek, mielőtt még megzavarnak "valami japán mese" vizslatásában..
viszont eddig nem volt olyan anime vagy manga amiben ne ismertem volna magamra, illetve a közelebbi barátaimra :mosoly: ezzel párhuzamosan ezek a karakterek természetesen meg is tetszettek :cool:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem nem tudják. Ha megtudnák, akkor elég nagy bajban lennék. De hála az égnek esténként anyumék békén hagynak és így tudok animézni.
Bárcsak már lenne saját lakásom!!!
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ez tök nehezen tudom felfogni.... tök komolyan. Nem tudom elképzelni miféle ellenszenv az, ami miatt titkolnod kel az anime nézést. ez nagyon lesokol :shock:
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

nekem is vannak ismeröseim, akiknek a szülei kifejezetten eltiltották az animéktöl. ez tök, olyan, mintha nem engedné teszemazt focizni, mert ö nem szereti a focit. nem értem mire jo ez, ha nem káros miért ne foglalkozhatna vele? ilyenkor mondják, hogy mert hogy a tanulás rovására megy blabla. ebben persze van igazság, de meg lehet oldani. lehet, nálunk azért nem piszkáltak érte, mert nem voltak gondjaim a tanulással. anyum belenyugodott a hülyeségeimebe és reménykedik, hogy egyszer kinövöm. :roll:
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

DeluksZ írta:Egy szülő nem attól jó szülő, h. szól mikor hol van animevetítés...
Tényleg nem azért szülő, de ezzel mutatja, hogy figyel rád, és próbál örömet okozni neked!^.~
Az én anyukám 5 perc alatt bármelyik animen eltudott aludni amit csak mutattam neki, kivéve a Drámaiabbakon, mint a Hotaru no haka, mert az megnézte, és mint én is depis lett egy indurit...Mondhatni örök emlék maradt neki, amiben tudtak segítettek nekem.
Egy huzamban 5 percig tud nézni anyukám egy átlag animet, aztán valamilyen ürügyel kiszalad.^^"
Apukám viszont érdeklődő, régen ő is rajzolt, elég szépen, a Captain Harlock féle rajzstílus nagyon tetszett neki.^________^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Setike 2005.03.22. 15:08-kor.
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Amy Jade írta:nekem is vannak ismeröseim, akiknek a szülei kifejezetten eltiltották az animéktöl. ez tök, olyan, mintha nem engedné teszemazt focizni, mert ö nem szereti a focit.
ennek oka lehet talán az is, hogy az emberek nincsenek teljesen tisztában azzal, hogy mi is egy anime. a legtöbben egyből összekapcsolják a hentai animékkel, illetve a reggeli műsorokban látott butácska rajzfilmekkel.. így pedig nem csoda, hogy a szülő inkább lebeszéli a gyermekét. :weh: az eltiltást elég meghökkentő lépésnek tartom, ennél ésszerűbb talán kicsit kinyílni az érintett érdeklődési kör felé, és ha a szülő megismerte, majd csak belátja, hogy ez mégsem egy agyelszívó baromság, vagy lázadó kecskegyilkolás amitől el kéne tiltani...
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

kawai neko írta: a legtöbben egyből összekapcsolják a hentai animékkel, illetve a reggeli műsorokban látott butácska rajzfilmekkel
Az a véleményem, hogyha egy szülő eljutott már idáig, igazán szánhatna rá annyit, hogy meghallgatja kicsi lánya/fia véleményét, és megpróbál nem felületesen, ebből adódóan pedig tévesen következtetéseket levonni az animékről. :neutral:
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

ilyenkor mondják, hogy mert hogy a tanulás rovására megy blabla
Nekem soha nem volt gondom a tanulással, bármijen elfoglaltságot találtam magamnak az sose ment a jegyek rovására.
Ezért soha nem is szóltak, ha mondjuk játszotam a számítógéppel. DE ha animét nézzek azt azért megemlítik, avagy megmosolyogják.
Ebből is látszik, hogy magával az animével van bajuk a szülőknek, és nem csak azzal, hogy a "drága" idődet a gép előtt ülve elfecséreled.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Amikor régen még általánosba majd gimnáziumba jártam ,ott fordult elő,hogy lenézték azokat,akik animéket néztek,de csak azért,mert közönséges rajzfilmeknek hitték,amit max 6 éves koráig lehet nézni.
Lehet,hogy sok szülő is ezt gondolja.
Még szerencse,hogy az anyukám és az öcsém nem igy gondolkodik.Ők is szeretik az animéket és sokszor előfordul,hogy esténként hármasban nézzük őket. :D
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nekem a japán tanárom gyerekei mangások. ^___^ Még anno Dragonball-on nőttek fel mikor kinn voltak Japánban. XDDDDDD Tök poén, pedig először görcsöltem, hogy megmondjam-e neki, h azért is tanulok japánul, mert animés vagyok. ^^" De aztán ő hozta fel a témát és akkor előjött és tök jó, h nem néz le érte. ^^" Egyszer jött hozzá egy egyetemista csaj tanulni, és egyszer csak mondta, hogy a Sailor Moon miatt kapott kedvet a nyelvhez. XD Mindenhol vannak animések. ^^""
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

DeluksZ írta:Ez tök nehezen tudom felfogni.... tök komolyan. Nem tudom elképzelni miféle ellenszenv az, ami miatt titkolnod kel az anime nézést. ez nagyon lesokol :shock:
Ez még annó akkor kezdődött, amikor nem tanultam valami jól. De most már semmi gond. Csak annyi,hogy anyám szerint már felnőttem és nem kéne "meséket" néznem. Ennek ellenére anyám a múltkor kijelentette, hogy ő is szereti a rajzfilmeket és az Inuyasha az egyik kedvence. Ezért én sem értem őket.
Kép
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Az én szomszédaim biztosan útálnak, amikor elkezdek karaokee-zni...XD
Király a hangzása olyankor az egész utcának...XD
Na jóó, mivel eddig senkisem panaszkodott, és az összes szomszédom, nagyon aranyos, mosolygós, legalábbis eddig így vettem észre, habár mindet sajnos nemismeem.^^
Más:
Nemrégvoltam a Kínai piacon...Állati dolgok voltak ottanimekből...XD
Vettünk is...én átlag azért mentem mindig oda, hogy megnézzem milyen az animes felhozatal...XD
Vettem pucér Wedding Peach, Sailor Moon matricákat, (mamo-chan a kedvencem az alsójában XD ) és amikor elkezdtem sorolni rajta az animeket, és a neveket, a Kínaiak nagyon örültek, és ők is mondogatták, még a szomszéd csaj is átjött...(Bár lehetcsak rámakarták sózni XD ).
Mindenesetre nagyon jó élményeim vannak az emberekkel kapcsolatban etéren.^^
A Bolhapiacra is kinéztünk, és teli volt anime hentai DVD-kkel...Csak úgy dagadt a lelkem a boldogságtól, hátmég amikor megláttunk egy másik árusnál más eredeti, anime DVD-ket, Voltak Tenchi Movie-k, meg valami Tenchi-hez hasonló anime DVD-k, valami Dual lehetett a címe, de nembiztos.^^'
Találtunk DB mangákat is angolt, de csak a Z-ből volt így nemvettünk.:(
Na meg vett nekem a kicsim egy CD-tartót...De nemakár milyet...Amikor megláttam kiesetta szemem, Kenshin OVA képek vannak rajta, Angel Sanctuary, Ayashi no Ceres, Card CaptorSakura, és csodák csodája minden árus nagyjából tudta miről van szó.
Szóval most boldog vagyok, találkoztam sok emberrel aki ismerte, sőt még árusította is az animeket-mangákat.^^

Anyukám nézése, amikor elmeséltem neki is, valami ilyemi volt: -.-"
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Há nemtom....nálam sokáig reménykedtek a szüleim hogy leszokok az animékről, vagy megunom őket stb.....viszont mostanra elfogadták. Sőt még néha segítenek is cucc szerzésben vagy ha találnak vmit megveszik nekem...
A körülöttünk élők meg általában nm tudják h mit eszek rajta ennyire.Legalábbis egy beszélgetésből ezt vettem ki. Viszont nekem sincsenek rossz tapasztalataim! Mindenki nagyon toleráns!! ::hehe::
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

AZért ahogy olvasoma topikot egyáltalán nem is olyan rossz a helyzet.... ez azért örvendetes :wink:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ayase írta:Há nemtom....nálam sokáig reménykedtek a szüleim hogy leszokok az animékről, vagy megunom őket stb.....
Blah nálam is ^^ de még jó, h ne történt meg ^^
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Setike írta: Nemrégvoltam a Kínai piacon...Állati dolgok voltak ottanimekből...XD
Vettünk is...én átlag azért mentem mindig oda, hogy megnézzem milyen az animes felhozatal...XD
Vettem pucér Wedding Peach, Sailor Moon matricákat, (mamo-chan a kedvencem az alsójában XD ) és amikor elkezdtem sorolni rajta az animeket, és a neveket, a Kínaiak nagyon örültek, és ők is mondogatták, még a szomszéd csaj is átjött...(Bár lehetcsak rámakarták sózni XD ).


Na meg vett nekem a kicsim egy CD-tartót...De nemakár milyet...Amikor megláttam kiesetta szemem, Kenshin OVA képek vannak rajta, Angel Sanctuary, Ayashi no Ceres, Card CaptorSakura, és csodák csodája minden árus nagyjából tudta miről van szó.
Kis mázlis. Bár nekem is ilyen mázlim lenne. De nálunk a kínaiban csak MashiMaro-s tollat meg füzetet lehet kapni. Meg Yu-Gi-Oh kártyát. De semmi mást. :(
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

ma történelmi pillanat volt: anyukám bekuncsorogta magát egy animenézésre.. vagy ahogy ő mondja "aimé" :mosoly: gyors kijavítás után elkezdtük nézni az Angyaltojást (egy kikötése volt: magyar felirattal legyen amit nézünk), de mivel ezt egyenesen félelmetesnek és kicsit unalmasnak tartotta, megmutattam neki az Air első részét. ezt persze megasztár nézése miatt félbe kellett halasztania, de úgy döntött, holnap visszatér és végignézi - bár angol felirattal néztük, amit ő nem igazán ért :mosoly:
Kép
Avatar
Ishi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.04.08. 20:32
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Ishi »

Nekem apukám eléggé ellenszenvesen áll hozzá az animékhez, sajnos. Tesóm meg nagyon meg akarta nézni a Chihirot még egyszer, én meg végül nagy nehezen beleegyeztem - nem akartam apám előtt nézni...
Végülis marhára izgultam, hogy mit fog szólni hozzá, ugyanis az ilyen misztikus dolgokat se szereti, hátha az még anime is... És legnagyobb csodálatomra a végén odajött hozzám, és azt mondta: "Igen, ebben voltak elég értelmetlen dolgok... Nem ártana kideríteni, hogy miért jobb oldalon volt a kocsiban a kormány. Vagy ez Hongkongban játszódott?" :shock: Kb. ilyen képet vágtam. :lol: Kellemes meglepetésként ért, hogy ebbe kötött bele sokminden más mellett...
Kép
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

kawai neko írta:ma történelmi pillanat volt: anyukám bekuncsorogta magát egy animenézésre.. vagy ahogy ő mondja "aimé" :mosoly: gyors kijavítás után elkezdtük nézni az Angyaltojást (egy kikötése volt: magyar felirattal legyen amit nézünk), de mivel ezt egyenesen félelmetesnek és kicsit unalmasnak tartotta, megmutattam neki az Air első részét. ezt persze megasztár nézése miatt félbe kellett halasztania, de úgy döntött, holnap visszatér és végignézi - bár angol felirattal néztük, amit ő nem igazán ért :mosoly:
Uff....Pont az "angyaltojást"? Engem az eléggé sokkolt...no persze, ha édesanyádnak művészibb a beállítottsága akkor ok, mert mellesleg gyönyörű szép...csak nem nagyon érthető ^^
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

náh.. tíz perc se volt, félt tőle, és leuncsizta.. úgyhogy gyors váltás volt Air-re. az viszont meglepően tetszett neki ^^ kezdetnek jó
Kép
Lezárt