Mit szólnak a körülötted élők az anime-manga mániádhoz?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nem tetszett neki Cihiro :( Gondoltam eltereljük a szülőket Miyazaki irányába, hátha fanok lesznek:)
Igazából a családi animézést nálunk sem úgy kell ám érteni, hogy besötétítünk, teleonok kikapcs, vezetékes kihúz, hűtő leereszt, popcorn, cola és nekiül a família animét nézni... hazahozza fater a dvd-t, és berakjuk kaja közben, aztán muter esetleg kimegy mosogatni, öcsém ránéz egy két fórumra, fater leginkább végignézi, de lehet hogy elszundít kaja után.. de azért... animézés van^^
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Lionela írta:Ez csak egy példa a sok százra. Legtöbbször csak kiröhögnek és nem mondanak semmit. Haverjaim nem is tudnak róla hogy nagy anime- és mangafan vagyok. Bölcs ember szerintem hallgat, és ezel számos szájtépést megspórol a késöbbiekben.
Elgondolkoztam azon, vajon mi majd, mint szülő, engedni fogjuk-e gyerekeinknek az animét?
(Páran egyből azt fogják mondani: Én engedném sokkal jobbak, és tudja meg hogy én is szeretem.
Páran azt mondják: Nem biztos hogy jót fog tenni ez a gyerekeknek./Legfeljebb kiugrik az ablakon.../)
Persze akkora már sok új anime lesz és lehet hogy lesz magyar animecsatorna.
De szokás megmarad.
"Ne nézzél már ilyen hülyeséget, inkább tanulj!"
"Tisztára olyan vagy, mint egy gyerek."
Lionela írta:Bölcs ember szerintem hallgat, és ezel számos szájtépést megspórol a késöbbiekben.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A legtöbb szűlőnek, biztosra veszem, nem is konkrétan az animékkel van gondja... mindenki azt mondja, hogy csinálj inkább mást de ha mást csinálsz akkor meg az nem jó. "Tanulni, tanulni, tanulni", ahogy V.I.Lenin apánk mondta... ez a baj. Nem tanulsz, nem leckét írsz, nem olvasol... animézol, de itt a hangsúly nem az animén van sztem hanem hogy nem azt csinálod, amit kellene
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

AMEN. Jól szóltál!!!! :thumb:

Talán ki lehetne egészíteni annyival, hogy ez nem csak konrétan az animékre vonatkozik.Legfeljebb itt ebben a körben. Hanem számítógépezik(HL2,GTA3..stb) vagy épp Plays.. és még sokan mások is közrejátszanak. Mi itt animések az anime a szenvedélyünk és, ha van valamennyi szabadidőnk (mehet ez a tanulás rovására :roll:) azt egyből animére vagy a vele kapcsolatos dolgokra fordítjuk...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

DeluksZ: Hidd el, igenis vannak olyan szülők/felnőttek (a fiatalokba most nem mennék bele), akiknek csak azért szúrja a szemét a dolog, mert az anime rajzfilm. Teljesen mindegy, mennyit próbálnád neki magyarázni, hogy értékeket közvetít/szórakoztat/ugyanolyan, sőt jobb hobbi, mint a modellezés/stb..., ha az adott apuka, anyuka v. portásbácsi elég vaskalapos ahhoz, hogy ne fogja fel, hogy egy rajzfilm nem feltétlenül egyenlő a Foxi Maxival. Más szülők és portásbácsik liberálisabban állnak a kérdéshez. Szóval elég egyénfüggő a dolog.

Példának okáért nálunk anyukám egy szót sem szól, ha látja, hogy animét nézek, és támogatja a japán nyelv elsajátítására tett erőfeszítéseimet :), míg faterom mindig beszól, hogy "Fiam, azt hittem, ebből már kinőttél, de úgy látom, ahogy nősz, annál gyerekesebb leszel", a japán nyelvről meg hallani sem akar, mert szerinte az egyetlen értelmes idegen nyelv a német. Teljesen felesleges lenne koptatnom a számat, hogy meggyőzzem az ellenkezőjéről. Különben sem akarom meggyőzni: ne piszkáljon, ha animézek, én meg nem hozom fel előtte a témát (sőt általában senki előtt sem, aki nem animés, vagy rá nem kérdeznek), és akkor mindenki boldog.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2005.04.20. 07:26-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

A szülők nagyon konzervatívak!!! (Tisztelet a kivételnek) Sok szülő úgy nőtt fel, hogy ffTV-jük se volt. És sokan a szomszédba vagy az utcavégére jártak tévézni. (tudok ilyenről)
Mi persze a :!: HI-TECH világba születtünk. Hogyan is magyarázhatnák meg nekik ezeket a dolgokat.
Hogyan is tenne különbséget rajzfilm és anime között?
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Hidd el, igenis vannak olyan szülők/felnőttek (a fiatalokba most nem mennék bele), akiknek csak azért szúrja a szemét a dolog, mert az anime rajzfilm.
Ez sajnos így igaz.

Példának okáért nálunk is így van. Anyámékat nem az zavarja, hogy a számítógép előt ülök a tankönyvek helyet, hanem, hogy mit csinálok a gépen, vagyis hogy animét nézek.
Ha mást csinálok (játszok, írok, mozifilmet nézek, stb.) akkor egy árva szót se szólna, bezzeg ha animét nézek már megy a furcsa bámulás.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

t-motion írta:Elgondolkoztam azon, vajon mi majd, mint szülő, engedni fogjuk-e gyerekeinknek az animét?
t-motion: ha már most így gondolkozol, akkor a kérdés nálad már nem kérdés.
t-motion írta:De szokás megmarad.
Remélem nem ez lesz.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Én inkább kicsit máshogy fogalmaznék t-motion. Persze több, mint valószínű, hogy az animékat és a mangákat nem csak hogy engedni fogjuk a kölykeinknek, de többen sztem ők maguk fogják megismertetni velük ezt a szubkultúrát... Az viszont kérdés, hogy mi mit nem fogunk nekik engedni. Biztosan lesznek olyan dolgok, amiket mi nem nézünk majd jó szemmel, csak mert nekünk nem lesznek szimpatikusak, és ugyan olyanok leszünk, mint most azok a szülők, akiknek nem szimpi az anime-manga... csak akkor manga helyett lesz valami más.
Régebben úgyanígy megvolt, hogy fiatal korukban a szüleink miket csináltak, és az ő szüleik miket nem néztek jó szemmel... ez most itt speciál az anime. Szal sztem az a kérdés, hogy olyanok leszünk e mint a mostani "animetiltó" szülők, vagy pedig ésszerűen elfogadunk egyfajta rajongást bármi más iránt is, emlékezve arra, hogy egyeseket az anime rajongás miatt hogy megvetettek/lenéztek.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

t-motion írta:és lehet hogy lesz magyar animecsatorna
Csak halkan jegyezném meg, hogy magyar animecsatorna van.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Rage írta:
t-motion írta:és lehet hogy lesz magyar animecsatorna
Csak halkan jegyezném meg, hogy magyar animecsatorna van.
folytatva az információáradatot... Anime+ (A+) a neve... UPC-n is elérhető mostmár.
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Én olyan csatornára gondoltam ami egésznap ontja a témát!!
Gonolom ez majd meg fog valósulni...
Amúgy én iskezdettől fogva ismerem az A+ (de még nem tudom animecsatornának nevezni azzal, hogy megy rajta 4 anime. Attól függetlenül örülök, hogy már ennyi is van. De szerintem ez teljesen mindegy)

Úgylátszik megint félreérthető voltam....
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

t-motion írta:Úgylátszik megint félreérthető voltam....
ismerem a problémát:)
habár án ugy tudom, hogy az A+ csak animét játszik... rosszul tudom? :oops:
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Úgy látszik én mindig félreérthető vagyok....
De azt hiszem az A+ -os téma nem ide tartozik. (talán van erre külön topic)

Visszatérve a témához. Nekem két rokonom is tudja az animerajongásomat. Az egyik meg is szerette az animéket (ő például a GITS SAC-ot részesíti előnyben). A másik viszont csak a rajzok miatt kedveli, gyüjteni nem gyüjti, de , mikor eljön hozzánk akkor sok képet adok neki...
Azt hogy a környezet pozitív vagy negatív véleménnyel van az animésekre az sok animést érint. Eleinte én se nagyon akartam, hogy tudják. Most már nem érdekel, ha tudják, akkor tudják.
csak ismételni tudom:
Lionela írta:Bölcs ember szerintem hallgat, és ezel számos szájtépést megspórol a késöbbiekben.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

t-motion írta:Én olyan csatornára gondoltam ami egésznap ontja a témát!!
Hát nem tudom. Van ilyen adó külföldön? Amerikában lehet, de pl. a németeknél nem hallottam ilyenről. De lehet, csak el vagyok maradva. ^^" Sztem már az is vminek mondható, h van egy esti anime adónk, annak ellenére, hogy kevesebb animét vetítettünk az évek során, mint pl. a németek, és asszem ilyen állandó adónk is nekünk van először. ^^" Mármint No és Mo közül.
Nem mintha nekem lenne A+-om. ^^" De az már nem ide tartozik.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A hallgatással viszont nem értek egyeet. Szvsz ha valaki nem érti miért jó ez nekem -- persze nem is kell értenie -- én előszőr, másodszor, akár harmadszor is inkább megpróbálom elmagyarázni... aztán jön csak a ráhagyás. Mint mondtam vannak eredmények, de tény, hogy a hallgatás az egyik legjobb védelmi mechanizmus.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

DeluksZ írta:A hallgatással viszont nem értek egyeet. Szvsz ha valaki nem érti miért jó ez nekem -- persze nem is kell értenie -- én előszőr, másodszor, akár harmadszor is inkább megpróbálom elmagyarázni... aztán jön csak a ráhagyás.
Hat nem tudom, ahogy elnezem, sok animes ott szurja el, hogy nagy lelkesedeseben azonnal mindenkit teriteni akar, es szilard meggyozodese, hogy akit nem erdekel az anime, azt csak azert nem erdekli, mert nem ismeri elegge... es eszebe se jut, hogy vannak emberek, akiket alapbol nem erdekelnek a rajzfilmek, akarmilyen hudekiralyak is azok az ember szerint. Es minel jobban probal valaki teriteni egy kelletlen embert, az illeto annal jobban fog ellenkezni. *shrug*

Engem a magam reszerol soha, senki nem csesztetett az animek miatt (jo, anyam neha megjegyzi, hogy na, nem nottem meg ki ezekbol, de azt altalanossagban erti, mert amugy is szeretem a rajzfilmeket. :D), talan mert sose hirdettem, hogy animefan vagyok, es sosem probaltam senkit teriteni. Nem hallgattam (jezusom, ez olyan martirszoveg), hanem egyszeruen nem vertem nagydobra, mert szerintem a hobbi valamilyen szinten maganugy. Ha vki megkerdezte, miket szeretek, elmondtam, hogy "tobbek kozt a rajzfilmeket", ha rakerdezett, mondtam hogy "pl japan rajzfilmek", es a dolog aztan altalaban ennyiben maradt. :3 Ha vki erdeklodik, az majd magatol rakerdez.

Az anime hobbi, ugyanugy, mint a mitt'omen, belyeggyujtes vagy modellezes... es sztem ugyanugy kell kezelni. *shrug* Egy belyeggyujto egyreszt nem hord "I LUV STAMPS" polokat, masreszt nem varja el senkitol, hogy megertsek, miert jo neki az, hogy belyeget gyujt. Azert, mert elvezi, azer' jo. Most mit kell ezen magyarazkodni? Vagy alapbol megerti a masik, vagy nem - akarmi is a helyzet, enszerintem amig az ember nem viselkedik provokativan, es lehet vele a hobbijan kivul masrol is beszelni, addig nem hiszem, hogy masoknak bajuk lenne a hobbijaval. Legfeljebb furcsan neznek neha ra, es akkor mi van.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2005.03.18. 13:49-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

én előszőr, másodszor, akár harmadszor is inkább megpróbálom elmagyarázni... aztán jön csak a ráhagyás
Na látod! Hiába magyarázod el ezerszer is, akkor is a saját "kis" véleményéhez fog ragaszkodni az illető. ::jwar::
Ha egyzser eldöntötte, hogy szerinte az anime ilyen és ilyen, akkor órákon át tartó kiselőadással se tudod lebeszélni erről. Sőt "csak azért is" alapon, még jobban megmakacsolja magát.

Ilyenek az emberek! ::jumph::
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Lionela írta:Na látod! Hiába magyarázod el ezerszer is, akkor is a saját "kis" véleményéhez fog ragaszkodni az illető.
Ha egyzser eldöntötte, hogy szerinte az anime ilyen és ilyen, akkor órákon át tartó kiselőadással se tudod lebeszélni erről. Sőt "csak azért is" alapon, még jobban megmakacsolja magát.
Ilyenek az emberek!
Ld. fent.... igenis vannak emberek, akiket egeszen egyszeruen nem erdekel a tema, nem akarjak, hogy meggyozd oket, stb. Ez van, el kell fogadni, minel jobban erolteted, annal rosszabb lesz.

Egyebkent meg, ami a velemenyeket illeti... allitolag szabad orszagban elunk, mindenkinek joga van ahhoz hogy 1) velemenyt formaljon, es ahhoz ragaszkodjon, 2) ne szeresse az animet es ne erdeklodjon iranta. Ez van.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

mufurc írta:Hat nem tudom, ahogy elnezem, sok animes ott szurja el, hogy nagy lelkesedeseben azonnal mindenkit teriteni akar, es szilard meggyozodese, hogy akit nem erdekel az anime, azt csak azert nem erdekli, mert nem ismeri elegge... es eszebe se jut, hogy vannak emberek, akiket alapbol nem erdekelnek a rajzfilmek, akarmilyen hudekiralyak is azok az ember szerint. Es minel jobban probal valaki teriteni egy kelletlen embert, az illeto annal jobban fog ellenkezni. *shrug*
igen mufurc, ez igaz, és ezért is jó, hogy én nem vagyok ilyen. Se I LUV ANIME pólós, és nem is járom a házakat, mint a jehovák, mangafüzetekkel, meg mercsandájzokkal. csak ha valaki aszondja, hogy gyerekes, akkor azt mondom, hogy nem, aztán mikor mondja, hogy de, akkor mondom hogy miért nem, aztén ha nem érti meg akkor meg sajnálom.
Egy dolog szent és sérthetetlen... az anime nézés nem gyerekes hobby.
PS: az "elmagyarázom ha engeded, hogy miért nem tartom gyerekes dfolognak" és a "ha bele döglök is anime fant faragok belőled" nem ugyanaz a két dolog. Én az első esetről beszéltem, te a másodikról.
Lionela írta:Ilyenek az emberek! ::jumph::
Igen, ezzel egyet kell, hogy értsek sajnos :neutral:
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

M'ér, hogy nézne már ki ez a világ, ha mindenki elfogadna mindenkit, nem lennének rasszisták és hasonlók? Valószínűleg sokkal jobban, és talán kevesebb bűntény történne, de emberek vagyunk, ilyen a természetünk. Biztos vagyok benne, hogy azért minden anime fan számára van valami, ami neki nem tetszik, és vannak olyanok köztünk, akik nem tetszésüknek hangot is adnak. Nálam ez a valami a cigi, de mondjuk nem a dohányzónak fogom mondani, hogy "Menj dohányozz máshol", hanem én megyek arrébb, mert szerintem bunkóság lenne. Így van ez azokkal is, akik cikizik azokat, akik valami olyat szeretnek, amit a kisebbek is. Engem nem érdekel, hogy szereti-e vagy sem, de ha megkérdezi, hogy mit szeretek csinálni, akkor az a minimum, hogy nem kezd szivatni, hogy ilyen gyerekes, meg olyan gyerekes. Max. ne beszéljen többet velem.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Nálam ez a valami a cigi, de mondjuk nem a dohányzónak fogom mondani, hogy "Menj dohányozz máshol", hanem én megyek arrébb, mert szerintem bunkóság lenne.
Szerintem az bunkóság, ha tudja valaki, hogy nm bagózok, mégis a pofámba fújja a füstöt. :roll:
Piracy is charity.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Erősen Off lesz belőle ha folytatjuk, de én speciál arrébbálnék, ha megkérnél rá normális hangnemben. Sztem nyugodtan kérd meg az illetőt, ha zavar, és ő valamiéárt könnyebben meg tudja oldani az arrébállást.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Narumi írta:Hm... Ez tényleg jó kérdés, DeluksZ... Biztos lesz olyan, amit nem fogunk jó szemmel nézni a gyerekeinktől. Én pl. szeretnék majd vigyázni arra, hogy leendő gyerekeimet ne az animén neveljem fel, és ne a számítógépen (jó, számítógépet persze meg kell tanulnia neki kezelni, de nem szeretném, ha egész nap csak azzal játszana). Az anime csak hobbi. Szeretném, ha nem csak ezt látná meg, hanem pl. könyveket (nagyon sok fiatal nem olvas eleget), értékes zene (nem ilyen tüc-tüc izék), meg még sok-sok minden más.
Monst ez így elég zagyva lett, de hát nem lehet ezt megfogalmazni.
Egyetértek veled. Nem jó, ha a gyerek folyton a számítógép előtt ül, hanem azért olvasnia is kéne. Én pl. kiskorom óta rajongok a könyvekért, de az öcsém már nem. A húgom viszont szeret olvasni. Ami meg a többit illeti... nos, nem feszegetem.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

DeluksZ írta:Sztem nyugodtan kérd meg az illetőt, ha zavar, és ő valamiéárt könnyebben meg tudja oldani az arrébállást.
Ez mondjuk függ az ember stílusától is. Ezért jobb, ha én állok arrébb. Főleg ha egy vadidegenről van szó ^^"
Lezárt