Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Szabi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2005.03.29. 15:55
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabi »

Engem meglepett (pozitív értelemben), hogy a magyar mangák mindegyike 2000 FT-nál kevesebbe került.
Remélem ezt tudják tartani, mert havonta ennyi pénzt még ki lehet bírni, a későbbi megjelenések kedvéért. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Végül is én megvettem az AnimeCon-on a Princess Ai-t is, meg az Árnybírót is. Egyenlőre az Árnybíró-t olvastam ki, ami nagyon tetszett. Most a Princess Ai-t kezdem majd el. Nagyon szép, igényes lett, teljesen meglepődtem. :]
A Párom megvette a Warcraft mangát is. Az is nagyon szép lett. :) Lehet, hogy majd azt is megveszem, ha kiolvastam ezt a kettőt. :)
MAGYAR MANGA RULLZ! ^____^
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is remélem, hogy nem megy magasra az áruk, mert akkor lehet, hogy kevesebben vennék meg. De hát ez függ attól is hogy mennyiért tudják behozni a fordítástól, stb.
Kép
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Nekem apum megvette pár napja a Princess Ai-t! De nem tudom hol találta én egy csomó helyre rohangálok igényes mangákért és semmi...
.(\_/)
(='.'=)
(")_(")
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Én könyvesboltban vettem a Princess Ai-t bár igencsak el volt dugva.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hogy én ezen miért nem csodálkozom?!
Kép
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Én is mindig valami eldugott helyen akadok rá a manga-ra... o.O
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

"a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb"

ez azért kissé durva opció a szavazásban...
a kérdéshez hozzászólva olyan 2500-3000ért még mondjuk beleférne(de így is elég húzós lenne)
mufurc írta:Az amcsiknal sem kell annyit fizeti egy-egy kotetert, nem is lennek ra hajlando.
de ahoz amit az amcsik fizetnek,hozzá kell tenni,hogy náluk(L.A.) van a TOKYOPOP egyik bázisa,szóval náluk még jó ,hogy tömegtermékként megy a manga ergo: olcsó.

Szerkesztés gomb a sarokban, használd, kössz!
Avatar
Desmond
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2003.12.27. 01:46
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Desmond »

Cassidy írta:de ahoz amit az amcsik fizetnek,hozzá kell tenni,hogy náluk(L.A.) van a TOKYOPOP egyik bázisa,szóval náluk még jó ,hogy tömegtermékként megy a manga ergo: olcsó.
Az Amerikában kiadott mangák azért annyira nem olcsók a japán eredetikhez képest.
valami... akármi... mitudoménmi...
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

az "amcsikhoz" meg az áraikhoz azt semérdemes elfelejteni, hogy ott egyetlen városban annyian laknak mint ez az egész ország ... kicsit sarkítva de igaz... Az amerikai piac meg kicsit nagyobb és jobban felkészült és régebb óta működő anime-manga tekintetében, trallala...trallala....

Mondjuk az időintervallum mióta foglalkoznak ezzel az egésszel nem jelentfeltétlenül minőséget is ahogyan hallottam, bár ez csak feltevés részemről,mivel nem volt még semmilyen amerikai kiadás a kezemben...
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nekem volt es nincs azzal semmi gond sztem..es ha azt nezzuk h 10 dollar korul van ott egy manga, akkor azert az sem annyira olcso am..bar viszonyitv jobb mint nalunk a 3000-3500ft-os ar..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hát, ami az amerikai kiadásokat illeti, azért én láttam és hallottam néhány elég borzasztó dologról... Pl. csak úgy, minden értelmes ok nélkül felcserélni két karakter nemét, vagy lánynak nézni a rezidens lányosképű bishounent, cenzúrázgatni jobbra-balra (két szó: Tenjou tenge, ill. legutóbb az Air Gear, aminek a borítóján sikerült a forrónadrágot rendes nadrággá varázsolni), amerikanizálni a szöveget (= telerakni amcsi popkultúra-utalásokkal, stb.), ésatöbbi ésatöbbi. Szóval azért ott is vannak jó kiadványok, korrekt kiadványok és rossz kiadványok...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

IloveRenji írta:Nekem volt es nincs azzal semmi gond sztem..es ha azt nezzuk h 10 dollar korul van ott egy manga, akkor azert az sem annyira olcso am..bar viszonyitv jobb mint nalunk a 3000-3500ft-os ar..
Nekem is volt.... (és van is :-P ) és szerintem a 10 dollár elég korrekt összeg érte... bár én 5-ért vettem kint, ami nagyjából megfelel a nálunk is megjelent Árnybíró árának :cool:
Avatar
Susannah
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.03.02. 11:48
Kapcsolat:

mangák

Hozzászólás Szerző: Susannah »

Sziasztok!

Nekem ma érkezett két magyarra fordított manga, az egyik a Princess Ai a másik a nyári srácok (tesómnak).
Az Alexandrától vásároltam neten keresztül így 25%-os kedvezményt kaptam, így az 1990 Ft od Princess Ai-t 1492-ért kaptam meg, a Nyári srácokat 1118Ft-ért, szerintem ezek egészen jó árak. A mangákkal meg vagyok elégedve. Eredetileg Bizenghast-ot akartam, de letettem róla nem tetszett, meg az, hogy Ai Yazawa kezecskéje is benne van a Princess Ai-ban nekem maga az indok. :cool:
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

2500 Ft-nál nem adnék ki többet érte. (De ha jól tudom, eddig egyik megjelent manga sem került többe 2000 Ft-nál.) Persze ez attól is függ, hogy milyen mangáról van szó. Egy Sailor Moon-ra biztos beruháznék, de azt úgysem fogják kiadni. ^^'
Avatar
Youko-Ryuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2006.05.10. 21:07
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Youko-Ryuu »

Hát a 2000ft-ot soknak tartom. Legalábbis ebben a mai világban.
1000ft-t reálisnak tartok, de szerintem lehetne olcsóbb is 700ft körüli összeggel.
http://j-radio.hu
A felkelőnap Hangja!!
Hallgassátok Ti is!
Hamarosan élő műsorral is jelentkezünk!
ill Az Anime Conról szokás szerint élő közvetítést adunk! :)
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Szerintem egy 1500-2000 Ft-os ár reális. 700 Ft-ért manapság egy magazint veszel maximum. :roll: (lásd Mondo)
mufurc írta:amerikanizálni a szöveget (= telerakni amcsi popkultúra-utalásokkal, stb.)
Ezt az egy dolgot meg tudom érteni. Amerikai szemmel nézve érthetőbb egy olyan személyre/szokásra/akármire utalni amit ők ismernek, nem pedig lábjegyzetekben magyarázkodni hogy miként is van ez Japánban és hogy is értették most ezt a mondatot. Ez olyan mint a szinkronizálás; ott is arra törekednek, hogy minél inkább az adott nemzet "képére" formálják a művet, nem pedig szóról szóra fordítják.
Kép
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Sztem az ideális ár 2000 Ft körül van.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Youko-Ryuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2006.05.10. 21:07
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Youko-Ryuu »

Akkor is soknak tartom a 2000ft. érte.
Nem milliosmos csemete vagyok.
Melózom, és másra is kell költeni.
Szal az 1000ft. meg a 700ft-ot tartom rálisnak egy mangáért.
ha 3havonta jelenik meg akkor lehet 2000.
Én így gondolom, az anyagi helyzetem végig gondolva.
http://j-radio.hu
A felkelőnap Hangja!!
Hallgassátok Ti is!
Hamarosan élő műsorral is jelentkezünk!
ill Az Anime Conról szokás szerint élő közvetítést adunk! :)
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Nos nekem maga a manga kínálat sem tetszik. Tudom, örüljek, hogy egyáltalán lehet magyar mangát kapni, aminek önmagában örülök is, de nem érzek késztetést, hogy megvásároljam őket. Ugyanis az amerikai - koreai keverékre nem igazán fáj a fogam. A shounen meg nem az én területem XD

Princess Ai-t meg kölcsön tudom kérni. Szerintem kb. 1000-1500 Ft körül lenne jó, ha értékesítenék a mangákat, mert pl. a Narutot is többen meggondolják, hogy vásárolják-e, mert hosszú távon nagyon költséges lenne...
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Aiko írta:Ugyanis az amerikai - koreai keverékre nem igazán fáj a fogam. A shounen meg nem az én területem XD
Egyetértek.

Vajon pl. a Rorouni Kenshin kiadásának a végére érnek valaha? A Naruto-ról nem is beszélve...
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Aiko írta:Nos nekem maga a manga kínálat sem tetszik. Tudom, örüljek, hogy egyáltalán lehet magyar mangát kapni, aminek önmagában örülök is, de nem érzek késztetést, hogy megvásároljam őket.
Meg tudlak érteni, én is így érzek. Nem értem miért ilyen no-name koreai mangákat vásároltak meg. Persze biztos olcsóbbak, mint mondjuk egy agyon reklámozott bestseller, de kérdéses hogy mekkora sikerük lesz...
A Naruto és a Kenshin kiadását jó lépésnek tartom, bár azok meg ugye drágábbak és mivel egyik sem 2-3 kötetes manga, így hosszútávon tényleg költséges. Szerintem az lenne az ideális ha egy 5-6 kötetes, ismertebb darabot adnának ki (pl. My-Hime).
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Szerintem is ez lenne az ideális, csak amikor mondjuk bemegyek egy könyves boltba anyuval, akkor szegénynek mindig neki panaszolom, hogy mennyire rossz, hogy épp ilyen (nem igénytelen) darabokat adnak ki. Tudom, hogy egy Naruto (ne haragudjatok, nem nagyon érdeklődök iránta) nagyon hosszú projekt lesz, de aki nagyon szereti, az már megvette angolul, most vegye meg kb. annyiért magyarul is? Ez igen költséges.

Szóval kicsit logikátlan lépésnek találom, de örülök, hogy egy kicsit belendült a mangapiac, bár szeretném, ha shoujo mangákat is adnának. Viszont az Árnybírót nagyon érdekesnek találom, de valahogy még sem vonz annyira, hogy azt meg is vegyem. Tudom, nehéz mindenkinek az ízlését eltalálni, de talán egy romantikus-komédiával szélesíthetnék a skálát, hogy kicsit felfrissüljön a fantasy-s részleg XD Nem hiszem, hogy egy "jelentéktelenebbnek" nevezett shoujo nem váltaná be a hozzáfűzött ígéretet, ha épp az japán mangakától származna...
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Most már csak az kéne, hogy az Inuyashát is kiadják, na az aztán tényleg sok kötet, azaz sok pénz! :shock:
Az ideális ár szerintem is 2000 Ft, bár van olyan, amit 1500-ért lehet megvenni.. :roll:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Youko-Ryuu írta:Szal az 1000ft. meg a 700ft-ot tartom rálisnak egy mangáért.
Igen, ez a reális ár érte... Japánban, ahol az eladások finoman szólva nem mérhetők össze az itteniekkel. Szerintem pl. az Árnybíró 1500 Ft-os ára több, mint korrekt, ráadásul elég igényes kiadásról van szó, az Usagi Youjinbou pedig ha jól emlékszem, még ennél is olcsóbb volt. Ez a magyar realitás, ami jelen esetben legalább olyan kedvező számunkra, mint például az amerikai (ott $7.99 - $9.99 körül alakul egy kötet manga ára).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Lezárt