Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

szintén.
Mako, azért gondolj bele, hogy Japán a manga hazája és Dunát lehetne rekeszteni velük. majd ha mi is ott tartunk... :roll: ne álmodozzunk.
ennyi pénzért azért én elvárnék vmi minöséget... bár, ha azt nézzük, hogy lassan egy nadrágot nem kapsz ennyiért, nem tom mit sirunk... az átlag könyvárakról nem is beszélve. :neutral:
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Amy Jade írta: Mako, azért gondolj bele, hogy Japán a manga hazája és Dunát lehetne rekeszteni velük. majd ha mi is ott tartunk... :roll: ne álmodozzunk.
Ki mondta, hogy olyan árakat várok el Magyarországon? ^^ Sose vártam volna el ennyit. Csak azt mondtam, hogy jónekiknaonnaon... ^^ Mellesleg is a japán minőség imho a legjobb kiadás, és a legolcsóbb is. De irigykedni csak szabad nem? :cool:
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

én már úgy szeretnék ott tartani, hogy egy olvasás után mi is félvállról eldobhassuk a mangánkat, aztán a következő újságosnál ha kedvünk tartja, újat vegyünk... de azt hiszem, ilyen az elkövetkezendő években nem lesz ::argh::
Kép
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Meglivorn írta:
mufurc írta: Az amcsiknal sem kell annyit fizeti egy-egy kotetert
Érdekes. Az OMG nekem 4200 lesz. És még olcsón jövök ki, amazontól több lenne :(
No de abban benne van a postaköltség is, ne? Ha meg az eredeti árat nézzük, az kevesebb... (Asszem a legdrágább is 3500 volt...)
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

kawai neko írta:én már úgy szeretnék ott tartani, hogy egy olvasás után mi is félvállról eldobhassuk a mangánkat, aztán a következő újságosnál ha kedvünk tartja, újat vegyünk... de azt hiszem, ilyen az elkövetkezendő években nem lesz ::argh::
Nekem akkor sem lenne szívem eldobni egy mangát, ha Japánban élnék és bármikor vehetnék újat. :wink:
Kép
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Yaten írta:
Meglivorn írta: Érdekes. Az OMG nekem 4200 lesz. És még olcsón jövök ki, amazontól több lenne :(
No de abban benne van a postaköltség is, ne? Ha meg az eredeti árat nézzük, az kevesebb... (Asszem a legdrágább is 3500 volt...)
Nincs postaköltség. Igaz, a dollárt nem banki középárfolyamon számolják, de ha pl. amazontól megrendelem, postaköltséggel drágább lenne.
Egyszerűen 20$ a könyv.

Ma egy amcsi manga 9-20$ között van, kiadótól és tipustól függően.
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Titkos írta:Nekem akkor sem lenne szívem eldobni egy mangát, ha Japánban élnék és bármikor vehetnék újat. :wink:
ez náluk kb olyan lehet, mint ahogy mi elszórjuk a napilapokat.. persze, ha tudnám, hogy más országokban vér folyik egy-egy ilyen már olvasott példányért is, akkor valószínűleg én is őrizgetném őket.. ::^_^:: micsoda üzlet lehet az ilyen használtakat terjeszteni.. :roll:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én max. 2500 Ft-ot tudnék kiadni rá, mert nem mindig van pénzem. Persze ez attól is függ, hogy miféle manga jelenne meg.
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Úgy emlékszem a 2500ft-ot jelöltem meg..már nem is tudom..amúgy ha valóban megjelennének mangák magyar nyelven....áldanám az eget és venném szorgalmasan azt amit szeretek:)
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

az első példányt valószínűleg megvenném, ártól függetlenül. ki tudja, meddig tart egy ilyen csoda ::^_^:: lehet, hogy nem is élne meg több számot szegény.
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

3000Ft-t ki bírnék nyögni, de azért nagyban befolyásolna, hogy mire. :x_x:
Avatar
Cornell
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2004.02.25. 01:46
Tartózkodási hely: a tömegsír legmélyén
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cornell »

én is igy vagyok...2500 belefér. mondjuk még 3at is adnék ha olyan amit tényleg nagyon szeretek, de többet semmiképp...
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nekem a 2000-2500 a reális. Max. 3000.
Az már egyéni cucc, h Arina v. Naoko mangára összekaparnék 10-et is. XD De mondom, ez csak ilyen egyéni cucc. Amúgy 5000-ért már nem vennék, de valszeg 4000-ért se. Egyszerűen ennyi költséget már nem bírok... 2-3 havonta se.
Kép
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Jó lenne, nagyon is, ha már lehetne valahol kapni, de én is a 2000-3000 Ft- körüli értéket tartanám reálisnak. Bár itt a szállítás és egyéb költségek miatt is emelkedhet az összeg.
Morigan írta:... de azért nagyban befolyásolna, hogy mire.
Persze nem mindekinek egyezik az izlése és nem csak 2-3 sorozat kötetéről lenne szó.
Én mindenestre szivesen venném.
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

t-motion írta:Bár itt a szállítás és egyéb költségek miatt is emelkedhet az összeg.
valszeg ha lenne magyar manga az bp-n lenne. így nekem a postaköltség kb még egy ezrest rátenne - jobb esetben persze kevesebbet - így ha azt mondom 3000-et szánok rá, az biztos, hogy ennyiből nem jönnék ki :mosoly:
Kép
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Morigan írta:3000Ft-t ki bírnék nyögni, de azért nagyban befolyásolna, hogy mire. :x_x:
Csatlakozom! :roll:
Kép Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

őszinte kérdés: lesz ebből valami? szal ez mostmár lassanként egy reprezantatív szavazás, 2500 max 3000 Ft.
mert ilyen statisztikaval utana lehet menni kiadokhoz targyalgatni, mint MAT.
Ako megy valaki bármilyen kiadóhoz tárgyalni?
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

az igazat megvallva engem a legkevésbé sem érdekelne hogy magyar vagy angol. Japánt nemhizsem hogy vennék (csak a képekét nekem nem annyira lenne izgalmas)... de nem azért áldoznék rá több pénzt vagy klevesebbet... nem azért venném meg vagy hagynám ott, mert magyar. Nálam ez nem számít. nem adnék ki rá többet vagy kevesebbet, mint bármelyik másik mangára.
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

anooo... a kérdés az volt, hogy magyar mangára... mennyit adnál ki, az összegen van a hangsuly. ez a szavazás lényege. :D
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Cruel Angel írta:Ako megy valaki bármilyen kiadóhoz tárgyalni?

Kérdés, hogy a felmérés mennyire reprezentatív, ugyanis ez itt a lényeg. Félek, hogy erre néhány nálam tanultabb piackutató is azt mondaná, hogy egyáltalán nem az, mivel csak az aoi anime fórumának közönségét célozza, csak azok szavazhatnak, akiknek van netjük, ésatöbbi ésatöbbi... egy, a kérdésben reprezentatív eredményt nyújtó felméréshez nagyobb átfogás és kompletebb szervezés kéne, de minden esetre bíztatóak a jelek. ezzel viszont még sztem sehova sem lehet menni... :roll:
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Aki itt fórumozik, annak valszeg van nete, vagy heti rendszerességgel netközelbe jut.. :P Ez a szavazás pedig csupán egy csepp a tengerben, de ha szavazol, azzal is segíted a MATot egy lehetséges statisztika előállításában.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Lényegében ugyan azt mondtad amit én. Mellesleg az is gáz, hogy az 518 regsiztrált főből 55 szavazott, ami kerekítve még enne fórumnak is csak a 10,62 %-a. ezért mondtam hogy támpont, de nem hivatkozási alap.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

és ki állította hogy ez egy reprezentatív felmérés? Sosem volt az, nem is lehet az.
Viszont: egy képet mutat egy bizonyos társaságról, amit igenis be lehet mutatni, ismertetve persze azt is hol és kik feleltek.

Próbálkozások és tárgyalások pedig mindig vannak, csak addig nem érdemes rájuk szót vesztegetni amig nem biztos egy dolog. Lásd a tavalyi manga kiadási próbát, ami elindult aztán abbamaradt.

Ha lesz valami, tudni fogja mindenki :>
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ez a topic aztán végképp nem vitának van fenntartva, szerintem arra kellene válaszolni, ami a kérdés volt. Ha valakinek nincs erre válasza, ne írjon ide.
Avatar
whitenoise
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.03.11. 11:29

Hozzászólás Szerző: whitenoise »

Meglivorn írta:Próbálkozások és tárgyalások pedig mindig vannak, csak addig nem érdemes rájuk szót vesztegetni amig nem biztos egy dolog. Lásd a tavalyi manga kiadási próbát, ami elindult aztán abbamaradt.
Erről nem is tudok. Csak terv szintjén létezett, vagy született valamilyen kiadvány is?
Lezárt