Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Igen jelenesetben az import ára drága... de mondjuk 2800ért asszem színes, angol mangát kapsz. A klasszikus japán mangákat 900-1000 forint körüli áron be éehet szerezni.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Raizen írta:Nem vagyok igazán hozzáértő, de azt tudom, hogy Japánban, főleg Tokió környékén iszonyatos árak vannak... ennek ellenére nem értem, ez miért jelenti azt, hogy mindenhol máshol is megfizethetetlenül drága legyen egy kötet manga? :? Nem lehetne valahogy megoldani, hogy a helyi árakhoz alkalmazkodjanak? Vagy az nem elég kifizetődő?
De. Pontosan a hely árakhoz alkalmazkodnak, amennyibe ott az előállítása és a kiadása gazdaságos.
Régebben egy kötet manga az USAban 14-18$ volt, amióta a piac rákapott, és sokkal kelendőbb dolog lett, ezek az árak leestek 8-12$-ra. Többet el lehet adni = olcsóbb.
Fűbenalvó írta:Igen jelenesetben az import ára drága... de mondjuk 2800ért asszem színes, angol mangát kapsz. A klasszikus japán mangákat 900-1000 forint körüli áron be éehet szerezni.
He? "Szines, angol mangát?" Najó, én Warren cuccait annak számítom, de ezzel szinte renegát vagyok.
Amúgy megint tévedsz, az amerikai képregények általában olcsóbbak, mint a manga. Lévén az import áru, amit szerkeszteni, fordítani kell. Ja és jogdíjat fizetni érte, nem is keveset :)
Mindenesetre az árakról tájékozódni kellene, boltonként más és más, a dollár/euro/yen árral érdemes számolni.
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Meglivorn írta:He? "Szines, angol mangát?" Najó, én Warren cuccait annak számítom, de ezzel szinte renegát vagyok.
Amúgy megint tévedsz, az amerikai képregények általában olcsóbbak, mint a manga. Lévén az import áru, amit szerkeszteni, fordítani kell. Ja és jogdíjat fizetni érte, nem is keveset :)
Mindenesetre az árakról tájékozódni kellene, boltonként más és más, a dollár/euro/yen árral érdemes számolni.
De én nem az amerikai képregényekről beszélek hanem angolra leforított mangákról. Azok Bizony 2800 HUF-ot is kitesznek. Nem légbőlkapva mondtam az árat... ha megtalálom a bolt linkjét majd benyomom.
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Szerintem az animebolt honlapjára gondolsz. De végülis ha belegondolsz, 2800 Ft-be benne van az, hogy az USA-ban a pénz eleve jobb, mint nálunk, onnan behozni sem egy olcsó dolog az egészet. Így én spec örülök, hogy rendelésnél nem haladja meg egy kötet ára a 3000 Ft-t.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Fűbenalvó
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.01.03. 17:34
Tartózkodási hely: Where an other Sun Shines
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fűbenalvó »

Jaja... mindent összevetve nem drága... egyet lehet veszek is. Csak abba merész belegondolni, hogy mibe kerül ha egy egész sorozatot be akarsz szerzni... :-P
http://jgraph.extra.hu Sajátkészítésű anime wallpaper weboldalam. Nézzétek meg... járjatok vissza... töltsetek fel! ]=-
[/size]
Balogh SSj4
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.01.23. 20:02
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Balogh SSj4 »

Attól függ mennyi egy kötet. Mert pl mint a régi db Mon. Az a röpke 60 oldalért nem adnék 2000et se.
Ha például a mostani Naruto lenne (amit lehet kapni a kingcomicsban) akkor megadnám a 3000ret is HA jó lenne a szinkron.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Balogh SSj4 írta:(...) HA jó lenne a szinkron.
Hö? :weh: Mangában szinkron?Ez valami új fajta ami feolvassa a szöveget?

Egyébként én az animebolt-tól rendeltem EVA-mangát és probélma mentesen meg is érkezett.Perzse anyum majd agyvérzést kapott amikor meglátta mennyibe kerül! :shock: Mindig elmondja hogy miért adok ki ennyi pénzt ilyen(ahogy ő mondja) hülyeségre. :neutral:
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Fűbenalvó írta: De én nem az amerikai képregényekről beszélek hanem angolra leforított mangákról. Azok Bizony 2800 HUF-ot is kitesznek. Nem légbőlkapva mondtam az árat... ha megtalálom a bolt linkjét majd benyomom.
Az mióta szines? O_O
Tele van a polcom angol nyelvű mangákkal, de szineset még nem fogtam ki.
Az ár pedig 8-10$ jelenleg.
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Lehet, hogy az Akirára gondol? Vagy a GitS2-re? Az viszont olcsó ennyiért...

(Vagy esetleg a Robot antológiára - ami szintén piszok olcsó lenne 2800-ért....)
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

raz86 írta:Mangában szinkron?Ez valami új fajta ami feolvassa a szöveget?
::japhaha:: Valószínűleg a fordításra gondolt, csak kicsit félreértelmezte a dolgokat. ^^
raz86 írta:Perzse anyum majd agyvérzést kapott amikor meglátta mennyibe kerül! :shock: Mindig elmondja hogy miért adok ki ennyi pénzt ilyen(ahogy ő mondja) hülyeségre. :neutral:
Ez nálam is így van, de ez szubjektív, mindenkinek más a hülyeség. Különben pedig mindenféle gyűjtőszenvedély sok kiadással jár. :roll: Viszont Inuyashát szereti, ezért már beleegyezett, hogy meg fogjuk venni a magyar kiadást, amint megjelenik. :)
Kép
Avatar
Macsek04
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2005.12.17. 07:40
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Macsek04 »

Remélem minnél hamarabb kiadják magyarul az Inu Yasha-t :D Alig várom, hogy olvashassam ::japsmil::
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Sziasztok! Hát,én halnék az örömtől,ha M.O-n,nem csak webes rendeléssel,hanem sima boltokból lehetne vásárolni,nekem szinte mindegy milyen áron,ha havonta 3000Ft-ot kellene kiadni rá,én azt is kiadnám,és legalább nem hülyeségekre költeném a pénzem! :lol: :lol: :lol: Tehát nekem abszolút mindegy,csak tudjak végre hozzájutni,mert gépen nem nagyon szeretem olvasgatni őket! :wink:
Avatar
gt271
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2005.11.29. 10:06

Hozzászólás Szerző: gt271 »

Én eddig nem sok mangát olvastam de amit most olvasok az Iujasha szerintem eszméletlen jó. Igazság szerint én bármit megadnék egy kötet mangáért mert mindegyik szerintem nagyon érdekes és jó:Hát ez az én váleményem.! :lol: :o :o
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Nem tudja valaki, hogy honnan, mennyiért, mikor lehet szerezni inu yashát mert jó lenne tudni.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

sztem tök béna a magyar manga! Wolf's Rain-t is csak magyarul tudtunk leszedni! tök szar! :cry:
Avatar
Tsukiko
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.02.08. 19:37
Tartózkodási hely: under a violet moon

Hozzászólás Szerző: Tsukiko »

hát remélem nem lesz több 2000-nél
főleg akkor, ha európai irányba fordítanák (akkor nagyon... dühös lennék... mert akkor megfosztják az egyik különlegességétől)
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

hát remélem nem lesz több 2000-nél
főleg akkor, ha európai irányba fordítanák (akkor nagyon... dühös lennék... mert akkor megfosztják az egyik különlegességétől)
IGEN!
nemrég megérkezett az X első kötete, amit rendeltem, és be volt fordítva!!! annyira csalódott lettem, hogy elbőgtem magam. (na jó, végülis az a lényeg, ami belül van, de akkoris... nagyon elszomorított... ja igen, amúgy nem kellett volna bennelenni egy tarotkártyának? mert az enyémben nem volt... vagy később kezdődik?)

szerintem ha jól megcsinálják, nem lesz annyira béna a magyar manga
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Yankee írta:sztem tök béna a magyar manga! Wolf's Rain-t is csak magyarul tudtunk leszedni! tök szar!

Köszönjük a felettébb értelmes megnyilvánulást -_- Magyarul hivatalosan még nincs is manga. Még az IY sem jelent meg, ha jól tudom... A WR pedig, amit olvastál, gondolom fanfordítás volt, de kicsit kultúráltabban is ki lehetne fejteni a negatív kritikát... Bocsi, de az ilyesmitől ideges tudok lenni. -_-

Hogy ne csak OFF legyek: IY-t bizos nem fogok venni, már olvastam végig, és nem a kedvencem, de már nagyon várom, hogy valami szívemnek kedves manga (címeket nem sorolok ^^) jó fordításban piacra kerüljön, azt fix hogy megvenném. És akkor legalább lenne 1 eredeti mangám (eddig minden csak gépen van T_T).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

nem,én kérek bocsánatot,tényleg vissza kellett volna fognom magam,de annyra ideges lettem!!!! úgy nem olyan jó!!!!! még angolban a legjobb!!!!(szerintem!)
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

én magyart is vennék. mert végülis mitől angolul a legjobb...? miért kell mindennek angolnak lennie...? magyarra is lehet ugyanolyan jó fordítást csinálni szerintem...
én csak azért veszem angolul, mert japánul és németül (-> olyan szinten) nem tudok. de ha magyarul lenne, biztos vennék, ha jó a manga
*csak ne fordítsák be kérem*
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Yankee
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2006.01.25. 14:57
Tartózkodási hely: somewhere,I don't know,where...

Hozzászólás Szerző: Yankee »

nemtom,de magyarul olyan értelmetlen az egész! :weh: nekem nem tetszik...
Avatar
hijikata
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2005.09.16. 19:19
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hijikata »

Yankee írta:nemtom,de magyarul olyan értelmetlen az egész! :weh: nekem nem tetszik...
Az eddigi itt-ott fellelhető magyar mangafordításokat megszállott rajongók csinálják, akik hidd el, elég sokat vacakolnak azzal, hogy a meglévő angol (vagy más nyelvű) alapanyag "buborékjaiból" és egyéb helyeiről leszedjék a feliratot és belegépeljék magyarul a szöveget. Türelemjáték, hidd el nekem, még akkor is, ha az ember jól elboldogul a Photoshoppal. És akkor még nem beszéltem a szövegről. Ha nem magyaros, ha nyelvtanilag nem helyes vagy ha valamit félreértett a fordító, ugyanilyen macerás kijavítani utólag - nem olyan, mint egy sima fansubnál, amit átgépelsz és el van intézve.
Ennek ellenére a rajongók töretlen lelkesedéssel hosszú napokat-heteket szórakokoznak azért, hogy a más nyelveken nem értők is magyarul olvashassák a mangákat. Ne felejtsd el azt sem, hogy mennyit torzul a szöveg azzal is, ha pl. az angol fordítást fordítod le magyarra...
Persze, hogy néha értelmetlen, néha zavaróan magyartalan, néha tele van gáz mondatszerkezetekkel - de nem ezt kell nézni.

A hamarosan - remélhetőleg - megjelenő Inuyasha manga esetében viszont már egészen más helyzet. Ott a fordítók hasznot és pénzt látnak majd a fordításból, bármikor felvehetik a kapcsolatot a japán kiadóval - és nem angol fordítások alapján, hanem az eredeti japán szöveg alapján fordítják majd a mangát.
Legújabb frissítések a Bishounen Paradise-on:
- Ootori Kyoya karakterlap (Ouran High School Host Club)
- Alice 19th mangafordítás
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Hogy ne csak OFF legyek: IY-t bizos nem fogok venni, már olvastam végig,...
Nem kötekedésképp, de a manga még nem fejeződött be, szóval nem olvashattad végig. ^_^°
Amaya írta:én magyart is vennék. mert végülis mitől angolul a legjobb...? miért kell mindennek angolnak lennie...? magyarra is lehet ugyanolyan jó fordítást csinálni szerintem...
Sőt, még jobbat. :) Amire az angolok egy szót használnak, arra mi minimum hármat. Pl. a magyar szinkronos IY-ben is, amikor Kouga és IY egymást gúnyolják, minimum 3 gúnynevet mondanak a másikra, míg az angol fordításban egyet ismételgetnek.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Nem kötekedésképp, de a manga még nem fejeződött be, szóval nem olvashattad végig. ^_^°
Úgy értem addig olvastam a mangát, ameddig az anime "vége" is eljutott... Az animéből is lesz OVA, asszem az lesz a befejezés. De végülis mindegy, IY-t akkor sem veszek ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Sailormoon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.02.15. 17:23
Tartózkodási hely: Baja

Hozzászólás Szerző: Sailormoon »

Én olvastam olyan mangát,amit fan fordított,meg olyan is ami angol nyelvű volt.
De nekem a magyar rajongó által készített is tetszett.És télleg nem kell leszólni,mert v.kinek rengeteg munkája lehetett benne.

Amúgy nem tom,mennyit adnék,havonta biztos nem többet 2000 FT-nál,de ha ritkábban jelenik meg akkor igen.Azért nem költeném erre a zsebpénzem,ott vannak úgyis neten a mangák.
Nem, azért TMM-es az avatarom,mert ez a kedvenc anime-m.Csak tetszik maga az avatar--->nem vok oda a TMM-ért.
Lezárt