Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Ainariel-hime írta:Pontosan :wink: de én úgy értettem hogy a Virginben ki van téve több kis kávézóasztalka meg kényelmes szék a mangás polcok mellé, és lehet menni olvasni, az eladók meg mindenki tud róla, azért van ott, és hagyják. Az egyetlen baj hogy nekem már sose jut szék :D
Én erről a Virgin ről még nem is hallottam! O_O" Hol van??!!
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ainariel-hime írta:Mufurc, Meglivorn: hmm, nem is tudtam. Még sehol se találkoztam Libriben/Alexandrában székkel... de ha megmondjátok hol van, adandó alkalommal beveszem oda magam :)
Mar nagyon OT, ugyhogy csak roviden: tobb Libriben lattam ilyet, de az egyetlen, amire emlekszem is, hol van, az az Astoriahoz kozel levo uzletuk. Az also szinten van egy kis asztal plusz par szek, az emeleten meg kavezo + internet. Persze manga az nincs.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Ainariel-hime írta: de ha megmondjátok hol van, adandó alkalommal beveszem oda magam
Budapesten meg most nyílt a hatalmas Alexandra könyváruház (5 emeletes), a Nyugati PU-nál van (Régi Griff áruház helyén). Nem lehet nem észrevenni, nagyon hatalmas, dugig könyvekkel, és teli olvasósarokkal ^^. [off vége ^^"]
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

bocsi, nagyon :woff: de lezárom már a témát :)
-Virgin nincs Magyarországon
-Uáhhh, amint tudok megyek Alexandrába!!! Már úgyis egy csomó könyv van amit szeretnék elolvasni :D

ezer bocsi adminek :oops:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A felreertesek elkerulesere: Virgin van Magyarorszagon. Persze nem a plazanagysagu, ketemeletes music store-bookstore-video store verziok, amik kulfoldon vannak, de ettol meg van.

(...hello? Modok?)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

mufurc írta:A felreertesek elkerulesere: Virgin van Magyarorszagon. Persze nem a plazanagysagu, ketemeletes music store-bookstore-video store verziok, amik kulfoldon vannak, de ettol meg van.

(...hello? Modok?)
Oké. Megprobálom mégegyszer. HOL VAN AZ A NYAVAJÁS HELY??? Válaszolna végre valaki vagy ennyire levegőnek néztek???
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Yaten írta:Oké. Megprobálom mégegyszer. HOL VAN AZ A NYAVAJÁS HELY???? Válaszolna végre valaki vagy ennyire levegőnek néztek???
Már leírták. Van Mo-n, de manga meg stb. nincs benne. Angliában pl. van, ott én is voltam annó. (Ha emlékeim nem csalnak, a magyar vhol a Boráros tér után van vmelyik megállónál, de mondom, csak zene bolt. Meg régen volt a Pólusban is.)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A Lónyai utcában is van egy bolt, ahol lehet mangát venni, de én nem ajánlom. Ismerem az eladót és nem vagyok túl jó véleménnyel róla.
Kép
Avatar
Tyrael
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2004.11.01. 00:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyrael »

mufurc írta:Most azt nem tekintve, hogy az idei koltsegvetesembe ilyesmi nem nagyon fer bele... ^^;;

Ket-harom havonta 1 kotetert (= minimum 200 oldal) legfeljebb 3k, annal tobb nem. Nem azert, mert nem tudnek ket-harom havonta tobb penzt osszekaparni ra, hanem mert az mar irrealis. Az amcsiknal sem kell annyit fizeti egy-egy kotetert, nem is lennek ra hajlando.
hat ezt igy nem nagyon lehet osszehasonlitgatni, nagyobb piac, tobben veszik, nagyobb peldanyszamnal kisebb az egy peldanyra eso nyomdakoltseg, ezert valszeg dragabb lenne itt kiadni ugyanazt a termeket, mint ott.

Tyrael
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Szerintem semmi probléma a Trillian-nal, azon kívül, hogy kicsit drága, de hát... hja! egy otaku nem mindig a hűvös logika után megy :cool:
Amúgy az utolsó opció a szavazásban (Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb) jópofa, de nem volt okos dolog, mert több olyan vélemény van benne, amik nem feltétlenül együtt járnak. Pl. mondhatja azt, hogy nem vesz mangát, egy olyan is, aki szegény, meg olyan is, akinek megfelel számítógépen, meg olyan is, aki szerint szar nyelv a magyar. Jó, tudom, ez apróság, de zavart.
Amúgy én angolul meg németül is vennék sokat, ha nem lenne ilyen drága (az angol alapban drága + Trillian rátesz sokat, német olcsóbb, de nem lehet Bp-en rendelni, csak neten, kártyával).
"Éljen a cs. kir. kretenizmus!"
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

andris írta:meg olyan is, aki szerint szar nyelv a magyar.
A magyar nagyon szép nyelv és rengeteg olyan dolgot ki tudunk fejezni több féle képpen is amit mások egyszerűen képtelenek.

Az már más kérdés hogy az itteni emberek mennyi időt szánnak rá hogy foglalkozzanak egy japán rajzfilm szinkronjával... Avagy a manga helyes fordításával, bár remélhetőleg ha lesz, legalább olyan lesz mint a VGA, mert az tetszett ^^. (Csak nem süllyedünk le a VIZ szintjére, emiről azt hallottam hogy borzalmas a fordításuk és lánynak/ vagy fiúnak... nem tom'/ írtak valakit kb. egy egész köteten át... Bár ide hagy offoljak egy picit: Ha arra a mangára gondolnak ahol egy lány beiratkozik egy fiú suliba hogy közel lehessen valakihez, és ott fiúnak szólították az elején, akkor jó, mert mivel a többiek azt hitték fiú, így a helyes OFF. - VÉGE)
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Az offolást kicsit hanyagoljuk, javaslom, inkább térjünk vissza az eredeti témához. :cool:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Kiváncsi vagyok, kiadnak-e ismét mangát magyarul és ha igen, mikor.
Kép
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Andro írta:Kiváncsi vagyok, kiadnak-e ismét mangát magyarul és ha igen, mikor.
Majd ha kifizeti vlaki/valakik a licencet avagy aláírást gyűjtünk 1-2 mangára hogy adják ki és akkor elmehetünk egy kiadóhoz hogy nézze, ennyi rá a kereslet, illetve ha szerzünk neki előfizetőket... Akkor igen. (Odaadhatnánk nekik a fordításunkat is...)
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

Yaten írta:
Andro írta:Kiváncsi vagyok, kiadnak-e ismét mangát magyarul és ha igen, mikor.
Majd ha kifizeti vlaki/valakik a licencet avagy aláírást gyűjtünk 1-2 mangára hogy adják ki és akkor elmehetünk egy kiadóhoz hogy nézze, ennyi rá a kereslet, illetve ha szerzünk neki előfizetőket... Akkor igen. (Odaadhatnánk nekik a fordításunkat is...)
Szerintem előbb utóbb lesz manga Mo-n, hisz igény van rá. Én biztos hogy vennék, hiszen anime és manga rajogó vagyok, így vennék. De persze nem akármilyen mangát, olyat, amit szeretek.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Igen, csak a komoly igény, amiből bevétel is van, nem egy fórumnyi embert jelent egy egész országban. Szerintem amíg egy kőgazdag és merész cég/kft./whateva nem vesz egy nagy levegőt, itthon csekély esélyünk sincs mangát szerezni. Az aláírások gyűjtögetése egy jó hobbi és bohóckodás. Senki nem veszi komolyan, senkit nem érdekel. Az ugyanis nem garantált vevőkört jelent, legfeljebb csak kis fellángolást. Üzleti szempontból.
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

Igaz... szerintem egyébként nem rossz az aláírás gyűjtés, de tényleg... kit izgat?

Egyébként mikorra várható szerintetek a legelső manga megjelenése? A közeljövőben? Vagy esetleg még sokára?
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Az aláírás gyűjtés nem mindig haszontalan. Aki bohóckodik az meg ne írja alá csak azért hogy rajta legyen a neve... Másrész az alapítványok meg minden úgy érik el pl. az állambácsinál meg hasonlóknál a dolgokat hogy aláírásokat gyűjtenek -> címmel, személyigazolvány számmal..., esetleg telszámmal...

Egyébként ezen a forumon is csak azt tudom mondani: várjátok a sültgalambot....

UI.: Ja igen. A papíron a szöveg nem az lenne hogy: aki szeretné hogy kiadják a **. Hanem: Aki megvenné a ** című japán képregényt amennyiben megjelenne. (Esetleg: "rendszeres vevője lenne") Így mégis csak kecsegtetőbb és mondom, az írja alá aki komolyan gondolja. Vagy írjon be valaki a fokuszba :P -> jó, azt azért lehet hogy nem kéne... ^^"
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Yaten írta:Másrész az alapítványok meg minden úgy érik el pl. az állambácsinál meg hasonlóknál a dolgokat hogy aláírásokat gyűjtenek
Óó, azért szerintem nem igazán lehet az itthoni (sőt, bármely országbeli) anime / manga fanek táborát egy lapon említeni hivatalos jogi szervezetekkel / jogi személyekkel. Sajnos imho egyfajta kettősség alakult ki: ha nincs viszonylag nagy fizetőképes kereslet a mangáért, nem lesz kiadás; viszont ha nem látja "az utca embere", hogy "ez egy manga, ha tetszik, vedd meg", addig nem lesz kereslet.
Szal jól megvan ez csinálva. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Arrol nem is beszelve, hogy a kiadokkal nem ugy mukodik a dolog, hogy "tessek, itt egy manga meg otszaz (jobb esetben) alairas, adjak ki"... Egyreszt ott a kerdes, hogy a cucc beleillik-e a kiado profiljaba, foglalkoznak-e ilyennel, tudnak-e manage-elni, stb. Masreszt a kiado nem feltetlenul lesz hajlando egy rakat alairast "keresletnek" elismerni... (mindenki mindent szivesen alair, de mikor penzt kene kiadni, na az mar nem megy mindenkinek :P) Harmadreszt meg kerdes hogy ha egyaltalan kiadnak, megvenne-e a nep. *shrug* En barmikor alairom, hogy tamogatom a mitt'omen Inuyasha manga magyar kiadasat, de megvenni nem vennem meg, mert nem erdekel a cucc.

Egyebkent sztem eleg nagy hulyeseg es teljesen haszontalan dolog alairasgyujtest tartani egy kepregeny kiadasaert (sorry ha ezzel vkinek a lelkivilagaba tapostam). A kiadok sem vakok, az anime/manga most epp jobban szem elott van, mint jopar eve, aki uzletet lat a dologban, az majd lep is valamit. Nem nekunk kell szervezkedni, tolunk az boven eleg, ha elegen megveszik, ha esetleg kiadnanak vmit.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Ebben a fórumtémában leírtam, hogy holnap éppen a Comicsinvestes-Trillianos adásunk ismétlése lesz. Griffel és Vladival a magyarországi mangakiadás lehetőségeiről is beszéltünk, szerintem érdmes meghallgatni a véleményüket - elvégre ők foglalkoznak mangaforgalmazással, így ők látják át a piacot és annak lehetőségeit.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Vladi nekem már beszerzett két Suikoden mangát.Nagyon örülök neki..)
Avatar
Kagome14
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2004.02.07. 17:17
Tartózkodási hely: dusztom sincs
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kagome14 »

akkor azt le kell szednem majd meghalgatni

én hülyevagyok az árfolyamoz így rákerestem és találtam egy átváltott
árfolyam(ok)
tényleg japán ban nagyon jó.....csak előbb tanuljak meg japánul :-P
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

Végigolvastam a témát: először szavaztam a max. kétezerre, majd olvasás közben arra gondoltam, hogy inkább a max. 2500 a nyerő, majd beugrott, hogy ennyiért (igaz, a kiadótól, fesztiválon) már talán színes-keményborítós Rejtő-adaptációt is kapok.

Szóval kb. 2000.

Szóbakerült a nyelv is: remélem, hogy nem követi el azt a hibát a leendő kiadó, hogy nem japánról fordíttat. Finnyás vagyok, tudom, de egy nem magyaros átírású/nem japánból fordított mangát több, mint valószínű hogy nem vennék meg. Ha mindez teljesülne, akkor akár olyan mangára is beruháznék, ami amúgy hidegen hagyna.

Ha ingyen fordítót nem is találni (vagy ha találni, jobb elkerülni ;)), olyan szerintem könnyen akadna, aki "nagynyelvi" díjon vállalná a mangafordítást. (Bár kisebb lélegzetű műveknél még az ingyenességet sem lehet kizárni - ami azonban több, mint harminc oldal, az már nem ilyen.)

Off: A Wide az a A5-ös méret.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Október-november környékén kiadják az első Inuyasha kötetet magyarul. Az ára előreláthatólag 1500-3000 Ft között lesz.

Ja és aki még nem tudná: A Lurdy házban nyílt egy német nyelvű mangabolt a földszinten. Mangák 1550 Ft-ért, Artbook-ok 4000 Ft-ért. De van más is. Az üzlet este 8-ig tart nyitva.
Kép
Lezárt