Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Szerintem ezért "bukott" meg az Inuyasha projekt... Nagyon sok kötet van, amelyet nem hiszem, hogy mindenki képes lenne megvásárolni.

Az a baj, hogy a magyar mangapiac még közel sem áll olyan stabil pályán, mint az amerikai, tehát még szokniuk kell az embereknek, hogy a könyves boltokban csinos lányokkal találják szembe magukat. Ez amolyan kóstolgatás, szerintem, és remélem, hogy kialakul idővel a biztos ár. És valahogy fedezniük kell a kiadást, a beszerzést, hogy idővel nagyobb projektekbe is bele tudjanak fogni. Csak nehéz megszokni...
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Aiko írta: Az a baj, hogy a magyar mangapiac még közel sem áll olyan stabil pályán, mint az amerikai,
sztem nem is nagyon fog mostanában..
Azok, akik azt sem tudják, hogy mi az a manga és így kerül a könyvesboltokban véletlenül a kezükbe egy, nem hiszem hogy nagy érdeklődést mutatnak iránta. A jobbik esetben talán nem röhögnek rajta egy jót, de nem hinném, hogy megvennék. És azok Magyarországon kevesebben vannak sajnos, akiket érdeklik is a mangák.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Youko-Ryuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2006.05.10. 21:07
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Youko-Ryuu »

Rövidebb szórakoztatóbb Mangákat kellene kiadni. Amikre lenne kereslet. Mivel egy 5 vagy 10 kötetes mangát hamarabb megvesznek az emberek. Főként ha megfizethető olyannak is akit nem vet föl a pénz, és mondjuk havonta vagy 2havonta jelentetik meg, hogy a pénzt is ösze lehessen rá gyűjteni. (mivel adodnak olyan alkalmak mikor másra kell költeni a mangára szánt összeget. És itt jön az a probléma mikor egy "újság" nem megy el akkor azt a kövi szállítmánnyal vissza küldik a kiadónak. Az után rendelés meg vagy nem lehetséges vagy nagyon macerás)
Lehet így akkor megtudna kapaszkodni a Manga piac kishazánkban, ill lehetne valami ismretetőt tartani a mangálról. Vagy a mangákba egy rövid kicsi prospektust tenni, hogy mis az a manga. Vag csak úgy kirakni a könyves boltba. Így azok akik nem tudják, hogy mi fán terem a manga, azok is megismerhetnék és szereznének róla egy kis információt. Ilyn kis apróságok sokat lendíthetnének az ügyön.
Legalábbis az én véleményem szerint.
http://j-radio.hu
A felkelőnap Hangja!!
Hallgassátok Ti is!
Hamarosan élő műsorral is jelentkezünk!
ill Az Anime Conról szokás szerint élő közvetítést adunk! :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Pal-chan írta:Meg tudlak érteni, én is így érzek. Nem értem miért ilyen no-name koreai mangákat vásároltak meg. Persze biztos olcsóbbak, mint mondjuk egy agyon reklámozott bestseller, de kérdéses hogy mekkora sikerük lesz...
Aiko írta:Szerintem ezért "bukott" meg az Inuyasha projekt... Nagyon sok kötet van, amelyet nem hiszem, hogy mindenki képes lenne megvásárolni.
Olvassátok el ezt, mindkét dologra kiderül a válasz. :) Amúgy az IY konkrétan azért bukott meg, mert már az szerződést mentek volna aláírni, amikor kiderült, hogy a japánok nagyobb példányszámot akarnak, és hasonlók. De még nem tettek le a kiadásáról, részben pont azért vettek meg most két ilyen nagy címet, mint a Kenshin és a Naruto, hogy ha ezek sikeresek lesznek, akkor talán az IY jogait is megkapják. :)
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Érdekes írás volt, tulajdonképpen én is valami hasonlóra gondoltam. A japánok már csak ilyenek. :drop: De legalább a Mangafan kiadónak sikerült 2 ismertebb manga jogait is megvásárolnia. A Mangattack ezzel szemben piacra dobott 6 no-name cuccot... Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én úgy érzem a Mangafan jobb úton halad. ::smug::
Kép
Avatar
Gemini22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.10.31. 00:53
Tartózkodási hely: Im Bankai-Zustand

Hozzászólás Szerző: Gemini22 »

Úgy kb. 2000 és 3000 között mozog az a pénzösszeg amit még ki tudok adni magyar nyelvű mangára, ha tényleg megéri azt az árat. Nem szeretnék név szerint egyet sem említeni azok közül amik eddig megjelentek és ahol megjelentek, de soknál még addig sem jutottak el a magyar kiadók, hogy jobbról balra kezdődjenek a kötetek. Vagy rosszul láttam?

ami pedig az átszámítást illeti, úgy veszem észre itt nagyából mindenki angol nyelvben és USA dollárban gondolkodik. Nem tudom ki volt már Bécsben, de én már egy ideje ott szerzem be a mangáimat. Lehet, hogy nem ott tartanak a kötetek mint Amerikában, de nekik is van egy két jó darabjuk. Ajánlom a Gasometer- ben található, nagy választékú mangaboltot (majd ha megtalálom a névjegykártyát... cím is lesz) és a Mariahilferstrassén is van egy nagyon pöpec kis üzlet.

Vannak angol nyelvű kötetek is kb 10 Euro, a német nyelvűek pedig 6,50 Euro, ami ha átszámoljuk 1625 Ft rosszabb esetben 2500Ft és közelebb van szállítással mint a jó öreg USA.
Der Tod und die Erdbeere
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Jómagam előnnyel indul efféle kérdésben, mármint informáltság terén, mert egy boltban ahol sokfélét árulnak mindkét staff jóbarát, így bármi van megnézhetem kézből. Az áruk még tán jó is lenne, mert ha az ember beáll 1-2-3 mangára amit nagyon szeretett, akkor az havi 1 megjelenés, és egyáltalán nem nagy összeg. Ez persze csak a magyar nyelvű dolgokra vonatkozik. Viszont ami nagyon szállítja lefelé az értéket az a gyatra fordítás, a magyarra fonetikusan átírt nevek/szavak stb. tehát szvsz nem az árral van a baj, hanem azzal, hogy amíg nem figyelnek oda a jó fordításra addig nem is lesz jobban elterjedve, és nem is lesz rá akkora igény, mert csak csalódás...

Saját vélemény című rovatunkat olvasták.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Gemini22 írta:Úgy kb. 2000 és 3000 között mozog az a pénzösszeg amit még ki tudok adni magyar nyelvű mangára, ha tényleg megéri azt az árat. Nem szeretnék név szerint egyet sem említeni azok közül amik eddig megjelentek és ahol megjelentek, de soknál még addig sem jutottak el a magyar kiadók, hogy jobbról balra kezdődjenek a kötetek. Vagy rosszul láttam?
Meghagyták az eredeti olvasási irányt, vagyis pl. a Kenshin és a Naruto jobbról balra olvasós, meg a kóreai cuccok is (Árnybíró, Bania), a többi meg azért nyugati irányú, mert eleve OEL-ek, szóval eredetileg is már angolul jelentek meg, és ugye az amcsiknál a balról jobbra olvasás a divat.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem akarok kukacoskodni... de azért egy kicsit kukacoskodok. :mrgreen:

A kóreai cuccok (Bania, Tarot Café) ugyanúgy ballról jobbra olvasandóak mint a nyugati képregények. Az Árnybíró kivétel, mert az japán megrendelésre készült, ezért japán szokásokhoz igazodik.

Hogy on is legyek: nálam 2000-2500 Ft a felső határ amit egy mangáért kifizetnék. Jó mondjuk talán egy nagyon ütős címért vagy vaskosabb kötetért hajlandó lennék esetleg 3000 Ft-t is áldozni, de akkor már erősen szívnám a fogamat.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez nem kukacoskodás, hanem jogos helyreigazítás. :) Én kevertem össze, elnézést, ha valakit félrevezettem volna. ^^"
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A 2000 nálam egy ideig sok volt, most változik, de azért nem fogok egyelőre venni semmit, mert nincs igazi biztos folytatása semminek. Pl a Narutot szerettem volna gyűjteni, de a lassan fél éve kiadott első könyv óta nincs második...

Ami meg önmagában, gyűjtői szenvedély miatt jöhetne, az a 300 keménykötésű nagyon brutális minőségű limitált kiadása, az viszont 5000 péz.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Érdekes, én láttam Naruto 2-t a könyvesboltban a hétvégén. És állítólag már dolgoznak a 3. köteten is, csak az a fránya nyomda...
Kép
Avatar
Songá
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2008.02.17. 17:43
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Songá »

Ennél a "mennyit tartasz reálisnak mangáért kérdésben" azért nagyban szerept játszik az olvasók KORA is...

ugyanis narutót (mint animeconon is tapasztaltam),leginkább a 12-17 éves korosztály olvas,akiknek - mint tudjuk - nincs fizetése,és legjobb esetben (de már túl sokat mondok), heti 2000 Ft a zsebpénze (kissebbeknél inkább heti 500-1000Ft)...

És ugyebár akkor ez havi (most a kicsiket veszem :D ) - legjobb - 4000 Ft.
De mivel ha már vki mangarajongó,akkor nem egy mangát vásárol,hanem veszi eztis-aztis,szal havi két példányt mindenképpen.namost erre csak akkor van pénze,ha 2000 Ft a manga.

És itt a következő akadály.Persze "nagyok" is olvasnak mangát,és ők már meg is tudják ítélni,h mennyibe kerülhet ilyemsit kiadni,és azt is érezhetjük,h azért 4000-6000 Ft mégsem reális 200(!!) oldalért,de a "kicsiknél"(továbbiakban tiniXD <13-16>) nincs meg ez a gondolkodásmód,és pesrze ott vannak a szülők,akik jobb esetben nem a "japán agresszív baromságot" látják a mangákban,hanm pl. a " sok kép,majd kinövi" kategória^^
Viss a gondolkodásra: szóval ők aszongyák,h azt veszem ami olcsó,és pesrze,h szívesebben veszi a "noname földfényt" 1500Ft-ért,mint a "ténylegesen színonalas" Kenshint,vagy Narutót kötetenként 2000Ft-ért.
De nem? :neutral:
Tervezz,rajzolj,töltsd fel: http://www.songafanart.hu
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Songá írta:Ennél a "mennyit tartasz reálisnak mangáért kérdésben" azért nagyban szerept játszik az olvasók KORA is...

ugyanis narutót (mint animeconon is tapasztaltam),leginkább a 12-17 éves korosztály olvas,akiknek - mint tudjuk - nincs fizetése,és legjobb esetben (de már túl sokat mondok), heti 2000 Ft a zsebpénze (kissebbeknél inkább heti 500-1000Ft)...
Ez kicsit off, de én örültem, ha egy hónapban kaptam ennyit XD
Avatar
playerbal
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2007.12.25. 08:07
Tartózkodási hely: a Pokol

Hozzászólás Szerző: playerbal »

450 ft. Vagy legalábbis egy 1000 alatt.
Ha nem tetszik a zene amit hallgatok... baszdmeg magad.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hát ez....lol.
Kép
Avatar
Nagisa-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008.03.22. 13:33
Tartózkodási hely: Otthon

Hozzászólás Szerző: Nagisa-chan »

Ha nem lennék egy kicsit csóró, akkor bármennyit.^^"
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

A napokban kezdtem el számolgatni, hogy mennyi pénzt is kéne félretennem mangákra, mert ugye itt a nyakunkon a con. Őszintén megvallva eddig teljesen hidegen hagytak a magyar megjelenésű mangák, most azonban kijön több is, ami érdekelne. Ott az Élni, Az ördög menyasszonya és az Angel Sanctuary is. Nos, az utóbbi ugyebár 20 kötet. Ezt 2000 Ft-tal beszorozva azt kapjuk, hogy 40000 Ft. Itt kicsit keresztbe álltak a szemeim. Oké, lehet, hogy ez korrekt ár és eloszlik, hisz nem egyszerre jelenik meg az összes, de akkor is. Az én egyetemista tárcámnak ez kicsit húzós. Viszont rettentően erős a csábítás. Ha kicsit olcsóbbak lennének, mondjuk valahol 1000 és 1500 között, sokkal könnyebben szánnám el magam, hogy belevágjak a sorozatba.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nem tudom, mi akkor is. Negyed évente 2000 ft nem világvége.
20 év alatt több mint 2 milliót költöttünk villanyszámlára. ÚRISTEN! :? :lol:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Mangafan oldalán újra beüzemelték a bejelentés visszaszámlálót. Most mit mondjak bátrak, a jelenlegi sorozataikkal is alig bírják erre belekezdenek 4 újba.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Gondolom a gárdát is bővítik, reméljük nem áll le az egész. Azért örülünk. :)
Bár valaki szerint az egyik egy Mondoban futó valami lesz, ami nem nagy extra teher. Nekem már a bejelentés tetszett:
mangafan írta:megérkezett újabb idegtépő húzásunk, a fantáziadús nevű "Bejelentés-viszaszámláló II"!
EPIC LOL.

Vasárnap este 8 Yayyyy! :lol:
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Ti hol szoktatok mangát vásárolni? Tudtok valami jó helyet?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én újabban az 576-ban szoktam, pont ma vettem ott 3 kötetet. A raktárból hozzák ki, amit meg akarsz venni, a polcra kirakott mintapéldányok pedig fóliába vannak csomagolva (utóbbit most tapasztaltam). Szerintem ha teheted, az Alexandrában (és más ilyen nagy könyváruházakban) ne vásárolj mangát, mert ott egy csomóan megtapogatják, belelapoznak, leverik, meggyűrik, esetleg eltépik stb. Jó, ez elég extrémül hangzik, de én allergiás vagyok az ilyesmire, és sok csúnya állapotú mangát láttam már az Alexandra polcain - olyanokat is, amiket nekem már csak egy használt termék árán lenne pofám eladni. Szóval én a kicsi, barátságos üzleteket ajánlom. Térj be pl. egy Sárkánytűzbe. ^^
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A rongyos könyvek problémájára nekem van egy remek megoldásom: válogatni kell! :D Én általában hátulról vagy a stóc legaljáról szoktam kibányászni egy kötetet, azt még tuti nem fogdozta/gyűrte meg senki.
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Az Alexandrában szerintem gyakori a rongyos könyv probléma...

A mangával a debreceni Alexandrában nincs így, mert ott a pénztár mögött a polcon van, ezért nem tapogatják. Viszont kevésbé látható, hogy mijük is van épp.
Lezárt