Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Titkos írta:
Egyrészt, másrészt azok kb. "mini kiadások" voltak, még egy kötetnyi sztori sem volt bennük, nem emlékszem pontosan, de talán 2-3 chapter volt egy füzet mindössze...
Pontosan. Plusz akkor is Budapesten voltak főleg animések. Én kisvárosban lakom, és itt sokan max a Sailor Moont meg a Dragon Ballt ismerték, amiket a tévében vetítettek. Sok embernek még internete sem volt akkoriban.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:Mondjuk valahol érthető. De én hallottam már, hogy több kiadó be akarja szüntetni a magyar eladásokat - mármint hogy japán kiadók nem akarnak ide eladni mangákat -, mert nekik Magyarország már nem elég nagy piac. Hiszen ha még a példányszámot sem tudják eladni, akkor nyereségre eleve nem számíthatnak, tehát már veszteséges az egész üzlet.
Számukra az nem veszteség, elvégre a Mangafan (vagy bármelyik kiadó) mindenképp ki kell, hogy fizesse a jogdíjakat. Olyan szempontból viszont már számít, hogy az esetleges utánnyomásokért (ami nálunk valószínűleg nem épen jellemző) ismét lehet kaszálni.
Itt inkább tényleg arról lehet szó, hogy nem akarják csorbítani a hírnevüket azzal, hogy bármelyik országban besül egy-egy sorozatuk.
Pedig a 2000 forint kötetenként szerintem egy teljesen életképes ár. Mondjuk nekem is "illene" már behozni a lemaradásom Árnybíró/DN területén, ezzel is támogatva a hazai mangakiadást. :vigyor:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem sok a 2000 forint egy kötetért. Ha meg el akarok olvasni valamit, ott a net. Nekem anyagilag jobban megéri letölteni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Anyagilag mindenkinek jobban megéri (ingyenmanga > fizetős manga), de ha mindenki így gondolkodna, csődbe mennének a kiadók. :dirr: Amúgy én nem sokallom a 2000-t, pillanatok alatt elszór mindenki 2000 Ft-ot ilyen vagy olyan dolgokra, úgy, hogy sokszor fel sem tűnik neki.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ami ingyen van, az mindig jobban megéri, mint amiért fizetni kell. :vigyor:

A 2000 Ft meg szerintem teljesen reális ár a magyar könyvárak viszonyában, egy hasonló vastagságú regényért is elkérnek 2-3000 Ft-ot.

Az mondjuk inkább hagyjuk, hogy a magyar könyvárak mennyire reálisak a fizetésekhez képest ^^'
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: scineram »

A magyar társadalom szerintem mindig is azon röhögött, amikor a kiadók elkérnek egy cdért vagy dvdért 4-6 ezret. Én legalábbis igen. Piratebayről meg HD rip csorog. És az még képernyőre is való, ellenben a scanlationnel.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

1. Jól mondja Mariko, a fizetés és az árak nálunk enyhén szólva nincsenek szinkronban, ezt én sem vitatom, de nem azt mondom, hogy az ár magas (tudtommal azok kb. ugyanannyiak, mint máshol, pl. egy angol manga is 2500 Ft, vagy akár több is lehet), inkább a fizetésünk alacsony. ^^"

2. DVD-ből azért csak az "ultraspécik" kerülnek 4-6 ezerbe, a legtöbb film a megjelenésekor 3000 Ft körül van, aztán később szépen megy is le az ára. Sokszor olyan klasszikusokat kapni egy ezresért, hogy röhögnék magamon, ha inkább letölteném, mivel nagyobb meló levadászni (főleg, ha szinkronnal kell), "benyalni magamat" a torrentoldalon, arányra figyelni, várni, míg lejön, stb., mint kiadni érte egy ezrest, és onnantól no problem. Persze ez függ a kiadvány minőségétől is, pl. amiket RTL klub kiadott, IY vagy Cowbop Bebop, azokat oké, hogy megvettem, de pl. IY-ből azért én is elkezdtem levadászni a "kalózverziót", mivel a Retekklubos DVD-k minősége azért hagyott maga után kívánnivalót, de azért volt pl. pár olyan kiadás is (Miyazaki filmek, Akira, GITS, stb.), amik már csak a nevük miatt is klasszikusnak számítanak, és a kiadásuk is teljesen rendben volt, ezeket spec csúnya dolognak tartottam volna, ha inkább letöltöm. A zenei CD-k egy másik eset, ott fogalmam nincs az árakról, és hogy mennyire "igazságosak", mivel elég kevés "kedvenc" számom van, azt a párat pedig még én is YouTube-on hallgatom. Kedvenc együttesem kb. nincs is, talán az Irigy Hónaljmirigy, na az ő lemezeik megvételén még gondolkodom. XD (Az a baj, hogy ha mondjuk van egy lemezen 10-12 szám, és abból csak kettő érdekelne, azt még én is lehúzásnak érzem kissé. XD Egy filmnél/mangánál nyilván nem járhatsz így, mert az "egészet" fanolod. XD) Viszont abban tényleg van igazság, hogy egy filmnél/zenénél azért mégsem különbözik annyiban a letöltött és eredeti változat, mint egy mangánál. (Az utóbbit nekem olyan érzés gépen olvasni, mint bármilyen könyvet pdf-ben. A Bake light noveleket is tuti ki fogom nyomtatni, és majd úgy olvasom.)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

hát ez már eléggé OFF, de Titkos hozzászólásához tartozik: én nagyon szeretnék megvásárolni eredeti zene CDt. El is döntöttem, hogy a Rammstein utolsó albumát megveszem, egyrészt azért mert mindenestől isteni, másrészt azért mert 1 számot nem tudok letölteni tisztán.

Ám amikor a boltban megláttam mennyi (4500 Ft kábé) azt mondtam inkább hallgatom a Youtubeos koncertfelvétel hanganyagát.... Később rájöttem, hogy bármennyire is szeretném addig muszáj lesz kalózkodni, amíg nem lesz egy fizetésem, ami normális is.

Mondjuk mangánál és könyvnél költök pénzt, mert nembírja a szemem a monitort. Nagyon, nagyon rossz dolog az ilysemi. Anne Rice összes vámpírkrónikája megvan digitálisan, de én csak 2 könyvet olvastam el, mert annyit tudtam eddig megvenni. Kinyomtatni kb ugyanannyi lenne, és ha már nyomtatásban van, akkor legyen eredetiben.

Jelenleg a Hellsing mangát nem akarom online végigolvasni, mert a manga könyvtárunkban nekifogtam magyarul, de csak a 7-es kötetig van meg. Itthon nekem meg csak a 3-ig.... Szal majd befejezem ha gyűl fölösleges 6000rem... (10 kötetes a Hellsing, nem?)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Titkos írta:Amúgy én nem sokallom a 2000-t, pillanatok alatt elszór mindenki 2000 Ft-ot ilyen vagy olyan dolgokra, úgy, hogy sokszor fel sem tűnik neki.
Ja, ha veszek két megtermettebb péksüteményt meg egy italt reggelire, ezressel kell fizetni, és nem sok a visszajáró.

Egyébként szerintem is az az abszurd, hogy most, amikor rendes tokos DVD-ket is már párszáz forintért dobálnak utánad, a CD-k még mindig irreálisan drágák, pedig azokon nincs se film, se menü, se extrák, csak általában alig egy órányi hanganyag. És az írható adathordozók is voltak már olcsóbbak, de állítólag nem is az előállításuk kerül ennyibe, hanem ezekre pakolják rá a letöltések miatt elvesztett jogdíjakat. Amúgy én simán veszek "fapados" DVD-t úgy, hogy nem ismerem a filmet, de érdekel, mert olcsóbb, mint a mozijegy, és még a filmet is megtarthatom. Sok eredeti DVD-m van, mert ha helyben meg tudom venni, és több pénzt elkajálok ebédre, mint amennyibe kerül, akkor hülye lennék én is a letöltéssel bajlódni. Monitorról olvasni pedig én sem szeretek.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Az a baj, hogy ha mondjuk van egy lemezen 10-12 szám, és abból csak kettő érdekelne, azt még én is lehúzásnak érzem kissé. XD Egy filmnél/mangánál nyilván nem járhatsz így, mert az "egészet" fanolod. XD) Viszont abban tényleg van igazság, hogy egy filmnél/zenénél azért mégsem különbözik annyiban a letöltött és eredeti változat, mint egy mangánál. (Az utóbbit nekem olyan érzés gépen olvasni, mint bármilyen könyvet pdf-ben. A Bake light noveleket is tuti ki fogom nyomtatni, és majd úgy olvasom.)
Ezzel én is nagyjából így vagyok. ^^ Ezért is van az, hogy CD-ket szinte alig veszek, DVD-ket már gyakrabban, a könyveket és a képregényeket viszont szeretem papíron birtokolni, úgyhogy ha a pénztárcám megengedi, akkor áldozok rájuk.

Yuriko-chan: Jól tudod, az Artisjus az összes adathordozó/DVD író/fénymásoló/nyomtató árába beépíti a jogdíját, mivel eleve arra a számítanak, hogy ezek segítségével valami jogvédett anyagot fogunk másolni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:(10 kötetes a Hellsing, nem?)
De. :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Annak örültem anno, hogy az Árnybíró végigment 1500 fillérért. Azt nem tudom, az új sorozatok mennyiért indulnak mostanában. De hogy ne szakadjon félbe, és végig kiadják, inkább tegyenek pár százast a Kensinre, ha muszáj.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem most már minden sorozatot 2000-ért adnak. Ami szerintem egy teljesen rendben lévő ár. Igaz, hogy ez sincs szinkronban a hazai keresetekkel, de azért nézzünk körül, mennyibe kerül mostanság egy sima puhafedeles könyv.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az Árnybíró azért volt 1500 Ft, mert egyrészt az első kiadott "mangája" volt a Mangafannak, másrészt mivel koreai noname cuccnak számított itthon, gondolom nem merték rögtön drágábban árulni. (Mondjuk az rendes volt tőlük, hogy ezt a sorozatot már ezen az áron is adták végig, még a Gaiden is 1500 volt. :))
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:még a Gaiden is 1500 volt.
Ezek szerint azt is kiadták? Erről lemaradtam. Ez esetben ideje lesz pótolni az elmaradásom. :D Tartalmaz egyébként bármi lényegi pluszt?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igen, az is megjelent már. :) A kérdésre pedig válaszolni fogok, mihelyt végigolvastam. XD Egyenlőre az idei megjelenésekből mindent megvettem (mármint azok közül, amik érdekeltek), de még csak a Hetalia 2-n vagyok túl. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Tartalmaz egyébként bármi lényegi pluszt?
A szereplők előtörténetét ismerhetjük meg benne egy kicsit. Van egy sztori Chunhjang és Monrjon első találkozásáról, kap egy-egy fejezetet Voszul és Bangdzsa is, meg megismerhetjük Munszu, Hemoszu és Kjevolhjang barátságának történetét. Az uccsó fejezet meg egy független one shot, de nekem nem jött be, túl sok volt pucérság meg a tömegszex. :drop:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Az uccsó fejezet meg egy független one shot, de nekem nem jött be, túl sok volt pucérság meg a tömegszex. :drop:
Így belelapozva azon én is néztem, nem hiába volt már anno az első kötet elolvasása után olyan érzésem, hogy az alkotók a Berserkből vették az ihletet az Árnybíróhoz. :lol:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Fákk, én meg ezt a kötetet adtam ajándékba a magyarul beszélő német bácsinak, aki az Ezerarcú Kelet-Ázsia előadásokat tartja. XD Pedig belelapoztam. ^^' Mindegy, szerencsére nem öreg, és kedves, érdeklődő. Ráadásul szerény is, pedig nagyon nagy tudása van, de még a legapróbb dolgoknak is őszintén örül. (Hopp, azt hiszem, egy kicsit eltértem a tárgytól. XD)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos írta:
Mariko írta:Az uccsó fejezet meg egy független one shot, de nekem nem jött be, túl sok volt pucérság meg a tömegszex. :drop:
Így belelapozva azon én is néztem, nem hiába volt már anno az első kötet elolvasása után olyan érzésem, hogy az alkotók a Berserkből vették az ihletet az Árnybíróhoz. :lol:

Ezt értsem úgy, hogya aberserkben sok a pucérkodás és a tömegszex? XD

Amúgy ezzel a mondattal olyannyir afelkeltettétek az érdeklődésem, hogy nem bírom ki addig, míg megveszem a kötete, asszem ezt elolvasom angolul..online...:/
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Yuriko-chan írta:Fákk, én meg ezt a kötetet adtam ajándékba a magyarul beszélő német bácsinak, aki az Ezerarcú Kelet-Ázsia előadásokat tartja. XD Pedig belelapoztam. ^^' Mindegy, szerencsére nem öreg, és kedves, érdeklődő. Ráadásul szerény is, pedig nagyon nagy tudása van, de még a legapróbb dolgoknak is őszintén örül. (Hopp, azt hiszem, egy kicsit eltértem a tárgytól. XD)
Lehet, ha ahhoz a részhez ér, még inkább örülni fog neki. XD
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

::japhaha::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Ezt értsem úgy, hogya aberserkben sok a pucérkodás és a tömegszex? XD
Meglehetősen. XD A legelső fejezet rögtön úgy indul, hogy Gatts egy nővel szexel, aki az aktus közben démonná változik, mire ő szétlövi a fejét a beépített kéziágyújával. :dirr: A második kötet körül ráadásul olyan udvari orgiát csapnak, hogy most az Árnybíró Gaiden hasonló jelenetéről rögtön az ugrott be. XD Mondjuk a tömegszex meg pucérkodás még önmagában nem is lenne zavaró, de sajnos Miura eléggé....öhm..."érdekes" lelkivilágú lehet, hogy finoman fogalmazzak, mivel általában ahol nála szex van, ott feltűnnek a különböző sokcsápú, meg tüskés-óriásfalloszú démonok, és a folytatást gondolom mindenki sejti. :dirr: Később meg már tényleg egyre idiótább irányba fordult ez is (mint az egész manga XD), asszem pont az itteni Berserk manga topicban írta valaki, hogy a "csúcs" a trollbélből összeálló meztelen démonnő volt, meg a máglyán égő eretnekek látványára maszturbáló lovagnő. :dirr:
anubys írta:Lehet, ha ahhoz a részhez ér, még inkább örülni fog neki. XD
Amúgy utólag nekem is ez ugrott be, hogy még szerencse, hogy bácsikáról van szó, a manga meg seinen, így talán nem fog annyira megütközni a dolgon. XD Nénikénél már érdekesebb lenne a helyzet. :dirr:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Mondom, hogy nem öreg, nem bácsika.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Közben én is végigolvastam, a fősztorihoz tényleg nem tett semmit hozzá, de valahogy az embernek mégis jobb szájíze lesz tőle, hogy ezzel a kötettel fejezte be az Árnybírót, kissé feledtette velem a gagyi befejezést. A one-shot pedig le sem tagadhatná a Berserk jegyeket, középkori stílusú fantasy, köpenyes "Black Swordsman", démonok, tömegszex... XD Sőt, ezzel a fallosz karddal, meg a felajánlkozó shota sráccal, akinek házi dildó-készlete van, talán még túl is szárnyalta az "elődjét". :lol:
Kép
Lezárt