Mennyiért vennél (rendszeresen) magyar nyelvû mangát?

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.

Egy kotet (neves) mangaert mennyit fizetnel legfeljebb, ha magyarul megjelenne?

Legfeljebb 2000 Ft
92
34%
Legfeljebb 2500 Ft
62
23%
Legfeljebb 3000 Ft
66
25%
Legfeljebb 4000 Ft
12
4%
Legfeljebb 5000 Ft
9
3%
Akar tobb mint 5000 Ft-t
10
4%
Nem erdekelne magyarul (mert megvan minden ami erdekel angolul/japanul/jpg-ben, a magyar amugy is szar nyelv, ami kihalhatott volna, stb)
18
7%
 
Szavazatok száma: 269

Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Zelmor írta:Mufurc nem hivatásos fordító és soha nem is állított ilyet.
Ezért nem véletlen, hogy nem említettem mufurcot hivatalos fordítóként, valamint odaraktam azt a kacsintás jelet. Anyagi felvilágosítást viszont mindezektül függetlenül talán tud ani, ahogy én is adok neked körülbelüli árakat videókártyákról, digitális fényképezőgépekről, annak ellenére, hogy se számítástechnikai szakember, se Média Markt részlegvezető nem vagyok :wink: Persze ezek mind elkerülik a figyelmét az olyan embereknek, akik csak azért reagálnak hozzászólásokra, hogy mindenáron bele tudjanak kötni (lásd Zelmor) :wink: Mindegy máskor majd jobban sikerül, vagy ha megkérsz akkor nem írom le, hogy miért nem jött össze a kötöszködés de azt szépen kell ám kérned ^^
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sister Tenshi írta:
Andro írta:Szerintem is angolból, vagy németből történne a fordítás. Egyrészt olcsóbb is lenne, másrészt ezeket a nyelveket többen is beszélik.
Viszont halkan megjegyezném, hogy egyes mangát kicsit már erősen el lettek ferdítve németnél (TSK, FM, de még néhol a Jeanne-ban is így O.o néztem), az angoltól meg az angol fórumokon már most félnek. Persze, vannak kivételek.
Jó, ez igaz. Én csak egy megoldást ajánlottam. Mondjuk én ált. angolul olvasok mangát.
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Én 2000 Ft-ot szavaztam az ügynek. Ha kedvenc manga, igényesen van megcsinálva stb. stb. akkor többet is. Ez azért nagyban függ az adott mangától. De egy egyszerű, ismeretlen darabra nem fogok vagyonokat költeni. Ennyire nem fontos, hogy mangám legyen.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, attól függ, hány kötetes a manga. Mondjuk egy 14 kötetes Love Hina sorozatnál 3000 Ft felett már kicsit sokallnám a kötetenkénti árat. De pl. egy 4 kötetes mangánál 3-4 ezer Ft elfogadható. De szerintem a legjobb 1500-2000 Ft-ért lenne, ha lenne :(.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Így sosem lehet számolni. Egy 30 kötetes manga egy kötete ugyan annyiba kerül mint egy 1 kötetes történeté.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Pedig az emberek magukban így számolnak...hiába nem logikus. Egyszerűen úgy gondol a nagyátlag a dologra (pl én is ^^) hogy mennyit kell kiadnia egy TELJES TÖRTÉNETÉRT, ha így nézed és nem a papír dekáját akkor már érthetőbb. És aki árul annak jó ha követi a vevők szeszéjeit.
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Fenyx írta:Pedig az emberek magukban így számolnak...hiába nem logikus. Egyszerűen úgy gondol a nagyátlag a dologra (pl én is ^^) hogy mennyit kell kiadnia egy TELJES TÖRTÉNETÉRT, ha így nézed és nem a papír dekáját akkor már érthetőbb. És aki árul annak jó ha követi a vevők szeszéjeit.
En ugyan nem szamolok igy, ertelmet se latom. Egy sorozat, legyen manga vagy regeny, tortenetekbol all, egy kotet beloluk pedig onmagaban egy tortenet az egesz tortenetben, nem vmi hosszura elnyulo filler (vagy ha megis, akkor azert en alapbol nem adnek ki penzt).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Hát, lehet hogy sóher vagyok... de én még 2000 ft-ot is sokallok... persze egy diáknak más, mert csórók vagyunk :) de én a Fushigi Yugijaimat, ami valóban nagyon hosszú de arányában olcsóbb, 5 euróért veszem... míg egy Love Hina már 7 eurót kóstál, de átszámolva az is csak kb 1500 ft. (és mivel többet keresnek itt az emberek, 7 euró nem akkora érvágás arányában mint 1500 ft.)
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Remek, ezek szerint németül veszed. Hány német anyanyelvű ember is él európában, nagyjából egy összefüggő területen? És hány magyar? Mennyit is lehet eladni belőle? Hoppá.

Az, hogy egy kötet manga mennyibe kerül, a legkevésbé sem a vevők szeszélyein múlik, az kemény anyagi számítás (beszerés, jogok, fordítás, retusálás, nyomdai előszészítés, nyomtatás, kötés, terjesztés). Persze van rajta haszonkulcs is, hiszen a kiadó sem szívjóságból csinálja (igen, a szemét meg akar élni mások hobbitjából!) de a 2000 ft kötetár se valami nagy durranás.
Teccettek volna németnek születni, és vehetnétek olcsón. Vagy japánnak, és még olcsóbban.
(Az amcsi kiadások csak most kezdék megütni a 10$/kötet árat. Pedig ott van felvevőpiac.)
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Ok ok igazatok van ^^ (sosem voltam túl jó az ilyesmiből), viszont én akkor is hajlandó lennék kötetenként többet fizetni egy mangáért (ha azt eleve érdemes megvenni) ha tudom, hogy eleve összesen kevesebbett kell majd fizetnem, mint többkötetes testvére esetében. Mondjuk eből a tényből ha lesz is valami az max. annyi, hogy a bolots az ilyen kötetekre még nagyobb haszonkulcsot rak :(
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Namámost én zöldfülű vagyok ebben a témában, úgyhogy csak kérdezek. A manga itt pontosan hogy nézne ki? Mert ha klotyópapírra nyomott, tűzőgépezett A4-es csodák kerülnének forgalomba, az jóval olcsóbb lenne, mint a kemény/fényes borítójú, gerinces, ragasztott kis könyvecskék. Persze az előbbi bizonyos oldalszám után már kivitelezhtetetlen. Aztán lehet, hogy hót hülyeség a kérdés. Akkor nem szóltam. Ha már ki lett vesézve, szintén...
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Meglivorn: nem németül veszem... de ez mindegy. Az igaz hogy több a vevő a nagyobb országokban, de most gondolj bele, nem tudom megér-e neked megvenni mondjuk 3000 ftért egy A5 méretű, kb 12 mm vastag oldalnyi (nem tudom az hány oldal :) ) mangát, amit kb 1 óra alatt kiolvasol. Más, ha azért veszed hogy legyen rajzoláshoz referencia, de ahhoz nem kell rendszeresen venni, meg netről is lehet leszedni képet. Persze, akinek van erre pénze, az vegye nyugodtan, legalább fellendül az ipar :cool:
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ezek szerint nem láttad még azt a 2 polcnyi mangát és egy polcnyi animét ami itthon van. És a 20 kotet OMG átlagosan 4000 Ft volt.
Megérte.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Nem kell megsértődni... nem bántottalak én :wink: örülök hogy ilyen sok mangád van, amint mondtam, jó az iparnak ha vannak vevők :) én is elvagyok a polcaimmal, mindenki jól járt ::jeye::

az OMG egyébként az Oh My Goddess?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ainariel-hime írta:de most gondolj bele, nem tudom megér-e neked megvenni mondjuk 3000 ftért egy A5 méretű, kb 12 mm vastag oldalnyi (nem tudom az hány oldal :) ) mangát, amit kb 1 óra alatt kiolvasol.
Csak a magam neveben tudok beszelni, de mivel penzem nekem sincs sok, azt veszem csak meg, amit szeretek. Azt meg lehet, hogy egy ora alatt kiolvasom, de legalabb nem csak egyszer fogom elolvasni, ugyhogy hosszu tavon megeri. Persze orulnek, ha olcson lehetne mangahoz jutni, de amig az nem mukodik, addig az ember nem vasarolja szet az agyat. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Na mielőtt mindenki burzsujnak néz :D
A fenti post azért született, mert "próbáld elképzelni"... Nos nem kell próbálnom, pontosan el tudom.
A mangákat saját fizetésből vettem, engem sem vet fel a pénz. De ami kell, arra hajlandó vagyok kiadni, és nem azt nézem mennyi lesz az x. kötet összesen. Ha igy állok hozzá, nem is érdekel igazán.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

mufurc írta:
Ainariel-hime írta:de most gondolj bele, nem tudom megér-e neked megvenni mondjuk 3000 ftért egy A5 méretű, kb 12 mm vastag oldalnyi (nem tudom az hány oldal :) ) mangát, amit kb 1 óra alatt kiolvasol.
Csak a magam neveben tudok beszelni, de mivel penzem nekem sincs sok, azt veszem csak meg, amit szeretek. Azt meg lehet, hogy egy ora alatt kiolvasom, de legalabb nem csak egyszer fogom elolvasni, ugyhogy hosszu tavon megeri. Persze orulnek, ha olcson lehetne mangahoz jutni, de amig az nem mukodik, addig az ember nem vasarolja szet az agyat. :3
Pontosan így gondolom én is :) ugyanezt teszem... ahogy van 12 euróm húzok a boltba, és egyből 2t veszek, mert ha csak 1et veszek az sose elég :D ami meg nem olyan jó hogy megvegyem azt kiolvasom a boltban állva... kényelmetlen de olcsó. Nem tudom, engedélyeznék e ezt a boltban olvasást egy nagyobb könyvesboltban Magyarországon is, de tök jó lenne... nem látom benne az üzleti logikát de mindegy :D
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Ainariel-hime írta: Nem tudom, engedélyeznék e ezt a boltban olvasást egy nagyobb könyvesboltban Magyarországon is, de tök jó lenne... nem látom benne az üzleti logikát de mindegy :D
Amiről nem tudnak nem fáj nekik ;)
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Pontosan :wink: de én úgy értettem hogy a Virginben ki van téve több kis kávézóasztalka meg kényelmes szék a mangás polcok mellé, és lehet menni olvasni, az eladók meg mindenki tud róla, azért van ott, és hagyják. Az egyetlen baj hogy nekem már sose jut szék :D

Szerintem bejöhet ez az üzleti stratégia, mert rengetegen vesznek mangát, tehát valszeg úgy gondolkoznak a virginesek hogy vki elolvas 1 kötetet, oké, veszteség, de aztán ha tetszik neki a sztori akkor megveszi a többit hogy otthon kényelmesen olvasgasson. Lehet hogy ezt kéne bevezetni a Libriben is vagy vmi.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Alexandrában pl. van szék, és nyugodtan lehet olvasni.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A nagyobb Librikben is van olvasosarok.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Ainariel-hime írta:Pontosan :wink: de én úgy értettem hogy a Virginben ki van téve több kis kávézóasztalka meg kényelmes szék a mangás polcok mellé, és lehet menni olvasni, az eladók meg mindenki tud róla, azért van ott, és hagyják. Az egyetlen baj hogy nekem már sose jut szék :D.
Um... Hol is van ez egész pontosan? (Már régebben is hallottam erről, csak azt gondoltam hogy ez csak kamu... ^^")
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Mufurc, Meglivorn: hmm, nem is tudtam. Még sehol se találkoztam Libriben/Alexandrában székkel... de ha megmondjátok hol van, adandó alkalommal beveszem oda magam :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Pedig ilyesmi már nálunk is van. Csak sok ember még nem tud róla.
Kép
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

Andro írta:Pedig ilyesmi már nálunk is van. Csak sok ember még nem tud róla.
És mégis hol??
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Lezárt