Egyéb cuccok (nem animes, mangás, de japánnal kapcsolatos)

Mit, honnan lehet megszerezni, letölteni, vásárolni?
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Egyéb cuccok (nem animes, mangás, de japánnal kapcsolatos)

Hozzászólás Szerző: desu »

Eladó egy yugake ~desu. Értsd: japán íjászathoz (kyudohoz) való eredeti japán, hüvelykujjnál keménybetétes, (tudtommal) szarvasbőrből készült kesztyű, 2 shitagake-vel (amit a kesztyű alatt kell viselni) és egy tatyó, amibe mindez belemegy ~desu.
Európában szinte beszerezhetetlen ~desu.

Pm, akit érdekel ~desu.
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Ismerősöm (lány) keres helyet, ahol yukata-t lehetne venni. Tudnátok ajánlani helyeket? (jöhet az összes, amit tudtok ::taka:: )
Avatar
Zaiehd
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.10.23. 16:06
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Zaiehd »

sziasztok!
Kaleidos babát keresek a hugimnak. van valami ötletetek?
köszike ::japtoun::
"Minnél hosszabb a gyógyulás a férfiak annál szebbek és erősebbek lesznek" Van benne igazság??:D
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Olvasd el mégegyszer a topic címét. ^^'
A Kaleido Star szerinted mi, ha nem anime? :roll:
Ez itt a te topicod:
viewtopic.php?t=722&start=0

Amúgy szerintem ez jó téma..ha valakinek van eladó kimonója, sikítson XD
Avatar
Zaiehd
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2006.10.23. 16:06
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Zaiehd »

Köszi! és bocs :oops: csak az után vettem észre hogy rossz helyen vagyok , hogy elküldtem az üzit :?
"Minnél hosszabb a gyógyulás a férfiak annál szebbek és erősebbek lesznek" Van benne igazság??:D
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Üdv! Egy ismerősöm megy japánba, és szeretnék vele egy 筆ペン-t hozatni (fudepen). Viszont nem tudom, pontosan mennyibe kerül, kell e hozzá spec tinta is, és úgy egyáltalán, meddig él egy ilyen? Mert baromi jó lenne vele kanjikat gyakorolni.... Tudna valaki némi infóval szolgálni?
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Most hogy jön a Yamato ismét kis hazánkba.. és sajnos nem tudok elmenni a koncertre... nem tudja valaki, hogy esetleg cd-n lehet e kapni? És ha lehet akkor hol? Érdekelne nagyon, mert szeretem a tradicionális zenét és főleg a dobokat :D
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Shinzo írta:Most hogy jön a Yamato ismét kis hazánkba.. és sajnos nem tudok elmenni a koncertre... nem tudja valaki, hogy esetleg cd-n lehet e kapni? És ha lehet akkor hol? Érdekelne nagyon, mert szeretem a tradicionális zenét és főleg a dobokat :D
Ha érdekelnek a tradicionális zenék, sajna cd-t nem tudok, de olcsóbb bulit igen... másik topicba linkeltem :wink:

Edina-chan: nem az igazi, de én varrtam magamnak 4-et is eredeti szabás alapján... ez a legolcsóbb út, amit tudok, ha nekiállsz... könyvet is bőven lehet róla találni...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zearlot 2007.02.09. 09:45-kor.
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Zearlot írta:Ha érdekelnek a tradicionális zenék, sajna cd-t nem tudok, de olcsóbb bulit igen... másik topicba linkeltem.
Ok, köszi, csak nem tudok elmenni ma....
Egyébként nemcsak a Yamato érdekelne, hanem akármi amiben dobok vannak... :cool:

Viszont nem tudom, hogy irhatom e ide, de nem találtam külön topic-ot neki... nagyon kedvelem még a pekingi operákat is :wink: és ezekből is szívesen szereznék be, csak nem tudom honnan.

Előre is köszi :cool:
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Youtube-on van pár taiko video.
Ill. ugyebár van magyar taiko csoport, a Kiyo Kito Taiko, nekik videokazettájuk is van, ha érdekel. (jó zenét csinálnak egyébként, nyáron biztos lesz megint koncertjük, érdemes elmenni rá)
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

desu írta:Youtube-on van pár taiko video.
Ill. ugyebár van magyar taiko csoport, a Kiyo Kito Taiko, nekik videokazettájuk is van, ha érdekel. (jó zenét csinálnak egyébként, nyáron biztos lesz megint koncertjük, érdemes elmenni rá)
Gomen! Máshová is belinkeltem már, tudom ^^ de véletlenül nem ez az? :) Mert ez ma lesz...
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Ez valami más lehet, mint a Kiyo Kito. A Kiyo Kito-nak nincs ilyen értelmezése.
Ha érdekel, elmondhatom, honnan jön a Kiyo Kito név.
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

desu írta:Ez valami más lehet, mint a Kiyo Kito. A Kiyo Kito-nak nincs ilyen értelmezése.
Ha érdekel, elmondhatom, honnan jön a Kiyo Kito név.
Az is érdekel :) Mesélj :) Pm?

Bár ide azért ma lenézek pár fórumtársammal...érdekesnek tűnik... ha valaki jön, megtalál, piros a hajam, erről fel lehet ismerni :lol:
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Kiokító. Magyarul. Ebből indultak, aztán kiderült vhogy, hogy ez gyakorlatilag japánul is kiejthető. Így lett kiyo kito, aminek van is vmilyen jelentése japánul, asszem "visszatérés a tisztasághoz" vagy vmi ilyesmi.

帰途 - kito - visszatérés
清い - kiyoi - tiszta (ha a végérül lehagyjuk az i-t, akkor megkapjuk a szótőt, ami végülis főnév)
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Visszaolvasva, Vonuló Madarak nem is lehet ^^ Akkor ez is félreértés volt, nem olvastam végig az írásokat csak azt, hogy taiko csoport :D fene gondolja, hogy több is van belőle hazánkban... :weh: Viszont a tegnapi est nem volt rossz... Ha lesz legközelebb, őket se hagyjátok ki...

Arigatou a fordításért :) ::daisuki:: Rendes, hogy így segítetek az újoncoknak is ^^
Kíváncsivá tett... ha be lehet valahol szerezni tőlük valamit, szívesen vásárolnék ilyesmit...

De amire nagyon vágyom most, nem tud valaki olyan helyet, ahol koto-t lehet venni??? Készíttetni???
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Minél több van, annál jobb. Majd alkalmas időpontban én is elmegyek meghallgatni őket.

Koto-t vásárolni? Hűha... szerintem érdemes lenne megkérdezni a Japán Alapítványt. Mondjuk ha veszel koto-t, vhol meg kéne tanulni használni is.
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Gitározok egy zenekarban, úgyhogy a húros dolgoknak már lassan kezdek az ismeretében lenni, ^^" tudom, az nem ugyanaz, de a japán barátom némileg ért hozzá, így most már csak hangszer kéne ~ mondjuk vicces lesz az online tanítás ~ , de azt beszerezni úgy tűnik lehetetlen :S Viszont szintetizátorról meg olyan szánalmasnak tűnik a hangját reprodukálni...

"Japán Alapítvány"
tudatlan vagyok ^^ van esetleg valami internetes elérési cím?
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Zearlot írta:Gitározok egy zenekarban, úgyhogy a húros dolgoknak már lassan kezdek az ismeretében lenni, ^^" tudom, az nem ugyanaz, de a japán barátom némileg ért hozzá, így most már csak hangszer kéne ~ mondjuk vicces lesz az online tanítás ~ , de azt beszerezni úgy tűnik lehetetlen :S Viszont szintetizátorról meg olyan szánalmasnak tűnik a hangját reprodukálni...

"Japán Alapítvány"
tudatlan vagyok ^^ van esetleg valami internetes elérési cím?
http://www.jfbp.org.hu/
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Megnézem. Nagyon köszönöm ^^
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Hi!
Nem tudtok mondani olyan bittorrent oldalt/DC hubot/honlapot, ahonnan le lehet tölteni jpop-ot és jrock-ot? Ismerem a Sound Of Japan és a Jpop.hu oldalt, de azokon kevés dolog van, ami érdekel.

Kösz,
uncle
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

http://mullemeck.serveftp.org/jps_beta/ ... age=browse <- ezen csak JPop, JRock stb. torrentek vannak.

http://www.tokyotosho.com/ <- ezen meg általánosan japán cuccok vannak, sokminden.
Avatar
uncle
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2006.11.02. 12:34

Hozzászólás Szerző: uncle »

Hálásan köszönöm! Sajnos a legtöbb Bittorent oldalon semmi ilyesmi sincs, egyedül X-Japan-t találtam, de abból viszont az egész discographiát :cool: .
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

uncle írta:Hi!
Nem tudtok mondani olyan bittorrent oldalt/DC hubot/honlapot, ahonnan le lehet tölteni jpop-ot és jrock-ot? Ismerem a Sound Of Japan és a Jpop.hu oldalt, de azokon kevés dolog van, ami érdekel.

Kösz,
uncle
Én innen szoktam tölteni leggyakrabban, elég sokféle dolog van fönn, jó ötlet-adásoknak gyakran teljes discográfiák, napopnta más-más dolgokkal:
klikk
a két legfelső topicban mindig sok minden van

a legjobb topic onnan ez:
klikk
ez az első oldalon úgy televan, hogy ejj...

de nálunk is szoktak linkek menni:
klikk
itt infók is vannak kezdő-post-okban, ha tetszik, nézd meg :)

jó vadászatot :cool:
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Keresek olcsó japán szótárt, szótárgépet... ilyesmiket...
Válasz küldése