SakuraZaka: anime/manga meg japán árus új bolt

Mit, honnan lehet megszerezni, letölteni, vásárolni?
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

SakuraZaka: anime/manga meg japán árus új bolt

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Egy barátom egy bolt megnyitását fontolgatja (amolyan családi vállalkozásként, tehát nem egyedül), ahol egyrészt mindenféle vonatos dolgokat lehetne kapni, másrészt terveznek (ezért lenne ő felelős) különböző japán holmik eladását is, elsősorban nem animét/mangát (de ilyesmit is), hanem tényleg mindenfélét: ruhaneműket, plüssöket (pl. Totoro=), CD-t, könyveket, írószereket…

Azt kérte, kicsit tudakozódjam, mi érdekelné az embereket. Szerintem hamarosan majd regisztrál ő is és ír valamit, de addig is írjon bárki nyugodtan, hogy ha van valami, ami Japánból kellene neki (akár animés/mangás dolgok is, amiket itthon nem tud megvenni), akkor mi lenne az.

EDIT: a bolt augusztusban nyílik, egyelőre inkább anime/manga profillal, de ez elvileg szélesedik majd a jövőben. Csak mivel a bemutatkozó a nyári Conon volt, arra szereztek be árut először. :)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Kaen 2007.07.16. 12:38-kor.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Szerintem a japán írószerek nagyon édesek, ezzel nem vagyok egyedül... annak biztos lenne keletje, ha nem drága ^^
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Re: Tervezés alatt: egy bolt japán áruval (is)

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Kaen írta: ruhaneműket, plüssöket (pl. Totoro=), CD-t, könyveket, írószereket…
Ez jól hangzik ::sugoi:: Sok sikert hozzá Remélem összejön> biztos, hogy betévedek majd :lol: :D
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Az egyetlen dolog ami így eszembejut és nem tudom közvetlenül Japánból importálni és kellene az Pocky.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Írószerre én is vevő lennék. Feltétélenül szóljatok, ha megvan a nyitási időpont; nameg a helyszín sem mellékes, erről még nem esett szó. BP?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Calpis, bár az biztosan borzasztó drága lenne (és úgyse ihatom már, de azért havonta egyszer csak nem halnék bele o_o). Esetleg mindenféle magazinok.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

paTKany írta:Az egyetlen dolog ami így eszembejut és nem tudom közvetlenül Japánból importálni és kellene az Pocky.
Azt az Usagiyában is tudsz venni. 270ft a csokis és 280ft az epres XP
ÉS az epres Hello Kitty-s, szóval nem leszólni!
ÉS mindig is van és lesz, mert én nemrég is jártam ott és azt mondják, hozni fogják majd folyamatosan. (A Moszkvától elmész villamossal a Vasgerebenig, utána át a lámpánál (gyalogátkelőhely), majd mész és a masszázs szalon mellett van az épület bal oldalán.) Nálunk van még manga, sok japán éellmiszer -ezzel foglalkoznak - + papírírószer, könyvek, szótárak...


Szóval japános cuccos bolt vonatokkal? Aha... hol tervezitek és mikor megnyitni?

EDIT: pirossal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yaten 2007.01.07. 22:28-kor.
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Elvileg már csak a registráció jóváhagyását várja a lány, szal sztem lassan majd reagál ő is.. :)

Amúgy az Usagiyában én legutóbb csak gagyi pockyt láttam. :(

Calpist viszont 2x láttam már a koreai élelmiszerboltban (rózsadomb), először 3000, aztán 2000Ft-ért xD, 1 literes kiszerelésben.

Ami a helyszínt illeti: biztos, hogy Bp.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Uinen
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007.01.03. 16:21

Hozzászólás Szerző: Uinen »

A bolt budapesten nyit majd, a pontos helye még nincsen meg, remélem találunk egy elfogadható bérleti díjjal rendelkező üzletet a belvárosban.

A nyitást február-márciusra tervezzük, itt az a kérdés honnan és mennyi idő alatt tudjuk beszerezni a termékeket.
Többen érdeklődtetek írószerekkel kapcsolatban amíg a bolt nem nyit meg :D esetleg nézzétek meg a jshop plus oldalát:
http://jshopplus.com/shop/index.php?cur ... =2a&page=4

Pockyt mindenképpen szeretnénk árulni, az Usagiyaban sajnos csak sima és epres kapható (bár én kb. két hónapja voltam ott, és azt mondták már nem fogják forgalmazni).

Hát egyenlőre ennyi, köszönöm mindenkinek aki eddig írt és továbbra is várom az ötleteket.
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Az egyik osztálytársam most kesztyűre van rákattanva. Már telyes lázban ég a boltal kapcsolatban ::hehe:: ::hehe::
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

milyen kesztyűre? :shock:
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Kaen írta:milyen kesztyűre? :shock:
Annyit tok róla h FF azon belül Tidus fan. De megkérdezem tőle.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Yaten írta: ÉS az epres Hello Kitty-s, szóval nem leszólni!


Attól még, hogy Hello Kitty-s, messze nem olyan finom, mint a Glico pocky.. és azért azokból van vagy.. rengeteg féle, na. ^^ És az epresen vannak eperdarabkák, és nem műeperízűek =))
Amúgy tényleg, ez azért az olcsóbb + kevésbé finom kategória.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Pocky???? HOOOOl??? nyam-nyam! (eszementen kiváncs vok rá!) Mondjuk a reklámon borultam egyet, de igazából csak még kíváncsibb lettem: Pocky reklám
Hmm, Usagiya? Le kel checkolnom! :D

/gondolom műszaki cuccal nem akartok foglalkozni v. igen?/
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Okami-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.01.16. 12:10
Tartózkodási hely: BP-Videotéka
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Okami-chan »

Szívesen vásárolnék yukatát igaz nem valami olcsó de azért nem is megfizethetetlen (átlag 10-15 ezerért már lehet kapni!)

Írószerek is jöhetnek de azt már más is írta :)
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Online rendeleéseket is fogadnak majd? :-P
Hanatarou desu.
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Nem is tudom... Talán, pirotechnikai eszközöket. :cool:
Mi is a neve annak, amit lelógatva kell égetni, és vigyázni, hogy le ne essen a vége? :?
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Hmm olyat asszem az Azumangában láttam, meg BoA Kiseki c. klipjében. :D Engem is érdekelne, mi a szösz az ^^' Annyira még nem vagyok jártas az ilyenekben. A pockyt viszont énis kipróbálnám, nyamm.. :3
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

drwest írta:Nem is tudom... Talán, pirotechnikai eszközöket. :cool:
Mi is a neve annak, amit lelógatva kell égetni, és vigyázni, hogy le ne essen a vége? :?
Nem tudom, de nekem egyszerű csillagszórónak tűnik...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Próbáltam megkeresni, de mindenütt csak hanabit találtam, ami az általános japán szó a tüzijátékra, mindenesetre erre gondoltam:
link
Más:
Kaen:
Emlegettél egy koreai élelmiszerboltot a Rózsadombon, pontosan hol is van ez?
(Régebben volt egy a Keleti és a Blaha között, a Rákóczi úton, aztán nyom nélkül eltűnt, lehet, hogy ők költöztek oda?)
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Jó ötlet a japán bolt :)
AMúgy nem ti lennétek az elsők akik nyitnának egyte. Pesten vhol van már egy japán bolt, főleg élelmiszert árulnak (persze minden japán, és minden ugyebár jó drága) de akad néhány manga is. Én ugyan nem ismerem őket, de azért jó, hogy már ilyen is van. ^^
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

drwest:

A koreai élelmiszerbolt az lesz sztem. A pontos címet majd megkeresem, mindenesetre a Batthyányról kell 11-es busszal felmenni a rózsadomb centerig (Csatárka u. asszem a megálló neve), és ott van az egyik utcában.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Kaen:
Kösz szépen a segítséget, utánnajárok!

Shin:
Az gondolom az Usagiya, igaz, hogy az ott lévő mangák között én is ritkán látok ismerőst, de egyszer át lehetett nézni egy éppen érkezett adagot, ami még a földre volt pakolva, na ott Dragon Ball-t is találtam!
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Ez nagyon jól hangzik... esetleg lábbelik is lesznek? Pl. papucs, vagy zokni (olyan ujjas vagy milyen - már régóta keresek ilyet de nálunk még egyáltalán nem láttam) ::hehe::
Válasz küldése