Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Mit, honnan lehet megszerezni, letölteni, vásárolni?
Avatar
Merel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.01.24. 13:36
Nem: Férfi

Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: Merel »

Helló
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Merel 2018.03.30. 00:24-kor.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Hali. Hát, a kiadványok javának lejárt a forgalmazási ideje, és nagyon elvétve lehet a turkálókban megtalálni. Legalábbis, ami a DVD-ket illeti. Teljes animék elsősorban filmek, amiket a Mirax honlapjáról lehet berendelni (pl. Vexille, Appleseed), néhány sorozat (pl. Devil May Cry), viszont egy csomó ígéret volt egy sor elkezdésére illetve kiadására (pl. a Szellemvadászok // Ghost Hound 4., befejező lemezére), amiből nem lett semmi. Ezen kívül a Mangafan elvileg még értékesíti a Death Note lemezeket, aminek egyetlen nagy hibája, hogy az eredeti 16:9-es képarány le van vágva az amerikai 4:3-ra, és képminőségben is gyengébb. De az Elemental ilyen lemezeket adott ki... További DVD-k voltak a már becsődölt Black Mirror kiadónál (pl. Csizmás Kandúr és a Csizmás Kandúr a világ körül), illetve a Kids Publishingnél (ők adták ki a Cowboy Bebopot, Trigunt, Full Metal Panic 1-2. évadát, a Bújj bújj szellemet, az Inuyasha filmeket, pár Yu-Gi-Oh! filmet). Na, ezeket találod meg szatócsboltokban már vagy a turkálókban. Évekkel ezelőtt (6-7 éve) nekem is úgy kellett összevadászni ezeket, a legjava Saturnból és Media Marktból jött össze. Relatív friss megjelenés A fiú és a szörnyeteg (Bakemono no Ko), korábban volt a Dante: Pokol (Dante's Inferno) a Sony-tól. De volt még Ghost in the Shell film az Odeontól, Égenjárók, Final Fantasy filmek (az eredeti 2001-es és a XV-hez készült film), a Kaptár CG-filmek... Ezelet elsősorban nagy áruházakban találod meg. Illetve ha régebbiek érdekelnek, mint a Grimm legszebb meséi (Grimm Masterpiece Theater 1-2. évad), vagy a Heidi, Nils Holgersson, Az utolsó egyszarvú, akkor alaposan kell keresgélni, mert olyan borítót kapnak rendre, amiről meg nem mondod, hogy ez most az anime vagy egy másik iteráció.

Manga tekintetében, akik végig is vittek valamit, az a Mangafan volt. Náluk berendelhető a honlapon a Hellsing, az Élni, a Shirahime-sho, az Árnybíró, Chrono Crusade, Death Note, Vampire Knight, Darker than Black... Ezek be lettek tutira fejezve. A korábbi kiadványoknak még megvannak a szerkesztési hibái (pl. a hajtásban nincs szabad oldalrész, hanem a panel belemegy a gerincbe). Ezen kívül a Vadvirágok Könyvműhely adott ki manhwát, de az még fut (Vízisten menyasszonya, Usagi Yojimbo), valamint a Delta Vision próbált, de pár kötet után rendre feladták (pl. Berserk, Angyalok menedéke). A Fumaxnál volt a Hetalia, 3 kötet után annak is kampó, viszont a Dominion: Tank Police mangát kiadták, illetve egy színes Alice Csodaországban yonkoma darabot.

Hirtelen ezek jutnak eszembe.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Merel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.01.24. 13:36
Nem: Férfi

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: Merel »

Ricz írta: 2018.01.24. 17:52 Hali. Hát, a kiadványok javának lejárt a forgalmazási ideje, és nagyon elvétve lehet a turkálókban megtalálni. Legalábbis, ami a DVD-ket illeti. Teljes animék elsősorban filmek, amiket a Mirax honlapjáról lehet berendelni (pl. Vexille, Appleseed), néhány sorozat (pl. Devil May Cry), viszont egy csomó ígéret volt egy sor elkezdésére illetve kiadására (pl. a Szellemvadászok // Ghost Hound 4., befejező lemezére), amiből nem lett semmi. Ezen kívül a Mangafan elvileg még értékesíti a Death Note lemezeket, aminek egyetlen nagy hibája, hogy az eredeti 16:9-es képarány le van vágva az amerikai 4:3-ra, és képminőségben is gyengébb. De az Elemental ilyen lemezeket adott ki... További DVD-k voltak a már becsődölt Black Mirror kiadónál (pl. Csizmás Kandúr és a Csizmás Kandúr a világ körül), illetve a Kids Publishingnél (ők adták ki a Cowboy Bebopot, Trigunt, Full Metal Panic 1-2. évadát, a Bújj bújj szellemet, az Inuyasha filmeket, pár Yu-Gi-Oh! filmet). Na, ezeket találod meg szatócsboltokban már vagy a turkálókban. Évekkel ezelőtt (6-7 éve) nekem is úgy kellett összevadászni ezeket, a legjava Saturnból és Media Marktból jött össze. Relatív friss megjelenés A fiú és a szörnyeteg (Bakemono no Ko), korábban volt a Dante: Pokol (Dante's Inferno) a Sony-tól. De volt még Ghost in the Shell film az Odeontól, Égenjárók, Final Fantasy filmek (az eredeti 2001-es és a XV-hez készült film), a Kaptár CG-filmek... Ezelet elsősorban nagy áruházakban találod meg. Illetve ha régebbiek érdekelnek, mint a Grimm legszebb meséi (Grimm Masterpiece Theater 1-2. évad), vagy a Heidi, Nils Holgersson, Az utolsó egyszarvú, akkor alaposan kell keresgélni, mert olyan borítót kapnak rendre, amiről meg nem mondod, hogy ez most az anime vagy egy másik iteráció.

Manga tekintetében, akik végig is vittek valamit, az a Mangafan volt. Náluk berendelhető a honlapon a Hellsing, az Élni, a Shirahime-sho, az Árnybíró, Chrono Crusade, Death Note, Vampire Knight, Darker than Black... Ezek be lettek tutira fejezve. A korábbi kiadványoknak még megvannak a szerkesztési hibái (pl. a hajtásban nincs szabad oldalrész, hanem a panel belemegy a gerincbe). Ezen kívül a Vadvirágok Könyvműhely adott ki manhwát, de az még fut (Vízisten menyasszonya, Usagi Yojimbo), valamint a Delta Vision próbált, de pár kötet után rendre feladták (pl. Berserk, Angyalok menedéke). A Fumaxnál volt a Hetalia, 3 kötet után annak is kampó, viszont a Dominion: Tank Police mangát kiadták, illetve egy színes Alice Csodaországban yonkoma darabot.

Hirtelen ezek jutnak eszembe.
Nagyon köszönöm a választ! Annyit sajnos az egész nem ér hogy a nagyszüleimet megkérjem hogy menjenek el és keressenek minden félét a Media Markt-ba föleg hogy animét viszonylag könnyebben tudok szerezni itt.

Viszont a Mangafan oldal nagyon jónak tünik, meg van nekik a teljes Chrono Crusade, Árnybíró, Hellsing és a Nana amikröl mind jó dolgokat hallottam, még a Love.Com-nak is egy nagy része meg van és elég sok van belölük hogy egy jó ideig elég lessz ha csak arról az oldalról kérek mangát tehát nagyon hálás vagyok hogy a figyelmemre hoztad!

Ha megkérdezhetném a Mangafan.hu jó szolgáltatást nyújt tehát idöben elküldik a dolgokat meg minden? Köszi!
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Akkor csak szépen sorjában:
Fumax: http://fumax.hu/kategoria/manga_manhwa.html?oldal=1
Ide tartoznak olyan címek mint pl.: Dominion, Tarot Café, Princess Ai, Démonnapló, Csillagsivatag, az Alice is. Illetve három BL regény is. A D Huntert és a Baniat csomagban is rendelheted.

Létezett aztán a Mangaattack nevű kiadó. Leginkább OEL mangákat dobtak piacra. De azért van köztük pár kincs (pl.: Vörös Kert) de azok nem lettek befejezve is. Itt láthatod a komplex listát: http://kepregenydb.hu/kiadok/mangattack-316/
Amit még érdekes megemlíteni, hogy a Líra könyvesboltnál lehet röhejes árakon beszerzni a kiadványokat (pl: Kanpai 125 ft).

A Delta Vision:http://www.deltavision.hu/kepregenyek/?p=1
A kiadó mai napig aktív. Sajnos nem mindegyik sorozatát adja ki végig, de azért van amit végig kiadott.

A Képes Kiadó is jelentkezett 2 művel jelentkezett http://kepeskiado.hu/egyeb a Tűzharcos a hazai manga kiadás egyik csúcsa szerintem.

A Vadvirágok inkább a koreai képregényekre álltak rá: http://vadviragok.hu/kiadvanyaink/

A mangaknál ez a helyzett és ez még a jobbik dolog. A DVD kiadó többségük befuccsolt. Teljes sorozatokat kiadotól beszerezni nem lehet. Esetleg egyes mozi filmeket, de rengetegnek lejárt a jogdíja. Szóval itt csak egyéni eladotól lehet valami jóra számítani. Összesen csak az FMP, FMP Fomufu, Cowboy Bebop, Trigun, Devil May Cry és a Death Note lett végig kiadva. Ja igen meg valamely Bakugan első évada.

SZERK
A Mangafannal nekem semmilyen problémám nem volt sosem. Amit írnak az állják is. Ha mondjuk eltudtsz jönni valamely MondoConra akkor még üzletelni is lehet velük.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Az engem is érdekelne, hogy a Mirax honlapja melyik? Mert a www.mirax.hu-ra nekem egy másik webáruhaáz jön be, ahol mindenfélét lehet kapni. De érdekelnének az ő anime DVD-ik, mert kiadtak néhány kifejezetten jót, másrészt meg gyűjteményemben az általuk kiadott DVD-k hiányoznak a leginkább.

És egyet helyesbítenék: Az nem "Kids Publishing", hanem "Klub Publishing" volt. Az RTL Klub kiadója volt, sajnos tényleg megszűntek, amit nagyon sajnálok, mert nagyon igényesek voltak a DVD kiadásaik. Sokat őrzök belőlük a polcomon, és örülök, hogy mind megvannak.

Néhány dolog felől én is érdeklődnék, hogy hol érdemes keresni, de nagyon úgy néz ki, hogy marad a Vatera, Zsibvásár, Jófogás, mert szinte elérhetetlenek. A Klub Publishing által kiadott díszdobozos DVD-k közül az Inuyasha movie-k vannak meg, illetve a Full Metal Panic! De például a Fumoffu? És a Cowboy Bebop díszdobozban hiányoznak, amik szinte beszeretetlenek. A Mangafan díszdobozos DVD-ivel talán nincs még ekkora probléma, abból csak a Bleach 1 van meg díszdobozban. Sajnos igazad van a képminőséget tekintve, és ez pont annak fényében bosszantó, hogy a borítóra 16:9-es képarány van írva, ennek ellenére 4:3-asak. A képminőségbeli romlást meg annyira nem látom, csak remélni tudom, hogy nincs annyira lerontva.

A mangák közül meg nagyon sajnálom, hogy a Hetaliát félbehagyták, nagyon bírom a debil poénja miatt. Abból nekem a második és harmadik kötet van meg, állítólag az első óriási ritkaság volt. Voltam most MondoConon, szét is néztem a Fumaxnál, hogy esetleg megtalálom-e, de azt mondta az eladó srác (gondolom a kiadónál dolgozik), hogy újra le kell szerződni, hogy ismét tudjanak gyártani a mangából.
Avatar
Merel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018.01.24. 13:36
Nem: Férfi

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: Merel »

iskariotes írta: 2018.01.24. 20:14 Akkor csak szépen sorjában:
Fumax: http://fumax.hu/kategoria/manga_manhwa.html?oldal=1
Ide tartoznak olyan címek mint pl.: Dominion, Tarot Café, Princess Ai, Démonnapló, Csillagsivatag, az Alice is. Illetve három BL regény is. A D Huntert és a Baniat csomagban is rendelheted.

Létezett aztán a Mangaattack nevű kiadó. Leginkább OEL mangákat dobtak piacra. De azért van köztük pár kincs (pl.: Vörös Kert) de azok nem lettek befejezve is. Itt láthatod a komplex listát: http://kepregenydb.hu/kiadok/mangattack-316/
Amit még érdekes megemlíteni, hogy a Líra könyvesboltnál lehet röhejes árakon beszerzni a kiadványokat (pl: Kanpai 125 ft).

A Delta Vision:http://www.deltavision.hu/kepregenyek/?p=1
A kiadó mai napig aktív. Sajnos nem mindegyik sorozatát adja ki végig, de azért van amit végig kiadott.

A Képes Kiadó is jelentkezett 2 művel jelentkezett http://kepeskiado.hu/egyeb a Tűzharcos a hazai manga kiadás egyik csúcsa szerintem.

A Vadvirágok inkább a koreai képregényekre álltak rá: http://vadviragok.hu/kiadvanyaink/

A mangaknál ez a helyzett és ez még a jobbik dolog. A DVD kiadó többségük befuccsolt. Teljes sorozatokat kiadotól beszerezni nem lehet. Esetleg egyes mozi filmeket, de rengetegnek lejárt a jogdíja. Szóval itt csak egyéni eladotól lehet valami jóra számítani. Összesen csak az FMP, FMP Fomufu, Cowboy Bebop, Trigun, Devil May Cry és a Death Note lett végig kiadva. Ja igen meg valamely Bakugan első évada.

SZERK
A Mangafannal nekem semmilyen problémám nem volt sosem. Amit írnak az állják is. Ha mondjuk eltudtsz jönni valamely MondoConra akkor még üzletelni is lehet velük.
Szintén köszönom a segítséget! Szerintem ez jó pár szülinap/névnap/karácsonyra elég leszz a mangákból meg manwhákból. Egy kicsit nekem a Magyar anime szitúáció furcsa, nem mondom hogy itt minden sarkon van anime/manga bolt de azért viszonylag könnyü megtalálni a leg több dolgot és vannak jó vebáruházak de mindeggy.

Mégegyszer köszönom a segítséget és a Mangafan ajánlását, nem hiszem hogy valaha amikor ott leszek lessz idö el menni MondoConra (vagy hogy a kettö eggyáltalán eggybe esik) de észben tartom majd!
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A Mirax egy kis 500 milliós csalásba keveredett így hát mára megszünt. Bövebben itt.

A beszerzéshez pedig javaslom a nyitott szemeket. Tesco, Auchan és a MediaMarkt üzleteiben minidg lehet érdekeségre bukkani. De a Sparban is lehet szerencséje az embernek. Mostanság pedig a Posta állványain lehet találkozni anime dvd-kel.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Ez kemény sztori, nem is tudtam ilyesmiről. Akkor már rájuk sem lehet számítani anime DVD fronton.

Akkor lepődtem, amikor az InterSpar-ban találtam Shinreigari és Devil May Cry anime DVD-ket, ráadásul utóbbit díszdobozos kiadásban. Azokra le is csaptam. Meg amiket tudok, megveszek. Amúgy azért kár a Miraxért, mert sok közkedvelt magyar rajzfilm és film DVD forgalmazói is ők voltak, amik igencsak népszerűek. Például Vuk, Macskafogó, Az Erdő Kapitánya, Vili a Veréb, a Hetedik Testvér, de filmek közül is említhetném a Sose Halunk meg és a Csinibaba címűeket. Úgyhogy igazán nagy filmek vesztek el, ha a cégnek nincs jogutódja.

Auchan-ban mennyire lelhetők fel anime DVD-k? Az Auchanok ugye nagyon kint vannak Pest szélén, elég nehéz elérni a hipermarketjeiket, de ha fellelhetők még, akkor tennék egy utat oda is.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

supermario4ever írta: 2018.01.26. 00:11 Auchan-ban mennyire lelhetők fel anime DVD-k? Az Auchanok ugye nagyon kint vannak Pest szélén, elég nehéz elérni a hipermarketjeiket, de ha fellelhetők még, akkor tennék egy utat oda is.
Pár éve még egész jól lehetett onnan pótolni pl. az Inuyasha, YuYu hakusho, FMP kiadásokat (a'szem Klub Publishing dvd-k, tavasz végén-nyár elején volt is ilyen akciójuk valamikor), az utóbbi időben csak elvétve, ha láttam, inkább 1-2 papírtokos szösszenet fordul elő: Bakugan, Dino King, Hello Kitty stb. (hasonlóan, mint a Sparban). Bár az is tény, hogy már nem keresem mindig, és utoljára dec. elején voltam Auchanban.

A Media Marktban a polcon viszonylag jó arányban mindig lelni (legalábbis anime filmeket, sorozatokból inkább Ghost Houndot), de érdemesebb még az olcsóbb dvd-k közé is betúrni pár (nagyrészt papírtokos) cuccért.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

A még kapható címeket én mindig Xpressről rendel(t)em be, mert ott mindig teljes (volt) a választék. A joglejáratosakat pedig Vatera/Jófogásról.

De már nem éri meg ezeket vadászni, vagy egyáltalán DVD formátumot venni, inkább berendelem Blu-Ray-en külföldről.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Az xpress-en látom, még érdemes vásárolni. :) Van itt még egy-két jó dolog. Viszont DVD-t szívesen veszek a mai napig, még ha tudom is, hogy ma már eléggé elavult formátum, több okból is. Egyrészt, ha anyagi lehetőségeim engedik, szeretek eredetit venni, gyűjteni őket. Másrészt meg magyar kiadás. Tudom, hogy ma már nem (nagyon) forgalmaznak anime DVD-ket, de amik még vannak, azokkal úgy vagyok, hogy ezzel támogathatom a kiadót, meg méltatom azt, hogy vannak magyar nyelvű kiadások. Habár sokan szidják a magyar szinkront, én sajnálom, hogy ma már alig lelhetők anime DVD-k magyarul, egyáltalán az anime-ipar nálunk ennyire mélyponton van.

Blu-ray vásárlását tökéletesen megértem, de nem túl drága? Honnan érdemes beszerezni őket? Van Blu-ray lejátszóm, és azért érzékelem, hogy más Full HD-ben nézni animét, mint DVD-n.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

supermario4ever írta: 2018.01.26. 12:49 Egyrészt, ha anyagi lehetőségeim engedik, szeretek eredetit venni, gyűjteni őket.

Másrészt meg magyar kiadás. Tudom, hogy ma már nem (nagyon) forgalmaznak anime DVD-ket, de amik még vannak, azokkal úgy vagyok, hogy ezzel támogathatom a kiadót, meg méltatom azt, hogy vannak magyar nyelvű kiadások. Habár sokan szidják a magyar szinkront, én sajnálom, hogy ma már alig lelhetők anime DVD-k magyarul, egyáltalán az anime-ipar nálunk ennyire mélyponton van.

Blu-ray vásárlását tökéletesen megértem, de nem túl drága? Honnan érdemes beszerezni őket? Van Blu-ray lejátszóm, és azért érzékelem, hogy más Full HD-ben nézni animét, mint DVD-n.
Ezzel én is így vagyok.

Én ugyan a magyar szinkront nem sokra - kb semmire sem - tartom, és nemhogy szinkronnal, még magyar felirattal sem nézek semmit, de jópár hazai kiadvány nekem is megvan, 'támogassuk a nem létező ipart', meg a 'gyűjtsük be mind' (ha már pár száz Ftért adják csak) címszó alatt. De ezek mondhatni csak dísztárgyak, hiszen hiába van meg a Bebop, a Ghost in the Shell, a FMP vagy a Fumoffu díszdoboz, szerintem egyszer nem néztem meg őket. Miért tenném, ha már megvannak BluRay(rip)en is?

Ebay vagy Amazon. Utóbbin mindig van valami akció, ha pedig 'használtan' veszed (vagyis a tulaj egyszer megnézte, aztán el is adja), gyakran negyed ár alatt, 2-3000Ftért megkapsz egy alig pár hónapja kijött kiadványt.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Szerintem a magyar szinkron még mindig jobb, mint az angol, vagy akár a német. Kifejezetten szépnek tartom a magyar beszédet, és azt gondolom, hogy a magyar szavak hangzása is szép. És ezt nem elfogultságból mondom, hanem tényleg így gondolom. Ráadásul a magyar beszéd sokkal jobban hasonlít a japánra, mint az angol vagy a német. Animét angolul nézni, az az animés kultúra megerőszakolása. Nemcsak azért, mert borzasztóan ejtik ki a japán neveket, hanem az angol hangok annyira távol állnak attól a japános hangulatvilágtól, hogy olyan érzésem van, mintha valami nyugati filmet néznék.

Másrészről meg azt gondolom, hogy azért az animékben is tetten érhető a magyar szinkron magas minősége, amivel általában illetni szokták, azért, mert a magyar beszéd érzelemdús, dallamos, és ez a szinkronban is tetten érhető. De az biztos, hogy a hangszínek tekintetében sokban elmarad a magyar szinkron a japánétól. A japánok sokkal többet játszanak a hangjukkal, a magyarok erre nem képesek. Ha szabad blogpostot mutatni, ezzel a témával nemrég foglalkoztam: https://supermario4ever.blogspot.hu/201 ... nggal.html
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Azért említsük meg, hogy sok magyar szinkront kifejezetten utáló emberke is azt mondja, hogy speciel a Soul Eateré sokkal jobb és elviselhetőbb lett, mint az eredeti.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Én a Kaleido Star-t és a Detective Conan-t szeretem nagyon nézni magyarul. Ezekben hihetetlenül el vannak találva a hangok, és a poénok is nagyon átjönnek.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2018.01.26. 17:13 Azért említsük meg, hogy sok magyar szinkront kifejezetten utáló emberke is azt mondja, hogy speciel a Soul Eateré sokkal jobb és elviselhetőbb lett, mint az eredeti.
Ehhez jómagam is csatlakozom, anno pont az elviselhetetlen seiyuu-produkció miatt hajítottam ki, rekordidő alatt. A magyar szinkron köröket vert rá.

Meg amúgy is, azért volt egy-két Gagyimaxos sorozat (Nana, Ganku, FMA: BH, GitS SAC, talán még a Conan), amikhez szerintem kimondottan jó szinkron+fordítás készült. A többi mondjuk erősen a "szódával elmegy - vállalhatatlan" tengely beosztásai között mozgott, de a lényeg, hogy nagy ritkán azért a hundub is képes volt a csillogásra.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ezzel a szinkron témával még mindig úgy vagyok, hogy bőven voltak idehaza jó magyar szinkronos animék (de még az amcsik is tudnak, ha akarnak XD), csak eléggé random volt a "tengely", szóval a "mesteri", a "szódával elmegy", illetve a "vállalhatatlan" között lehetett találni mindenféle produkciót. XD A Soul Eater az abszolút király ebben a tekintetben, de voltak itt még jók: Gankutsuou, Slayers (igen, a fordítás nem egyszer volt ultragáz, de a hangok/szinkron teljesen el lettek találva), Inu Yasha (pedig előtte letoltam japánul is végig és ugye az egyik kedvencem, mégis imádtam a magyar verzióját is), Yu Yu Hakusho (abban a magyar Kuwabara szvsz egymaga lejátszotta a japán és az amcsi hangot is XD), a Conanból olyan túl sokat nem láttam (az eredetiből sem), de ott is voltak jó húzások, nekem főleg Kogoro maradt meg, őt nagyon eltalálták (meg eredetiben is ő volt a nagy kedvenc XDDD), Cowboy Bebop (ha azt a vállalhatatlan - ráadásul két különböző - Vicious hangot leszámítjuk, az összes többi szereplő játéka és még a fordítás is annyira rendben volt, hogy abszolút méltón hozta a CB-feelinget), Trigun (szintén imádtam japánul, főleg Vash-t, szóval nagy volt az elvárás, de Juhász Zoltán bizonyította, hogy nem csak Spike-ot, hanem őt is remekül tudja hozni :D), FMP: Fumoffu (asszem Surci is írta a topicjában, vagy hol, hogy ennek a magyar változata egy gyöngyszem, a színészek abszolút ráéreztek a sorozat totális debilitására XD), a Death Note is egész korrekt lett magyarul, a Kiddy Grade-ben pedig Eclair magyar hangját imádtam, sokkal nőiesebb/normálisabb volt, mint a szokásos japán vinnyogás, amit eredetiben kapott. Filmeket ugye ritkán nézek, de ezen a fronton meg az Akira lepett meg, az egész szinkron nagyon profi munka volt, Hamvas Dani Tetsuója pedig epic. :D Amik a "nagy címek" közül már kevésbé jöttek be magyarul, azok: Chrono Crusade (a Molnár Ilona-féle Rosette-el sikerült is kb. kicsinálni az egész show-t :dirr:), D.Gray-man (szegény Allen Walker, oké, hogy a japán hangja utánozhatatlan, de na...), Hellsing (nagy ötlet volt az anno a Kész Átverés!-ben narrátorkodó Welker Gábort berakni Alucardnak, pláne, hogy teljesen ugyanazon a hangszínen beszélt, szóval nem hogy nem volt tökös, vagy rulez, de akárhányszor megszólalt, frankón rám jött a röhögés, mert szinte vártam, hogy elkezdi mondani, hogy "Gábor vagyok...vagyok. Integra most még nem sejt semmit, de ma csúnyán át lesz verve....verve!" XDDDDDDD), illetve nekem valamiért a magyar FMA sem adta annyira, pedig sokan dicsérik. Persze mondom, ezek most a nagyobb címek, lehet volt még gagyibb szinkron, de őszintén: egy Blue Gendernél, vagy egy Megamannél nem igazán érdekel, hogy milyen lett a magyar változat, ha az eredeti sem izgat. XD Az amcsik már valóban ritkábban találnak be, de pl. mindenki kedvenc Gurren Lagannját tudom ajánlani legalább 1-1 belehallgatás erejéig, pedig az aztán "nagyon japán" (óriás mechák, fúrósugártámadás, túljátszott japános affektálás, stb.), meg No. #1 anime nálam, de meglepődve tapasztaltam, hogy az amcsi változat is teljesen korrekt lett. :) Csak hát ez tényleg emberfüggő is, aki egy adott nyelvtől rosszul van (pl. angolul vagy németül eleve nem bír animét nézni), vagy úgy van vele, hogy "egy nem japánul nézett anime már árulás!", annak nyilván nem fog tetszeni semmilyen szinkron.
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: Leara »

Ha már így szóba került a téma... a Mangafanról mit tudtok? Azt látom, hogy az új Mondokat mindig hírezik a címlapon, de megjelenéseket nem nagyon látok... vagyis engem inkább csak a Kensin érdekelne, azt szeretném majd végig összegyűjteni (bár le vagyok maradva vagy 8-9 kötettel), de úgy látom, hogy legutóbb 2015-ben jött ki belőle új. Molyon is ránéztem az adatlapjukra és az összes "legújabb" megjelenés 2016-os... tényleg nem jött ki tőlük semmi tavaly? Mert akkor lehet, hogy lemondok a Kenshinről :D.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Teljes Mangák és Animék amiket Magyarországról lehet beszerezni?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Az Auchan-ben én még mai is láttam Ghibli DVD-ket szóval rájuk bizton lehet számítani, ilyen téren.

Magyarszinkron. Az Animax előtti időkben többszőr is volt bénázás, amit én annak tudok be, hogy sem a színészek sem a fordítok nem találkoztak még ilyen alkotásokkal így nagyon nem is tudták, hogy mit kell vele kezdeniük. Az Animaxos korszakban érezhetően oda figyeltek a hangok és a fordítok kiválasztására plusz addigra több színész is gyakorlatot szerzett az animékben. Plusz – teszem hozzá – valahol könnyebb egy olyan történetben dolgozni, mint a Méz és Lóhere, mint ahol random szavakat kell kiabálni.

A Mangafan nem nagyon fogja kiadni a Kenshint, mert szpojler veszély: nem veszik. De hát egy olyan fandomról beszélünk, ahol még Masumene Shirow is megbukott. Amúgy határozott véleményem az, hogy a Mangafan csak úgy tudott valamelyik nagy címet megszerezni, hogy a japánok összekapcsolták a Kenshinnel, más logikus magyarázattom nincs arra, hogy miért pont ezt kezdték el kiadni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése