Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2021.11.08. 11:39

Teljes mértékben elvonulás még a Gin no Saji, ráadásul a vidéki, földművelés körüli problémák megjelennek, sőt még társadalmi is (mi van ha iskola helyett dolgozni kell a gyereknek).

A Tamayura sorozat szintén jó, a főszereplő az apja elvesztését úgy igyekszik feldolgozni hogy a szülőfalujába költözik. Tsuritamában szintén van vidékre költözés a problémák elől. Picit talán a Miyori no Mori ban is.

Az Udon no Kuni no Kiniro Kemari kicsit Barakamonos, de az anime sokat nem foglalkozik a vidék problémáival. Wakaokami wa Shougakusei!-ban is van vidékre költözés, de nem nagyon vannak számottevően kibontva komolyabb társadalmi problémák.

Talán nem ez az első ami az ember eszébe jut és elvonulás sincs benne, de a Pompoko komoly problémákat is feldolgoz (állatok élőhelyének kiírtása), ráadásul vallási elemek is bőven vannak benne.

A Higurashihoz hasonlóan más, de akkor már bedobom a Shikit, mert azért az elszigetelt kisváros/falu nem csak a környezet adja, de annak bizonyos sajátosságait is felhasználja a plothoz.

És akkor persze ott vannak a Totoro-szerű egynyári vidékezős címek mint a Kappa no Coo to Natsuyasumi, Omoide no Marnie, Momo e no Tegami, Hotarubi no Mori e, stb.

A Kono Sekai no Katasumi ni-ban is van bőven korabeli vidéki élet, a 2. világháború borzalma viszi a prímet, nem teljesen idevaló.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép

higashikata
Szakértő
Szakértő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: higashikata » 2021.11.08. 11:41

Ricz írta:
2021.11.08. 02:27
Szóval ez egy abszolút támogatható ötlet és téma. Viszont ehhez kéne legalább egyvalaki, aki vidékfejlesztésben is jártas... (wink-wink nudge-nudge)
Ohh please, konkrét kurzusom volt csak a falu- és vidékfejlesztésre, plusz az agrárium fejlesztését is inkább a vidékfejlesztés felé próbálják rugdosni, szóval nem lennék etéren teljesen világtalan. :vigyor:

Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2021.11.08. 12:17

Na, látom másokat is megfogott a téma ötlete.
ZeroProcess írta:
2021.11.08. 10:41
Én a régi szériából láttam másfél évadot, de asszem ez csak a 2. évadnál jön elő (bár így is csak a kormányzati eltusolás része rémlik), így ezt említeni elég spoiler-es lenne. Ennél talán kevésbé spoileres téma amit fel lehetne hozni a helyiek nem csípik a kívülállókat téma.
Az első során is elhangzik, kapásból az első részben megtudjuk a szitu felét, amikor K1-et kiviszi Rena a szeméttelepre, illetve a most felkapott Gou során is rendre előjön, amit azért kezdtek el sokan, mert remake, de aztán kiderült, hogy 3. évad. Ugyanakkor az eltusolásra folyamatos hinteket kapunk az S1 alatt is (pl. a Watanagashi-henben), ellenben de facto asszem a Kaiban közlik kész tényként. De nem is ez lenne az igazi spoiler a szériából, hanem Oyashiro-sama átkának valódi természete és mibenléte, amit igazán az Outbreak OVA-ban debunkoltak.
ZeroProcess írta:
2021.11.08. 10:41
Illetve a vallás és vidék kapcsolata is szóba kerülhet, csak most nem ugrik be erre anime jó példaként.
Egy rakás régi, mára klasszikus és vintage anime jut eszembe a Tengu Taijitól kezdve a Kobutoriig, az Ubasuteyamán át a Hanasaka Jiisanig, bár ezek inkább folklór elemekkel rendelkező vidéki történetek. De tényleges vallás (buddhizmus/shinto) úgy konkrétan nem ugrik be nekem sem, vagy legalább olyan, ahol shinto papnő játssza a főszerepet a vidéki városka életében, és tudom, hogy láttam ilyet, de lehet hetekig fogom keresni, hogy mi volt a címe...
pintergreg írta:
2021.11.08. 11:39
A Kono Sekai no Katasumi ni-ban is van bőven korabeli vidéki élet, a 2. világháború borzalma viszi a prímet, nem teljesen idevaló.
Hrm, ilyen formában a Szél támadban is van egy szegmens, amikor a tervezőmérnök egy vidéki szállodában ismeri meg a leendő feleségét. Olyan 15-20 percnyi jelenetsor a teljes játékidőből vagy mennyi. Illetve egy ponton megjelenik a 30-as évek eleji tbc-járvány is, mikor a feleség bebugyolálva takarókban fekszik egy vidéki szanatórium erkélyén.
"A vérfürdő a második legkimerítőbb tevékenység a futball után."
Kép
MAL || Biblioteca

pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2021.11.08. 14:56

Ricz írta:
2021.11.08. 12:17
De tényleges vallás (buddhizmus/shinto) úgy konkrétan nem ugrik be nekem sem, vagy legalább olyan, ahol shinto papnő játssza a főszerepet a vidéki városka életében, és tudom, hogy láttam ilyet, de lehet hetekig fogom keresni, hogy mi volt a címe...
Biztos nem az Ookamikakushi, de ennél a résznél ugrott be, hogy vidékre költözés után, a főszereplő belecsöppen a helyi szekta tradícióiba.
A Gingitsune viszont passzolhat, de vallási értelemben nem egy mély mű, viszont egy shintó szentélyben játszódik és aranyos. Szinopszis alapján a Kuma Miko plotja is hasonló, de azt nem láttam. Ahogy a Mokke-t sem, de talán az is hasonló.
Viszont ezekkel már asszem kezdek eltávolodni az eredeti felütésről. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép

Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2021.11.08. 15:17

pintergreg írta:
2021.11.08. 14:56
Biztos nem az Ookamikakushi...
Áh, pedig de. :LOL:
A Mokkét már elég régóta tervezem, annak legfeljebb a zenéjével ismerkedem évek óta.

Szerk.: Timi totál ránk hagyja. Szervezzük meg mi, mert ő "nem lát benne ennyit", meg "túl réteg, alig érdekelne bárkit". Faszom. Ezek után így nem fogok menni többet, se a rendelkezésére állni, az egyszer fix.

Szerk. 2: Kis kiabálós telefonbeszélgetés után kiharcoltam egy februárt a témának, mint lehetséges online kerekasztal, mert ahogy kinéznek a járványügyi mutatók, már most gondolkodnak a téli elengedésén (ahogy azt sejtettem), de a tavaszi is kétesélyes.
"A vérfürdő a második legkimerítőbb tevékenység a futball után."
Kép
MAL || Biblioteca

Válasz küldése