Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Gyerekek, írtam egy élménybeszámolót a blogomra (azért nem ide, mert nem minden része teljesen káromkodásmentes)

https://shinsensei.wordpress.com/2014/1 ... -hetveget/

Felemás volt a rendezvény, de nagyon.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

elolvasva.
egy másik havertól kérdeztem még feedbacket, annyit mondott, hogy nem volt annyi cosplayes mint amúgy és, hogy csak akkor volt tömeghangulat, ha valamilyen kis ,,gyülekezet" csinált magának aka nem volt általános derültség a tömegen, mint szokott.

Ahogy elírtad, gondolom első nap az eső miatt, második nap meg MÁSFÉL ÓRÁS CSÚSZÁS? te jó isten... egyáltalán miért kell gamereket nagyszínpadra tenni csúcsidőben?

Minden tiszteletem, hogy egy con alatt annyit költöttél el, mint én 7 év alatt összesen :D Remélem egyszer én is megtehetem.

Említésre méltó cosplayek? Volt sok GoTos? Vagy a múltkori bagázs, csak? (aka a pro csoport)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Volt GoT-os cosplay, a segítők a craftnál :D Amúgy én tisztelem, hogy a Mondo próbál újítani a rendezvényein és megértem, hogy még nem kiforrott az esport programok szervezése. De attól még mérges vagyok rájuk.

Amúgy elég sokat szoktam fancuccokra költeni, de ez most az én mércémmel is extrém volt :)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Népszerű egyáltalán az idehaza ennyire, hogy főszínpadra kerüljön?
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Ha azt veszed alapul, hogy hányan cosplayelik a karaktereket, elképzelhető. Nekem speciel van jópár LoL rajongó ismerősöm. Az a barátunk, akivel a rendezvényen voltunk, be is ült a döntőre, mert érdekelte.

Az ilyesmi reálisan viszont csak akkor derülne ki, ha nem közvetlenül a perf elé raknák mindig a versenyt. Nem fogják fel, hogy az unalmas programra sokan csak azért ülnek be, mert kell nekik a jó hely a következő érdekesre.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Megkerestem a képeket Facebookon, és wow, volt egy egész pofás Wu Kong! O__O Jó, furán áll rajta a maszk, de akkor is. :D Egész jók, azt hittem, 80% Jinx lesz. (Nincs bajom Jinx-szel, csak hát no. :D )
Jé, meg egy Astrid, ha jól látom! :D
És Kyary Pamyu Pamyu!!! És pont az a jelmeze, ami nekem is úgy bejött. :D Oké, nem veri a szempillás melleket, de pofás nagyon. :)
Akutyafáját! Na jó, nem lelkendezek mindegyiknek, csakazértse. :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

NAGYON népszerű a Lol. Mindenhol.

Én vagyok a 100-ból az egy akit nem érdekel.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Akkor én vagyok a második :P Kényszeresen néztem a LoL meccset, de inkább a tömeget nézegettem, egyszerűen nem tud érdekelni.

Én egy Sailor Moon és egy Saber figurácskával lettem gazdagabb, meg könyvvel, meg legyezővel és szemüvegtokkal, és egy bajszos muffinos mobillógóval... nem is költöttem olyan sokat :lol:

Amúgy nem volt rossz a con, jó volt szombaton ennyi mindenkivel találkozni :) Vasárnap meg igen, rendesen el lett cseszve, haza is mentem mérgemben xD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Népszerű egyáltalán az idehaza ennyire, hogy főszínpadra kerüljön?
Tekintve, hogy a WoW óta nem láttam ekkora hisztériát játék körül magyarhonban, szerintem meglehetősen. :)
Ayla írta:NAGYON népszerű a Lol. Mindenhol.

Én vagyok a 100-ból az egy akit nem érdekel.
Keelia írta:Akkor én vagyok a második :P Kényszeresen néztem a LoL meccset, de inkább a tömeget nézegettem, egyszerűen nem tud érdekelni.
Én nagyobb csalódásként éltem meg, amikor a Blizzard-szintű artok, videók és karakterek után megnéztem az első gameplayt és ott is Blizzard-szintet kaptam....csak éppen a 10-15 évvel ezelőtti Blizzard szintjét. :dirr: Persze így jobban utánakeresve és kiderítve, hogy ez kvázi egy Warcraft III mod alapötletéből nőtte ki magát (illetve, hogy ha jól láttam, teljesen ingyenes), már egyből érhetővé vált, hogy miért nem szabad tőle egyrészt csodát várni, másrészt miért olyan marha népszerű. XD Ingyenes játékhoz képest ugyanis valóban nem tűnik rossznak. :) (Amúgy totál nem ide tartozik, de ha már átmentünk itt Gamer topicba: a Minecraft most ingyenes, vagy sem? Ahány embert kérdezek, annyifélét mondanak...)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Keelia írta:Amúgy nem volt rossz a con, jó volt szombaton ennyi mindenkivel találkozni :) Vasárnap meg igen, rendesen el lett cseszve, haza is mentem mérgemben xD
Jó, akkor most már megkérdezem...
HOGYAN találkoztatok? Hol, mikor, és főleg honnan tudtátok, hogy ott és akkor?
Zártkörű volt és azért nem tudhattam meg előtte?
Nem kis részben a találkozó miatt utaztunk Budapestre aztán fizettük ki a(z így, hogy évek óta nem voltunk, szokatlanul) borsos árú belépőket. Még jó, hogy egyébként is volt haver, akivel nyomtunk egy jó 3 emberes Grief Syndrome multit szombat este, különben nagyon pipa lennék.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

alvaro írta:
Jó, akkor most már megkérdezem...
HOGYAN találkoztatok? Hol, mikor, és főleg honnan tudtátok, hogy ott és akkor?
Zártkörű volt és azért nem tudhattam meg előtte?
Nem kis részben a találkozó miatt utaztunk Budapestre aztán fizettük ki a(z így, hogy évek óta nem voltunk, szokatlanul) borsos árú belépőket. Még jó, hogy egyébként is volt haver, akivel nyomtunk egy jó 3 emberes Grief Syndrome multit szombat este, különben nagyon pipa lennék.
Csodálkoztam is ,hogy nem találtál oda 25-s csarnok mögött jöttünk össze 4 órakor. (senkinek nincs meg a száma itteniek közül? mondjuk én akivel találkoztam még + szóltam téged nem láttalak most...)

Scineram meg álladóan a karaoke teremben héderel ha mást nem is de őt ziher szinte mindig meg lehet ott találni. ::^_^::
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

ViharTáncos írta:Csodálkoztam is ,hogy nem találtál oda 25-s csarnok mögött jöttünk össze 4 órakor. (senkinek nincs meg a száma itteniek közül? mondjuk én akivel találkoztam még + szóltam téged nem láttalak most...)

Scineram meg álladóan a karaoke teremben héderel ha mást nem is de őt ziher szinte mindig meg lehet ott találni. ::^_^::
Az a helyzet, hogy nincs ráírva a nickje (ahogy rám se az enyém, és sajna most civilben voltam, eléggé híján az ismertetőjeleknek) :drop:

Nem, írtam con előtt, hogy valaki dobjon egy számot, mert csak egyvalakié van meg, az is egy romániai szám, ami most vagy csöngene Belgiumban, vagy nem :LOL:

Reméltem, hogy legalább Jakker tud majd valamit, de nem nyertem.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ayla írta:NAGYON népszerű a Lol. Mindenhol.

Én vagyok a 100-ból az egy akit nem érdekel.
3. helyre jelentkezem

Dota2 és ezt is játszottam egy darabig de az előbbi több téren is lekörözi egyetlen hibája ,hogy jelentős késéssel emelkedett ki a bétából mint a LoL ja és a az ottani közösség baromi taszító bemész megtetszik a játék elkezded és utána jönnek a nyálverő 12-17 évesek akik egy életre elveszik a kedved tőle...
Borzasztóan agresszív játékos közösségük van a Moba-knak csak akkor érdemes ha bírod a pofonokat vagy zombiként metázol.


Sajnálom rly alvaro ha megdobtál volna egy Pm a con előtt megadtam volna a számom de néha elég felületesen olvasom az itteni h.szeket itten is mikor rohanok. :?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos írta:(Amúgy totál nem ide tartozik, de ha már átmentünk itt Gamer topicba: a Minecraft most ingyenes, vagy sem? Ahány embert kérdezek, annyifélét mondanak...)
Igyenes. Haver megvette, majd másfél hónapra rá mindenki szivatta, hogy nem kellett volna. érted évek óta minden játékot letölt, soha nem vesz semmit, amikor meg végre valamit igen, akkor azt kidobjék ingyen :dirr:
alvaro írta: Nem, írtam con előtt, hogy valaki dobjon egy számot, mert csak egyvalakié van meg, az is egy romániai szám, ami most vagy csöngene Belgiumban, vagy nem :LOL:
Ez én akarok lenni?...
máskülönben, én már láttalak csalódottan titeket és jaj már megint :( Fogadok neked a fotó is eszedbe jutott volna ::^_^::
*nem célozgat a többiekre, dehogy*
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Úúúú, láttam egy AnimeKarácsonyos programot és most sajnálom, hogy nem tudom meghallgatni, mert újból jó a kezem, tehát visszamegyek segítőnek!

"A Mondo Magazin egyik legnépszerűbb munkatársa, és kiváló blogger, Garai Timi vezeti majd a beszélgetést, ahol vendégeivel kivesézik a téli anime szezont!
Fő témák:
1) Hárem animék, amik sosem hiányozhatnak egy szezonból.
2) Hype-olt sorozatok, avagy a legígéretesebb folytatások, amiket vétek lenne kihagyni!
3) Eredeti újdonságok, animék amikhez hasonlót ritkán látni.
4) Nők a nyeregben, mit tartogat számunkra a shoujo műfaj és a puskás lányok egyvelege?
Vendégek:
- Catrin (Komora Katalin), az AniMagazin főszerkesztője, rutinos animerajongó és conlátogató.
- Kvakond (Masson Patrik), (videó)blogger, troll, a Teazsúr.hu alapítója.
- Luggeriano (Markovits Roland) a Mondo Magazin főszerkesztője és a MAR főszervezője.
- Ricz (Gyuricza Péter), blogger, fansubber, a Ricz/Ronin Factories alapítója."

Catrin, aztán tegyél ki magadért! :D Meg, ha esetleg valaki föl tudná venni nekem, azt meghálálnám. (Bár egyelőre azt se tudom, hogy megy-e innen valaki Conra. Az említett leányzón kívül, természetesen.)
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én megyek Animekarácsonyra, de mivel nem érdekel semmi a téli szezonból, és a beszélgetés második fele ütközik a cosplayversennyel, ezért ki fogom hagyni ezt a programot. :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yuriko-chan írta:Én megyek Animekarácsonyra, de mivel nem érdekel semmi a téli szezonból, és a beszélgetés második fele ütközik a cosplayversennyel, ezért ki fogom hagyni ezt a programot. :drop:
LOL! :dirr: Oké, én most amúgy sem leszek egyáltalán, szóval engem nem érint ez a dolog, de már amikor Rui írta, hogy lesz egy ilyen beszélgetés, egyből az villant be, hogy "hmm, lehet még be is ülnék rá, de jellemzően az ilyen rendhagyóbb/érdekesebb programokat szokták egy időre rakni a cosplayversennyel, nehogy bárki is el tudjon menni rá", csak nem akartam már rosszmájúskodni, de ezek szerint megint hozták a formájukat. :dirr: (Ha jól rémlik, korábban a szinkronszínészes beszélgetések, meg hasonló jó dolgok voltak mindig a cosplay-el azonos időben.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Semmi gond, már le lett zsírozva a MondoCon stábbal, fel fogják venni ezt a programot is és később felteszik a YouTube csatornájukra. :D
Kép
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Ez jó hír :D Én el sem fogok menni az Animekarácsonyra (pont azon a napon ünnepelünk mindenféle családi név-szülinapot egyszerre, meg nem is lesz ott túl sok ismerősöm), de az előadást majd megnézem utólag YT-n :)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Elmenni Mondokarácsonyi cosplayre nem jó választás mert általában ilyenkor gyenge a felhozatal, így nem fűzök vérmes reményeket ehhez a program ponthoz. Az meg, hogy Katit hallgassam pénzért nem túl izgalmas, ha egész évben ingyen is megtehetem. Lehet, hogy inkább olvasok majd xd
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

én csak annyit fűznék hozzá, hogy: kit érdekel a cépéverseny? :dirr: mindegyiken ugyanaz van, vagy ha más nem is az ,,anime" amit League of Legendsnek hívnak ugyanaz ^^ EDIT: <-- szarkasztikus hangon kell olvasni

Linkeli majd valaki ide a beszélgetést?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ayla 2014.12.09. 00:58-kor.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Én megnézem a cosplay versenyt, legalább a craftmanshipet; még ha maga az anime nem is érdekel, vagy nem ismerem a karaktert, a ruha érdekel. És nem ugyanazokból vannak mindig, egyre változatosabb és igényesebb (bár a LoL-tól már kb. hányingerem van, de sokaknak meg tetszik, ez van, a többség igényéhez fognak igazodni). A perfet mondjuk legutóbb kihagytam, de nem bántam meg.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem azért, de ahogy én tapasztaltam, a cosplay kb. a con egyik "fő programja", legalábbis folyton telt ház van, amikor a verseny folyik és már fél órával előtte megy a "helyfoglalózás" (tudjátok, amikor lepakolják a táskáikat, aztán fél perccel a verseny előtt jönnek vissza leülni :dirr: ), szóval elég sok embert érdekel. :wink: Mondjuk ezt most a performance-re írom, craftmanshipben nem tudom, hogy mi a helyzet, azt én sem szoktam nézni, mert az kevésbé érdekel, ahogy öt percig arról mesélnek, hogy miből és hogyan készült a ruha, a szépségét pedig az udvaron is megcsodálhatom, ahhoz nem akarok másfél óráig egy teremben ülni. XD Ja és lehet, hogy pont mákom volt, de nekem a versenyről nem is nagyon rémlik olyan ember, aki LoL karinak öltözött, bár az is igaz, hogy kb. tavasz óta nem voltam conon.
Kép
Avatar
Keelia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2014.09.23. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: leginkább a gép előtt

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Keelia »

Én szeretem a craftmant is megnézni, érdekel, hogyan készült, meg színpadon van sokszor egy kis előadás is... meg nemtudom, megvan a feelingje az egésznek, udvaron úgysem mászkálok annyit, hogy mindenkit lássak, utólag meg nem szeretek képeket nézegetni :dirr:
Performance meg amúgy ja, teltházas, bár szerintem a fele ember azt reméli, hogy végre nem fog csalódni, és lát valami jó előadást is xD Annál úgy érzem, hogy pont fordítva van; míg craftmanshipen egyre igényesebbnek tűnnek a ruhák, perfen egyre gagyibbak az előadások. Mikor kiderül, hogy táncolni fognak, már lehajtom a fejem, hogy kész, én nem vagyok itt :hammer: (teszem hozzá, még táncos előadásból is néha tetszik 1-1, csak sajnos ez elég ritka)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Keelia írta:Performance meg amúgy ja, teltházas, bár szerintem a fele ember azt reméli, hogy végre nem fog csalódni, és lát valami jó előadást is xD Annál úgy érzem, hogy pont fordítva van; míg craftmanshipen egyre igényesebbnek tűnnek a ruhák, perfen egyre gagyibbak az előadások. Mikor kiderül, hogy táncolni fognak, már lehajtom a fejem, hogy kész, én nem vagyok itt :hammer: (teszem hozzá, még táncos előadásból is néha tetszik 1-1, csak sajnos ez elég ritka)
Ja, van pár ilyen "kérem, ne!" kategória, de azért 1-2 jót én mindig találok. :) Amikor pl. most tavasszal a karaoke miatt ki kellett hagynom a cosplayt, erre fel fél percre leugrottam valamiért és pont egy Elphaba énekelte a színpadon a Wicked-ből a Defying Gravity-t (!!!4444), azt hittem, ott bőgöm el magam. XD (Jó, nyilván nem, de értitek. XD) Méghozzá pont azért, mert baromi jól adta elő! (Tényleg, írtátok itt, hogy újabban Mondóéknak már saját YouTube csatornája van, amire feltöltik a cosplayversenyt, az előadásokat, meg a hasonló dolgokat. Ez nincs fenn véletlenül? :D XD)
Kép
Válasz küldése