Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes » 2020.08.14. 22:23

Első esett:
Ki kellene hírezni a főoldalra, hogy lesz júliusban MondoCon. - Áhh addig annyi minden változhat, hogy inkább nem.
Második esett:
Na, ahogyan gondoltam! Át is tették a Cont augusztusra, majd akkor kiteszem hírbe.
Harmadik esett:
Most már ki kellene tennem, mert már csak egy hónap van hátra. - Áhh ráérek vele.
Negyedik esett:
Na, milyen ügyes vagyok! Be is jelentették, hogy elmarad. - Viva Pató Pál mentalitás!
Ötödik esett:
Szóval mégis lesz Con! Hát akkor majd szépen valamikor kiteszem. - De mondjuk huszadiki programokat is lemondták, lehet, hogy nem kéne ki tenni?
Hatodik esett:
El marad a Con és ez tuti. De jó, hogy egyiket sem tettem ki, most az AOI hír fala tele lenne egymással ellentmondó Conos hírekkel.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/

higashikata
Szakértő
Szakértő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: higashikata » 2020.08.14. 23:21

A kedvencem az egészben az, hogy a hisztit nem is igazán a tinik gerjesztik, hanem a "dolgozó" 20-30 körüliek, akik verik a nyálukat a szállás és a 30k-s cp miatt.

Az egész Con fiaskó legfőbb baja nem feltétlen ez vagy a szervezők hazárdírozása, hanem a rendszer szintű mellébeszélés. Hiába van mindenféle tököm csoport meg minden, ha egyik oldal sem hajlandó a dobozon kívül gondolkodni.
*Insert 6/9 problem meme here*

De most viccen kívül, ki mit várt? A közreműködők is sorra visszaléptek, a helyzet rosszabbodni látszik, mit kellett volna csinálni, hogy a con biztonságos maradjon? Kijelöltek volna köröket a fűben és versenyezni, hány bárányfelhő néz ki Son Gokunak, vagy mi a retek? :D

Ez a helyzet egy hatszorosan bekötött gorbiuszi csomó, okosat kitalálni rá egyszerűen nehéz. A legkevésbé fájdalmasabb megoldás szerintem az online programok tartása lett volna. Vígasznak sovány, a technikai hátteret kidolgozni rá nem kétperces meló, de legalább megspórolták volna ezt a personal hiszticunamit.

(Apróbetűs rész: Pont ez lett volna az első alkalom, hogy Timi végre meghívott volna kerekasztalra. Akkor azt mondta, hogy a Covid animés kihatásai és a Ghibli legutóbbi trailere miatti hiszti lenne a téma. Az előbbi téma miatt végül elutasítottam, mert személy szerint nagyon rosszul éltem meg ezt az elmúlt fél évet és nem szerettem volna arról egy szót se beszélni.)

Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2020.08.15. 07:51

higashikata írta:
2020.08.14. 23:21
Ez a helyzet egy hatszorosan bekötött gorbiuszi csomó, okosat kitalálni rá egyszerűen nehéz. A legkevésbé fájdalmasabb megoldás szerintem az online programok tartása lett volna. Vígasznak sovány, a technikai hátteret kidolgozni rá nem kétperces meló, de legalább megspórolták volna ezt a personal hiszticunamit.
Ehhez a ponthoz annyit, hogy mivel előadtam volna ("A távol-keleti animációs ipar hajnala", 1900-1960; Japán, Kína, Korea) van erre a részre rálátásom. Az elmaradt előadásoknál eleve úgy gondolkodtak, hogy pl. előre felveszik ilyen háztáji stúdióban vagy online megtartás. Na most, ez szép és jó, de...

1) Az előre rögzített előadások levetítése kábé kifújt volna abban, hogy YouTube premierezéses vetítések. Nem mondom, hogy rossz lenne, de ezzel az erővel, akkor már lehetne dokumentarista jellegre vágni, beékelve az előadás PPT-jének kockáit, esetleg az előadó által benyújtott felvételeket stb.

2) Online megtartásnál kábé úgy nézett volna ki, mint a digitális oktatás szerintem, és azért vannak korlátok. Tegyük fel Discordra kerül az előadás. Na most ehhez kell egy szerver, amihez csatlakoznak, abban egy VOIP-szoba, és itt kezdődnek a gondok: gyakran van az, hogy a hang elkezd akadozni, robotikussá válik, különösen nagyobb tömegek esetén. Valamint akkor mindenkinek le kéne némíttatni a mikrofonját alapjáraton, és pingeléssel jelezni, hogy hozzászólna, amikor lehet, és nincs kizárva, hogy valki folyamatosan ezzel szórakozna, vagy az emberek próbálgatnák, hogy működik-e a pingelés.

3) Vannak programok, amiket hasonlóan meg lehetne oldani, mint a kerekasztal, de akkor az már inkább podcast formává válik és a resztvevőktől igényel technikai előfeltételeket. Pl. mikrofon, fej- vagy fülhallgató (hogy ne a hangszóróból hallatszódjon vissza, amit mások mondanak). Persze, ezt is megelőzi a beállítások sora: hangszín, hangerősség, mert ahány apparát, ahány ember, annyi beállítás kell. (A Discord mondjuk ezt szerencsére tudja.) Ahol fontos a vendégszereplő, meghívott, ott pedig kamera is, ami megint egy külön móka.

BTW, azért a Discordot mondom, mert a TeamSpeak fenn van ugyan nálam is, de nem használom. Arra van, hogy ha valakinek nem működne, vagy ő azt használ.
Titkos írta:
2020.08.14. 18:35
Azért ne menj át terroristába, de ha ez vigasztal valamennyire, én is átérzem a fájdalmad. XD
Csak kezd elegem lenni a sok kreténből. Azokból is, akiknek soha semmi nem (elég) jó, azokból is, akik Schrödinger Karenjei (vagyis nyivákol, hogy egy textildarabtól fuldoklik, nem kap levegőt, gyenge a tüdeje, de torkaszakadtából képes visongani, ha bármilyen formában nem az ő elképzelései szerint vannak a dolgok), a dogmatistákból, kiskapu-keresgélőkből, és lehetne sorolni, hogy mi minden járult hozzá, hogy a maradék filantróp hozzáállásom is elpárologjon.
"A vérfürdő a második legkimerítőbb tevékenység a futball után."
Kép
MAL || Librarian Warrior

higashikata
Szakértő
Szakértő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: higashikata » 2020.08.15. 10:33

Ricz írta:
2020.08.15. 07:51

1) Az előre rögzített előadások levetítése kábé kifújt volna abban, hogy YouTube premierezéses vetítések. Nem mondom, hogy rossz lenne, de ezzel az erővel, akkor már lehetne dokumentarista jellegre vágni, beékelve az előadás PPT-jének kockáit, esetleg az előadó által benyújtott felvételeket stb.
Erről a Mindenki Akadémiája jutott eszembe. És adnám. :D (Lehet, hogy csak én vagyok így)

A házi stúdiós megoldást akkor érné meg, ha hosszú távon is megtartanák a formátumot, Contól "független" kontentekhez is. Ehhez pedig komolyabb apparát kellene, amit a kisebb bejelentő videókhoz is használhatnának. Azt olyan g*szarul csinálják meg... :/

Válasz küldése