Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Első esett:
Ki kellene hírezni a főoldalra, hogy lesz júliusban MondoCon. - Áhh addig annyi minden változhat, hogy inkább nem.
Második esett:
Na, ahogyan gondoltam! Át is tették a Cont augusztusra, majd akkor kiteszem hírbe.
Harmadik esett:
Most már ki kellene tennem, mert már csak egy hónap van hátra. - Áhh ráérek vele.
Negyedik esett:
Na, milyen ügyes vagyok! Be is jelentették, hogy elmarad. - Viva Pató Pál mentalitás!
Ötödik esett:
Szóval mégis lesz Con! Hát akkor majd szépen valamikor kiteszem. - De mondjuk huszadiki programokat is lemondták, lehet, hogy nem kéne ki tenni?
Hatodik esett:
El marad a Con és ez tuti. De jó, hogy egyiket sem tettem ki, most az AOI hír fala tele lenne egymással ellentmondó Conos hírekkel.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

A kedvencem az egészben az, hogy a hisztit nem is igazán a tinik gerjesztik, hanem a "dolgozó" 20-30 körüliek, akik verik a nyálukat a szállás és a 30k-s cp miatt.

Az egész Con fiaskó legfőbb baja nem feltétlen ez vagy a szervezők hazárdírozása, hanem a rendszer szintű mellébeszélés. Hiába van mindenféle tököm csoport meg minden, ha egyik oldal sem hajlandó a dobozon kívül gondolkodni.
*Insert 6/9 problem meme here*

De most viccen kívül, ki mit várt? A közreműködők is sorra visszaléptek, a helyzet rosszabbodni látszik, mit kellett volna csinálni, hogy a con biztonságos maradjon? Kijelöltek volna köröket a fűben és versenyezni, hány bárányfelhő néz ki Son Gokunak, vagy mi a retek? :D

Ez a helyzet egy hatszorosan bekötött gorbiuszi csomó, okosat kitalálni rá egyszerűen nehéz. A legkevésbé fájdalmasabb megoldás szerintem az online programok tartása lett volna. Vígasznak sovány, a technikai hátteret kidolgozni rá nem kétperces meló, de legalább megspórolták volna ezt a personal hiszticunamit.

(Apróbetűs rész: Pont ez lett volna az első alkalom, hogy Timi végre meghívott volna kerekasztalra. Akkor azt mondta, hogy a Covid animés kihatásai és a Ghibli legutóbbi trailere miatti hiszti lenne a téma. Az előbbi téma miatt végül elutasítottam, mert személy szerint nagyon rosszul éltem meg ezt az elmúlt fél évet és nem szerettem volna arról egy szót se beszélni.)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

higashikata írta: 2020.08.14. 23:21Ez a helyzet egy hatszorosan bekötött gorbiuszi csomó, okosat kitalálni rá egyszerűen nehéz. A legkevésbé fájdalmasabb megoldás szerintem az online programok tartása lett volna. Vígasznak sovány, a technikai hátteret kidolgozni rá nem kétperces meló, de legalább megspórolták volna ezt a personal hiszticunamit.
Ehhez a ponthoz annyit, hogy mivel előadtam volna ("A távol-keleti animációs ipar hajnala", 1900-1960; Japán, Kína, Korea) van erre a részre rálátásom. Az elmaradt előadásoknál eleve úgy gondolkodtak, hogy pl. előre felveszik ilyen háztáji stúdióban vagy online megtartás. Na most, ez szép és jó, de...

1) Az előre rögzített előadások levetítése kábé kifújt volna abban, hogy YouTube premierezéses vetítések. Nem mondom, hogy rossz lenne, de ezzel az erővel, akkor már lehetne dokumentarista jellegre vágni, beékelve az előadás PPT-jének kockáit, esetleg az előadó által benyújtott felvételeket stb.

2) Online megtartásnál kábé úgy nézett volna ki, mint a digitális oktatás szerintem, és azért vannak korlátok. Tegyük fel Discordra kerül az előadás. Na most ehhez kell egy szerver, amihez csatlakoznak, abban egy VOIP-szoba, és itt kezdődnek a gondok: gyakran van az, hogy a hang elkezd akadozni, robotikussá válik, különösen nagyobb tömegek esetén. Valamint akkor mindenkinek le kéne némíttatni a mikrofonját alapjáraton, és pingeléssel jelezni, hogy hozzászólna, amikor lehet, és nincs kizárva, hogy valki folyamatosan ezzel szórakozna, vagy az emberek próbálgatnák, hogy működik-e a pingelés.

3) Vannak programok, amiket hasonlóan meg lehetne oldani, mint a kerekasztal, de akkor az már inkább podcast formává válik és a resztvevőktől igényel technikai előfeltételeket. Pl. mikrofon, fej- vagy fülhallgató (hogy ne a hangszóróból hallatszódjon vissza, amit mások mondanak). Persze, ezt is megelőzi a beállítások sora: hangszín, hangerősség, mert ahány apparát, ahány ember, annyi beállítás kell. (A Discord mondjuk ezt szerencsére tudja.) Ahol fontos a vendégszereplő, meghívott, ott pedig kamera is, ami megint egy külön móka.

BTW, azért a Discordot mondom, mert a TeamSpeak fenn van ugyan nálam is, de nem használom. Arra van, hogy ha valakinek nem működne, vagy ő azt használ.
Titkos írta: 2020.08.14. 18:35 Azért ne menj át terroristába, de ha ez vigasztal valamennyire, én is átérzem a fájdalmad. XD
Csak kezd elegem lenni a sok kreténből. Azokból is, akiknek soha semmi nem (elég) jó, azokból is, akik Schrödinger Karenjei (vagyis nyivákol, hogy egy textildarabtól fuldoklik, nem kap levegőt, gyenge a tüdeje, de torkaszakadtából képes visongani, ha bármilyen formában nem az ő elképzelései szerint vannak a dolgok), a dogmatistákból, kiskapu-keresgélőkből, és lehetne sorolni, hogy mi minden járult hozzá, hogy a maradék filantróp hozzáállásom is elpárologjon.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Ricz írta: 2020.08.15. 07:51
1) Az előre rögzített előadások levetítése kábé kifújt volna abban, hogy YouTube premierezéses vetítések. Nem mondom, hogy rossz lenne, de ezzel az erővel, akkor már lehetne dokumentarista jellegre vágni, beékelve az előadás PPT-jének kockáit, esetleg az előadó által benyújtott felvételeket stb.
Erről a Mindenki Akadémiája jutott eszembe. És adnám. :D (Lehet, hogy csak én vagyok így)

A házi stúdiós megoldást akkor érné meg, ha hosszú távon is megtartanák a formátumot, Contól "független" kontentekhez is. Ehhez pedig komolyabb apparát kellene, amit a kisebb bejelentő videókhoz is használhatnának. Azt olyan g*szarul csinálják meg... :/
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Nos üdv, meséljetek milyen volt az első covidos MondoCon?

A szakmai gyakorlat miatt nem mertem bevállalni a kivonulást, de azért kíváncsi vagyok, mit sikerült veszítenem. :drop:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Röviden? Pocsék.

Felújítások miatt összesen két nagyobb helyiség volt csak kiadva: egyik az árusok + a konzolok és e-sport kedvéért, a másikban további standok, a kajás részleg + a DDR (az előcsarnokban). Karaoke valahol fent, eldugva. Ami az említett három helység metszete: elfogadható hőmérséklet nuku, a szellőztetés pedig egy egzotikus fogalom, aminek következményei: oroszlánszag (Hirotaka jól megfogta a lényeget a PeCsás hasonlattal, előtört a PTSD menten) és levegőtlenség.

A nagyszínpad viszonylag elfogadható helyre került, a beléptetés megvolt kicsit csavarva, bár erről nem tudok többet mondani (csak hallomásból, de állítólag itt sem voltak a helyzet magaslatán), mert a VIP-jegy miatt mi tök máshol mentünk be, ahol közvetlenül a színpad mögé kerültünk, de legalább egyből belehetett jutni.

Szóval kicsit olyan volt ez, mintha életük legelső conját szervezték volna, legalábbis nem tartom indokoltnak, hogy ennyire amatőr volt szinte minden téren. Mintha másfél év alatt egy oké-szintű fejlődésből visszaestünk volna a nullára. Konzol-szektorban PS5, XSeriesX nuku, VR nuku, viszont indokolatlanul sok időt töltöttünk a retro-gépek társaságában. Egyrészt, mert ott volt levegő és hely, másrészt tetszett, hogy a Commodore 64-től a Dreamcasten át az N64-ig volt szinte minden, ráadásul volt nem egy játék, ami tizenévesen igencsak meghatározó volt számomra (Burnout 3, az első Soul Calibur, etc.). Oké, lehet ez eddig is így volt, csak nem annyira figyeltem, de azért kellemes meglepetés.

Amit még sajnáltam, hogy ismerősök közül szinte senkivel nem futottam össze. Riczékkel a kerekasztal miatt alap volt, aztán Catrinék + Isk és szerintem ezzel ki is fújt (paksi koma is az utolsó pillanatban mondta vissza, szóval szerintem tudtak valamit). Mindenesetre azért ez jó emlékeztető volt számomra, hogy miért szoktam alapból ignorálni a nyári conokat és ha ehhez hozzávesszük még a fent leírtakat, akkor kijön valami olyasmi, hogy nem ez volt éppen életem legmaradandóbb conja, hogy finom legyek.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Lackluster és a pocsék közt félúton.
Junchi írta: 2021.07.19. 08:18 mi az említett három helység metszete: elfogadható hőmérséklet nuku, a szellőztetés pedig egy egzotikus fogalom, aminek következményei: oroszlánszag (Hirotaka jól megfogta a lényeget a PeCsás hasonlattal, előtört a PTSD menten) és levegőtlenség.
Ez szombaton mindenütt alap volt, mert bár a nagyobb csarnokok ajtajai nyitva voltak, attól még megrekedt a levegő, és hát az éjszakai esőzések miatt szombaton elég magas volt a pára is, ami rájátszott. Viszont, nem tudom ki figyelte a ventiket és a szellőztetőket: ezek csak önálló egységek voltak, amelyek jó esetben megkavarnák a levegőt, de javítani nem lennének képesek. Nincs csatorna kifelé, hogy valami frisset szívjon be és keringesse el vagy fordítva, fújjon ki az oroszlánszagosból. Mintha e tekintetben befejezetlen lenne a rendszer. Pedig ahol lehetett, nyitva voltak a rendelkezésre álló ajtók, pl. vasárnap az előadói színpad mellett az építkezésre nyíló is, és a levegő mégsem járt.
Junchi írta: 2021.07.19. 08:18 A nagyszínpad viszonylag elfogadható helyre került, a beléptetés megvolt kicsit csavarva, bár erről nem tudok többet mondani (csak hallomásból, de állítólag itt sem voltak a helyzet magaslatán), mert a VIP-jegy miatt mi tök máshol mentünk be, ahol közvetlenül a színpad mögé kerültünk, de legalább egyből belehetett jutni.
Az volt, hogy a védettségi körül volt egy kis kavarodás a jogszabály értelmezésben, illetve volt, amikor maga a kártyaellenőrzés okozott gondot. A kapuk sem voltak kellően megnyitva, szokásosnál is nagyobb sor csődült össze. Aztán ahogy beengedték a népet, volt egy csarnok, amin keresztül be lehetett jönni. A külső kapu és e között a Velencei-tó jellegű pocsolyát csak sokára tudták áthidalni raklapokkal. (Legalábbis erre is hallottam egy megjegyzést.) A VIP kapu jó helyen volt, és lényegében ez tette lehetővé, hogy a kerekasztalról ne késsek olyan nagyon. De erről mindjárt.
A kártyás balhé mondjuk világos, hogy abból ered, hogy teljesen megkavarodtak, totál új dolog kikötésekkel és az első alkalommal szokott lenni az ilyenekből probléma. Már csak arra van szükség, hogy a következő alkalommal lehetőleg ne legyen rá szükség.

Kerekasztal. Na, mondtam, hogy erről sikerült elkésni. Ennek az az oka, hogy foglaltam egy hostelben szállást, amiről helyben derült ki, hogy nem üzemelhet, mivel egyébként kollégium is, így a katasztrófavédelem kvázi "lefoglalta azt" (sic! - a recepciós lány mondta), viszont ő ajánlott egy másik hostelt nem messze, át kellett oda mennünk, szállást foglalni és átvenni, majd a 75-ös trolival befutni a Puskáshoz, onnan meg gyalog és futva jöttünk át haverral. Talán 10 percet sikerült késni vagy 15-öt... A kis táskával felcaplattam a színpadra, majd rájöttem, hogy erre nekem nincs odafent szükségem, szóval visszahajítottam a technikai árokba. Vagyis elég érdekes entrée volt.
Maga a kerekasztal meg... "Jól eltaláltuk az arányokat." Értsük Timit: közel 10 percen keresztül ekézhették a Sailor Moon Eternal mozikat (amit rosszul írt fel, mert Eternal), de kábé a végén nem sokra jutott idő. A mellettem ülő csajszi is lényegében nem kommentálta, hogy mi a baja az adott művel, csak azt sérelmezte folyton over-dramatic üzemmódban, hogy az alapműhöz képest mi nem olyan. A LoGH-ról nem tudtunk beszélni egyáltalán, neveztem a Fate/Stay Nightot, mint rossz adaptációt, arra talán futotta 3 mondat, de a miértekre nem, de az is már a kapkodás időszakában. Illetve Junchival a Chainsaw Man mangát se tudtuk szóba hozni, amit elkezdett olvasni (illetve én is, az 5. kötetig eljutottam), hogy annak kapcsán dumáljunk, milyen lenne annak a jó adaptáció. Egyszerűen nem lehetett, ennek pedig leginkább Timi és Renta (az előbb említett csajszi) állta útját. Szóval jó esetben is (M)EH.

Árusok: látszott, hogy kevesen vannak kinn, sok portékát nem is hoztak. Benyoval beszéltem a Replika Shopnál, ő konkrétan mondta is, hogy nem számítottak ekkora tömegre és érdeklődésre, hamar el tudták adni a kihozott áruk javát, amit vehetünk az árusok részéről általános hozzáállásnak, hiszen elég logikus következtetés volt a szabályozottság miatti hisztikből, nem említve a körülményeket. Emiatt nem hibáztatok senkit, hisz nem árulok semmit, ellenben ugyanezt a gondolatmenetet éltem én is, így meglepett, hogy ehhez képest volt nép dögivel. Mr. SF&F-től azért csak eljöttem 6 sci-fi könyvvel (Clarke: Randevú a Rámával, Heinlein: A hold börtönében és Ajtó a nyárba, a hírhedt "A Jedi hatalma", illetve a Tűzharcos manga, mellétolva egy ajándékkötettel).

Előadások: Nagyon keveset hallgattam meg. Renta "japánbanjártam" előadására estem be, aminek láthatóan semmi íve nem volt, jellegtelen képek mutogatása, olyan színvonallal, hogy "ez egy aluljáró, ez egy toronyházas útszakasz"), de helymegjelölés, hogy merre járunk, vagy valami de facto érdekesség nuku, mert így azokat a képeket akár Pesten is lőhetted volna. A megjegyzések is egyébként ezen a szinten mozogtak.
A kimonós előadást érdemes viszont. Az a lány tartotta, akinek saját YT csatornája volt, azon is sokat beszélt erről, így haver, ahogy mondta: "nem sok újat mondott neki, mivel ő ismeri ezeket a videókat". Másnak, aki nem látta egyiket sem, annak meg tényleg voltak érdekes részei, szóval visszahallgatásra ajánlom.
Acheronét elkezdtem hallgatni kicsit a kínai őstörténelemről, de majd videóról visszanézem. Ahogy Catrinék mondták, nekik sok újat nem mondott, ami meg engem nem lepett meg. :lol:

És akkor a sajátom a szuperfegyverekről... Nem értékelném, de annyit el tudok mondani, hogy voltak bakik, és másnapos is voltam, a jegyzeteket (18 oldalt) ott olvastam át az előtte rendelkezésre álló félórában, ami kevés lett hozzá. Pl. kimaradt menet közben a Midway utáni hajóépítési program (1942), amikor rengeteg hajót lehúznak a listáról, hogy pótolni tudják a baklövésüket. A végén a nehézvizet elcsesztem a deutérium mibenlétével. Volt egy fazon, aki az A-150-nél megjegyzést is fűzött, ő a Béke Istennő-doktrínát említette, aminek a célja az lett volna, hogy hidegháborús helyzetbe kényszerítse Amerikát a Csendes-óceáni térségben. Gyakorlatilag, mivel nem jött ki, és próbálkoztam fülelni, foszlányokat kaptam el, így a felvételen se lehet majd őt hallani.
Voltak dolgok a jegyzetemben mondjuk, amiket komótosan kihagytam a diasorról, mert átértékeltem őket és inkább úgy éreztem, ha idő lesz rá, akkor beszélhetek róla. Ilyenek voltak a Zerok szerkezeti felépítése és erős hibái, a Type 5 Chi-Ri közepes tank vagy a Bíbórkód, amit amúgy a Black Chamber (az amerikai békeidőbeli hírszerzés) már 1922-ben felnyomott, majd berendeltek a 30-as évek fordulóján egy másikat, ami már tényleg ez volt, majd kicsit később javítottak rajta... Mindkettő hamar fel lett törve, és a japánok a háború végéig feltörhetetlennek is hitték, pedig '41-bena németek még figyelmeztették is őket erről. Poénból kettő bekerült a kézifegyverekről a rostába, mint "csodafegyver": az egyik "csoda, ha nem robban a kezedbe, mikor használod", a másik meg "csoda, hogy működik".
Ellenben ő is, és egy japán történészsrác jött oda az egész végén, hogy amúgy tökre pontos volt (különösen az események értelmezési része), informatív, átfogó, magyarázó, és nem átalltam a humort is használni, műveket és munkákat ajánlani, nekik pozitív csalódás volt, mert a várt szintet felülmúltam. Egyéb kérdésre érdeklődő is volt, különösen egy kb. 10-12 éves kisfiú, akit az egyik háborús kulcsmomentum érdekelt jobban. Szóval, siker? Talán. Úgy készültem vele 1,5 évet, hogy tavaly tavasszal elkezdtem, 80% meg is lett, aztán lefújták az akkori cont, az előadás meg úgy maradt, nem nyúltam hozzá, csak a mostani előtt vettem elő újra, hogy jó, akkor neki állam átnézni a forrásokat, szakirodalmat, videókat, mi egyebet. A kettő közt olykor képeket vadászgattam, vagy Secret Projects fórumot olvasgattam, ami ilyen tekintetben egy aranybánya tudott lenni, illetve időközben kerültek ki ehhez a témához írt videók is több (had)történelmi csatornán. Az utolsó héten már csak szerkesztgettem a diát, tanultam a LibreOffice Impress-t. Majd kikerül minden a blogra megjegyzésekkel, miegymással.
Személy szerint nem vagyok teljes mértékben megelégedve vele, de mivel mégis a visszajelzések alapján tetszett a népnek, kiegyezek abban, hogy nekik lesz igazuk.

Haverjaim, akikkel voltam, azok egy dolgot emeltek ki, különösen az mondogatta, aki 7 éve volt kinn utoljára: nagyon sok lett a fiatal, gyakorlatilag az átlagéletkor még kisebb is lett, mint volt. Hogy most ez mennyire igaz, nehéz megmondani, de nagyrészt tényleg a tizenévesek második fele volt a domináns. Bár ehhez szerintem a jogszabályi megkötések is hozzátettek, mert jöttek szülővel és emiatt hozták a kisebb testvért is, mert miért ne...

Én amondó vagyok, hogy kéne még egy con, és le tudjuk szűrni a dolgokat, min csúsztak meg a dolgok. De véleményem szerint egyszer a kiadott épületek rendszereinek félkész állapota, illetve az időjárás is hozzátett, illetve a rendezők is kevesebb emberre számoltak, sok partnert nem tudtak meggyőzni, hogy kijöjjenek, így pedig a kialakult körülmény áldozatai is. Ami a szervezési oldalt illeti, oda lesz Supernek pár szava, mert olyanok részeit is látta, amit én nem, és azok de facto szervezési gondok és hibák.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

No én meg első alkalommal mentem ki Mondocon-ra, de akkor a korábbi hsz-ek alapján lehet nem a legjobbat választottam. Bár én végül is jól el voltam rajta. Persze azért nem fogok mostantól mindegyikre kimenni, lévén a járulékos költségek (utazás, szállás, stb) mellett a con jegy az eltörpül.

Belépéssel az én esetemben nem volt gond, mert mindig reggel 9 után érkeztem és a kapukat pont akkor tájt nyitották (a megjelölt fél10-nél hamarabb) így a Hungexpora való érkezésemet követően kb 15 perccel később már bent is voltam. Hozzátenném, h nekem elővételes jegyem volt. Amúgy csak ma tűnt fel h a karszalagok még a 2020as tavaszi con-hoz készültek.

Számomra leginkább az előadások miatt érte meg kimenni. Hiába rakják fel YT-re sokszor botrányos azok hang vagy épp kép minősége viszont élőben tisztán lehet hallani mint mond az előadó a háttérzaj ellenére is. Mondjuk hamar fölmerült bennem a kérdés: hogy mi mással lehet elütni az időt? Oké mivel először voltam így a hely felfedezésével elment egy kis idő, pláne mire megtaláltam a WC-t mert a kiadott térképek egyikén se szerepelt, h merre kellene annak lennie. Illetve az összes stand megnézésével (mert vásárolni árak miatt nem itt kell kivéve könyvek mert 1-et azért én is bezsákoltam) és az adott játékok kipróbálásával is el lehet ütni az időt (pl a sógi bejött).
Junchi írta:Konzol-szektorban PS5, XSeriesX nuku, VR nuku,...
Nem tudom, hogy szombaton is volt-e, de vasárnap volt VR, igaz jól el volt dugva én is nem is tudom hanyadjára mentem arra mire kiszúrtam, h a D pavilon legsarkában a konzolos résznél a fal mellett volt, csakhogy egy ilyen álfallal vagy mivel még el volt szeparálva. Messziről, de még a ps4-es asztalok mellől sem tűnt föl először. Arról nem is beszélve h semmilyen jelzés sem volt kirakva, h na ott VR van. Nos mivel én sose próbáltam VR-t így kivártam azt a fél órát mire sorra kerültem. Amúgy a Beat Saber-rel lehetett menni egy kört. Bár a srác aki felügyelte a játékot nem mindig volt ott, ezt kihasználva egyesek több menetet is mentek és úgy kellett rászólni az illetőre h most már a kövi ember jönne.

Szombaton mivel számomra kevésbé érdekes előadások voltak így biza két olyan közt ami érdekelt pöppet unatkoztam. Amúgy 3 előadás érdekelt: Otaku trendek Kínában, Az Elderbrain fejlődése, A XIII. Világifjúsági Találkozó a rendszerváltások évében. Az elsőt végül (sajnos) kihagytam ugyanis adtam egy esélyt a kerekasztalnak, ami pont ugyan abban az időpontban volt. Tudni illik én még yt-n egyszer se néztem végig egy ilyet, mert hol alig hallani az illetőt a technika miatt vagy mert szimplám távol tartja a mikrofont a szájától, vagy mert a beszélgetés elmegy olyan irányba, h elveszítem az érdeklődésem. De úgy voltam, h hátha most más lesz és a téma is ígéretes. Hát ez a szombati csak tovább erősítette bennem azt, h ezek a kerekasztalok számomra totálisan kihagyhatóak. Egyrészt mert összecsapott volt, a végén a betervezett címek negyede szinte skippelve lett, az elején meg egy-kettőnél sokat elidőztek egyesek. Bár szó mi szó 3 évtizedet felölelő anime adaptációk lehet amúgy se fértek volna bele 1,5 órába. Meg kicsit amatőrnek tűnt és a slime-os borítókép még hagyján, de mikor félreértés miatt a Death Note is bekerült mint rossz példa, azéért ott gondolatban feltettem magamban a kérdést: ennyire nem dumálták meg előre h miről is van szó? Igaz a kerekasztal címéből nem egyértelmű, h a beszédtéma az anime adaptációk és nem szimplán bármíly nemű adaptáció. Illetve asszem Rentana-k hívták a csaj aki kicsit off irányba vitte a beszélgetést és nem arról dumált, h a mű mint adaptáció milyen hanem mint mű szimplán milyen. Na de ennyi említés elég is volt a kerekasztalról.

Az Elderbrain fejlődése egy elég kurta előadás volt a maga fél órájával, de amúgy nem volt rossz, még ha ebben a témában én nem vagyok jártas. A XIII. Világifjúsági Találkozó a rendszerváltások évében mint téma nagyon érdekes volt, viszont rossz előadással párosult. A hölgy sok őzéséhez még hozzá lehetett szokni, de hogy állandóan keverte észak és dél korát még ha aztán gyors kijavította magát, eléggé kizökkentett a gondolatmenetből. Illetve a wall of text ppt sem volt egy plusz pont ami közép tájról szinte olvashatatlan volt az apró betűméret miatt.

Azonban a vasárnapi előadások nagyja jó volt, csak a Japánban jártam volt kissé szedett vedett illetve befejezetlen.
Ricz írta:de mivel mégis a visszajelzések alapján tetszett a népnek, kiegyezek abban, hogy nekik lesz igazuk.
Nekem is tetszett a szuperfegyveres előadás, igaz nem én vagyok a 2. vh szakavatottja, de rengeted dokufilmet láttam már belőle, így az előadásban szerepelt fegyverek nagy részéről is hallottam már. Egyetlen egy dolog volt ami számomra teljesen új volt a japán atom program, amiről eddig nem is hallottam, szal már csak emiatt is megérte meghallgatni amit mondtál. Amúgy át is futott az agyamon h milyen jó lenne egy olyan alternatív világban játszódó animét nézni, ahol a nácik elbuknak, de 45-ben a japók atomot dobnak az usa-ra (mielőtt még ők meg tennék ezt).

A programokról ennyit, még arra kitérnék, h ahhoz képest fb-n mennyien írták h valóban jó lenne ha a többség a pavilonokban maszkot viselne én sztem két kezemmel meg tudnám számolni hány ember viselt maszkot a két nap alatt.A free hug sem volt ajánlott erre a passzázs végig volt ilyen beteg ölelésre kiéhezett emberekkel.

Összességében én elégedett voltam, bár nekem nincs viszonyítási alapom az előző con-okhoz. Mondjuk ha már felmentem Pestre akkor már úgy mentem h pénteken tudjak túristáskodni, így pl 3 japán kertet is megnéztem: az ingyenes Margit szigetit, az állatkertben lévőt és a Varga Márton Kertészeti és Földmérési szakgimnázium botanikus kertjében lévőt. Ha csak egyet kéne ajánlanom ezek közül, akkor legutóbbit ajánlanám, ugyanis az a legjobb: mind a növényvilágot, mind a japán faktort tekintve (fake torii kapu(még ha nem is a legszebb), kő lámpások, shishi odoshi is van).
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

ZeroProcess írta: 2021.07.19. 18:47Meg kicsit amatőrnek tűnt és a slime-os borítókép még hagyján, de mikor félreértés miatt a Death Note is bekerült mint rossz példa, azéért ott gondolatban feltettem magamban a kérdést: ennyire nem dumálták meg előre h miről is van szó? Igaz a kerekasztal címéből nem egyértelmű, h a beszédtéma az anime adaptációk és nem szimplán bármíly nemű adaptáció. Illetve asszem Rentana-k hívták a csaj aki kicsit off irányba vitte a beszélgetést és nem arról dumált, h a mű mint adaptáció milyen hanem mint mű szimplán milyen.
A Slime-os borítóképet azért emeltem ki, mikor láttam, mert én úgy vagyok vele, hogy azt használjuk ahhoz, amelyik. Most a paródiaévadét használni az eredeti szériára elég nagy hiba, egyfelől mert sem hangulatra nem fogja meg azt, sem rajzolásra. Elüt a kettő egymástól - és ez az én szememben hibának számít.
Renta meg igen, én is ezt vártam, hogy az animére tesz majd megjegyzést. De ugye ő volt a japánbanjártamos is vasárnap, szóval innentől a lécet vele kapcsolatban eléggé elástam, hogy biztosan meg tudja ugorni.
Egyébként koordináltabban meg lehetett volna tenni, simán és egyszerűen, pl. a jó és a rossz adaptációk szempontjait egy diára fűzni, mert szembeállítás kell a szempontoknak és definitíven nem tudod megmondani sem, hogy mik a jó és a rossz adaptáció ismérvei. Művenként más, és ezt elég szépen le tudtuk példázni. Viszont ehhez a témát kellett volna érteni legalább, és Timinél kicsit lehet ezzel túl sokat vártam, és mégiscsak muszáj erősebben szorítanom a gyeplőt (értsük: a nyakára járnom) a témák és kidolgozásuk terén.
ZeroProcess írta: 2021.07.19. 18:47 A free hug sem volt ajánlott erre a passzázs végig volt ilyen beteg ölelésre kiéhezett emberekkel.
Tetézem: volt amelyik 5x is odafutott hozzánk egy órán belül, hogy "na? na? na?"
ZeroProcess írta: 2021.07.19. 18:47 Nekem is tetszett a szuperfegyveres előadás,
Nem te voltál a hátsó sorokban az, aki az elején a "minden képzeletet felülmúló" kritériumot bemondta? :)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Ricz írta:Nem te voltál a hátsó sorokban az, aki az elején a "minden képzeletet felülmúló" kritériumot bemondta?
Nem, én csendben hallgattam az előadásokat.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Bár már szombaton kinyafogtam magamat a rendezvény miatt, kicsit hűvösebb fejjel is leírom a gondolataimat.

Az Expo felújítása jó dolog, de mivel a látogatóknak pont egy erősen szemetes, feldúlt szakasz előtt is el kell menniük így rögtön megadja az alaphangot a rendezvénynek. A járda egyes szakaszai nagyon keskenyek egész egyszerűen nem ekkora tömegre lett tervezve. Ezek persze nem a MondoCon stábjának a hibája. De hozzá tartozik a feelinghez.

Az viszont már a szervezők hiányossága volt, hogy nem volt egy-két - Aylanak köszönhetően a megnevezés - Front of House Team Member akik a sor végén állóknak elmondják, hogy ha van már jegyet nem kell itt sorban állnod hanem gyere előre stb.
Junchi írta: 2021.07.19. 08:18 A nagyszínpad viszonylag elfogadható helyre került, a beléptetés megvolt kicsit csavarva, bár erről nem tudok többet mondani (csak hallomásból, de állítólag itt sem voltak a helyzet magaslatán), mert a VIP-jegy miatt mi tök máshol mentünk be, ahol közvetlenül a színpad mögé kerültünk, de legalább egyből belehetett jutni.
A VIP bejáratnál hárman engedték be a vendégeket. Lehet, hogy van olyan időszak amikor erre szükség van, de indokolatlanul sok ideig voltak ott ennyien míg máshol égető szükség lett volna még plusz emberre. Persze itt sokkal könnyebb lazázni mint keccsölni a Mangafan pultjánál ahol egy szegény csaj szolgált vagy egy 5 méteres standot.
Bevallom egy jó nagy adag személyes sértődöttség is volt bennem ez ügyben. Mivel részt vettem az elmúlt időszakok kerekasztaljain és ha minden igaz a következő két kerekasztalon is ott leszek, így úgy gondolom talán járt volna egy VIP karszalag. És szvsz ezt nem nekem kellene külön kérnem. De a lényeg, hogy volt egy-két vendég akit simán beengedtek VIP bejáraton holott a nevük nem volt rajta a listán.
Ricz írta: 2021.07.19. 11:57 Az volt, hogy a védettségi körül volt egy kis kavarodás a jogszabály értelmezésben, illetve volt, amikor maga a kártyaellenőrzés okozott gondot.
A mérnökök egyik legfontosabb kihívása, hogy bizonyos tárgyakat/felhasználói felületeket stb. hülye biztosra tervezzék meg. Itt a beléptetési feltételeket bár többször hirdették mégsem jött át mindenkinek ergo kevésszer és rosszul magyarázták el.

Előadások: Nagyon jó lenne, ha valamilyen egységes dia formátummal lehetne dolgozni, illetve meg lenne szabva egy minimális időtartalom amit valakinek ki kell töltenie. Valamint miért nincsenek pódium beszélgetések? Most jelent meg magyarul a MDZS meg talán megfog a TGCF talán a fordítóval/kiadóval lehetett volna beszélgetni.
Ricz írta: 2021.07.19. 11:57 Acheronét elkezdtem hallgatni kicsit a kínai őstörténelemről, de majd videóról visszanézem. Ahogy Catrinék mondták, nekik sok újat nem mondott, ami meg engem nem lepett meg. :lol:
Acheronnak a közönséget 0-ás tudásszintűnek kellett tekintenie így építette fel az előadását. Nekünk azért volt egy kicsit uncsi mert pont az elöző Animagazinban jelent meg erről a témakörről egy cikk amit én írtam.
Junchi írta: 2021.07.19. 08:18 Szóval kicsit olyan volt ez, mintha életük legelső conját szervezték volna, legalábbis nem tartom indokoltnak, hogy ennyire amatőr volt szinte minden téren. Mintha másfél év alatt egy oké-szintű fejlődésből visszaestünk volna a nullára.
Én inkább úgy mondanám, hogy volt 1,5 évük felkészülni erre a Conra és csak ezt tudták összehozni. Na az a durva.
ZeroProcess írta: 2021.07.19. 18:47 Amúgy át is futott az agyamon h milyen jó lenne egy olyan alternatív világban játszódó animét nézni, ahol a nácik elbuknak, de 45-ben a japók atomot dobnak az usa-ra (mielőtt még ők meg tennék ezt).
Konpeki no Kantai? Ember a Fellegvárban? Illetve gondolom a rengeteg manga mélyén csak találni egy ilyen történetet.
Úgy gondolom erről azért nincs nagyon szó mert a japánokat alapvetően nem érdekli ez a téma. Ők maximum olyan világot képzelnek ahol ők jó létben élhetnek és nincsenek senkire se rászorulva semmilyen téren. A japán utópia valami olyasmi, hogy pörögjön a gazdaság mint az 1960-as években, Japán legyen a világ No.1 gazdasága. Kína süllyedjen vissza a XX. század elejei szétesés szintjére, Oroszország legyen mindig olyan gyenge mint amilyen Csuzimanal voltak. A jenkik pedig hajbókoljanak a japán jen előtt. És ezzel párhuzamosan senki ne akarjon Japánba menni vissza a fényes elszigeteltség-be!
ZeroProcess írta: 2021.07.19. 18:47 A programokról ennyit, még arra kitérnék, h ahhoz képest fb-n mennyien írták h valóban jó lenne ha a többség a pavilonokban maszkot viselne én sztem két kezemmel meg tudnám számolni hány ember viselt maszkot a két nap alatt.
Ha árultak volna MondoConos maszkot azt gondolom sokan vették volna és még talán többen is hordták volna.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2021.07.26. 21:21 Acheronnak a közönséget 0-ás tudásszintűnek kellett tekintenie így építette fel az előadását. Nekünk azért volt egy kicsit uncsi mert pont az elöző Animagazinban jelent meg erről a témakörről egy cikk amit én írtam.
Elkerült téged a poén, hogy azon vigyorogtam, hogy pont olyan mesélt róla, akitől nem lep meg az efféle válasz. Az üres has (és a másnaposság) csöppet kelletlen kényszerítő erő.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A mostani őszi conon csak szombatra léptem ki egy "kötelezően szabadon választott" program keretében, ami a kerekasztal volt. Mert eredetileg "Marvel és animék" témával ment volna most, amire nem jelentkezett elég ember (őszintén, megértem, én is lemondtam, mert unom már a murvelltémát egy ideje, pláne, ha bele akarjuk látni oda, ahova nem kéne). Szóval téma csere, japán töri és kultúra, amin Iskariotes volt kinn közülünk, ezen kívül Ama és Renta. Most szépen belefértünk a másfél óránkba, megvoltak a kötelező beszólások, osztások, és elég sok címről sikerült beszélni. Köztük a diákon nem szereplőkről is. Szóval, ez legalább össze lett hozva. Igaz, Kagamin meg fortyog, mert a reklámos ki lett dolgozva, de azért annyira nem, mert azon részt venne, és elég sok mindent összeírt velem anyagnak, bármikor leadható, és most amúgy sem tudott volna jönni lakásügyintézés miatt. A nap maradékában keringtem, mint gólyafos a levegőben, leginkább egy másik fansub captain társaságában, illetve Yatagarasuval kipróbáltuk a Far Cry 6-ot (engem nem nyert meg a játék, mondjuk mást sem csináltam, mint elvittem a karaktert A-ból B-be).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ricz 2021.10.26. 14:02-kor.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nekem tetszett a Con mindkét napja. ::jsmile:: Jó volt széken ülni a színpadon, ha már asztal nincs. A Japán Alapítványos előadás nekem különösen tetszett. Mókás is volt és még tanítottak is. Az AMV verseny szerintem vérszegény volt, na nem mintha a vasárnapi AMV Mortal Kombat jobb lett volna. A dráma kategória AMV-t nem is értettem, vagyis oké drámás filmek voltak az alapanyagok, de ebből semmi nem jött át a kis zenei videókból.

Vasárnapról több dolgot is kiemelnék. A fanszinkron klassz volt, számomra teljesen átvette a performance cp-nek. Jó tudom az most is van, de azt már meg se nem nézem és ahogyna láttam sokakat érdekelt a szinkronos beszélgetés. Forgács Gábor mint meghívott színész nagyon nagy arc volt, a versenyzőket is jól osztotta ki és remeket sztorizgatott. Számomra csak most esett le, hogy Julien királyt és Linda Belcher-t is ő kelti életre.

Sajnos CP ügyben megint semmit sem láttam, de kárpótolt a Nyufi kun küldetésben elért jó helyezés és az, hogy Catrinél jól szerepeltek a zenekvízben. Btw tudja valaki, hogy mizujs Scinerman-nal?

Sikeresen találkoztam Riczel, Catrinnal, Rui-val, Junchival, SaiyaGin-nel meg BenyoBoy-jal.

Ami a beszerzést illeti, kevesebb mindent tudtam venni, plusz még Ty Lee figuráról is lecsúsztam, de legalább Kék Szellem hazatért. Erről jutt az eszembe a MangaFan azt kommunikálta, hogy céljuk újból kiadni a Death Note, a Lovely Complex és pár egyéb mangát. De a Kenshin nem lesz köztük.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2021.10.25. 12:48Mert eredetileg "Marvel és animék" témával ment volna most, amire nem jelentkezett elég ember (őszintén, megértem, én is lemondtam, mert unom már a murvelltémát egy ideje, pláne, ha bele akarjuk látni oda, ahova nem kéne).
Ugyan conon nem voltam, illetve Timi gondolataiban sem tudok olvasni, de nem lehet, hogy ez nem "belelátás" akart lenni, hanem mondjuk ténylegesen azokról a sorozatokról tervezett egy előadást, amikor az anime és Marvelék valóban "találkoztak"? (Gondolok itt pl. azokra a Madhouse feldolgozásokra még a 2010-es évek elejéről, mint Vasember vagy Rozsomák kalandjai, illetve hogy egy "közelebbi" példát is mondjak, itt volt a Marvel Future Avengers 2017-ből. És simán lehet, hogy van még pár hasonló cím, ezek csak azok, amik most elsőre beugrottak nekem.)
iskariotes írta: 2021.10.25. 18:58Btw tudja valaki, hogy mizujs Scinerman-nal?
A nekünk küldött Facebook PM-jeiből számomra úgy jött le, hogy igen, volt conon. Illetve pontosítok: előtte kérdezgette, hogy ki lesz és ki nem lesz, ergo ebből arra következtetek, hogy határozottan tervezett odamenni, aztán hogy végül közbejött-e neki valami fontosabb, azt passzolom. (Illetve ha valami másra irányult a kérdés vele kapcsolatban, akkor vegyétek úgy, hogy nem szóltam.)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2021.10.28. 04:55 Ugyan conon nem voltam, illetve Timi gondolataiban sem tudok olvasni, de nem lehet, hogy ez nem "belelátás" akart lenni, hanem mondjuk ténylegesen azokról a sorozatokról tervezett egy előadást, amikor az anime és Marvelék valóban "találkoztak"? (Gondolok itt pl. azokra a Madhouse feldolgozásokra még a 2010-es évek elejéről, mint Vasember vagy Rozsomák kalandjai, illetve hogy egy "közelebbi" példát is mondjak, itt volt a Marvel Future Avengers 2017-ből. És simán lehet, hogy van még pár hasonló cím, ezek csak azok, amik most elsőre beugrottak nekem.)
Nem, mert - és most visszakeresem a levelet, kimásolni -:
Marvel mánia animés szemmel
Hogy lehet, hogy néhány MCU filmet a japán mozikban lekörözték az animék? Milyen olyan Marvel momentumok vannak, amiket anime-sorozatokban is megtalálhatunk pl. szürke karaktertípusok mint Loki, vagy epikus csatajelenetek, ahol mi is izgatottságtól bezsongva sikongattunk a székünkben (lásd. Végtelen háború utolsó csatája). Miért szeretjük ezeket az MCU karaktereket vagy pillanatokat, és mely animékben lelhetjük meg őket?
Nem tudom, mit lehetne erről másfélórában beszélni, de szerintem röviden összefoglalva: a nagy büdös semmit.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta: 2021.10.28. 04:55
iskariotes írta: 2021.10.25. 18:58Btw tudja valaki, hogy mizujs Scinerman-nal?
A nekünk küldött Facebook PM-jeiből számomra úgy jött le, hogy igen, volt conon. Illetve pontosítok: előtte kérdezgette, hogy ki lesz és ki nem lesz, ergo ebből arra következtetek, hogy határozottan tervezett odamenni, aztán hogy végül közbejött-e neki valami fontosabb, azt passzolom. (Illetve ha valami másra irányult a kérdés vele kapcsolatban, akkor vegyétek úgy, hogy nem szóltam.)
Nyolcnak mondtam előtte, hogy megfáztam múlt hét kedden, és hétvégére rosszabb lett. Így a con hétvégéjét inkább arra használtam, hogy töltsem magamba a teát és némi Neocitrant. Hatott.
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Ricz írta: 2021.10.28. 16:47
Marvel mánia animés szemmel
Hogy lehet, hogy néhány MCU filmet a japán mozikban lekörözték az animék? Milyen olyan Marvel momentumok vannak, amiket anime-sorozatokban is megtalálhatunk pl. szürke karaktertípusok mint Loki, vagy epikus csatajelenetek, ahol mi is izgatottságtól bezsongva sikongattunk a székünkben (lásd. Végtelen háború utolsó csatája). Miért szeretjük ezeket az MCU karaktereket vagy pillanatokat, és mely animékben lelhetjük meg őket?
Nem tudom, mit lehetne erről másfélórában beszélni, de szerintem röviden összefoglalva: a nagy büdös semmit.
Öööö... Mert talán több évtizeden át a japók animéket gyakrabban láttak, mint Marvel-cuccokat?
Vagy ötször olvastam el ezt a rövid gondolatfüzért, de még mindig nem értem, mi értelme lett volna ezt kivinni másfél órás agyráknak.

Nem tudom hogy vagytok vele, de nekem már herótom van attól, hogy szinte minden évben van egy szuperhős/Marvel-kerekasztal topic. :drop:

(Btw, a conra nemcsak a betegség miatt nem mentem el. Egyrészt örültem, hogy azon a héten az Országos Urbanisztikai Konferenciát hostessként túléltem, másrészt pont azelőtti héten vertem el tokkal-vonóval kb 25k-t egy Győrben tartott bevonótáborra.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta: 2021.10.31. 23:31Nyolcnak mondtam előtte, hogy megfáztam múlt hét kedden, és hétvégére rosszabb lett. Így a con hétvégéjét inkább arra használtam, hogy töltsem magamba a teát és némi Neocitrant. Hatott.
Ja, értem. ^^" Ez esetben jobbulást, bár ahogy szavaidból kiveszem, ez is megtörtént már. :)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

higashikata írta: 2021.11.01. 18:17 Öööö... Mert talán több évtizeden át a japók animéket gyakrabban láttak, mint Marvel-cuccokat?
Vagy ötször olvastam el ezt a rövid gondolatfüzért, de még mindig nem értem, mi értelme lett volna ezt kivinni másfél órás agyráknak.

Nem tudom hogy vagytok vele, de nekem már herótom van attól, hogy szinte minden évben van egy szuperhős/Marvel-kerekasztal topic. :drop:
Ezzel én is tökéletesen így vagyok. Értem én, hogy ez a nagy fad "most", de a filmek jobbára középszerű látványmozik, ezerszer lerágott témákkal, amiket más filmek ezerszer jobban is bemutattak, de csak mert egy alsógatyát kívül hordó köpenyes macsó/bige tolja el, miközben a szövegkönyv sokszor egy közhelyszótár, ettől élvez a geek. És animében nem akkora cucc, mert volt egy Heroman, Zetman, voltak Marvel-animék, meg van egy BnHA, aztán jó napot. Japánnak megvannak a maga szuperhősei, elég csak szőke, tüskés hajú Úsztatós Nándikára gondolni, aki egy kondér gulyáslevest hamarabb megeszik, mint Németh Szilárd, miközben teli torokból üvölti Jóska puszibarátja nevét. Vagy a bolygóélelmezésére meg nem bízható, erős érzelmi behatásra hajszínt váltó csillagközi migráns, Golda fia Sárgarépa. Meg lehetne sorolgatni, mennyivel másabb az elképzelésük erről, és akkor csak két klasszikus példát mondtam, de amúgy van még több is, többek közt a Az ifjú Gordon Ramsay: The Anime, avagy amelyben a narancs hamarabb volt az új fekete, mint Netflixen.

Mindegy, elkérem Kagamintól a reklámos anyagot, aztán nekiállok kilincselni a téliért már most, mielőtt kitalálja, hogy a bukott témát csúsztatja télire.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Ricz írta: 2021.11.02. 13:37
Mindegy, elkérem Kagamintól a reklámos anyagot, aztán nekiállok kilincselni a téliért már most, mielőtt kitalálja, hogy a bukott témát csúsztatja télire.
VIDD! Csak legyen már valami értelmes kerekasztal is.

Btw, mennyire lenne életképes vállalás (akár kerekasztalon) azt körbejárni, mennyire jó vagy rossz dolog, hogy a népszerű streaming-szolgáltatók egyre több pénzt keccsölnek anime-készítésbe? Ilyen kerekasztalt szívesen megnéznék...
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

higashikata írta: 2021.11.03. 18:47 Btw, mennyire lenne életképes vállalás (akár kerekasztalon) azt körbejárni, mennyire jó vagy rossz dolog, hogy a népszerű streaming-szolgáltatók egyre több pénzt keccsölnek anime-készítésbe? Ilyen kerekasztalt szívesen megnéznék...
Ehhez olyan kellenének, akik képben vannak az iparral. Csoda, ha a 4 ember meglesz, Timivel együtt.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Ricz írta: 2021.11.03. 19:04 Ehhez olyan kellenének, akik képben vannak az iparral. Csoda, ha a 4 ember meglesz, Timivel együtt.
Vagy tudod, mit lehetne még kivinni a kerekasztalra? Vagy szerinted inkább kiselőadásnak való?

A vidék ábrázolása az animében

Sokszor láthattunk olyan animéket, ami a nagyvárosi milliőben (mindenek előtt Tokióban) játszódnak, viszont a vidék teljesen más színezetet élvez. Mennyire jelent ezekben az alkotásokban a vidék az elvonulás jelképét és mennyire lesz szerves része a történetnek? Mennyire hajlandók reflektálni a vidéki problémákra és azok megoldására?

(Ez van, ha megcsap az ihlet vonatozás közben. :drop: )
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

higashikata írta: 2021.11.07. 10:43 A vidék ábrázolása az animében
Nem egy rossz téma, és kettő mindenképp eszembe jutott: a Barakamon és a Non Non Biyori. De még talán ide vehető a Gin no Saji és valamennyire talán a Moyashimon is. Legalábbis így hirtelen olvasva ez a négy cím ugrfott be, de ide lehetne venni még a Higurashi no Naku koro ni szériát is, aminek az alaphelyzete egy kormányzatilag eldöntött vidékfejlesztési tervvel való konfliktus (avagy a gát, ami ellen tiltakoznak, majd megölnek egy munkást és igyekeznek eltusolni). Vagy hasonló volt a Nijiiro Hotaru: Eien no Natsuyasumi film is, ami meg egy ilyen fejlesztés miatt elárasztott városka múltjába kalauzolt el minket. Szóval a vidéki problémák reflektálása mellett ez a vonal is beletolható.

Szóval ez egy abszolút támogatható ötlet és téma. Viszont ehhez kéne legalább egyvalaki, aki vidékfejlesztésben is jártas... (wink-wink nudge-nudge)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

higashikata írta: 2021.11.07. 10:43Mennyire jelent ezekben az alkotásokban a vidék az elvonulás jelképét és mennyire lesz szerves része a történetnek? Mennyire hajlandók reflektálni a vidéki problémákra és azok megoldására?
Az első kérdésre szerintem nehéz lenne példákat találni, mert általában ha a főszereplő nagyvárosból vidékre költözik inkább csak arra szolgál, hogy kontrasztba lehessen állítani a kettőt (pl Non Non Biyori). Persze azért a Ricz által már említett Barakamon erre nagyon jó példa. Nekem még eszembe jutott az Ookami Kodomo no Ame to Yuki, de aztán rájöttem, hogy ez a kevésbé jó példának lehetne felhozni. Ugyanis itt sztem mint elvonulás csak látszólagosan jelenik meg, mivel az kifullad annyiban, h azért megy vidékre, mert a városban lebukna a farkas kölkeivel. Illetve pont e miatt még arról sem lehet beszélni, h vidék vs városi gyereknevelés egyedülállóként lenne a téma, mert a környezet az mellékes.
Esetleg az elvonuláshoz talán még szóba lehetne hozni a Hana-Saku Iroha, igaz ennél kényszerből vonul el a "nagyvilágból", de ennek megélésén nagy hangsúly van.
Ricz írta: 2021.11.08. 02:27ide lehetne venni még a Higurashi no Naku koro ni szériát is, aminek az alaphelyzete egy kormányzatilag eldöntött vidékfejlesztési tervvel való konfliktus (avagy a gát, ami ellen tiltakoznak, majd megölnek egy munkást és igyekeznek eltusolni).
Én a régi szériából láttam másfél évadot, de asszem ez csak a 2. évadnál jön elő (bár így is csak a kormányzati eltusolás része rémlik), így ezt említeni elég spoiler-es lenne. Ennél talán kevésbé spoileres téma amit fel lehetne hozni a helyiek nem csípik a kívülállókat téma.

Amúgy gátépítés veszélye a vidéki falura és környezetre témára lehetne még példaként hozni a Miyori no Mori filmet is.

De ha már vidék a téma, akkor nem szabad megfeledkezni a Sakura Quest-ről sem, ami az elnéptelenedő vidéki kisvárosok problémájáról szól.

Illetve a vallás és vidék kapcsolata is szóba kerülhet, csak most nem ugrik be erre anime jó példaként.
Kép
Válasz küldése