Fórumtali(k)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Még jó, hogy nem mondtam biztosra itt fentebb a dolgot, maximum egy dolog biztos: hogy ez most nekem kimarad. :/

Egyébként, ha már többen is felhoztátok a cont, szerintem is jobb lenne valami ilyesmi irányt erőltetni, amikor mind az időpont fix, mind a helyszín, mind a tali apropója. Szóval én is hasonló cipőben járok pölö, mint Titkos, ergo vidékről jövök, tehát vannak bizonyos időbeli, illetve logisztikai akadályok, amiket előtte még le kell küzdeni, a con meg pont azért jó, mert - hogy stílszerű legyek - egy helyen futnak össze a szálak.

Szal remélem, hogy a conra is szervezünk valami hasonlót, mert úgy néz ki, egészen szép számmal lennénk rá most.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2018.02.11. 09:38 Egyébként, ha már többen is felhoztátok a cont, szerintem is jobb lenne valami ilyesmi irányt erőltetni, amikor mind az időpont fix, mind a helyszín, mind a tali apropója.
Nyilván egy BP-n tartott meet-nek megvan az a hátránya, hogy egy random esti sörözésért nem fog felutazni az, aki az ország másik szegletében lakik. Viszont ha sokan vagyunk egy helyen és igény is van rá (majd meglátjuk mennyire lesz a továbbiakban), akkor X időközönként simán lehet tartani egy-egy ilyen talit. Illetve a másik, hogy a Con minimum 1, de akár 2 teljes nap, namost akinek épp akkor valamiért nem okés az időpont, az ígyjárt, várhat még egy negyed-vagy félévet a talira. Egy 2-3 órás lightos dumapartit meg igazából bármelyik nap estére össze lehet hozni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Catrin írta: 2018.02.10. 23:06 Inkább többet foglalj, 8-10 főt, addig még jelezheti más is, hogy ráér.
Jaja, jelen állás szerint én is tervezek menni. Csak nem volt érkezésem szólni róla. ::reliev::
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Ha ott tudok aludni tesómnál, akkor felutazok szívesen Pestre, hogy talizzunk. ^^ (Max. én is megyek az első vonattal, mint Ricz.) Remélem összejön. Előre jelzem, hogy naaaaagyon csendes, félénk és awkward vagyok, főleg úgy, hogy első talim lesz mindenkivel, de egy idő után majd feloldódok, csak kell neki egy kis idő.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchihoz/annarancshoz/Titkoshoz hasonlóan nálam is kimaradós lenne a találka, részben mert valószínű Márciusig szombaton is dolgozok, másrészt mert én is vidékről jönnék és jogosítvány hiányában másra/tömegközlekedésre vagyok utalva ha Pestre menetelről van szó, úgy meg inkább egy conra jobban megéri felszánkázni.
Kép Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Egyrészt igen sajnos a nem budapesti agglomerációban élők számára ez a fórumtali messze van :( Természetesen lehet, sőt igen ajánlatos lenne egy fórumtalit megbeszélni a Conra is. De most lehetett érezni, hogy van rá igény, így miért ne? A másik, hogy Bp-en nincsen animés klub (még kerületi szinten sem), szóval aki itt lakik az annak szurkolhat, hogy a baráti társasága komálja az animét, ha nem akkor peched van. Ezzel szemben a legtöbb megyeszékhelyen van - néhol egészen jól - működő animés egyesület/klub ahová az ember fia/lánya elmehet. Jó persze a kettő nem ugyan az, csak gondoltam megjegyzem.
Akosss írta: 2018.02.11. 12:58 Előre jelzem, hogy naaaaagyon csendes, félénk és awkward vagyok, főleg úgy, hogy első talim lesz mindenkivel, de egy idő után majd feloldódok, csak kell neki egy kis idő.
Egyrészt gyere, másrészt meg nyugi. Másrészt meg olyan emberekkel leszel együtt akik szeretik az animéket, valamelyest ismered is őket. Szóval nem lesz itt semmi probléma.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Surci »

iskariotes írta: 2018.02.11. 18:11 A másik, hogy Bp-en nincsen animés klub (még kerületi szinten sem)
Éééés basszus tényleg nincs, már amennyire egy gyorskereséssel utána tudtam nézni... Durva. Pedig azt hinné az ember hogy itt aztán... Az itteni animusok csak neten élik ki magukat? Mostanában annyira azért nem mainstream mint 10 éve. Bár lehet hogy a mai tizenéveseknek elég a FB és a web erre a szubkultra, meg a negyedéves Conok.
Akosss írta: 2018.02.11. 12:58 Ha ott tudok aludni tesómnál, akkor felutazok szívesen Pestre, hogy talizzunk. ^^ (Max. én is megyek az első vonattal, mint Ricz.) Remélem összejön.
Jó lenne, végre kikérdezhetnélek a Rebellionból :D

Ill. Isk, nemtom lefoglaltad-e már az asztalt, de ha még nem akkor légyszi mondd már nekik hogy ha egy mód van rá akkor a csocsótól minél távolabb legyen.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Csapassuk! :thumb: :kaminaglasses: Még a szokásos pénteki túlóra esetén is simán odaérek 19:30-ra. Viszont jelzem, hogy valószínű én leszek az első, aki majd távozik, mert péntekenként korábban megyek be, ami korábbi kelést jelent, vagyis elég hamar ki szoktam dőlni. (Hű, jó sűrű három napnak nézek elébe jövő héten! Szombaton is megyek találkozóra, vasárnap pedig a figurás csoportterápia következő időpontja lesz. XD)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Mivel tegnap zárva voltak, így ma foglaltam le a helyet végül 10 fős asztalt kértem. Jeleztem a csocsóasztalos kérést is, mivel mi az emeleten leszünk az pedig lent van így elleszünk szeparálva. Továbbá mivel ennyien leszünk nincsen kötelező fogyasztási minimum. Annyi rossz van, hogy csak készpénzzel lehet fizetni.

Ja még valami! A helyet fél órán tartják fent, de szerintem addigra ott leszünk.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Szupi :D! Eddig még mindig csak a pincében voltam (mondjuk molyos talikra simán eljött 20-30 ember, annyian meg kb. csak ott fértünk el kényelmesen), végre láthatom az emeletet is~!

Animés csoportokhoz meg: nem rémlik, hogy Budapesten valaha lett volna komolyabb csoport, vidéken ezek valahogy jobban működtek. Inkább vetítéseket meg filmklubokat tartottak.

Személy szerint amúgy nagyon örülök ennek a talinak, mivel most már évek óta alig-alig jutok ki conra, több okból is. Egyrészt a barátaim is elmaradoznak már, szóval alapból nincs kivel mennem, és amikor épp nem lenne fórumtali, mászkálhatnék egyedül, ami annyira nem vonz XD... másrészt már sajnálok kiadni ennyit a belépőért, hisz a programok nagy része nem érdekel + már vásárolni sem szoktam ott, mert sokkal jobban megéri, ha megrendelem magamnak külföldről :D. De ki tudja, ha nem jön közbe semmi, azért majd igyekszem elnézni ilyen conos összejövetelre is^^.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Amúgy ha már így összefutunk, akkor lehetne egyben szülinapot is ünnepelni. Catriné 21-én, enyém meg 25-én lesz. :D
Plusz az lenne a kérdésem, hogy körülbelül meddig tartana, ki meddig ér rá? Csak úgy hozzávetőlegesen persze, hogy mire számítsak.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Akosss írta: 2018.02.13. 16:07 Plusz az lenne a kérdésem, hogy körülbelül meddig tartana, ki meddig ér rá? Csak úgy hozzávetőlegesen persze, hogy mire számítsak.
Hangulatfüggő. Lehet az pár órától az első vonatig bármi a részemről, mivel én is elég aszociális vagyok az életem jelentős hányadában.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Akosss írta: 2018.02.13. 16:07 Plusz az lenne a kérdésem, hogy körülbelül meddig tartana, ki meddig ér rá? Csak úgy hozzávetőlegesen persze, hogy mire számítsak.

Én uccsó metróig tervezem (11-fél12) de még bármi lehet.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ahogy előzőleg írtam, pénteken korán kelek, vagyis nálam a hajnalig maradás nem játszik. Megpróbálok a lehető legtovább maradni, ezért időpontot nem írok.
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Én se mondanék pontos időt, mert nagyban függ attól, hogy épp mennyire leszek fáradt^^".
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Személyes célom, hogy legalább az utolsó hévet elérjem. Szóval a legkésőbb én olyan 22:30-23:00 közt lelépek. De a kiskaput nyitva hagyom: ha olyan lesz a hangulat akkor . . .
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Vree »

EE az az igazság, hogy nekem a kocsmázástól a hideg futkos a hátamon (sötét, beszélni nem lehet a nagyTVs meccstől, pernahajderpofájú pincér, 10szeres árú zsíros kaja, alkohol, csocsó, brrr), diéta miatt nem választanám a menüt, hiába olcsó és normális ránézésre a hely, utálok későig fennmaradni, szóval ez nem nekem való programnak tűnik...
(Legalábbis úgy tűnik, ez ivós bulinak van szánva, nem ilyen "behúzódunk a sarokba egy tabletes Yuru Yuri nézésre" típusú, értitek...xD)

Mondjuk lelkes hülyegyerek módjára szoktam oldódni, csak attól félek, hogy a környezet annyira lelomboz, hogy inkább menekülőre fogom, aztánsajnálkozom, hogy órákat utazom este, nem otthon skiccelgetek... :D

Ha lenne valami konkrétabb program, akár csak annyi, hogy XY elhozza a taiwani koppintott yamato nadeshiko figuráját megmutatni, akkor nagyobb bizalommal képzelném el a lehetőséget...xD

Erről jut eszembe, választós cuccokat nem nagyon tudtam szerezni, kivéve egy borzasztó gagyi "Tóth Csaba Zugló országgyűlési képviselője" nyomatú tollat, nem valami izgalmas darab, de gontoltam rákérdezek...xD
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Mivel a hatósugaramon kívül van Zugló így ez is nagy kincs, plusz ugye egy tollról beszélünk olyat meg még nehezebb szerezni. Főleg ahogy halad előre a kampány annál nehezebben adják oda.

Jegyzem meg én sem iszok alkoholt, szóval ez ne tartson vissza.

Mivel ez egy ilyen első ismerkedős este lesz mindenki egy kicsit introvertált lesz (jó Surci biztosan nem meg Ricz), Catrin élvezi a helyzetet, hogy ismert arc plusz több embert ismer (éljen a szó ismétlés). De ettől még nem kell félni.

Ha viszek is valamit az biztos valami olyasmi amiből több is van pl.: eredeti DBZ VHS. (Most így belegondolva ezeket is ki teszem az asztalra a talin, hogy aki jön az oda találjon).
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Vree »

Na most már én is odatalálok előbb-utóbb, kitartás
Edit: Elnézést, de olyan tömény gyűlöletet váltott ki belőlem a hely és a “közönség”, hogy nem bírtam belépni. XD
Folyton az járt a fejemben, hgy ha a fórmozók is ilyen gáz arcok, akkor jobb előbb lépni, még én rontom el más szórakozását...

^Az pont jobb lenne, de pont az a baj, hogy én extravertált vagyok xD Buzgó, hangos, önző és szókimondó. Más a helyemben udvariasan üldögélne gondolom, kényszerítené magát, hogy élvezze a dolgot, de én úgy éreztem, ha ide bemegyek, 10 perc és megölök valakit. xD mondjuk megkérdezem a pultost, hogy lehet, hogy senki nem próbálta meg még felgyújtani a helyet, értitek...

Na bocsi, ez a tali thread nem a vree thread, nem akarok még beszólni is annak, aki az ilyet élvezi annak remélem jó volt a buli xD nekem mondjuk 100 méteres körzetben minden hely jobban tetszett, de ízlések ugye :D meg amúgy a környék tök szép egy sétához
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Én is támogatom a helyszínváltoztatást. Végig egy számomra nagyon kényelmetlen hangerővel kellett beszélnem, és vagy a társaság egyik, vagy a másik felére tudtam csak figyelni, de általában az éppen figyelemmel kísért társalgásnak se hallottam még a felét se. :'D Pedig alapvetően szerettem volna. :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én teljesen jól elvoltam :D Mondjuk nálam ez egybeesett a hétvégi gőzkieresztéssel, ami a végén némi sakálkodásba is átment, amit el akartam kerülni, remélem azé nem voltam túl fárasztó (észosztás, hasonlók, ezt mindig nagyon utálom magamban amikor sörözök, na :dirr: ). A hely okés, de ha más helyszínt akartok akkor az is rendben van (csak legyen sör). Amikor melegszik az idő már egyszerűbb lesz, mert nyitnak a kiülős helyek = kevesebb zaj, több levegő.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Na igen, elég zsúfolt volt a hely, pedig én általában kényelmesen elférek kisebb helyen is XD. Korábban nem tűnt fel, mert mindig miénk volt az egész pince és úgy jobban eloszlottak az emberek :D. De Surcinak igaza van, ha eljön a jó idő, könnyebb lesz jó helyet találni :). Azért én így is jól éreztem magam^^.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Mókás tali volt. :D Szerintem jó lenne mindig máshová menni, több hellyel is ismerkedni/ajánlani egymásnak + felvetült, hogy japán éttermekbe is mehetnénk néha (az olcsóbb bisztrókra gondolok, mint a Komachi vagy a Biwakó, nem a Wasabira meg a Yamatóra).XD Remélem azért lesz majd olyan helyszín is, amitől Vree sem kap hülyét, és conon is találjunk majd megint valami okés időt fönt a karaoke közelben, vagy máshol.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Én is nagyon jól éreztem magam, remélem sikerül majd megismételni a tavaszi Conon. ::jsmile::
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én ezek után abszolút vevő vagyok egy legközelebbi alkalomra is. A hely meg lényegében mindegy nekem, az a legjobb, ha "kísérletezgetünk". Az idő már más kérdés, de igyekszem nem early bird lenni az érkezéssel, mint most.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése