Általános

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Ricz
Nagymester
Nagymester
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2020.01.15. 19:03

Titkos írta:
2020.01.15. 16:26
...
Nos, gyorsan feltöltöttem egy 2 perces "gameplay-t" nem nyilvánosan a Saya no Utából, mert ugye, az a leggyerekbarátabb tartalom, amit csak ki lehet találni egy necces Postal 2 futam után. Beraktam a gyerekbaráti megjelölést, és igen, ezzel együtt jár a kommentszekció tiltása is. Is, mert a célzott reklámok, az értesítések (why?), az ajánlott tartalmak szűkülési lehetősége is benne van. Csak ezt a feltöltéskor az információs doboz kegyeskedik nem említeni. Meg ugye, van egy guide line is, hogy mi számít gyerekbarátnak, de őszintén... De a büntetési tételeket nem látom hozzá, valszeg ez is olyan lesz, mint a szerzői jogos strike rendszer. "Abuse the shit out of it."
"A vérfürdő a második legkimerítőbb tevékenység a futball után."
Kép
MAL || Librarian Warrior

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2020.01.16. 20:24

Köszi, akkor erre azt tudom mondani, hogy "néha utálom, amikor igazam van", ez most pont egy olyan helyzet. ^^" Részemről akkor maradok egyelőre "jelöletlen", ha pedig végképp kikényszeríti belőlem a YT, akkor bizony inkább bevállalom, hogy "18+-os" a csatornám (még ha ez amúgy rohadtul nincs is így XD), de a kommentálási lehetőséget ne vegyék el tőlem (meg mástól sem), az az életem. :lol:
Kép

Akosss
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2020.08.15. 17:30

Egyszerűen muszáj itt kérdeznem, mert nem találok rá választ és már minden szart kipróbáltam és felbasz: pár napja úgy játszik le minden gépemen lévő videót a gép, hogy nézhetetlenül be van zoomolva az egész. Először a lejátszón belül szórakoztam (MPC-HC), de aztán Windows Media Playerben is ugyanígy volt, úgyhogy gondoltam itt most más lehet a baj. Újratelepítettem a kodekem legfrissebb verzióját is, semmi. Netes fórumokon bárhogy keresek rá, kb. mindenhol böngészős problémáról beszélnek, de nekem ott semmi problémám nincsen, Youtube-n meg más oldalakon is tökéletes, nekem a gépen lévő videófájlok baszakodnak. Mkv, mp4, avi, minden.
Arra jutottam, hogy talán a videókártya baszakszik, de mikor legutoljára letöltöttem az AMD Radeon videókártyámhoz egy drivert, olyan szinten tönkrebaszta ezt a szar régi laptopot, hogy csak az újratelepítés segített. Úgyhogy most meg vagyok lőve, hogy mit csináljak, mert nekem az a kevés tudásom, ami van, itt megállt. :drop: :computer:

Update: először beadtam a derekam és letöltöttem egy videókártya drivert, de a telepítésnél kékhalált nyomott a gépem. :drop: Úgyhogy végső elkeseredésemben visszaállítottam a gépet alaphelyzetbe (csak baromira utálok minden programot újratelepíteni), de most legalább minden videó szuperül megy.

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2020.08.19. 16:40

Akkor jövök én is, úgyis rég volt már gépes bajom. :dirr: Az elmúlt napokban többször is frissítette magát a Win 10 és tegnap óta elkezdett panaszkodni a Windows defender, hogy a Bitcomet torrentkliens szerinte "veszélyforrás". Oké, leszedjük akkor, úgyis egy régi, több éves verzió volt már, lehet tényleg rágják a netférgek, vagy mit tudom én... XD Szedjük le a legújabbat! Hát semmi változás, arra is jelez, sőt, fel sem kell telepítenem, elég, ha letöltöm az install file-t és máris nyavalyog a Win. :dirr: Utána kipróbáltam UTorrent-el is, hátha csak magára a Bitcometre pikkel, de nem, ott is nyafog. Mindenesetre most beraktam arra, hogy "engedélyezés az eszközön", de érdekelne, hogy más is tapasztalt hasonlót?
Kép

Ricz
Nagymester
Nagymester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2020.08.19. 16:53

Akosss írta:
2020.08.15. 17:30
Update: először beadtam a derekam és letöltöttem egy videókártya drivert, de a telepítésnél kékhalált nyomott a gépem. :drop: Úgyhogy végső elkeseredésemben visszaállítottam a gépet alaphelyzetbe (csak baromira utálok minden programot újratelepíteni), de most legalább minden videó szuperül megy.
Elsőre nekem is driverhibának tűnt (bocs, hogy nem írtam előbb, csakhogy én is kerestem a megoldást közben :drop: ), de legalábbis valamik összeakadtak ezen a téren, amihez a komponensek clean installja is elég lehetett volna. Az a baj, az "egy videókártya driverrel", hogy ha rosszat szedsz le, akkor könnyen ilyen helyzetben találod magad. Az NVidiának és az AMD-nek egyaránt vannak saját kiegészítő frameworkjei (a GeForce Experience és a Catalyst Control Center), szóval a drivereket érdemes azokon keresztül frissíteni.
Titkos írta:
2020.08.19. 16:40
Akkor jövök én is, úgyis rég volt már gépes bajom. Az elmúlt napokban többször is frissítette magát a Win 10 és tegnap óta elkezdett panaszkodni a Windows defender, hogy a Bitcomet torrentkliens szerinte "veszélyforrás". Oké, leszedjük akkor, úgyis egy régi, több éves verzió volt már, lehet tényleg rágják a netférgek, vagy mit tudom én... XD Szedjük le a legújabbat! Hát semmi változás, arra is jelez, sőt, fel sem kell telepítenem, elég, ha letöltöm az install file-t és máris nyavalyog a Win. Utána kipróbáltam UTorrent-el is, hátha csak magára a Bitcometre pikkel, de nem, ott is nyafog. Mindenesetre most beraktam arra, hogy "engedélyezés az eszközön", de érdekelne, hogy más is tapasztalt hasonlót?
Nem feltétlen a netférgek rágják, hanem egyszerűen a verzió nem kedvelt darab, nem stabil vagy épp egyéb hibája van. Az uTorrent 3.x.x verziószériája pl. azért fog neked bejelezni, hogy használod, mert adware-malware bujkál benne, és emiatt trójainak van jelölve. UTorrentből amúgy én a 2.2.1-et használom, ez stabil is, biztonságos is, sőt, máig használják kliensnek különféle torrent site-ok. Szóval azt a verziót javaslom vagy Deluge-et.
Egyébként a Defender és a SmartScreen egyaránt fog nyafogni, de ezek alapból megteszik minden harmadik féltől származó programra. A SmartScreent ezért ki szoktam kapcsolni. A Defender heuresztikáját meg letolom a semmibe, mert másik, jobb védelmet használok úgyis (ESET).
"A vérfürdő a második legkimerítőbb tevékenység a futball után."
Kép
MAL || Librarian Warrior

Titkos
Grafomán
Grafomán

Hozzászólás Szerző: Titkos » 2020.09.02. 21:16

Ricz írta:
2020.08.19. 16:53
Nem feltétlen a netférgek rágják, hanem egyszerűen a verzió nem kedvelt darab, nem stabil vagy épp egyéb hibája van. Az uTorrent 3.x.x verziószériája pl. azért fog neked bejelezni, hogy használod, mert adware-malware bujkál benne, és emiatt trójainak van jelölve. UTorrentből amúgy én a 2.2.1-et használom, ez stabil is, biztonságos is, sőt, máig használják kliensnek különféle torrent site-ok. Szóval azt a verziót javaslom vagy Deluge-et.
Egyébként a Defender és a SmartScreen egyaránt fog nyafogni, de ezek alapból megteszik minden harmadik féltől származó programra. A SmartScreent ezért ki szoktam kapcsolni. A Defender heuresztikáját meg letolom a semmibe, mert másik, jobb védelmet használok úgyis (ESET).
Eléggé megkésve, de köszi a választ! :) A verziót passzolom, kipróbáltam a legújabb uTorrenttel, illetve Bitcomettel is, mindkettőre nyafogott. Úgyhogy maradtam végül a "lusta verziónál" és beraktam Win Defenderben a Bitcometet "kivételbe", hogy azt ne nézegesse állandóan és sírjon miatta, akárhányszor megnyitom. XD
Kép

Válasz küldése