Linux

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@nyúl: Bocs, hogy csak most válaszolok, de általában csak hétvégén van komolyabban erőm/kedvem aktívan fórumozni. A frissítésnél a "valami hibaüzenet"-ről valami konkrétabbat lehet tudni? Nem mellesleg melyik Ubuntu verzión vagy per pill?

A Windows vs. Ubuntu kérdésre legutóbbi tudomásom szerint az a válasz, hogy a Windows az nem szokott foglalkozni azzal, hogy van-e bármilyen más oprendszer a gépen, ami nem Windows és telepítéskor lazán beszokta magát írni az MBR-be. Ez azt jelenti, hogy Windows telepítése után nem fog megjelenni a GRUB és Windows fog bootolni választás nélkül. Természetesen ha magát a windows számára "ismeretlen" partíciót ahol a linuxod van nem törölted, akkor Win telepítése után egy Linux live usb-ről/lemezről egyszerűen helyreállítható a GRUB. Fejből nem tudom az utasításokat, de a "reinstall GRUB ubuntu live" jellegű google keresés általában megszokta mondani. Kb 3-4 parancs lesz terminálban.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Köszi a választ. :)
Én még (tudomtudom... de van kifogásom!) 10.04-es Ubuntut használok, tehát a következő LTS lépcsőfok is elavult már, amire gondolom automatikusan akarna frissíteni; kettőt meg lehet, hogy nem tud magától ugrani, én meg nem értek hozzá, hogy rávegyem, hogy mégis tegye meg. Gondolom, hogy ez a probléma gyökere, és felkészültem rá, hogy totál újratelepítésre lesz szükség.
De ha a sorrend nem befolyásolja a használatot, az nagyon jó hír! :)

Egyébként a(z egyik) hibaüzi:
A frissítés előkészítése sikertelen

Megoldhatatlan probléma adódott a frissítés előkészítése közben:
E:Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.

Ezt az alábbiak okozhatták:
* frissítés egy kiadás előtti Ubuntu verzióra
* Ön jelenleg egy kiadás előtti Ubuntu verziót használ
* az Ubuntu által nem támogatott csomagok

Ha ezek nem állnak fent, kérjük jelentse a hibát a terminálban kiadott „ubuntu-bug update-manager” parancs segítségével.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Űűűű, ezt most látom először! Hallott már valaki a SteamOS-ről? :D Mármint maga az ötlet... hűű meg ha! :D Nem értek hozzá nyulfarknyit sem, de deszimpi!
Válasz küldése