BitTorrent

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

Hát egyben ahoigy látom mindenki egyetért!!! : Méghozzá abban hoyg ettű lassú!
Ma éjszaka direkt bekapcsolva hagytam a gépem! mikor elmentem akkor 5,8% volt, reggel 12%. és miuztán megmozdítottam az egeret, az egész lefagyott, íyg újraindítás jután ismét 5,8%on áltam!!! Szóval kicsit ideges vagyok!!! :evil:
De ez van...
"The moonlight carries the message of love"
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ynah írta:A BitTorrenttel kapcsolatban én is szeretném tudni a magánvéleményeteket,hogy mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban.Én a múltkor elindítottam egy letöltést, de nem nagyon nyerte el a tetszésemet mert valami P2P szerűségnek tűnik és én bizony megkérdőjelezem a biztonságát...szóval...ennyi a Bittorrenttel kapcsolatban.
Nem csak annak tűnik, hanem az is. Ahogy lejött 1 db szelet már osztja is meg a többieknek akik kapcsolódva vannak ugyanarra a trackerra.
Ynah írta: nos akkor azt miért nem lehet feltenni mondjuk az ftp-re,hogy msáok számára is elérhetővé váljon?
Az internet természetes evolúciója alakította ki a p2p-t (én sem szeretem a őket, de ez helyzet sajnos). Ftp-t üzemeltetni drága(=az fizeti az összes letöltés sávszélességét aki fenntartja) és helyigényes(=terabájtok tömege is kevés hozzá). A p2p viszont olcsóbb(=mindenki fizet) és van hely(=számítógépek milliói elosztva tárolják a fájlokat).
És akkor még nem beszéltem azokról őrült leecherekről akik mindenféle letöltésvezérlőket eresztenek rá az ftp szerverekre eltömve a 20-21 portot csak azért, hogy maguknak nagyobb sávszélességet szakítsanak ki mások kárára...
Ynah írta: Lehet,hogy laikus kérdés, de a BitTorrent Q lassú... :twisted:
Általában nem gyors, de nálam a rekordja 200 kB/sec volt, amit még az usteamnél sem értem el soha. Nekem az átlagsebessége 20kB/s-40kB/s között szokott lenni ennyivel töltöttem le pl. tegnapelőtt a Comic Party Revolution ep1-et.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hát én a múltkor megpróbáltam,de amikor meláttam a kiírt hátralévő óraszámot,nos elgondolkodtam rajta,hogy akarom-e megosztani a gépet..Amúgy nagyon kszönöm ezt a kiterjedt választ ::jbow::
Az ftpre való feltevést pedig úgy értettem,hogy mondjuk esetleg mint az AMV-ket feltölthettük, fel lehetne tenni a részeket amiket kínok által letöltünk...persze itt csak olyan részekre gondolok amik minőségileg és méretileg is elfogadhatóak.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Ynah írta:Engem csak az gondolkodtatott el,hogy mondjuk pl Sailor Moon...amit szeretnék megszerezni ki tudja mióta jó minőségben és csak ilyen fájlcserés mittoménhol lehet leszedni, nos nem értem,miért nem lehet hozzáférhetővé tenni mások számára ha valakinek megvan már. Persze gondolom valahogy úgy mehet,hogy én megszenvedtem érte más is szenvedjen?Na mind1..határtalan szarkazmusom...ehh..
Na, ez nagyon remélem, hogy nem nekem lett címezve. Fentebb legalább 3 alkalommal írtam, hogy szívesen átírom bárkinek, meg hogy szívesen feltöltöm ftp-re, ha tud valaki olyan ftp-t, ahol megtűrik.
Az meg azért gondolom érthető, hogy nem akarom a következő 2 hetemet folyamatos CD-írással tölteni.
Szóval várom a javaslatokat.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

sodd természetesen nem neked címeztem, ha sértőnek érezted akkor gommen, komolyan nem szándékoztam célozni senkire ( már csak azért sem,mert ha mondani akarok valamit valakinek azt megmondom).
Érthető naná,mhogy nem akarsz folyamatosan CD-t írni,persze hogy megértem.Én csak felvetettem valamit,hogy nem értem de kész ennyi... ::japtoun::

Ui: Átírod nekem, vagy átküldöd valahogyan? Msn-ed van? Amúgy meg persze a Bittorrent is jó Végső Megoldásként, csak kihullik az összes hajam mire végre egy epizódot megszerzek.Ezért vagyok kicsit fusztrált
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

ott a mailcímem, írj, és megbeszéljük
(msn: van de szinte sose vagyok feljelentkezve, ezért a mail a biztosabb)
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

Sodd amúgy köszönök mindent! Bár volt még problemám (nekem mikor nincs) de attól tsartok meg foigok fogadni egy jó tanácsot... Na midnegy! szóval köszi szépen!
Hát eléggé nehéz lesz (Főleg hosszú) letölteni mind azt amit szeretnék...
"The moonlight carries the message of love"
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Pr Demando írta:Hát egyben ahoigy látom mindenki egyetért!!! : Méghozzá abban hoyg ettű lassú!
BTnél sosem tudhatod, hogy mikor lassú és mikor gyors. Pl. én nem panaszkodtam amikor kb. 10 gigányi anime olyan sebességgel jött le mintha FTPről töltöttem volna.

eMuleról meg annyit hogy én nem mondanám lassabbnak a BTnél.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

Rage írta: BTnél sosem tudhatod, hogy mikor lassú és mikor gyors. Pl. én nem panaszkodtam amikor kb. 10 gigányi anime olyan sebességgel jött le mintha FTPről töltöttem volna.

eMuleról meg annyit hogy én nem mondanám lassabbnak a BTnél.
Hááát igen... Eléggé kiszámíthatalan!!!
Majd valahogy megoldom
"The moonlight carries the message of love"
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Nem tudja valaki, hogy a digital-update.com trackerei miért nem működnek? Én már 2-3 napja kapom a "Problem connecting to tracker urlopen error" hibaüzeneteket. Mit lehet ilyenkor tenni?
Nagyon kellemetlen lenne, ha semmit, mert egy 4,4 GB-s letöltés áll 64%-on... kb egy hét munkája megy veszendőbe, ha ez azt jelenti, hogy a letöltés nem folytatható.
EDIT: ráadásul most nézem, a suprnován, ahol találtam, azt írja ki, hogy minden rendben 3 seed és 14 letöltő van éppen... szóval mi lehet a gond, nem tudja valaki?

http://66.79.177.160/~suprnova//torrent ... f.the.wind.[axp.dvdrip].[subbed].torrent] (Elnézést a csak beírt linkért, de mivel a filenév "[]"-jeleket tartalmaz, nem lehet normálisan belinkelni.)

Ezt szeretném letölteni, esetleg próbálja ki valaki, hogy nála is ugyanezt a hibaüzenetet adja, vagy megy a letöltés...
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Ha elolvastad volna ennek a topicnak az első hozzászólását, rögtön kiderül.
Szóval a Bittorrent egy file-cserélő rendszer. A rendszerben elérhető file-okra web-es oldalakról nyílik link. Ezek a linkek a .torrent kiterjesztésű file-ok. Ha feltelepíted valamelyik Bittorrent klienst, akkor le tudod tölteni azokat a file-okat, amikre a .torrent linkek utalnak.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ha nem tudod, mi az, honnan tudod, hogy másképp írnád? :^_^:
Amúgy, ennek a programnak a használatára is magamtól jöttem rá... :^_^: http://www.animesuki.com itt lehet letölteni a progit, és innen lehet leszedni animét.
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

ennél jobb az anime.mircx.com (bár szerintem írta már más is korábban), mert az animesuki nem hozza az USAban licenszelt animeket, ez viszont igen (én a biztonság kedvéért mindkettőt rendszeresen látogatom... :D)
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Ma volt egy nagyon negatív élményem a Bittorrenttel :( Pedig életemben először fordult elő, hogy tőbbet töltöttem le mint fel (És mindezt DSL-el)
Én nagyban programozgatok, BT meg fut a háttérben. Aztán egyszer ránézek és látom, hogy egy perc van hátra, 99%. Öt perc múlva mentem volna bezárni, de volt még 20 másodperc, gondoltam azt akár ki is várhatom... Csakhogy amint leért volna nullára az idő, megint felugrott 20-ra, a letöltött MB-ok viszont szépen növekedtek ott oldalt.
Megnéztem, úgy másfélszer annyit írt oda ki, mint amennyi a letöltöt file tényleges mérete volt :shock: Bezártam, hogy odaírja a memóriában lévő dolgokat a file végére, de nem nőtt a mérete. Elindítom újra, letöltök két megát, bezárom, akkor sem :?
Na most akkor ez vagy egy véletlenül pont a "közösséget segítő" programhiba volt, vagy pedig igen aljas módon bent akart tartani, hogy többet töltsek fel, mint amennyit szeretnék o_O

Tapasztalt már más is ilyesmit? Ez a 3.3as verzióval volt.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

tarsonis írta:Ma volt egy nagyon negatív élményem a Bittorrenttel :( Pedig életemben először fordult elő, hogy tőbbet töltöttem le mint fel (És mindezt DSL-el)
Én nagyban programozgatok, BT meg fut a háttérben. Aztán egyszer ránézek és látom, hogy egy perc van hátra, 99%. Öt perc múlva mentem volna bezárni, de volt még 20 másodperc, gondoltam azt akár ki is várhatom... Csakhogy amint leért volna nullára az idő, megint felugrott 20-ra, a letöltött MB-ok viszont szépen növekedtek ott oldalt.
Megnéztem, úgy másfélszer annyit írt oda ki, mint amennyi a letöltöt file tényleges mérete volt :shock: Bezártam, hogy odaírja a memóriában lévő dolgokat a file végére, de nem nőtt a mérete. Elindítom újra, letöltök két megát, bezárom, akkor sem :?
Na most akkor ez vagy egy véletlenül pont a "közösséget segítő" programhiba volt, vagy pedig igen aljas módon bent akart tartani, hogy többet töltsek fel, mint amennyit szeretnék o_O

Tapasztalt már más is ilyesmit? Ez a 3.3as verzióval volt.
A file CRC jó? Mert ha igen, akkor semmi gond. 8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
kk-krisi

új BT

Hozzászólás Szerző: kk-krisi »

nem tudom, hogy kit mennyire érdekel, de kijött az új BT

>>innen<< le is lehet szedni ^_^

lassan majd a spéci kliensek [Azureus, Shadow, etc.] is frissülnek és a trackerek is át lesznek állítva már csak idő kérdése és ha minden igaz akkor gyorsul a BT ^__^
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Gyűlölöm, gyűlölöm, gyűlölöm...

Miért nyissak ki a biztonságos kis routeremen egy MINDENKI által ismert kaput, hogy utána más a keservesen és 1 KB/s-sel letöltött kilobájtjaimat vígan lehúzhassa rólam?? Plusz még nem hiszem hogy csak a BT kliensek ismerik a 6881-es portot... Gondolom tudjátok kikre célzok...

(most szemét leechernek hisztek de nem vagyok az. Csak szeretem tudni mit csinál a gép. Ez meg megosztja itt nekem az incomplete fájlt MINDEN KÉRDÉS NÉLKÜL. Repült a gépmről, mint anno a windows...)
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Xaga
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2004.02.07. 20:03

Hozzászólás Szerző: Xaga »

Én is gyűlölöm minden filemegosztott de nincs jobb megoldás.

Nekem TorrentStorm-om van. A letöltés piszok lassú de azt annak tudom be hogy a LED az sárga ami azt jelenti hogy tűzfal mögött vagyok (win xp beépítet tűzfala). Kérdésem az lenne hogy meylik portot kell megnyitni ennek a hülye programnak (me még kise írják), hogy gyorsabb legyen a letöltésem???
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

új BT = LOLLER XD

Hozzászólás Szerző: Stoker »

kk-krisi írta:nem tudom, hogy kit mennyire érdekel, de kijött az új BT

>>innen<< le is lehet szedni ^_^
Mondom hát megcsekkolom, milyen lett az új BT.. odaérek, olvasom az újításokat:

Client no longer complains of connection to tracker problems when transfers are still working

Jeeeeeeee, végre, ez volt ami nagyon idegesített, hogy állandóan rinyált nekem BT, mikor tökéletesen futott.. hát király akkor töltsük le.. klikkelek a linkre..
de mondom: mi történt?? a file amire linkel a 3.3as.. ejj, hát elnéztem valamiat, de aztán észrevettem:

The 3.4 release turns out to be buggy. We'll push out another release very soon, in the meantime this page has been set to point to the 3.3 release.

szóval még várok a 3.4-re... :dirr:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

o_O ARa?? Akkor nekem mos' mi van a gépemen??
Kép
Avatar
AMD
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2004.01.18. 14:14
Tartózkodási hely: Over the hills and far away...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AMD »

Xaga: a winXP beépített tűzfalát AZONNAL TILTSD LE!!! Többet érsz ha le van tiltva, mert adatokat küld a microsoftnak. A windows kémprogram. És ez sajnos nem vicc/magán m$-gyűlölet, hanem tény.

(szerezz Zone Alarmot vagy Norton Personal Firewallt, a norton 100% megbízható, a ZA meg sokak szerint jó)

Különben a BT a 6881-6889 porttartományon keres nyílt kaput, tehát ezek közül nyiss ki egyet (és még1x: TILTSD LE GYORSAN AZ M$ FIREWALLT)
.: Failures of Society :.
#fosanime@IRCnet
Avatar
Xaga
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2004.02.07. 20:03

Hozzászólás Szerző: Xaga »

AMD486 írta:Xaga: a winXP beépített tűzfalát AZONNAL TILTSD LE!!! Többet érsz ha le van tiltva, mert adatokat küld a microsoftnak. A windows kémprogram. És ez sajnos nem vicc/magán m$-gyűlölet, hanem tény.

(szerezz Zone Alarmot vagy Norton Personal Firewallt, a norton 100% megbízható, a ZA meg sokak szerint jó)

Különben a BT a 6881-6889 porttartományon keres nyílt kaput, tehát ezek közül nyiss ki egyet (és még1x: TILTSD LE GYORSAN AZ M$ FIREWALLT)
Ezt nem is tudtam, egyszerüen csodálatos, le is kapcsolom azonnal. Kösz AMD486
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Én is utálom, mert hihetetlen módon lassú... :boom:
Kép Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

nOOdle írta:Én is utálom, mert hihetetlen módon lassú... :boom:
Attól függ, honnan töltesz (hány seed / peer van, és a seedeknek milyen netkapcsolatuk van). 8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Xaga
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2004.02.07. 20:03

Hozzászólás Szerző: Xaga »

nOOdle írta:Én is utálom, mert hihetetlen módon lassú... :boom:
Ezek szerint te nem használtál eMule-t. Az méglassabb.
Válasz küldése