PC otaku

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

PC otaku

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Láttam,hogy kérdezgetős,linuxos meg plakátos topik már van,de olyan még nincs,ami a saját számítógépe történetével, a vele kapcsolatos sztorikkal kapcsolatos. Azt is ide lehetne írni, hogy hány géped volt idáíg,és hány évesen mentek "nyugdíjba".
Félreértés ne essék,én nem vagyok kocka,csak az a személyes véleményem,hogy a gépeknek is van "lelkük".Van,amelyik mellett jól érzed magad,és öröm vele dolgozni,de van amelyik meg olyan mintha az ellenséged lenne,állandóan lefagy,kiakad.
Azzal is tisztában vagyok,hogy ez a topik nem teljesen erre az animés oldalra való,nyugodtan tessék megdorgálni érte :)
Hogyha már így elkezdtem a dolgokat,akkor bemutatnám jelenlegi gépeimet:
Titus:10 éves már,jelenleg letöltőgépként használjuk,sebessége végett másra nem is alkalmas.(1Ghz Celeron)Kedvenc gépem,szívesen ülök le elé,sok kedves emlék fűződik hozzá.Még annyit hogy jó hangos az egész masina.
Primula:A saját használatú gépem.Tavaly raktam össze alkatrészenként, nem a szüleim vették nekem,hanem saját magam raktam össze.Mivel nem vagyok valami rendszerető, a gépben sincs rendezve semmi.
A házat megpróbáltam átfújni feketére,de az elfogyott félúton,a másik felét pedig metál-babakékre fújtam le.Elég murisan néz ki.A tápból az eredeti ventik kihaltak,az újak legalább olyan hangosak mint a régiek,de legalább hűtenek.A ház oldalában egy custom made beépített 12 centis venti van,rács nincs.Kábelek szanaszét.Teljesen animésített gép,csak a házra akarok majd egy rendes fekete fényezést,és valami baró airbrush-t.Addíg marad ez a rat stílus.A házhoz még annyit,hogy vastelepről kukázott szerver toronyház.
A nevekről:
Titus-régen volt egy másik gépem,valahogy akartam nevezni,és a Cleetus után a Titus jutott eszembe.
Primula-A Shuffle!-ből van,Primula volt a kedvenc szereplőm,és így lett ez a gépem neve. :lol:
Na így ennyi lenne, várom a hozzászólásokat! ^^
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Hát nem sokan reagáltak, de nekem megtetszett a téma :)

Én idestova 8 éve tolom ugyanazzal a géppel. Igaz most már csak egy vinyó, az alaplap, a hangkártya és a ház meg a billzet ami még a régi belőle. A többi fejlődött a lehetőségekhez mérten. Most 7 darab átlag 80gigás vinyó van benne aminek persze nincsen kialakított helye a házban ezért mindenféle sufnituning megoldások tartják őket:) Ezen kívül 1200MHz-ra felhúzott AMD Thunderbird meg 512 SDRAM, KyroII-es vidkari. Szóval nem egy mai darab, a HD már nem is megy sajna, ezért amíg suliban vagyok a gép általában itthon konvertál. Nagy sztorik nincsenek vele, nem is neveztem el, lehet ezért utál néha és hagy cserben úgy, hogy valamelyik vinyó egyszercsak lekapcsolja magát. Általában az amelyikről DVD-t írok, filmet nézek, windows fut, szóval mindig az amelyik épp kéne :) Ennyi.
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Hát ebben van valami, általában én szeretni szoktam a gépeimet :D
Néha idegességemben megrúgdosom, de később megsajnálom (!) a gépet. Bár mostmár ezutóbbi szokásomat, a rúgdosást kicsit próbálom hanyagolni, mert yorgash mindig cserélgeti a gépeket újonnan, és elég drága szórakozás lenne ha valami baja lenne...szóval a jelenlegi gép egy éves sincs, de azért a házban használatban van 2 régebbi config is.
Viszont a géppel való beszélgetés, néha hosszas filozofálás gyengébb napokon megesik velem :D
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Hát a vinyóleállás nálam sem újkeletű dolog.Egyszer Titusban dvd írás közben állt le két vinyó a háromból,és szerencse volt,hogy azon a vinyón volt az írandó dolog,amelyiken a windows volt.És nem egy,hanem három dvd-t írtunk nem egy vinyóval.Lassan már takarítani is kéne benne,mert nagyon durván lerakódott a por benne mindenütt.
És köszi a hozzászólásotokat,kicsit elszontyolodtam,amikor két hét elteltével sem volt semmi post a topikban,gondoltam pont olyan témát említettem,ami nem érdekel senkit,de nem lett igazam.
Ja és még annyi,hogy próbált már valaki os/x et rakni sima pc-re?Nekem nem nagyon akart működni,konkrétan a telepítőíg se jutott el,csomagolgatott,és számolgatott,de nem jutott semerre se.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Cleetus: Mac OS X-t? Én még nem próbáltam, csak gondolkodtam rajta, csak kell hozzá egy hack (kernel csere + driverek), hogy menjen, csak úgy fejjel a falnak biztos nem fog menni.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mac OS PC-re? Nem egyszerű feladat, és neki sem fogok állni, de akit érdekel, itt egy cikk:

http://beszeljukmac.com/index.php/weblo ... rankenmac/
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

kösz a lineket anubys,megpróbálom az osx-et.Van bennem egy kis mazochizmus,szeretek szenvedni(az más dolog h eddíg egy nagy szenvedés az életem több okból is...de ez nagy off lenne..XD )
Aztán meg én és tisztes rokonságom egy jó adag magyar mentalitással rendelkezünk,így mennek nálunk az ilyen hajmeresztő dolgok.És nem csak számítógépben,de az az én asztalom otthon...
Szóval télleg köszi,de csak akkor tudok ebben előrelépni,ha majd meglesz a wlan routerem...
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Elmondaná valaki, mit takar egészen pontosan az, hogy "PC Otaku"? PC-t használó weeaboo, vagy mi akar ez lenni? :rozsaszintancoloelefant:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Hát olyan mint a kocka,csak már nem kockul egész nap.Vagy gyűjti a régi cuccokat,és már halomban van mindenhol.Én is valami ilyesféle vagyok.Meg ingyen javítok gépet,ha kell alkatrészt is hozok.(Ultra sufnituning XD )
Tudom hogy hülye a név,de az még hülyébben hangzana hogy Kockák topikja.Meg sokan sértésnek veszik ha ezt mondják rájuk.Én is... :?
Inkább gyűjtőnek,maszek szervízesnek nevezném a pc otakut,egy jó adag magyar menalitással.Erre lenne az a mondás finomított formája hogy: Nem rossz az,csak máshová lesz jó!
Szóval a pc otaku az,aki nem csak játszik a gépen,hanem buherálja,megcsinál rajta ezt-azt,szépíti,kitisztítja rendszeresen a portól.Neki egy pc több mint egy gép,olyan mint egy barát,egy munkatárs.És ha szidalmazzuk akkor nem szól vissza.És egy pc hez úgy lehet beszélni,mint a tv-hez. Pl:Mennyé má bakker!;Ezt nem hiszem el!Már megint!;Ügyes kislány/kisfiú!Csak ezt bírd ki még!Lécccci!!! :lol:
Na kb. ennyi lenne a pc otaku leírása.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Amennyiben így írod le, rám eléggé illik. Gépemet hagyománytisztelőn magam építem, foltozom, tuningolom, oprendszert rövid pórázon vaskézzel :wwhip: :mrgreen: Roppant büszke vagyok rá, hogy úgy működik, ahogy kell, ha valami mégsem, kopó módjára vetem utána magam (lehet, hogy kissé bosszantó ez a szokásom :^_^: ).
Kisebb CPU-gyűjtemény is lakik nálam, ha valakinek van fölösleges, szívesen átveszem, múltkor egy estét eljátszottam a socket7-es darabokkal :mrgreen:

Egyébként általában egyetlen fullos használatú gépem van, jelen generációban a neve Mushi (abból indultam ki, hogy a számítógépek amolyan féltudatos lények, mint a mushi-shi azonos nevű szerzetei). Minden szórakoztató izé róla fut, rendes hangkártya quad rendszerrel, nagy monitor, azontúl se tv, se cd, se dvd, se izé. Egyelőre "mindent visz", ami nem túl modern játék (ha a legújabbakkal akarnék játszani, bajban lennék, mert az ahhoz való erejű videokártyák túl zabálósak a kényes ízlésemnek, az én kártyám legyen passzív hűtésű...), és pár évig marad.

Mellette egy socket7-es tesztlap van még (leggyakoribb agya egy k6-2/500, de van vagy 6 másik :D), ami fennmaradt a kettővel korábbi generációból, akkor még név nélkül futottak, most akarok egy CF kártyát ultracsöndes (és kisméretű) vinyóvá kiképezni hozzá. GUS miatt, hát mi másért... de amúgy a régi nosztalgikus demók és játékok már szinte mind jobban futnak dosbox alatt kellő erőművel alattuk, és pont ez Mushi dolga. Kissé "orrnehéz" is emiatt, de nekem pont így jó :mrgreen:
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Ha érdekel,nekem van egy 350-es k6-II-m.Nem használom,mert lapom sincs hozzá....
Amúgy az általam felsorolt tulajdonságok rám is nagyon igazak.De gyakran megtörténik a következő dolog is:
-Rakjá má össze egy gépet levi!Nincs otthon semmi,és anya megöl,ha nem lesz gép estére!-így unokatesóm.
-Na meglássuk mi van itthon.
(megtörténik a gép összerakása.)
-Na ez jó lesz?
-Azt hiszem igen.Csak msn-re és netre kell.
Erre természetesen sose lesz elég,játszani mindíg akar.Arra meg gyenge a gép.Két hét múlva kapom vissza az egészet,és kezdődik minden elölről. :lol: Túl segítőkész vagyok.Bár a mostani gépében csak egy 2 megás s3 kari van.De a proci 3 ghz-es. :?
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Ha érdekel,nekem van egy 350-es k6-II-m.Nem használom,mert lapom sincs hozzá....
Fene tudja, K6-2-m az van már 2 is :)
Erre természetesen sose lesz elég,játszani mindíg akar.Arra meg gyenge a gép.Két hét múlva kapom vissza az egészet,és kezdődik minden elölről. :lol: Túl segítőkész vagyok.
Igen, sokan beleesnek a segítőkészség csapdájába, igyekszem magam visszafogni... elég az mi két gépünk, meg öcsémét is én szoktam összerakni, karbantartani itt Fehérváron. Szóval egyéb kéréseket már gyakorta hajlamos vagyok elhárítani. Volt már, aki meg is sértődött rajta. Ő baja...
Bár a mostani gépében csak egy 2 megás s3 kari van.De a proci 3 ghz-es. :?
És még azt hittem, az enyém orrnehéz a core2duo mellé pakolt gef8600gt-vel :lol:
Szerencsére most, hogy egyre több a HD anime, további értelme is van a viszonylag nagy CPU-nak (bár a 720p-sek a K7-es gépünkön is elficeregnek megfelelő lejátszóval) :D
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Az én gépem sem egy egyszerű jószág, és nem is mai darab. Lassan három éve van nálam, de már akkor sem volt mai. 3 GHz-es procija van, 256-os ATi Radeon 9000-es kártyája (ami híres arról, hogy mennyire nem szeret semmilyen támogatóprogit) illetve amióta meghalt a lelkem 80 gigás alapvinyója beraktam neki az itthon tárolt már 12 éves 20 gigás Maxtort. Nem vagyok egy nagy gépguberáló, de érdekes kapcsolatom van vele.
Ahogy itt olvastam, talán azért lehet, mert nem adtam neki nevet, de szegénykém már folyamatosan beteg, sajnálom is érte, de nem visz rá a szivem, hogy egyszerűen csak ne vigyem tovább, mert bármennyi baja van, a legkisebb erőfeszítésre újult erővel megy a szekér, és bírja bármit is csinálok, bármilyen hosszan. Gondolom érzi, hogy szeretem, és hogy annyiszor rendberaktam már. Régebben volt, hogy raktam bele szép nagy ledes ventillátorokat, és van benne egy szép neoncső is, de nem szeretem bekapcsolni, mert mostanság a tápja kapott el valamit és néha elakad az ellátás...
Mindezt azért írtam le, mert elkapott az üzenetek érzése. Elgondolkoztam a neveken is, és úgy döntöttem, hogy ennek az öreg masinának Persoc lesz a neve, a Chobitsban használatos persocom után, mivel többet találkozom vele mint bárki mással, illetve hasonló hangokat szokott kiadni ki mint az emberforma comok az animében :dirr:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

alvaro írta:Szerencsére most, hogy egyre több a HD anime, további értelme is van a viszonylag nagy CPU-nak (bár a 720p-sek a K7-es gépünkön is elficeregnek megfelelő lejátszóval) :D
Sosem hittem volna, hogy bárki is azért vesz Core2-t, hogy aniemt tudjon vele nézni, ROTFLOL. :rozsaszintancoloelefant:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Rage írta:Sosem hittem volna, hogy bárki is azért vesz Core2-t, hogy aniemt tudjon vele nézni, ROTFLOL. :rozsaszintancoloelefant:
Na én se azért vettem, hanem ezer más dologhoz is, de tényleg vicces, hogy tulajdonképpen ehhez is kell... de imponál, hogy azóta nem akadtam össze semmivel, amit ne bírt volna el akár fél aggyal :mrgreen:

De mondok még jobbat: legjobban a (fél)régi dosos programokhoz kell, mert azok emulátorból futnak csak (és szeretem, ha egy gépem van, ami viszont jó mindenre) :dirr: Viszont ezzel így lehet remekül bloodozni 800*600-ban :-P Demók közül (ha éppen nem futunk bele valami dosbox bugba) egyedül az Event horizon és a Heaven7 dos verziója nem megy, mert az mmx nincs implementálva az emulátorban :mrgreen:
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Blood a király!!! :cool: "Good? Bad? I'm the guy with the gun... "
Én azért vettem duplamagost,mert fejleszteni akartam,egyrészt anime,másrészt játék,harmadrészt kíváncsiságból.Az más dolog hogy azért nem intelt vettem mert csóró magyar gyerek vagyok,és ami amd-be akkor volt 27 ezer,az intelbe 60-70 ezer.Van különbség. :roll:
A doshoz annyit szólnék,hogy ha ilyenekkel akarnék foglalkozni,akkor összedobok egy pentiumot,az emukat nem szeretem,bár hasznosak.
Khaos:Nekem is volt egy hasonló Radeonom.Passzívhűtéses volt a lelkem,és olyannyira felforrósodott,hogy a kari nyákját sem lehetett megfogni.Talán ettől lett olyan érdekes külleme az agp portnak az alaplapon....
Most cseréltem Titusban procihűtőt,mert a régi olyan hangos volt,hogy anyáék nem tudtak mellette elaludni.(letöltőgép,és az ő szobájukban van.)Aztán a videokari ventillátora is behalt,helyette egy passzív Rage(nem mélyen tisztelt adminunk :) ) Fury pro került bele.Ha jobban belegondolok,ideje lenne portalanítani benne...
Akit érdekelne egy 800-as Duron az nyomjon egy pü-t!Ahoz sincsen lapom,és már mióta megvan...
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:Az más dolog hogy azért nem intelt vettem mert csóró magyar gyerek vagyok,és ami amd-be akkor volt 27 ezer,az intelbe 60-70 ezer.Van különbség. :roll:
Ó, én megvártam, hogy 40k-ért megkapjam a fullos 4megás verziót, ha egyszer elhatároztam... legföljebb vártam egy kicsit. Nem túl sokkal előtte az AMD X2-i is iszonyat drágák voltak (hogyne, mikor az intel azokkal a nevetséges kazán P4-származékokkal próbált versenyezni... én is drágán adtam volna, jóhogy...)
A doshoz annyit szólnék,hogy ha ilyenekkel akarnék foglalkozni,akkor összedobok egy pentiumot,az emukat nem szeretem,bár hasznosak.
Actually... sokkal jobban szeretem az emulátorokat, bár tényleg elmókolok a socket7-es cuccommal pár órát, ha megjön a kedvem hozzá, de ha csak meg akarok nézni valamit, vagy akármi, nem fogom előszedni, összerakni, monitorra, erősítőre kötni, satubbi. Az emu kényelmesebb, és olyan jó érzés, ha minden egyben van.
Ha jobban belegondolok,ideje lenne portalanítani benne...
Nekem most, hogy elköltöztem otthonról, hiányzik az ottani porszívó (nem röhög :mrgreen) - abba ugyanis "fordítva" is be lehetett dugni a csövet, és már is kész volt a "porfújó" - ami sokkal alkalmasabb géptisztításra, mint a szívó. Sőt, igazából össze se lehet hasonlítani :?

PÜ megy!
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nem elhanyagolható tényező volt még,hogy az alaplapom is amd-s,azt jóval előbb vettem. :dirr: De nem jártam vele rosszul. Ha érdekel a típusa: M2N DH
Én is erősen nézegettem a neten a gyorsabb dolgokat olcsóbban.Öszvissz 43 ezrem volt a procira meg a videokártyára.Nem tellett ki több mint egy 5200+ os x2,meg egy x1650 pro. :mad:
De intelbe ezért a pénzért csak egy nagyon alap core2-t tudtam volna kapni,vagy egy nagyobb p4-et.Ez volt tavaly nyár végén.Videora még ennyi sem jutott volna.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:De intelbe ezért a pénzért csak egy nagyon alap core2-t tudtam volna kapni,vagy egy nagyobb p4-et.Ez volt tavaly nyár végén.Videora még ennyi sem jutott volna.
Na igen, ilyen kerettel talán ez volt a legjobb megoldás. Nem tudom, voltak-e már akkor 2xxx "core2" penyák (és mennyiért - most olcsók, de az most van), de a p4-eket bottal se piszkálnám, persze idővel a polcomra majd szerzek be egyet-egyet a főbb típusokból, ha már szinteingyen dobálják őket :) Radeonom meg azért nincs (előtte az volt, 9600pro), mert az Jóistennek nem bírtam rávenni, hogy a széles monitort ésszel kezelje, tehát a 4:3-as felbontásokat ne nyújtsa ki faltól-falig, hanem kétoldalt fekete csíkkal arányosan mutassa őket... pedig ez azért elég alap lenne szerintem :roll: - elég sok (főleg régebbi) játék és demó nem tud arról, hogy más alakú monitor is létezik, mint 4:3 Amúgy nem játszom abban a buliban, ahol az intelesek és AMD-sek köpködik egymást, nvidióták és fanATIkusok szintén. Mindegyikből megkóstoltam mindkettőt, osz' jóva :)
(azért a p4-et köpködtem a maga idejében rendesen, és amíg használják, teszem is, mert szerintem egy agylövött sz@r architektúra :D)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Pc tekintetében lassan 7 éve nyüstölöm a gépem.
P3 850, 512 RAM GeForce2 MX, 40 gigás winchester. Ehhez azért szereztem pluszba egy 120-asat, de egyébként az eredeti alkatrészek vannak benne, szóval rendesen megszolgálta az idejét.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

És mennek rajta az mkv-s filmek?Nekem az 1200-es tualatin celeronon nem mentek,egy 9250-es radeonnal.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cleetus írta:És mennek rajta az mkv-s filmek?Nekem az 1200-es tualatin celeronon nem mentek,egy 9250-es radeonnal.
Hát ugye, az a kérdés, mi van abban az mkv-ben (ami csak egy konténerformátum, ugyanúgy, mint az avi vagy az mp4): mert ha teszemazt sima SD felbontású (tipikus DVD forrású, max 720*480) XVID (vagy akármi), nem kéne problémát okozzon egy 1.2-es tua cerkának, ezzel szemben egy 720p h.264 kódolású film aligha lesz akadásmentes, ha egyáltalán nézhető :neutral: Az kicsit följebb kezdődik, mondjuk egy 2000+ athlonxp-n mplayerrel szerintem megoldható a dolog. Itt most egy 1.9-es AM2-es sempron van előttem, azon viszont egészen biztosan már nem gond, a 2GHz-es tbreden is tökéletes mplayerrel, és általában akadásmentes media player classic home cinema-val is.

1080p már sok a sempronnak, ez mondjuk nem csoda. 3.33GHz-es core2 viszont lazán legyűri (dekódolás csak az egyik magon, mert az ffdshow még mindig nem többszálú)

SD filmek szerintem még el kéne, hogy menjenek a 850-es P3-on, még akkor is, ha a h.264 azért nagyobb terhelés, mint egy sima dvd ::hehe::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ha csak lehet, kerülöm az MKV-kat. Volt már olyan, amivel megbírkózott a gépem, de általában nem bírja őket... :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

anubys írta:Ha csak lehet, kerülöm az MKV-kat. Volt már olyan, amivel megbírkózott a gépem, de általában nem bírja őket... :(
Egyszerű dvd felbontásúakat sem? :shock: Mivel próbáltad játszani, milyen kodek van a gépen? (mondjuk mplayernek mindegy, annak saját beépített dekódere van :cool:)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most néztem meg. Anno amikor ment a Les Miserables akkor a feliratozócsapat h264-ben készítette sima sd-ben, és időnként az is meg-meg akadt. Szóval ennyit bír...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Lezárt