Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

bubo írta:köszönöm a gyors reagálásokat, ritka az ehhez hasonló segítő fórumok.
Még mindig nem értem miért van szükség a mod-okra.Próbáltam hármat is de nekem az alap 0.45b jön be a legjobban.Én csak egy használható funkciót találtam bennük(és volt ahol nem is működött NetF). De nem tartom magam túl butának a dolgokhoz. Ha valaki el tudná mondani miért is jobb ez mint az alap lehet a hasznomraválna.De lehet nem jól telepítem?Pl.pHhoeniX1.14-Sources.rar ez mire is jó?
OK.
Szóval a modok csak akkor érnek valamit, ha valaki jól be tudja állítani őket, egyébként valóban nem érnek semmit.
De pl. az eredeti kliensben nem lehetett állítani az MSS sebességet, és emiatt sosem tudtam 80 kb/s-nél nagyobb sebességgel letölteni.
Egy másik modban átállítottam és lám, 100 kb/s-el is tudott futni.

Egy jól beállított mod javíthat a letöltésben, csökkentheti a lefagyások számát, és még egy rakás opció.

Egyébként a modderek szoros kapcsolatban állnak a fejlesztőkkel, szóval előbb-utóbb minden kiegészítés ami a modokban található, átkerül az eredeti kliensbe...

Minden Emule verzióhoz és modhoz tartozik 2 fájl, egy BIN és egy SOURCES.

A BIN az a már bekódolt, kész változat, melynek tartalmát felül kell írni az Emulevel.
A SOURCES a forráskód, ugyanis az Emule Open-Source alkalmazás, emiatt mindig ki kell adniuk a forráskódot is.
A hivatalos Emule kliens forráskódjának átírásából készülnek aztán a modok.

CHRONOS
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Haliho!

Én is szedtem már egy modot, hátha többet ki tudok hozni a progiból. (MorphXT 6.4)
Mi a beállítások titka? Vagy ez egyéni?
De mégis, nincs valahol leírás róla?
Thx!
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Yuber írta:Haliho!

Én is szedtem már egy modot, hátha többet ki tudok hozni a progiból. (MorphXT 6.4)
Mi a beállítások titka? Vagy ez egyéni?
De mégis, nincs valahol leírás róla?
Thx!
Mondtam már, hogy fogok írni egy FAQ-t a részletes beállításokról, de egyelőre olyan sok elfoglaltságom van, (vizsgák, 200-300 oldalas tutorialok megtanulása, programok tesztelése, stb...) hogy egyszerűen nem jut időm arra, hogy megcsináljam... :neutral:

De előbb-utóbb kész lesz... :cool:

CHRONOS
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Újabb probléma merűlt fel, amióta leszedtem a legújabb verziót és a modot hozzá.
Fél óránként rendszeresen kifagy a progi, hol a szokásos üzenettel: elnézését kérjük a program leáll stb...
Vagy egyszerűen nem lehet megnyitni a progit.
Ez így elég gáz, kéne vmi orvosság rá. :?: :neutral:

Hiba
Kép
bubo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.03.27. 13:55

Hozzászólás Szerző: bubo »

Erősítsenek meg a többiek, de nekem több ismerősöm is használja az emulét és senki nem panaszkodott kifagyásra. Nekem is a legfrissebb+a MorphXT6.4 van fönt próbából. Itt javasolták, de nekem nem akar sikerülni a működése. Türelmem van, ezért csak használom mert lehet időközben rájövök sokmindenre és várom az igért leírást.Próbáld meg ujra letölteni, felrakni, csak ezt a progit futtatni. Ha akkor is fenn áll a hiba akkor az OP rendszerben néznék körül.
én se tudhatok mindent, de kitartásban és türelemben nincs hiány
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Yuber írta:Újabb probléma merűlt fel, amióta leszedtem a legújabb verziót és a modot hozzá.
Fél óránként rendszeresen kifagy a progi, hol a szokásos üzenettel: elnézését kérjük a program leáll stb...
Vagy egyszerűen nem lehet megnyitni a progit.
Ez így elég gáz, kéne vmi orvosság rá. :?: :neutral:

Hiba
SP1, SP2 fel van pakolva?
Tűzfal?
Memória?
CPU?

Próbáld meg nem felülírni az előző emule-vel, hanem külön könyvtárba pakolni és úgy...

Ha még mindig nem megy:

Kapcsold ki a webcache-t, és egyéb beállításokat, amikre nincsen semmi szükséged.
Ez nálam megoldott minden fagyást...

CHRONOS
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Thx a tanácsokat, végül feltettem a Morph 6.5-öt, és ezzel a probléma még nem jelentkezett.
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Yuber írta:Thx a tanácsokat, végül feltettem a Morph 6.5-öt, és ezzel a probléma még nem jelentkezett.
Ez volt a hiba ami nálad jelentkezett:

Kód: Egész kijelölése

FIXED : Proper fix around AddSource memory exception
De amint látod, már javítva van...:)

CHRONOS
Mui
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.12.12. 23:08
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mui »

Nem tom tudtok e segíteni!
Az lenne hogy van egy barátom az emulén, és tőle szeretnék leszedi egy megosztott cuccot!Hogy tudjuk azt megcsinálni, hogy mi hamarabb átjöjjön?
Lehet e egyáltalán valami trükköt alkalmazni?
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Egyik legegyszerűbb trükk (amennyiben alap emule-t használunk), hogy a barátod csak azt az egy file-t osztja meg (vagy amik kellenek), mellette őmaga nem szed semmit (ugyanis az éppen letöltés alatt álló file-okat is osztod), s valami olyan nevet ad a file-nak, amire nem sokan keresnek rá. Pl. név, random magyar szöveg, bármi. Ed2k linket neked megadja, és pá. Nagy eséllyel nem fogja tőle más is azt tölteni. Célirányos megosztás rlz. ;)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Mui írta:Lehet e egyáltalán valami trükköt alkalmazni?
Amennyiben a "Friend Slot" adása trükknek minősül, igen. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Attól még meg kell várni, míg sorrakerülsz, ami nagymennyiségű megosztásnál elég sokáig tarthat. ;) Nomeg megoszlik a sebesség is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zelmor 2005.04.10. 13:53-kor.
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Sziasztok!

A minap a következő problémával találkoztam, kiváncsi vagyok más is tapasztalt-e már ilyet (emule 0.45b)

tegnap este itt hagytam emulét, jó sok sok letölteni valóval, kb 10 kategóriába kategóriánként mondjuk 10 letöltéssel.

Reggelre azt látom, hogy lehött minden, viszont emule drága megzakkant, 100%-os proci használat... semmi baj ilyen előfordult már máskor is (különben is olyankor is tölt tovább szóval semmi gond)... Újraindítom (szépen megvárom amíg kilép, nem lelövöm), újraindítom a gépet és hopsz egy csomó file nincs ott ahol kéne lennie (letöltött fileokról beszélek, amik előbb ki voltak irva hogy lejöttek, és se a letöltés alatt k.-ban se a kategóriájuknak megfelelő könyvtárban nincsenek... szóval elvesztek...

vinyón hiba nincs

kicsit bosszantó, főleg mivel a felére nem is emlékszem hogy mit jelöltem ki letölteni...
gondolom ezeket a fileokat már visszahozni nem lehet, de esetleg valahol nincs benne egy eseménynapló hogy miket szedtem?

köszi
Üdv
Csontikka
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

talán még ottvannak .part fileokban. Amúgy ha emule-t futtasz, ajánlatok jóöreg NAV active protection-t vagy mi a rákot kikapcsolni. Az okozza a procimunkálatokat, nem emule. Nálam is volt régen. :\ Folyamatosan scanneli a file-okat, amiket tölt, hashnél meg megint. Emule bezárásakor előforduló fagyások is ennek köszönhetőek. Amúgy antivir-nek ajánlom inkább fprot-ot, kevesebbet eszik mint Symantec progik.
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

NAV-ot már 2002-ben elfelejtettem, NOD32-t használok, és ritkán van ilyen, szóval a 100% nem zavar (tényleg, 1 hónapban egyszer) végignéztem a part fileokat, de sajna 1ik sem az :(
Üdv
Csontikka
szevimat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.04.10. 10:03

lowid

Hozzászólás Szerző: szevimat »

Sziazstok!

Nem értek túl sokat a számítogéphez (asse tom mik a modok...), de emuléval szoktam töltögetni. ADSL kapcs. van. A szerverlista alatt a log fülre kattintva figyelem az eseményeket, mikor szerverhez csatlakozom. Razor2nél mindig azt írja ki, hogy tele a szerver, és lowidem van. Az eredmény disconnected, sokadszor is. A többihez tudok csatlakozni (donkeyserver no1), de oda is kiírja, hogy lowid. (1x-2x razorhoz is sikerült csatlakozni rövid ideig) A letöltési sebesség sok forrás esetén is átlag 3-4 Kb/s, nagyon ritkán ment max 20Kb/s-ig. sygate personall firewallom van, az xp tűzfal kiiktatva. Ha minden jól ment, sikerült megnyitnom a 4662, 4672 portokat (de lehet, h már nyitva is voltak... ) A kérdésem tehát, hogy miért ír lowidet, ha utána tud csatlakozni a szerverhez, illetve lehet-e növelni a sebességet, és hogyan? Köszi szépen a segítséget.
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Szia!

én a helyedben azért teddnék még 1 próvát a tűzfallal! Kapcsold ki teljesen, és csatlakozz ugy, ha akkor nem kapsz lowid-t akkor valamit mégis az csesz el. Ha igen, passz :)
Üdv
Csontikka
szevimat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.04.10. 10:03

Hozzászólás Szerző: szevimat »

Sajna ugyanaz a helyzet.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szevimat írta:Sajna ugyanaz a helyzet.
Routered van?
Ha igen, ott is engedélyezd a portot.

Ha nincs, akkor változtasd meg a portot kedved szerint, és azt engedélyezd a tűzfalon...
Nem árt azt sem megnézni, hogy a tűzfal blokkolja-e magát az Emule programot...

Ha ezek után sem megy, akkor lehet hogy a windows tűzfal mégse lett olyan jól kiiktatva...

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Sziasztok!

Egy file letöltése kapcsán (ami mindössze egy valakinek van meg teljesen) felmerült bennem az a kérdés: honnan tudom meg, hogy az össznépi sorbanállásnál hanyadik vagyok?

üdv:szaki
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Sziasztok!

Egy file letöltése kapcsán (ami mindössze egy valakinek van meg teljesen) felmerült bennem az a kérdés: honnan tudom meg, hogy az össznépi sorbanállásnál hanyadik vagyok?

üdv:szaki
Queue place: 1

Ez azt jelenti, hogy te leszel a következő, akinek az illető feltölt...

Queue place: 235 (-123)

Ez azt jelenti, hogy a legutóbbi lekérdezés óta 123 usert megelőztél...

Queue place: 150 (+25)

Ez azt jelenti, hogy a legutóbbi lekérdezés óta nőtt 25-el a sor...

Minden usernél külön sor van, nincsen össz sor, mert az bonyodalmas lenne...

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Köszönöm Chronos!

Tényleg nagyon hülye lehetek, de megmondanád azt is, hol találom ezt a bizonyos Queue Place-t?
Már mindent meg- és lenyitogattam, ami a file-al kapcsolatos, de nem találom!
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Köszönöm Chronos!

Tényleg nagyon hülye lehetek, de megmondanád azt is, hol találom ezt a bizonyos Queue Place-t?
Már mindent meg- és lenyitogattam, ami a file-al kapcsolatos, de nem találom!
Én is tévedtem, nem Queue Place, hanem Queue Ranking a neve az Emule-ben...:)

MorphXT-ben a prioritás mellett van egy "állapot" oszlop, azt kell megnyomni és sorrendbe állítja QR szerint a usereket...(egyéb klienseknél a prioritás oszlop is tartalmazhatja)

Mellette a prioritás oszlopban az utolsó lekérdezés időpontját jelzi az Emule, pl: 1:56 m (1 perc 56 másodperc)

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Megvan a sorbanállás! A Prioritás-ban van! Köszönöm a segítséget!

-----

Chronos! Lenne még egy kérdésem!
Ha lenyitom a filet, és ott megjelennek azok, akiknek ez vagy az a része megvan, azt látom, hogy soknál szürke az a rész, ami nekem még hiányzik, másoknál viszont kék! Mindkét esetben látok sorbanállást a részemről
Mi a két szín között a különbség, ha mindkettőnél sorbanállok?
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Chronos! Lenne még egy kérdésem!
Ha lenyitom a filet, és ott megjelennek azok, akiknek ez vagy az a része megvan, azt látom, hogy soknál szürke az a rész, ami nekem még hiányzik, másoknál viszont kék! Mindkét esetben látok sorbanállást a részemről
Mi a két szín között a különbség, ha mindkettőnél sorbanállok?
A szürke rész az, ami az adott usernek nincs meg, neked viszont megvan...
A kék rész az, ami az adott usernek megvan, neked viszont nincs...

CHRONOS
Válasz küldése