Böngésző

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Tudom, hogy vannak itt nálam hozzáértőbb emberek böngésző témában, úgyhogy ki is használom a helyzetet. Az mennyire igaz, hogy a Chrome zabálja a gép RAM-ját? Mert egy csomó helyen láttam ilyet, még 9gag-en is poénkodtak ezzel. Illetve néha, amikor rákattantam úgy isten igazából tumblre (XD), akkor a laptop feldobott egy üzenetet, miszerint túl nagy a memóriafelhasználás. Nos, úgy kb. 1-1,5 hónapja úgy döntöttem leszedem a Firefox-ot is, mert néha nem árt egy kis változatosság. Már egy ideje ezt használom a Chrome helyett és azóta még soha nem dobta fel azt az üzenetet a memória használatról, pedig aktív vagyok tumblr-ön, illetve mindent ugyan úgy nézek rajta, mint az "elődjén". Plusz azért is váltottam, mert a Chrome a legutóbbi frissítés után már nem támogatta a Java-t, ami persze nekem nem volt túl jó, mert az internet bank belépésemhez az kell. (És ezzel csak egy példát hoztam fel.) Ja, egyébként a laptopom kevésbé melegszik, amióta Firefox-ot használok. Ez amúgy tényleg összefügg, vagy csak beképzeltem?
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:Az mennyire igaz, hogy a Chrome zabálja a gép RAM-ját? ... amióta Firefox-ot használok. ...
A válasz leginkább az, hogy is-is. A Chrome úgy működik, hogy egy csomó mindent sandboxba tesz. (Kb minden megnyitott lapodat, meg az esetleges flash animációkat.) Ezt azért teszi, mert így ha valahol valami elhal, akkor a többiekre nincs kihatással, plusz ha ezek valamelyikében volt valami hibából eredő kiskapú, akkor sem fog a hekkerjózsi rögtön könnyen átlátni a másikba. Ez egy pozitív előny, aminek a negatív kihatása az, hogy ez kb. úgy néz ki mintha annyiszor futna a Chrome ahány lapod van. Hupsz. Ez Firefoxnál nincs, mert ő (még) nem sandboxol. Ezzel persze nem akarom mondani, hogy ne használj Ff-t, mert én is megrögzött Firefox felhasználó vagyok (ameddig Chromium felhasználói interfészét nem lehet úgy széjjel szabni és az ízlésemhez igazítani könnyen mint FF-t, addig én maradok), csak a miértjét mondtam.

Java: Szégyelje össze magát a bankod, hogy 2015-ben még egy Java Appletes klienst nyújt. Miközben time and time again bebizonyosodott, hogy bár önmagában a Java mint programozásinyelv és natív (tehát nem webes) alkalmazás "motor" teljesen rendben van, de a böngésző pluginje, pont mint a Flash állandóan ilyen olyan sebezhetőségeket fog produkálni. Szóval FF-ben is csak óvatosan azzal a Java pluginnel.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Ez Firefoxnál nincs, mert ő (még) nem sandboxol.
És lehetséges, hogy esetleg a jövőben ők is "átállnak" majd erre? Csak azért kérdezem, mert én pl. híres vagyok arról, hogy 100 megnyitott lap alatt nem is használom szinte a Firefoxot. :dirr: "Jé, egy fanfic, oké, majd elolvassuk, hopp, egy YouTube videó, ezt is megnézzük majd, stb.-stb...hmm, 100+ megnyitott lap, wow..." :dirr: Szóval nekem kb. a halálom lenne, ha még erre rányomnák ezt a Sandboxos "lassítást".
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Én is beállok a Tűzróka felhasználók mögé :D Rengeteg lapot nyitok meg, köztük tumblrt is ill. Adobe felhasználó vagyok, így kb már hallom a gépemben, hogy a proci vagy RAM használat megugrik :dirr: A Chrome igenis lassít és köszönöm nem kérek belőle. De szóljatok, ha a Firefox is vált (épp a héten volt frissítés), mert akkor jön a világvége.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: scineram »

Itt is Firefox, mert abban nincs Flash. :twisted: Ja és csak az aktív tabot tölti be újraindításkor. A 64 bites béta szárnyal.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Egy ideje összeomlik a Firefox-om, ha valami videót nyitok meg. Tudja valaki, hogy ez mitől lehet?

Részletesebb leírás: Nem minden alkalommal, de általában előfordul, hogy megnyitok egy Youtube vidit, vagy Facebook beágyazottat, és az egész böngésző eltűnik. Ilyenkor újraindításkor a frissen megnyitott lap nincs is a helyreállítottak között, és az előzmények között sem. A másik topikba belinkelt One Punch Man openinget is harmadjára sikerült megnéznem.
Egy darabig még ugrott fel összeomlás-jelentő ablak, a legutóbbi frissítés óta már az sem, egyik pillanatról a másikra már csak a wallpapert nézem.

Érdekes módon Coursera, TED illetve NovoEd videókkal még sosem volt ilyen bajom.

Technikai részletek: Firefox 41.0.1, Ubuntu 14.04.3 (trusty), MATE Desktop Environment 1.8.2, 3GM memória
Kiterjesztések: Adblock Plus, Greasemonkey, Leechblock, Pocket, Rikaichan (+szótárak), Tab Mix Plus, illetve egy automatikus Ubuntu Modifications.
Bővítmények: egy csomó lejátszótámogató izé, nem saját telepítés sztem, a legtöbb rákérdezős, de az egyik nem. Talán ez lehet a ludas? OpenH264 videokodek a Cisco Systems, Inc.-től 1.4. - Mindig aktiválja. A Shockwave flash-t először rákérdezősre állítottam, de nem javult a helyzet, szóval visszakapcsoltam.

Nem tudom, szükség lehet-e más információra.
Előre is köszönöm a tippeket!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Király lett az új Firefox! :dirr:

1. Szinte már feketébe hajló sötétkék felső címsor. Amikor Win XP-ről váltottam 10-re, annál is ez a "gyászhuszár" külső zavart, úgyhogy elmondhatatlanul örülök, hogy most már a Firefox is csatlakozott ehhez az "I'm dark, gritty an' edgy!" DC mozifilmeket idéző látványvilághoz. Nem tudom, ki hogy van vele, de én nem szeretem, amikor a naponta használt programok azt éreztetik velem, mintha egy temetésen lennék.

2. Amikor lenyitja az ember a fület és ott vannak a gyakran látogatott honlapok, eltűnt a kijelölősáv. Ergo nem látod, hogy melyikre nyomsz rá épp. Vagyis látod, csak jól nehezebben, mert nincs kijelölősor, ami segít. (Pontosítok: vagyis van, de annyira "látható", mintha fehér lapra sárga zsírkrétával írsz. Itt speciel pont volt értelme a sötétkék sávnak a régi verzióban, mert az a szín azért eléggé elüt a fehértől és pont ez volt a cél, erre naná, hogy ezt kellett kiszedni...)

3. A fülek felül most már még kisebbek, nekem, akinek nem ritkán közel 200-300 is meg van nyitva egyszerre, eléggé gáz, hogy most már szinte csak az adott honlap első három betűjét látom, aztán így még nehezebb kiválogatnom, amikor szortírozok köztük, hogy melyiket zárjam be és melyik kellhet még később.

4. Ha új fület nyitunk meg, feldobja ugye a leggyakrabban látogatott oldalakat, mint az előző verzió. Csak valamiért ezt is túl kellett bonyolítani, most már van egy "népszerű oldalak", valamint egy "kiemelések" részleg, csak éppen a kettő között egyenlőre nem igazán látom a különbséget, mivel mindkettő alá ugyanazokat az általam megnyitott honlapokat pakolássza be, de lehet ez majd később változik.

Summa summarum, nem akarok én mindig rantelő vén fasz lenni, aki a múltban él, de valahogy mindig tudják, hogyan kell úgy "újítani", hogy igazából sorozatban visszafelé lépkedjenek. :dirr:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Remek, akkor eddig egy pozitív és egy negatív vélemény az új Rókáról :D

Néha elgondolkodok rajta, ne váltsak-e vissza rá, szerintem nem ez az utolsó alkalom...
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta: 2017.11.17. 15:214. Ha új fület nyitunk meg, feldobja ugye a leggyakrabban látogatott oldalakat, mint az előző verzió. Csak valamiért ezt is túl kellett bonyolítani, most már van egy "népszerű oldalak", valamint egy "kiemelések" részleg, csak éppen a kettő között egyenlőre nem igazán látom a különbséget, mivel mindkettő alá ugyanazokat az általam megnyitott honlapokat pakolássza be, de lehet ez majd később változik.
Ha megnyitod az új fület, a jobb felső sarokban van egy fogaskerék szerű ikon. Ott tudod beállítani, hogy a kiemelések és a töredékek ne látszódjanak. Illetve a népszerű oldalakat beállíthatod két sorosra, akkor eleve többet hoz ki. Nekem is eltartott pár napig, mire ezeket megtaláltam és nagyjából visszaállítottam a régi rendet. :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta: 2017.11.17. 21:54 Ha megnyitod az új fület, a jobb felső sarokban van egy fogaskerék szerű ikon. Ott tudod beállítani, hogy a kiemelések és a töredékek ne látszódjanak. Illetve a népszerű oldalakat beállíthatod két sorosra, akkor eleve többet hoz ki. Nekem is eltartott pár napig, mire ezeket megtaláltam és nagyjából visszaállítottam a régi rendet. :D
Köszi, akkor szétnézek majd én is a beállítások között. :) Amúgy most a Rókától függetlenül: sosem értettem, miért jó ez, hogy kijön akármelyik program legújabb verziója és sokszor direkt átalakítják az egészet. Majd a beállítások közötti turkálás során kiderül, hogy igazából nagyjából vissza lehet állítani a korábbi állapotokat, csak így akarták jelezni, hogy fú, de megújult az egész. Én pont fordítva csinálnám: az átlag felhasználó valszeg már megszokta a korábbi verziót és nem feltétlenül igényli, hogy verziószámonként féli-meddig újra kelljen tanulnia mindig az adott program használatát, akik meg ilyen "megageekek", hogy amúgy is az a hobbijuk, hogy minden programnál még a névjegykártyát is végigolvassák, illetve jól beletúrják magukat a beállításokba, meg a readme-be, ők amúgy is testre fogják szabni maguknak a progit.
Kép
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Foma »

Titkos írta: 2017.11.17. 22:36
Rui-chan írta: 2017.11.17. 21:54 Ha megnyitod az új fület, a jobb felső sarokban van egy fogaskerék szerű ikon. Ott tudod beállítani, hogy a kiemelések és a töredékek ne látszódjanak. Illetve a népszerű oldalakat beállíthatod két sorosra, akkor eleve többet hoz ki. Nekem is eltartott pár napig, mire ezeket megtaláltam és nagyjából visszaállítottam a régi rendet. :D
Köszi, akkor szétnézek majd én is a beállítások között. :) Amúgy most a Rókától függetlenül: sosem értettem, miért jó ez, hogy kijön akármelyik program legújabb verziója és sokszor direkt átalakítják az egészet. Majd a beállítások közötti turkálás során kiderül, hogy igazából nagyjából vissza lehet állítani a korábbi állapotokat, csak így akarták jelezni, hogy fú, de megújult az egész. Én pont fordítva csinálnám: az átlag felhasználó valszeg már megszokta a korábbi verziót és nem feltétlenül igényli, hogy verziószámonként féli-meddig újra kelljen tanulnia mindig az adott program használatát, akik meg ilyen "megageekek", hogy amúgy is az a hobbijuk, hogy minden programnál még a névjegykártyát is végigolvassák, illetve jól beletúrják magukat a beállításokba, meg a readme-be, ők amúgy is testre fogják szabni maguknak a progit.
Már amikor vissza lehet állítani. A Google előszeretettel variálja át a YT felületét úgy, hogy egyrészt kereshetem, mi hova került, másrészt egy jó részüket vissza se tudom állítani.

Amúgy ez a Rókás szitu nekem ismeretlen, lévén win7-et használok. Tudnál róla mutatni valami képet?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Foma írta: 2017.11.17. 23:00 Már amikor vissza lehet állítani. A Google előszeretettel variálja át a YT felületét úgy, hogy egyrészt kereshetem, mi hova került, másrészt egy jó részüket vissza se tudom állítani.
A YT egy külön sztori, FreddyD-től kezdve kismillióan csináltak már videót arról, hogy azok mintha direkt arra játszanának, hogy minél felhasználóbarátságtalanabbá tegyék az egész felületüket. :) Mondjuk amire én használom (random videónézegetés, pár csatornára feliratkozás, meg kedvenc videók listázása), arra eddig még mindig jó volt, illetve 1-1 frissítésük után is viszonylag hamar megtaláltam, hogy ezeket hová pakolták.
Foma írta: 2017.11.17. 23:00 Amúgy ez a Rókás szitu nekem ismeretlen, lévén win7-et használok. Tudnál róla mutatni valami képet?
Természetesen. Bár nem tudom, ez a Winhez hogyan kötődik, szerintem ez egy szimpla böngészőfrissítés volt. (Aztán lehet, hogy tényleg én nem értek hozzá és külön Firefox-fázisok vannak az egyes Wineken. XD)
Kép
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: Foma »

Titkos írta: 2017.11.18. 16:19
Foma írta: 2017.11.17. 23:00 Már amikor vissza lehet állítani. A Google előszeretettel variálja át a YT felületét úgy, hogy egyrészt kereshetem, mi hova került, másrészt egy jó részüket vissza se tudom állítani.
A YT egy külön sztori, FreddyD-től kezdve kismillióan csináltak már videót arról, hogy azok mintha direkt arra játszanának, hogy minél felhasználóbarátságtalanabbá tegyék az egész felületüket. :) Mondjuk amire én használom (random videónézegetés, pár csatornára feliratkozás, meg kedvenc videók listázása), arra eddig még mindig jó volt, illetve 1-1 frissítésük után is viszonylag hamar megtaláltam, hogy ezeket hová pakolták.
Foma írta: 2017.11.17. 23:00 Amúgy ez a Rókás szitu nekem ismeretlen, lévén win7-et használok. Tudnál róla mutatni valami képet?
Természetesen. Bár nem tudom, ez a Winhez hogyan kötődik, szerintem ez egy szimpla böngészőfrissítés volt. (Aztán lehet, hogy tényleg én nem értek hozzá és külön Firefox-fázisok vannak az egyes Wineken. XD)
Na, ilyen dizájnt még nem láttam Firefoxhoz. :) Amúgy külön kinézet van szinte minden számára a különböző operációs rendszerekhez, így nem egyforma a win7 vagy win10 rendszerben a Tűzróka sem.

Az enyém ehhez hasonló: https://images.sftcdn.net/images/t_opti ... enshot.png
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

E hétig olyan gépet használtam amin Vista futott (pontosabban futt még most is). A Róka szabályszerűen frissítette magát, de Króm kiírta, hogy régi típust használok ezért frissítsem, ha frissíteni akartam akkor pedig kiírta, hogy nem lehetséges mert Vista-t használok :dirr: a kör bezárult.

Csak gondoltam megjegyzem, hogy az Ablakok és böngészők közt milyen kapcsolat is lehetséges.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Böngésző

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta: 2017.11.17. 15:21 3. A fülek felül most már még kisebbek, nekem, akinek nem ritkán közel 200-300 is meg van nyitva egyszerre, eléggé gáz, hogy most már szinte csak az adott honlap első három betűjét látom, aztán így még nehezebb kiválogatnom, amikor szortírozok köztük, hogy melyiket zárjam be és melyik kellhet még később.
Ezt én azonnal visszaállítottam 100 pixel szélességre.
Kép
Válasz küldése