Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Rui-chan
Hikikomori
Hikikomori
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan » 2019.09.08. 15:47

Nyilatkozom én is az őszi kiszemeltekről.

Boku no Hero Academia S4: Alap, már alig várom. :D

Babylon: Most, hogy Junchi felhívta rá a figyelmet, egészen érdekelni kezdett és a trailer még jobban meggyőzött. 1-2 rész után szerintem úgyis el tudom majd dönteni, mennyire jön be.

Mugen no Juunin: A régebbi sorozattal is szemeztem, de lehet előbb megpróbálom ezt. A stúdiótól sem félek annyira, a TerraFormars és az Arslan közel sem volt annyira nézhetetlen, mint a Berserk. A történet érdekel, és ha a full CGI animéket meg tudom szokni 2-3 rész alatt, talán ezzel sem lesz másképp.

Psycho-Pass S3: Remélem inkább az S1-re fog hasonlítani. Amúgy ezt is várom, sok mindent ki lehet hozni a világból.

A Beastars egyelőre parkolópályára került, amúgy belenéztem volna, de inkább várok, hogy kiderüljön mennyire erőltetik majd bele a nyuszi és a farkas szerelmét. Bevallom, engem ez a romantikus szál zavar. A Zootopiában pont az volt a jó, csak barátság alakult ki a főszereplők között és nem eveztek át két különböző faj közötti szerelem vizére.
Kép

Ricz
Veterán
Veterán
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2019.09.08. 17:06

Hát, ősz az meh így első ránézésre.

Azur Lane - Játszom a játékkal, és mivel ez kínai amúgy, egyszerre félek kicsit és nagyon. Kicsit, mert remélem, hogy van beleszólásuk, illetve az a Bibury stúdió csinálja, amelyik a Grisaia Phatom Trigger filmeket is, amik elég decensre sikerültek. Nagyon pedig az eddigi játékadaptációs "sikerek" miatt, illetve az, hogy tudjuk a japók mennyire szeretik elbarmolni azt, ami nem belföldi illetékességű (láss példát a koreai Blade and Soul kapcsán). Mondják rá, hogy KanColle V2, és valahol igaz is, mert a koncepció ugyanaz, viszont két elvi alapon is elcsúszik a hasonlat: a KanColle japán fókuszú, és nagyon igyekszik mosdatni a világháborús Kaigunt (ezzel szemben az AL teljes mértékben reprezentálja a résztvevő feleket, nemrég kerültek be pl. az oroszok, előttük meg a Szabad Francia Köztársaság és a Vichy Franciaország, illetve hamarosan érkeznek az olaszok), illetve ott nagyon egy transzcendentális síkon alibizgetnek sztori címén, míg itt igazából a sztori nagyon másodlagos.

Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia - Az FGO sztorik hetedik fejezete, amiben megkapjuk Gilgamesht még éltében, bölcs királyként, negyedannyi egóval, mint amit halála után magára szedett. A játékban rohadt jó volt, viszont a CloverWorks miatt félő, hogy el lesz barmolva. Lásd a Ep.0-t is, ahol mindenkinek ugyanolyan az arca...

No Guns Life - Ebbe belenézek majd, aztán elválik mennyire lesz elviselhető.

Rifle Is Beautiful - Remélem rövid lesz, de már a címe nekem nagyban emlékeztet erre... Csak erről tudom, hogy századannyira lesz érdekfeszítő.

Human Lost: Ningen Shikkaku - Osamu Dazai egyik leghíresebb regényének konkrét magva sci-fi környezetbe átültetve elég érdekesnek hangzik, mint mozifilm,szóval ez amolyan tűkön ülve várós.
"A vérfürdő a második legkimerítőbb tevékenység a futball után."
Kép
MAL || Librarian Warrior

Leara
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Nem:

Hozzászólás Szerző: Leara » 2019.09.08. 17:49

Az őszi szezonban engem eddig elsősorban folytatások érdekelnek:
- Chihayafuru 3
- BokuAca 4 (bár ezt majd szerintem egyben nézem meg)
- Psycho-Pass 3 (csak jobb legyen, mint a második évad)
Ezeken kívül a Babylon tűnik még érdekesnek. Lehet, hogy belenézek majd Mugen no Juuninba is, régebben láttam az előző sorozatot... emlékeim szerint annyira nem voltam elájulva tőle, de ki tudja, most talán jobban fog tetszeni.

És akkor a mostani szezonról is egy szó:
Enen no Shouboutai ep. 9: ez a rész a tökéletes példája annak, hogy az elcseszett fanservice mennyire el tud rontani egy amúgy izgalmas jelenetet :wwall:

Akosss
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2019.09.09. 11:05

Új sorozatok közül engem is a Babylon érdekel, meg a Kabukichou Sherlock. Folytatások közül a Chihayafuru 3 a tuti, az októberi kezdésig be is érem (most kezdtem). Van még 1-2 cím, amit bepróbálnék, de ez a 3 az, amit vszeg biztosra fogok követni. Plusz nyárról marad majd a Vinland Saga, csak még el sem kezdtem.
Kép

dresthar
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: dresthar » 2019.09.09. 14:45

Az őszi szezonból én lehet csak a folytatásokat fogom követni: Psycho-Pass 3, Chihayafuru 3, Boku no Hero Academia 4, Shokugeki no Souma 4 és a Grandblue Fantasy 2-t, illetve a nyári szezonban indult Vinland Saga-t.

SaiyaGin
Újonc
Újonc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin » 2019.09.09. 18:22

A chart alapján az első, felületes benyomásom alapján a következő csoportokra osztanám a szezont:
- folytatások, amiknek nem láttam a korábbi sorozatait
- kliségyanús cuccok
- fura izék

A Babylonba és a Kabukichou Sherlockba talán belenézek.
Ricz írta:
2019.09.08. 17:06
megkapjuk Gilgamesht még éltében, bölcs királyként, negyedannyi egóval, mint amit halála után magára szedett.
Szóval nem fog percenként korcsnak nevezni másokat? :lol:

pintergreg
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2019.09.09. 20:45

Mondom én is az őszi szezont. :D

- Totsukuni no Shoujo: A mangát fogom igazából elkezdeni, ha a Spicát befejeztem. Régóta szemezek vele. Persze akkor már az animét is meglesem.
- Chihayafuru S3
- Psycho-Pass és Boku no Hero Academia is a bele kellene lesni kategória, csakhogy nálam mindkettőből az S1 következik, szóval e szezonban nem játszanak.

- Beastars: Az első kép alapján a Honda-sant majdnem leírtam, de végül nagyon bejött. Bízom benne, hogy ez megismétli az élményt. Hátha.
- Bablyon: miután többen bedobtátok megnéztem jobban, esélyes kategória.
- Mugen no Juunin: Immortal: elég hamar megfogott a kicsit Shigurui hangulatú a borító, bár remélem annál jobb lesz az adaptáció. Bár, ahogy Junchi felvetette a 30 kötet túl sok, pont az volt a gond a Shigurui animével is. (Én nem tudtam, hogy volt már belőle adaptáció.)

De amiért igazából most idejöttem, hogy kipanaszkodjam magam az Enn Enn no Souboutai 9. epizódja miatt. Egészen egyszerűen felfoghatatlanul pocsék ez az ecchi szarakodás akció közben. Már éppen elfelejteném, hogy mekkora hülyeség az egész sztori és magával ragadna a harc, mikor a legklisésebb ecchi kártyát kell bedobni, hogy kizökkentsen. Ááááá. :wwall: Még egy pontot zuhant.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép

Akosss
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2019.09.11. 07:51

A Mugen no Juunin-ról azt olvastam, hogy teljes adaptáció lesz és mivel nem TV-ben fut, hanem az Amazon Prime-ról lesz streamelhető, ezért szerintem nincs megkötés arra, hogy hány részes lehet. 30 kötetre mondjuk biztosan kell minimum 50 rész, ha nem akarják nagyon összesűríteni és kihagyni belőle dolgokat. (A 2008-as sorozat az első 6 kötetet dolgozta fel 13 részben. Ilyen tempóban 65 rész kéne neki :drop: )
Kép

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2019.09.11. 16:01

^Yeah, MAL is ONA-nak írja (nem is vettem észre...), ami előnyös, mert így tényleg nincsenek a TV-s/programblokkos béklyók meg, viszont azért remélem, a gore-ral nem lépnek át egy egészséges határt, mert a Shiguruit is pont ez tette röhejessé.

Közben lett hosszabb PV is, és a Berszarkos megoldásoknak nyomát sem látni, Hamasaki stílusa pedig csak úgy sugárzik a képkockákból, szóval hirtelen nagyon bizakodóvá váltam. (Edit: lol, mondjuk a swastikát már nem volt labdájuk újra Manji hátára rakni.)

Ricz
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2019.09.13. 07:50

Junchi írta:
2019.09.11. 16:01
(Edit: lol, mondjuk a swastikát már nem volt labdájuk újra Manji hátára rakni.)
Ott van az, 1:02-nél látszik is, csak nem olyan egyértelműen kivehető, hasonló dizájnt alkalmaztak. Innen látszik, hogy ez nem a belső piacra van szánva, hanem inkább a nyugati-amerikaira (ha már egyből Amazonra kerül). Engem majd az érdekel a végén, hogyan lesz majd ez teljes adaptáció, ahogy azt május végén megszellőztették az ANN-en.
Kép
MAL || Librarian Warrior

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2019.09.19. 14:05

Totsukuni no Shoujo

Az a baj, hogy túlzottan experimental lett, erre biztosan nem fognak már sorozatot húzni, amit sajnálok, mert volt atmoszféra benne, ráadásul egyszerre tudott aranyos és misztikus lenni, így viszont csak egy átlagostól jobb manga-reklám kerekedett ki belőle.

Na, majd a téli szezonban a Somali to Mori kárpótol! Remélem.

pintergreg
Profi
Profi

Hozzászólás Szerző: pintergreg » 2019.09.29. 10:49

Junchi írta:
2019.09.19. 14:05
Totsukuni no Shoujo

Az a baj, hogy túlzottan experimental lett, erre biztosan nem fognak már sorozatot húzni, amit sajnálok, mert volt atmoszféra benne, ráadásul egyszerre tudott aranyos és misztikus lenni, így viszont csak egy átlagostól jobb manga-reklám kerekedett ki belőle.
Ez konkrétan egy teaser kb. Mikor le akartam tölteni még azt hittem 20 perces lesz, de mikor láttam, hogy csak a fele, már elszállt minden reményem, hogy a történettel bármit is kezdjen. Hangulatilag viszont egész jó, sok apróságot beletettek amivel a mangát ismerőknek kedveskednek.
SPOILER
pl. a 3 kockacukor, vagy a megégett málnás pite, bár utóbbi két külön szálra is utal...

Kimetsu no Yaiba

A manga kifejezetten tetszik, ízig-vérig shounen fight, de kicsit a műfaj sok idegesítő elemét teljese mellőzi. Pl. mindig az akció után van flashback (a démonok múltjára) és utána ilyen epilógus jelleggel csepegtetnek infókat a világról és, hogy miért történik. Az anime feldolgozást sokat kritizáltam, mert már korán láttam, hogy nem fog beleférni beleférni a vonatos ív a 26 részbe, máshol viszont kissé vontatottnak hatott nekem.
Az utolsó rész végén bejelentették, hogy az Infinity Train ívet egy filmben dolgozzák föl. Ez meglehetősen pozitív irányba vitte a véleményemet. A 26. rész végén felvillantott démon legyőzése egy dolog, de mindenképpen bele kell tenni Tanjiro apjára vonatkozó részeket is. Kíváncsian várom, hogy hogy fogják megoldani. :D Utána viszont egy olyan pontra ér a történet, hogy ha nem is folytatják az animét akkor is azt lehet mondani, hogy (egészen) rendben volt. Viszont ha folytatni akarnák, akkor még egyszer 26 rész biztos kéne csak odáig ameddig olvastam (155 fejezet), de inkább több.

Miután befejeztem még még percekig váltogattam a 7 és a 8 pontot. Most 8-on hagytam, de ennek még idő kell. :D Zenitsu pl. nagyon irritált. A mangában (az idegesítő hang nélkül) például szórakoztatóbb. A grafikával kapcsolatban vegyesek az érzéseim. A fejek úgy általában elég érzelemmentesre sikeredtek, főleg a Hashirák esetében. Viszont az opening nagyon tetszik és az ending is jó.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép

Ricz
Veterán
Veterán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2019.10.04. 00:34

Azur Lane - Episode 01

Nos, a Bibury nem okozott különösebb csalódást, a csata tényleg jól nézett ki és pörgött, viszont meglehetősen nem eresztették bő lére a magyarázatot és a lore vázolásánál eléggé elhanyagolták, hogy mi is a helyzet a csajokkal és a hadihajókkal, hogy lehet egymás mellett a kettő, ha a csajok a naszádlányok. Igazából hintegetik, hogy ez egy földöntúli technológia, amit az inváziózó faj hozott magával, és az elvet visszafejtve kezdték el alkalmazni. Ebből az emberi verzió mellett kardoskodik két nagyhatalom, az USA és a Brit Nemzetközösség analógjai, az Eagle Union és a Royal Navy; míg az idegen technológiát közvetlenül alkalmazók a náci Németország és a Japán Császsárság analógjai, az Iron Blood és a Sakura Empire. Aztán egy midway-i csatát idéző helyzetben e két frakció közt megindul a háború. Kábé ez az első rész lényegében.

Röviden, trash, de azért nézhető, és ha ilyen csatajelenetek lesznek, akkor elégedett maradok, de már esélyes, hogy 7 pontnál több nincs benne. Kivétel, ha csavarnak rajta egyet valahol. Csak a San Diego ne jusson szerephez...
Kép
MAL || Librarian Warrior

SaiyaGin
Újonc
Újonc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin » 2019.10.06. 14:51

A most véget ért animék közül mivel érdemes próbálkozni?

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2019.10.07. 20:39

Babylon 1-3

Jaj, anyám, mi a kínkeserves fos volt ez? Egy kvázi-deep politikai thrillert szerettem volna csak, de ebből minden hiányzik: a mélység, az értelem, a rendezés (mondjuk az a fazon kapta, aki a Psycho Pass 2-t is, szóval meglep, hogy nem tiltották el mindennemű direktori munkától), a thrillerből a thrilling rész, meg úgy egyáltalán totál mentes mindenféle komolyabb ambíciótól az egész cucc. A szövegek is, te jóságos ég: a harmadik rész színpadias nagydumája a kivetített Itsukival, meg a többi klisé szöveg, például a "Te miért vagy nyomozó?" "Hát nem egyértelmű? Az emberekért és az igazságért!" Seggem. Egyedül az első rész legvége volt értékelhető, az tényleg meglepett, de ezt az animét még az sem menti meg, hogy echte felnőtt szereplőket látok benne.

Jó páran jeleztétek, hogy követni szándékozzátok, szóval majd azért figyelem, hogy mi zajlik körülötte, és ha a végére változna a dolog pozitív irányokba, akkor lehet adok neki még egy esélyt, de ez így nekem három rész után abszolút kuka.

Sheev Palpatine
Haladó
Haladó

Hozzászólás Szerző: Sheev Palpatine » 2019.10.07. 21:03

^Hát én csak az első részt néztem meg, az amolyan felvezetésnek elment, főleg ahogy végetért. Na majd kiderül mi jön ezután :D

Válasz küldése