Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
annarancs
Sensei
Sensei
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2021.05.02. 00:29

Úgy nézem, ennyien voltunk csak kíváncsiak az áprilisi kihívásra. Májusban Junchi választ.

Junchi
Félisten
Félisten
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2021.05.02. 18:34

^Hát nagyjából lövésem nem volt róla, hogy mi legyen, mígnem ZeroProcess adott egy jó ötletet: Cocolors.

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2021.05.30. 10:28

Cocolors

Mehh. Őszintén reméltem, hogy valaki beír majd előttem, hogy nyomhassak egy +1-et az enyémmel vélhetően egybevágó véleményére, mert annyira nincs semmi mondandóm erről a cuccról.

Próbált nagyon drámai, meg hatásos lenni, de sajnos nem jött össze. Egyrészt a játékidő túl rövid volt ehhez, másrészt nem igazán hozta közel a karaktereket a nézőhöz. Pedig a Gurren Lagannos "leszorultunk a föld alá, de vágyunk vissza a felszínre" felállás és a Shoujo Shuumatsu Ryoukóra hajazó szetting adta volna nálam magát, de ez nem több, mint egy üres, felejthető, ingerszegény produkció, amin a látvány sem segített sokat.

4/10, jóindulattal.

annarancs
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2021.05.30. 14:38

Május: Cocolors

Nem direkt vártam a véleményezéssel, egyszerűen csak megfeledkeztem a májusi műről. :D Gyorsan bepótoltam a mulasztásomat, és ezzel a lendülettel kapod is a +1-et, Junchi. xD Picit sajnálom, hogy nem fejtették ki bővebben a világot, mert engem érdekelt volna, hogy az alapvető életszükségleteiket (pl. táplálkozás) és a reprodukciót hogyan oldják meg ebben a védőöltözékben, hiszen nagyon úgy tűnt, hogy elég ritkán (vagy soha nem) veszik le azt. Érdekes, hogy Gidoku mester túlélte a gyerekeket. Ez vajon azért lehet, mert a kis méretű populációban bekövetkező genetikai sodródás és beltenyésztés miatt minden újabb generáció egyre inkább leromlott genetikai állománnyal rendelkezik? 5/10

higashikata
Szakértő
Szakértő
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: higashikata » 2021.05.30. 23:17

Cocolors

Nehéz a helyén kezelni ezt a filmet.

Az egyszeri néző lassúnak, hiányos hátterűnek és túlzottan művészkedőnek láthatja.

Nem tudom eldönteni, hogy néha a grafitrajzos jelenetek tényleg művészkedésnek szánták, vagy csak lusták voltak meganimálni. Alapvetően a Kamikaze Douga maradt a 3DCG animációnál (ami a JoJo openingeknek és a Batman Ninjának vitathatatlanul jól álltak), amit valamiért cartoon effekttel bolondítottak meg. Ezzel ugyan faszán megúszták az árnyékolást, de helyenként zavaróan retkesnek látszottak a karakterek. Ha volt valami, amit sosem lehetett felróni a stúdiónak, akkor az a grafika. Kár, hogy ezen spóroltak.

Maga a történet egy disztópikus világban nevelkedő gyerekekre lett szabva, így nem fogjuk maradéktalanul megismerni sem a katasztrófa hátterét, sem az általa kialakult társadalom működését sem. Legfeljebb annyit tudunk, hogy néhány egészségesebbet kiküldenek felderíteni, hogy az éves darabszámú hulladékot hasznosítani tudják a félig-meddig újrahasznosító-kolóniánk. (Bááár azért megjegyzem, hogy itt is pofásra sikerült az opening, ami azért csurrantott-cseppentett valami kis feelinget...)

Nyilván a hossza miatt (cirka 45 perces rövidfilmről beszélünk, ami OVA-nak is elmehetne) nem is volt érdemi lehetőség a háttér kidolgozására, ezért a készítők a főszereplő testvérpárra összpontosítottak. Szerintem helyesen.
SPOILER
Ez a film alapvetően a testvérpár külvilág iránti kíváncsiságáról (lásd a színezőnek használt kavicsok) és az elhallgatott torz igazságról kívánt szólni. Éppen ezért nem egyszer megkísérlik allegórikus módon lefesteni az agorafóbia okozta kellemetlen, a kintlét miatti égető félelmet, amit ezek a gyerekek megélhetnek. A felnőttek belefásultsága nagyon kevés szerepet kap ez ügyben, ami csak akkor nem zavaró, ha végig a gyerekekre figyelünk.

Csatlakozva Junchihoz és annarancshoz, összességében a Cocolors minden szépsége ellenére egy középszerű film, ami bár rövidsége ellenére is igyekezte ezt a gyermeki megközelítést kiszolgálni, sajna a katarzisnak nem tudott megágyazni, a Hotaru no Hakára emlékeztető jelenet a végén pedig számomra megölte az érzelgősséget.
Megkapó, üde színfoltnak tartom ezt a filmet, de nem hagy olyan maradandó nyomot, hogy napokig felemlegessem. A stúdió munkásságát ismerve amúgy sem érdemes nagy elvárást támasztani, mert a Kamikaze Douga sosem az erős történetmesélésben volt erős; a legmaradandóbb munkáik inkább opening hosszúságúak... :dirr:

6/10

(Egyébként most nézem, hogy ez a film a 21. Japán Médiaművészeti Fesztiválon animációs kategóriában kiválósági díjat nyert anno. Akkor már mindent értek... :drop: )

annarancs
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2021.06.07. 09:34

Junchi írta:Cocolors
Lezárod kérlek a májusi kihívást? :)

Junchi
Félisten
Félisten

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2021.06.07. 10:41

annarancs írta:
2021.06.07. 09:34
Junchi írta:Cocolors
Lezárod kérlek a májusi kihívást? :)
Le.*

*: Nyertél egy júniust.

:D

annarancs
Sensei
Sensei
Nem:

Hozzászólás Szerző: annarancs » 2021.06.07. 12:16

Junchi írta:Nyertél egy júniust.
Most voltam áprilisban, de legyen, köszönöm. :D Júniusban akkor egy állítólag egészen jó kínai animációs filmet fogunk (remélem minél többen) megnézni: Nezha Zhi Mo Tong Jiang Shi.^^

Válasz küldése