Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Catrin írta: 2022.09.05. 21:17 Valaki megmondaná, hogy a Summertime Rendert miért nézzük NAGGYONDURVÁN KEVESEN a fórumról??
Nem tudom más miért nem, de én először azért nem kezdtem bele mert pár kép alapján úgy tűnt ez egy strandolós, sol tini románc s ezért már a plot elolvasásának nem is adtam esélyt. Csak múltkor mikor olvastam egy cikket róla derült ki, h ez nagyon nem így van.

Mondjuk így egybe megnézve szinte az összes eddigi részt a kíváncsiságomat ki tudtam elégíteni, viszont kicsit sajnálom, h nem a legelejétől követem hetente, mert akkor lehetett volna jókat teóriázni az epizódokon. Persze még lehet most is mert még vannak kérdéses dolgok:
SPOILER
Nekem nagyon gyanús, hogy valójában nem a legelső loop-tól nézzük az eseményeket vagy valamelyik még nem látott jövőbeni loop gyakorol hatást az elsőre. Pl eddig egyik loop során sem történt meg (vagy legalábbis nem mutatták), hogy az árny Ushio elküldi az hangüzenetet. Csak az biztos, hogy Hizuru megkapja azt. Azért gondolom az árny Ushio küldi el, hiszen a valódinak fogalma se lehetett haláláig, h Hizuru képben van az árnyakkal. Csak az árny tudhat erről, ki pedig személyesen találkozott később Hizuru-val.

Aztán még mindig kérdéses, Shinpei miként szerezte meg a szemét mellyel időutazni tud. Az biztos, h köze van Haine elvesztett szeméhez.

Mondjuk még nekem az is megfordult az anime címe meg az ilyen glitch effektek alapján, hogy mindez amit láttunk eddig nem valóságos, csak vmilyen szimuláció. Akár a Forráskód című filmhez hasonlót is el tudok képzelni.
Catrin írta: 2022.09.05. 21:17 sok feszültséggel
Én szerintem pont a feszültség keltés az anime talán egyik ha nem egyetlen sarkalatos pontja, mert a feszes tempó miatt nem megy neki vagy nem úgy ahogy kellene. Inkább izgalmasnak mondanám.

A Steins;Gate beütés a legutóbbi 21. részben pont erőteljesebben jelen volt mikor a táblánál beszélgetnek a loop-okról és párhuzamos világokról. :D
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Catrin írta: 2022.09.05. 21:17 Valaki megmondaná, hogy a Summertime Rendert miért nézzük NAGGYONDURVÁN KEVESEN a fórumról?? XDDD Kb. csak Risa, Scineram, ZeroProcess(?) és én (is csak most pótolom sryXDD), bocs, ha valakit kihagytam...

Pedig befejezett mangát adaptál nagyon ügyesen, sok feszültséggel és olyan plottal, mintha a Shikit a Steins;Gate-tel összeházasították volna. :thumb:
Én pl. azért nem néztem még meg, mert nem jutottam még el addig.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Catrin írta: 2022.09.05. 21:17 Valaki megmondaná, hogy a Summertime Rendert miért nézzük NAGGYONDURVÁN KEVESEN a fórumról??
Nekem a magam részéről egyre kevésbé van kedvem/türelmem bármit hetiben követni (kivéve ha nagy esély van arra, hogy belefutok spoilerekbe, bár ez inkább élőszereplős sorozatok befejező évadánál fenyeget, random anime spoilerekkel kevésbé találkozom :D), szóval azt várom, hogy vége legyen :D. De legalább biztató, hogy dicséritek.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

ZeroProcess írta: 2022.09.06. 07:17
Catrin írta: 2022.09.05. 21:17 sok feszültséggel
Én szerintem pont a feszültség keltés az anime talán egyik ha nem egyetlen sarkalatos pontja, mert a feszes tempó miatt nem megy neki vagy nem úgy ahogy kellene. Inkább izgalmasnak mondanám.
Oh, egyetértek, tényleg jobb jelző rá! :vigyor:

Amiket írtál a spoilerbe, dettó foglalkoztatnak, én még csak a 10. résznél tartok, de egész jó, hogy 20 fölött is még kérdésesek ezek... Kíváncsi vagyok, mennyire leszek elégedett a zárással.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Leara írta: 2022.09.06. 08:36 Nekem a magam részéről egyre kevésbé van kedvem/türelmem bármit hetiben követni
Same. A Paripi Koumei-jel nemrég pont bejött ez az "egybe mindet" formula, sokkal jobban, mintha hetiben követtem volna. (Ahogy a mostani Jojo part 6-ot is örülök, hogy szinte egyben darálhatom le, mert heti felosztásban már úgy dobtam volna, hogy porzana az egész horizont.)
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Leara írta: 2022.09.06. 08:36
Nekem a magam részéről egyre kevésbé van kedvem/türelmem bármit hetiben követni
[/quote]

Én is hetiben maximum pár donghuát követek, mint a Douluo Dalu, vagy a Dragon Raja. De animét már nem annyira. Oké, a TMM New-t nézem hetiben egy kihívás miatt, de jelenleg ennyi.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Rose of Versailles film készül. Nem tudom, várom-e :D. A sztori nem hiszem, hogy rendesen belefér (hacsak nem több film lesz, erre végül is nem tér ki a hír), azt viszont remélem, hogy inkább a régi sorozatra fog hajazni, nem pedig a mangára.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Leara írta: 2022.09.07. 08:40 Rose of Versailles film készül. Nem tudom, várom-e :D. A sztori nem hiszem, hogy rendesen belefér (hacsak nem több film lesz, erre végül is nem tér ki a hír), azt viszont remélem, hogy inkább a régi sorozatra fog hajazni, nem pedig a mangára.
Volt már anno egy Versailles no Bara movie még a '70-es, vagy '80-as években. Sosem néztem meg, csak a sorozatot. A mangához még nem volt szerencsém.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Aniplex Online Fest-en imént adták le a NieR:Automata anime első két kurta előzetesét vagyis pontosabban foglmazva a két főszereplő karakter PV-jét (link1, link2). Nem néz ki rosszul, viszont meglepett, hogy már jövő januárban adni fogják. Októberben jönnek a további karakter PV-k.

És valóban az A-1 Pictures készíti.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

ZeroProcess írta: 2022.09.24. 07:22 És valóban az A-1 Pictures készíti.
Mondjuk ahhoz képest meglepően jól néz ki, bár belőlük simán kinézem, hogy ezt a pár szem kulcskockát összehozták iparosra, a maradék 90% meg olyan lesz, amilyen... (Mondjuk mi ez a fuccboi száj 9S-nél?)

Egyébként továbbra sem vagyok meggyőzve arról, hogy nekem olyan nagy szükségem lenne erre. Belenézni belenézek, de a Nier Automata egyszerűen nem erre a médiumra lett kitalálva, szóval biztos lesznek kompromisszumos megoldások, amiknek meg az lesz a vége, hogy vagy a sztoriból vagy a karakterekből vesznek el, itt meg szinte mindennek jelentősége van, hogy összeálljon az emberben a teljes kép, szóval részemről ezt most passzolom. (Belenézni belenézek azért, ofc.)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Az egészen ígéretesnek tűnő őszi szezon talán visszaszoktat majd a rendszeres animézésre, eddig az alábbi sorozatokhoz volt szerencsém:

Akuyaku Reijou nanode Last Boss wo Kattemimashita: remélem, hogy szépen lassan egyre több villainess LN-t/mangát adaptálnak majd, mert akadnak közöttük egészen kiváló művek is (azért persze túlzásba ne essenek, nem hiányzik, hogy a csapból ez is folyjon). Az Akuyaku Reijou nanode Last Boss wo Kattemimashita (uhh, van a címnek valami rövidítése? xd) a mangája alapján talán nem a műfajának a legjobbja, de azért egészen becsületes kreálmány, és az eddigi két epizód alapján meganimálva is kellemesen szórakoztató. Akik a 2020-as Bakarina (Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta...) után egy újabb aranyos, de kicsit bugyuta főszereplőnőre számítanak, azoknak (kellemesen) csalódniuk kell, ugyanis Aileen (vagy Irene az átírástól főggően) az eszes, talpraesett főhősnők táborát erősíti. Az őt alakító Takahashi Rie játéka idáig nagyon tetszik, de a férfi főszereplőt megszólaltató Umehara Yuuichirou is jól hozza a kissé kuudere démoni nagyurat.

Spy x Family Part 2: erősen indított a gyereknevelős komédia második évada, végre valami izgalmas dolog is történik a sok aranyos, de olykor picit súlytalannak tűnő SoL epizód után itt van Bond! :heart:

Koukyuu no Karasu: ennek nem ismerem az eredetijét, de a hangulatos első epizód alapján akár simán a kedvencem is lehet majd a szezonból. A férfi főszereplő egy kínai?* császár, az ő udvarában él a női főszereplő, egy titokzatos, természetfeletti erőket birtokló császári hitves. Az eddigiek alapján a bájos főhősnőnk különös képességei révén mindenféle rejtélyes ügyeket oldhat majd meg a császárnak. Remélem, hogy eközben picit egymáshoz is közelebb kerülnek a főszereplők, mert megvan közöttük a kémia, de mivel MAL szerint nem romantikus műről van szó, ezért igazából nem számítok rá, hogy erre fókuszálnának.

* - érdekes, hogy a szinkronban a japán neveket használják, míg a feliratban a kínaiakat olvashatjuk :D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Őszi szezon vol. 2:

Pop Team Epic S2: ugyanazt nyújtja, amit az első évadtól már megszokhattunk ("But it wouldn't be Pop Team Epic if it was actually funny!"). :drop:

Golden Kamuy S4: eddig nem feltűnő a stúdióváltás (Geno Studio -> Brain's Base), mondjuk nem is mostanában láttam az előző évadot. Az első epizód hozta a szokásos hangulatot (némi izgalom humorral vegyítve), remélem, hogy a továbbiakban is tudják legalább ezt a színvonalat tartani. :D

Mob Psycho 100 III: picit nyomasztó volt az első epizód a témája miatt, de ezt leszámítva méltó folytatásnak tűnik ez is idáig.

Mushikaburi-hime: shoujo cucc, a mangáját olvastam anno egy darabig. Nagy izgalmakra, pörgésre nem kell benne számítani, mert egy könyvmoly kisasszony a főszereplője, aki általában inkább az olvasmányaira, mintsem a környezetében zajló eseményekre koncentrál. Ez persze a későbbiekben picit változik majd a hercegének köszönhetően, de ennek ellenére vélhetően később sem válnak lendületesebbé az epizódok.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Mushikaburi-hime

Szerintem nagyon aranyos kis animének néz ki. A regény tervben van belőle, de majd egyszer. A grafika gyönyörű, és olyan kis feel good slice of Life pici romantikával. Nem várok tőle sokat, de heti 20 perc kikapcsolódásnak meg fog felelni. Pedig már egyre kevesebb szezonosat nézek, de ez megfogott. ::jeye::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Ha már tegnap lement az utolsó általam nézett nyári cím záró epizódja, akkor itt is megosztanám gondolataimat az előző szezon animéiről a gyengébbektől a jobbak felé haladva:

Fuuto Tantei

Mostanság nem néztem krimit, így mikor láttam egy előzetest erről az animéről, úgy voltam vele bele vágok, hátha egy jó kis detektíves sorozatot fogok látni amihez éppen kedvem is van. Nos az elvárásaimhoz képest merőben eltértek a látottak. Például nem gondoltam volna, hogy ez olyan anime, ahol emberek pendrive-okat dugdosnak magukba vagy az övükbe, hogy vmilyen lénnyé átváltozva különleges erőre tegyenek szert. Igaz ez önmagában nem lenne probléma, de a hogyannal már igen. De egy kicsit elébe vágtam most a dolgoknak szóval vissza az elejére.

A sztori egy állandóan szél fújta kikötővárosban játszódik, ahol Philip és Shoutaro magánnyomozóként ténykedik. Specialitásuk a Gaia Memory-ket (ez a pendrive amiket magukba dugdosnak) használó bűnözők felderítése és semlegesítése. Egy-egy ilyen eset felgöngyölítéséről szól az anime, mely mellet még van egy az epizódokon átnyúló szál is.

Ez így nem is hangzik rosszul a probléma ott kezdődik, hogy nem egy a világgal vagy az alap felállással kapcsolatos dolgot nem vagy nagy vonalakban magyaráz el az anime, mely véget elég nehéz felvenni a fonalat. Persze utólag utána nézve kiderült, hogy ez a sorozat a Kamen Rider franchise része és ezért fukarkodik magyarázatokkal az anime. Azaz egyértelműen nem a szériával most szembe kerülő embernek szól, mint én.
Például csak a kontextusból lehet következtetni arra, hogy a Kamen Rider kifejezést a jófiúkar használják, akik páncélozott ember alakját veszik föl. De hogy miért ilyen alakot öltenek, mikor minden más memory használó szörnyé változik az egy jó kérdés. És még sorolhatnám.

De éppen annyira azért képben van az ember, hogy nézhető legyen a sorozat, aminek ugye az alapját a nyomozások adják. Amik nem rosszak, érdekelt, hogy az egyes bűncselekmények mögött ki áll és mi az indítéka. Igaz volt, hogy számomra már a nyomozás elején egyértelmű ki volt a tettes.

Ami még a sztorit illeti és a mérleg negatív oldalát nyomja, hogy nincs vége. A részek előre haladtával fokozatosan kerül előtérbe a főszál a nagy bűncselekmény és az utolsó két része teljesen fókuszban is lesz, hogy aztán a 12. rész vége után a levegőben lógjon. Ez kicsit mérgelt, hogy nem adta meg ezt nekem az anime, miután kitartottam a végéig a hibák és a cringe dolgok ellenére.

Jah, hogy mik azok a cringe dolgok? A pózőrködés, a Kamen Rider-ek gáz páncélzata, a rosszfiúk elkezdik magyarázni mit, miért és hogyan csináltak, a memory-k elnevezése, az hogy ezek használatakor egy hang be is mondja ezt, pl Cyclon, Joker, Xtreme stb. Mindezeken nagyon látszik, hogy a franchise védjegyei és lehet valakinek ezek bejönnek de nekem nem.

A főszereplő duóra nézve egy pillanatra azt gondolhatja az ember, hogy ez csak csajoknak szóló cucc, de más eleme az animének ezt nem támasztja alá. Amúgy a párosból Philip-t egészen bírtam és szorítottam neki, hogy összejöjjön az újdonsült bögyös segédjével, mert jó párost alkotnának. A többi karakter pedig szóra sem érdemes.

Az animációval, látvánnyal nincs gond és az aláfestésekkel együtt egy stílust követnek, még ha az nem is annyira az én ízlésemnek való.

Akik tudják mi fán terem a Kamen Rider azoknak érdemes lehet megnézni, mert ahogy olvastam máshol a szériát ismerők kifejezetten pozitívan nyilatkoztak róla. Akik pedig nincsenek képben azok inkább kerüljék el.



Hataraku Maou-sama!!

Az első évadot már jó párszor láttam, ugyanis azt egy kifejezetten jó vígjátéknak tartom. Így mikor bejelentették, hogy jön a folytatás nagyon megörültem. Persze az örömben volt egy kis üröm is mikor megláttam miként néznek ki a karakterek de erről majd később.

Az első rész még bizakodásra ad okot, hogy a folytatás is lesz olyan jó mint elődje. Aztán bekerül a képbe a kislány (Alas Ramus) a második részben és onnanstól zuhanásba kezd a sorozat. Ami néhány dolognak köszönhető, többek közt az imént említett gyerkőcnek, kit ideiglenesen a hősnő-démon nagyúr párosunkra bíznak. A gyereknevelés alapjáraton egy komoly téma, hiszen például nagy felelősséggel jár, azonban nem állítom azt, hogy ne lehetne humorosan tálalni. Persze nem is feltétlenül kellene viccelődni közben, hiszen komoly elemek is kellenek egy vígjátékba, hogy ne csak a poénokon keresztül legyen szórakoztató a sorozat. Ilyen részei eddig is voltak az animének, lásd Yusa háttere, ami miatt van egy fajta szembenállása Mao-val. Csakhogy az évad a gyereknevelést elbagatellizálja, arról nem is beszélve, hogy nem poénkodnak vele, hanem cukiskodnak, amin csak ront a kölök idegesítő hangja. Illetve egyszerűen nem illik a szériába, aminek alapja az, hogy a fantasy világ nagyjai, erejüket veszve, már-már nevetségesen túlzott komolysággal próbálkoznak beilleszkedni az emberi társadalomba.

Azonban nem csak a kislány behozatala okozza a problémát, hanem az is, hogy az évad középső fele szinte a fantasy világról szól, háttérbe szorítva a poénokat és a tényleges cselekményt.

Ha pedig mindez nem lenne elég akkor még Yusa háttérsztoriját is kvázi újra írták, mellyel oda lett a Maou-val való konfliktus alapja. Nem mondom ez húzás nálam eléggé kibaszta a biztosítékot.

Ami igazából menti ezt az évadot, az a néhány rész melyek megközelítik az előző évad epizódjainak színvonalát. Kiváltképp a 9. rész, amin tényleg jókat nevettem. Illetve az is plusz pont, hogy a régi hangok egytől egyig visszatértek.

Kár, hogy az animációt készítő stúdió már nem, aminek hozományaként a karakterdizájn jobban hajaz az ln-ben látottakra, mely nekem nem tetszik.

Egyértelműen csalódás, ami nem ér fel az első évadhoz. Ennek ellenére a folytatást nézni fogom, hátha mégis majd újfent olyan jó lesz, mint a legelején.


DanMachi 4

A széria az eddigi évadai során mindig eljátszotta azt, hogy képes felülkerekedni a saját hibáin, aztán folyton folyvást kiderült ez mégsem van így. Ez most sincs másképp, igaz itt a sorozat már nem is nagyon próbálkozik. Ugyanis míg az előző évad például az értelmes szörnyekkel nemcsak, hogy csavart egyet a dolgokon, de tágította is eme világot, itt ilyesmiről szó sincs. Hiszen szinte korábban látott elemeket hasznosít fel újra, lásd évad első fele, ahol megint egy értelmesebb és egyben erősebb szörny bukkan fel, akit csak megint Bell tud legyőzni. Persze erre föl jöhetne a kérdés, hogy egy dungeon-os szériától mégis mit vársz? A válaszom, hogy ennél többet. És ez nem olyan nagy elvárás.

Úgy is tűnik az évad második felében, hogy lesz is több és végre Bell egy komoly döntés elé áll, ahol ha követi saját eszméit, akkor egyik barátja ellen kell fordulnia. Aztán mégse és csak egy félreértésről van szó, hogy Bell zéró karakterfejlődése stabilan tarthassa magát.

Aztán bosszantó, hogy az anime hülyének gondolja a nézőit és azt hiszi a kiszámítható fordulatoknak vagy cliffhanger-eknek a teljesen egyértelmű végkimeneteire nem fogunk rájönni.

Az meg már csak hab a tortán, hogy az a kevés ami történik sincs lezárva. Holott nem gondolom azt, hogy ha még két résszel megtoldották volna ezt a kurta 11 epizódos évadot ne lehetett volna lezárni a jelenlegi történetívet.

Hogy ne csak ostorozzam az évadot, akad azért pozitívum is. Örültem, hogy a helyszín a dungeon egyik új szintje, ahova már egész nagy csapattal vágnak a küldetésbe Bell-ék. Továbbá a harcok izgalmasak annak ellenére, hogy egyértelmű ki fog győzni. A megvalósításra sincs panasz a látvány szép és az aláfestések is néhol egész epikek. Végül külön meglepetésként ért, hogy mennyire véresek egyes részel.

Szerintem ez az évad jól megmutatja mire képes a sorozat és hogy ennél többet ne is várjunk. Egyszer úgy-ahogy elszórakozik rajta az ember és kész.


Kinsou no Vermeil

Eredetileg nem terveztem nézni, de figyelmetlenségem következtében ennek az első részét indítottam el egy másik sorozaté helyet. Végül nemcsak az elsőt, de a további epizódokat is végig néztem, ugyanis vizuális téren megfogott az anime. Szerintem a nyári szezon általam látott címei közül ez a legszebb.

A sztori azonban már nem említhető érvként az anime mellett. Igen egyszerű, melynek első fele nagyrészt arról szól, hogy a főszereplő páros egy-egy részben valakivel harcol. Míg a második felében próbál tényleges történetet összehozni több kevesebb sikerrel. Persze egy ecchi-hez (mert ez az) mérten a célnak megfelel. Amúgy ecchi-nek elég visszafogott, vannak fedetlen idomok, de nem sokszor és az érzékeny részeket takarva. Illetve nincsen tele erőltetett beállításokkal a női test szépségeinek fókuszában. Igazából a túlfűtött csókokban nyilvánul meg leginkább a műfaj, -kis spoiler- mert az aktusokat sem mutatják diszkréten. Bizony a főszereplő páros kapcsolata el jut a tettlegességig, ami szerintem egy pozitívum (lévén sok műben nem fejlődik egy pár kapcsolata holott kellene).

Ha már főszereplő páros, akkor érdemes megjegyezni, hogy Vermeil karaktere a látvány után a másik nagy erénye az animének, legalábbis férfi szemmel. Azonban a főszereplő srác eléggé idegesítő amire még egy lapáttal rátesz a szinkronhangja.

A megvalósítás minősége nem csak a látványban, de az aláfestésekben is megmutatkozik, ugyanis egész jók azok is. Továbbá nekem az ED dal is igencsak tetszett.

Egy vizuálisan szép, de visszafogott ecchi, amelyet a műfaj kedvelőinek érdemes lehet megnézni. Másnak azonban kihagyható.


Prima Doll

Kétséges volt számomra, hogy belekezdjek, mert bár a steampunk setting és a háborút megjárt automaták beilleszkedése a békés mindennapokba ígéretes volt a számomra, azonban az előzetesekben látott lolik és a túltolt moe faktor eléggé taszítottak. De végül mégiscsak sort kerítettem a sorozatra, mely végül meglepően jó lett (rosszabbra számítottam).

A történet alapja, hogy évekkel ezelőtt háború dúlt, mely során az emberek mellett automaták is részt vettek és elestek a küzdelmekben. Azonban nem minden automata élete ért véget a csatamezőn, ugyanis egy katonának sikerült pár elesett automatát megjavítania, kiknek egy új békés életet ajánlott fel, mely során az általa üzemeltetett kávézóban dolgozhatnak. Egy nap e kávézóban tér magához az amnéziás automata Haizakura, kinek mindennapjait követhetjük nyomon, ami során megismerhetjük sorstárai történeteit és fájdalmait.

Természetesen nagy drámákra nem kell számítani, de azért szomorú pillanatokban sem lesz hiány. Persze nem egy depis animéről van szó, nagyobb részt vidám hangulatú, lévén a főhős mindenki sebét próbálja begyógyítani. Mellesleg utoljára Haizakura múltjára derül fény az anime végén, mely során az a jelenre is igencsak kihatással lesz az anime legakciódúsabb szegmenseit elhozva. Maga a lezárás igazi meglepetés volt számomra, ugyanis nem gondoltam volna, hogy -kis spoiler- elmarad a színtiszta happy end.

A karakterek kedvelhetők, érdekesek a múltjuk, illetve bizonyos témák amiket ezzel feszeget. Továbbá a sorozatnak sikerül azt elérnie, hogy egy némelyikük fájdalmát is átérezzük. A loli része is visszafogott a dolognak. Azonban van egy valaki, aki az egész anime legnagyobb negatívuma. Ez maga a főszereplő Haizakura, akinél borzasztóan túltolják ezt a moe-séget és loli létet. Na őt nem egyszer nehéz elviselni.

Számomra meglepő módon egész sokat dalolásznak az animében. Vannak köztük kellemes dalok, de a fele az ilyen erőltetett kislányos hangon való éneklés, amik bántották a fülemet.

De hogy ne negatívumokkal zárjam a véleményemet, érdemes megjegyezni még, hogy a megvalósításra nem lehet panasz.

Aki képes elviselni a néha túlzott moés dolgokat, annak tudom ajánlani. Hiszen alapjába véve egy érdekes, vidám és egyben szomorkás animéről van szó.


Made in Abyss: Retsujitsu no Ougonkyou

A folytatás megkezdése előtt újráztam az első évadot, illetve bepótoltam a filmet, ami után kifejezetten rá is hangolódtam az animére. Lévén az első évad még most is magával ragadó, igaz továbbra is kissé sajnálom, hogy gyorsan túl voltunk az első szinteken. Így én örültem, hogy itt a folytatásban jobban elidőztünk egy helyen.

A falu melyet elérnek hőseink kifejezetten tetszett a társadalmi felépítésével és szabályrendszerével, illetve létrejöttének történetével. Ugye az évad két szálon, két idősíkon fut, melyek közül eleinte kevésbé érdekelt az, amely nem Riko-ékról szólt. Azonban ahogy haladtak a részek és egyre jobban körvonalazódott miként kapcsolódik Vuelo-ék kalandja a faluhoz, úgy egyre jobban érdekelt mi történt velük. Bár egy valami ezzel kapcsolatban nem tetszett:
SPOILER
A látottak alapján úgy tűnt Vuelo-ék az Abyss bejáratának felfedezése körüli időkben, azaz az elsők közt ereszkedtek le. Méghozzá viszonylag könnyedén. Ez pedig számomra eléggé degradálta az Abyss veszélyeinek veszélyességét, a mélység által támasztott kihívásokat jelentőségét, ha nem kell előismerettel rendelkezni mi van odalent, csak elég egy nagy számú csapat, hogy lejuss.
Sajnos nem ez az egyetlen negatívum amit meg kell említenem. E évad első kétharmada / háromnegyede egy-két kivételtől eltekintve hozza a korábbi részek színvonalát. Azonban az évad vége közel borzalmas, ami nagyban köszönhető az öncélú erőszaknak. Ugyanis addig a pontig a sorozatban egyszer sem éreztem azt, hogy öncélú lenne az erőszak, ne lenne funkciója, esetleg mögöttes mondanivalója. Na de itt igen. Hacsak nem arra akarják kifuttatni majd ezt az egészet, hogy valójában az Abyss él és ezért kíméletlenül akarja kiirtani magából minden külső tényezőt.

A másik dolog ami miatt ennyire nem vagyok jó véleménnyel a végéről, hogy:
SPOILER
nagyon sok értelme volt ennyi részen át elidőzni a faluban, ha végül sem abból sem a lakóiból nem maradt semmi. Illetve én különösen mérges vagyok amiért az Abyss egy kifejezetten érdekes részét így kezelte az író. Baze lényegében a főszereplőink pusztították el a falut. Ennél lehetett volna valami sokkal frappánsabb sorsot szánni a településnek.
Ha pedig mindez nem lett volna elég az anime teljesen fölöslegesen újra képbe hozta Mitty-t, csak azért, hogy egy teljesen értelmetlen bonyodalmat kreáljon.

Lehet eléggé negatív hangvételű lett e vélemény, pedig az évad nagyja tetszett és hozta nagyrészt a korábbi színvonalat, csak hát becsúszott egy-két eléggé bosszantó hiba. Természetesen aki látta az eddigieket annak eme folytatás elé is érdemes leülnie.


Summertime Render

A sorozat induláskor nem keltette fel a figyelmemet, ugyanis pár promó kép láttán egy strandolós, sol, tinirománc képe rajzoldót ki benne, ezért jobban nem is néztem utána az animének. Csak mikor később olvastam, hogy ez nagyon nem így van s vetettem bele magam.

A történet arról szól, hogy egy nap Sinpei Tokióból visszautazik szülőszigetére gyerekkori barátjának Ushio-nak temetésére, ki elméletileg pár nappal korábban vízbe fulladt. Azonban hamar bizarr eseményekbe sodródik bele, mely során meghal. Csakhogy ez számára nem a vég, ugyanis újfent azon a napon és azon a kompon találja magát, mikor a szigetre érkezett. Ezzel pedig kezdetét veszi loop-okon átívelő harca, mely során szembe kell néznie a sziget sötét titkával, hogy megmenthesse még élő barátait és fényt derítsen miért kellett meghalnia Ushio-nak.

Az ember nem várná, de az anime valójában két szemben álló fél harcáról szól, s ez igen hamar az első néhány részben már világossá válik. Ezzel a misztikum eléggé csorbul, viszont a két fél küzdelme módfelett szórakoztatóvá teszi az egész sorozatot. Lévén rendkívül okosan reagálják le egymás lépéseit, amit csak fokoznak a szinte az anime végig kitartó epizód végi cliffhanger-ek, melyeknél mindig történik valami, ami az aktuális álláson fordít. Emiatt pedig az ember egy-egy epizód után tülkön ülve várja a következőt.

Mindezek felett még kifejezetten feszes tempót diktál az anime, mely végett még könnyebben ráfügg a néző. Csakhogy a gyors tempó kétélű fegyver, ami jelen esetünkben sajnos több kárt okoz, mint hasznot. Szinte kiöl minden nemű feszültséget és drámát az animéből. Hiszen Shinpei gyorsan lereagálja az eseményeket, mintha egy játék lenne, ahol most épp számára kedvezőtlen lépés történt, de egyből a saját lépésével előnyösebbre fordítja a dolgokat és már megyünk tovább. Egyszerűen hiányolom az igazi kétségbe esést és kilátástalanságot, mely által a leküzdött akadályok tényleges megmérettetésnek érződnek. Továbbá nem nagyon vannak nyugisabb, lassabb szegmensek, ahol nemcsak megkapná a főszereplő a kellő időt következő lépésének átgondolására ezáltal hitelesebbnek tűnve, hanem a nézőnek is lenne ideje megemészteni a látottakat. Igaz mondjuk utóbbira másképp ad lehetőséget a széria, ugyanis a nyugis epizódok azok nagy részt flashback-ek.

Viszont mindennek ellenére a finálé elejéig elégedett voltam az animével. Ugyanis a finálé kiábrándítóan pocsék lett. Az addigi izgalmas, taktikus és fordulatokban bővelkedő küzdelem ledegradálódik shounen fight-os csihi-puhivá.

Mindezen negatívumok után a legutolsó, 25. rész hiába önmagában probléma mentes mégsem működik. Mivel semmilyen érzelmet nem tud kiváltani, egyszerűen megnézi az ember és kész. Holott ha a finálé normális lett volna, illetve korábban lett volna feszültség és kétségbeesés, akkor borítékolható lett volna a katarzis élmény, ami sajnos elmarad.

A főszereplőnek és barátainak nem azért drukkoltam, mert sikerült az animének megkedveltetniük őket, hanem szimplán csak azért, mert ők az áldozatok. Számomra a legunszimpatikusabb az Shinpei és Ushio a bagázsból, azonban a többiek is csak közömbösek nekem.

A megvalósítás rendben volt, bár egy-két vizuális baki azért akad.

Mindenképp az év egyik említésre méltó animéje, csak nem hibátlan, illetve a finálé csalódást keltő. Ajánlom azoknak, kik egy izgalmas, fordulatokban bővelkedő időutazós küzdelmet kíván látni.

A mangába lehet beleolvasok, viszont ha jön nyugatra a vn, akkor azt mindenképp beszerzem.


Shadows House 2

Az első évaddal egy kellően egyedi és érdekes anime vette kezdetét, így már alig vártam, hogy láthassam a folytatást.

Remek lett, lazán hozza az eddig megismert színvonalat. A mostani történetív egy krimis szál, mellyel főszereplőink közvetlen veszélyben nem igazán vannak. De ettől még izgalmas és kifejezetten érdekes folytatásról lehet beszélni. Igaz a részletekre kitérni a spoilerek miatt nem lehet, viszont annyi leírható, hogy nem egyszer meglepő fordulattal, információval vagy éppen teóriával áll elő, amikre még csak nem is gondoltam.

Mindezek mellett azért érezhető, hogy ez egy átkötő/felvezető ív a következő szálnak. Sok új karakter képbe kerül, de nem mindegyik válik még ezen epizódok konkrét részvevőivé. Illetve vannak dolgok amik továbbra is a levegőben lógnak, sőt talán még több kérdés vetődik fel, mint amennyire választ kapunk, kíváncsivá téve a folytatás iránt.

A megvalósítás továbbra is minőségi, bár nekem most az OP-ED páros annyira nem jött be.

Összességében e folytatás nem okoz csalódást, mely után várom a következő évadot, ami remélem, hogy lesz.


Overlord 4

A harmadik évad zárása után kifejezetten vártam a folytatást, hiszen végre eljutottunk arra a pontra, amit Ains-ék minden eddigi tette felvezetett és amit az ember a széria első perctől várt egy OP antihőstől. A világ meghódítását. Ezt pedig az évad a lehető legszórakoztatóbban és vegytisztán hozza el, mellyel meghálálja az anime, hogy eddig kitartottunk mellette. Illetve bőven ellensúlyozni tudja a sorozat eddigi hiányosságait és hibáit.

Ami talán szembeötlő probléma és nehéz elsiklani felette az a tempó. Túl gyors és az ember sok mindenre kíváncsi lenne részletesebben, amiről érezhetően lemarad. Jobb lett volna ha ezen 13 rész eseményeit dupla annyi epizódban mutatják meg.

Továbbá szemet szúró a cenzúra, mely során látványosan kerülnek bizonyos dolgok megmutatását. Azért kicsit vicces, hogy Danmachi 4. évada véresebb, mint az Overlord ahol nagyban megy a mészárlás.

Személy szerint nagyon élveztem az évadot, viszont érdemes előtte újranézni a korábbiakat, mert bőven akad hivatkozás korábbi eseményekre.


És még volt a nyári szezonból a Isekai Ojisan, amit sajnos a covid sújt, így a második felére még várni kell. De az eddigi részek alapján leírhatom, hogy ez egy kifejezetten jó vígjáték.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A mostani őszi szezonból kevesebb cím izgat:

Folytatások:
Muv-Luv Alternative: ez már nem lesz egy bezzeg példa, hogy így kell jó VN adaptációt csinálni, ettől függetlenül ez érdekel legjobban a szezonból. Az új OP és ED dal pedig tetszetős.
Spy x Family: még nem volt kedvem belekezdeni a folytatásba, de mindenképp nézni fogom valamikor.
Fumetsu no Anata e 2 : még nem láttam az előző évadot sem, de valamikor sort kerítek a sorozatra

Új címek:
Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute!: az első rész nem nyűgözött le, de a második már elfogadhatóbb volt.
C Danchi: nézném ha egyszer lesz fönt japán szinkron, mert az angol borzalmas.
Seiken Densetsu: Legend of Mana - The Teardrop Crysta: az OP dal nagyon tetszik, de az első rész egyelőre nem jött be.
4-nin wa Sorezore Uso wo Tsuku: az új címek közül eddig ez nyerte el a tetszésemet. Jó kis marhaságnak ígérkezik.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Jó pár szezont fórumon kihagyva, de a mostani szezont szigorúan első részekre korlátozva:

Urusei Yatsura (2022): Avagy az szezon egyik nagyágyúnak számító projectje, amit már csak azért is vártam, mert személyes tapasztalat szintjén csak üszkve 15 rész, a második mozi, és jó pár synthwave videó erejéig volt ismerős és szimpatikus a téma. És az első rész alapján jó esély is lesz arra, hogy ez lesz az első hosszabb menetem az UY-val, mert a DavidPrónak sikerült egy olyan nyitást hoznia, amely nem 1:1-ben akarja emulálni a '80-as éveket, hanem az energetikusságot/időzítéseket/hangulatot akarja adaptálni a mostani technikai színvonalhoz - pont annyira jópofa, aranyos, jó értelemben rajzfilmszerű az összkép, amilyen egy Rumiko cuccnak jól áll és megérdemel. Beleértve a szinkronhangokat is, mert az már az elején feltűnt, hogy eléggé tele fogják tömni a sorozatot klasszisnak számító nevekkel, és már az Ataru-Lum-Shinobu trió telitalálatnak bizonyult. Pont annyira lármásak-pánikolók-szarkasztikusak, amennyire a szerep megköveteli, mégha Hiroshi Kamiya esetében jogos is lehetne a kritika, hogy nemigen találta fel újra a saját kerekét. Nem is nagyon kellett volna szerintem, mert az UY maga sem a frissességével fog hódítani manapság, ide értve a tipikusan Rumikósan fafejű, rosszat gyorsan feltételező szereplőket. De mindig is amondó voltam, hogy egy Rumiko romkomot nem érdemes komolyan venni, vagy igazi, tényleges fajsúlyú developmentet várni tőle, mert úgyis inkább a "dorky dorko gang and their dorky dorko bullshit jamboree" felálláson van a hangsúly. Annak pedig már ez az első rész is jó értelemben megmosolyogtató volt.


Akiba Maid Sensou: Nemigen követtem figyelemmel a P.A. Works munkásságát az elmúlt években (konkrétan annyira, hogy már nem is emlékszem, mit néztem tőlük utoljára), így semleges elvárásokkal ültem le az AMS elé, és olyasmit kaptam, ami ha jól fogja játszani a lapjait, jó eséllyel fog pályázni a "szezon legnagyobb állatsága" díjra. Nevesítve azért, mert -gondolom- a P.A. Works legénységének egyszerre támadt egy zuhany alatti ötlete arról, hogy össze kéne házasítani a tipikus otaku maid kultúrát egy hagyományosabb yakuza filmmel, és az első rész csalókán-suttyogóan vezeti be ezt a koncepciót. Pontosabban a rész elején már villantva van egy aprócska a pakliból, de x idő múlva kezdenek terítődni a lapok. Azok pedig olyanok, amik révén fél-egy percenként repkedtek a nevetés közbeni, félhangos "omájfákinkgád" elszólások, mert amilyen lazán-magabiztosan vált sebességet az epizód és tartja azt kézben, tényleg olyan érzésem támadt, mintha profi emberek shitpost projectje kezdene kibontakozni. De viszont mivel egy eléggé bizarro és lézerfókuszált ötletnek tűnik a koncepció, nagyon ott lóg annak a veszélye a levegőben, hogy korán ki fog fulladni a projectbe feccölt ötletek tárháza - jó értelemben shitpost egy részeket "könnyű" összehozni, de azt továbbvinni már nehezebb, ugye. Ennek ellenére bízok benne, hogy az AMS végig erős tud maradni, mert amúgy megvan benne egy olyan karakán hozzáállás, ami az anime original projectek sajátja tud lenni.


Blue Lock: Nem akadt meg volna ezen a szemem, ha egy Twitteres sakuga account nem "cikkezett" volna róla, aztán meg egy olvasott/kedvelt anime blogger nem írt volna róla, mert amúgy tipikusan olyan cuccnak tűnt, amit nagyon specifikusan tini-kompatíbilis-edgy-coolra lőttek volna be, az pedig olyasmi, ami már tizenévesen is elég hit-or-miss volt a számomra. Az első rész megtekintése után viszont konstallálnom kellett, hogy nem lettem sokkal okosabb a cuccal kapcsolatban, ugyanis az említett kúlsági faktor benne van, de nem annyira nyílegyenes módon, mint gondoltam volna. A kúlság mellett a színes-gimmicky szereplőgárda is ki van pipálva, az viszont már nem annyira, hogy most még nem áll *annyira* nihilista, egoista és/vagy foghíjas módon a focihoz. A sztori amúgy hiába látszana házasítani a Dangan Ronpa-féle death game cuccokat a focival, a csatár szerepének-fontosságának kérdéskörének boncolását mégsem a többi csapatpozíció lesajnálásának vagy elbagatelizálásában látja, hanem egy kicsit okosabb megközelítésben: csapatmunka vs. gólszerzési helyzet magabiztos, egyedüli kihasználása. Nem is igazán akarom jobban taglalni, mert a cuccnak amúgy nemigen lesz valszeg kenyere az igazán mélyenszántó hozzáállás, sokkalta inkább tűnik úgy, hogy épp csak annyira akar majd belemászni, hogy adjon valamicske hátteret a sztorinak. Nem feltétlen hiszem, hogy be lesz majd fejezve a részemről, de egy-két rész erejéig még szerintem próbálkozok vele, mert amúgy viszonylag érdekes témát peceget a sztori, mégha nem is feltétlen fogja olyan hozzáállással kezelni, mint amilyent megérdemelne.


Bocchi the Rock!: Ezt is arról a Twitter accról vettem észre, ahol a BL-t is, ellenben itt még inkább kiütközött az, hogy vizualitásokban-rendezésben egy kiemelkedőbb adaptáció van készülőben, és az első részt megnézve ez nem is lett meghazudtolva, ellenben másvalami igen, a cucc általános hozzáállása. Látszólag ugyanis egy "aranyos kislányok zenekart alapítanak" cuccnak tűnt a BtR, és habár nem tűnt ellenszenvesnek, mégsem keltette fel a figyelmem, tényleg inkább csak a sakuga miatt akartam belenézni - aztán meg kiderült, hogy a BtR-ben egy olyan cucc lakozik, ami bizonyos szinten a fekete humor sportját űzi egy meglehetősen gátlásos, szorongásokkal teli lánykán keresztül -és jól is űzi azt a sportot-, azonban meglepően jó érzékkel tudja eltalálni, hogy hol van meghúzva a túlzottan depresszív, vagy éppen a jó ízlés határa. Ezt a határt nem átlépvén pedig olyan dialógírásban is mozog, ami jó értelemben feszes-ütemes, életszerűbb, és a szereplők is kimondottan kedvelhető, szórakoztató figurák. Nem néztem amúgy, hogy melyik magazinban fut a BtR, de első blikkre a Kirara magazinos Machikado Mazokura emlékeztet a cucc, ott is ügyesebben, technikásabban van összerakva a dialógusírás, mint az ember elsőre gondolná. Ezek mellett a cucc tényleg szemcukorkának is ígérkezik a nem ritkán mozikba szánt címekre jellemző kameraállások, vagy éppen a karaktermodellek humoros egyszerűsítésének érzékét illetően, így biztosan nézni fogom ezt a stuffot. (Ja igen, majdnem leírtam, hogy "olyannak tűnik, mintha egy K-Ont írnának olyanoknak, akiknek az a cucc nem tetszett", de ez annyira smoothbrain véleménynek tűnik, hogy nincs meg a húzódzkodás, hogy ne a végére, zárójelbe tegyem)


Gundam - Witch of Mercury: Gyónás ideje van, mert eddig csak két Gundam inkarnációt tettem a magamévá: a 08th MS Teamet, illetve a War in the Pocketet, és a bepótolandók listáján is csak a G-Gundam és a Build Fighters van, mint Gundamek, amik felé 100%-os érdeklődésem van. Ebből kisakkozható, hogy nincs sok tapasztalatom a Gundam birodalommal, így hát a bizonyos értelemben esélytelen nyugalmával vártam, mit fog mutatni magából a WoM. És hát... nemigen jött be. Pontosabban azért nem, mert szinte mindegyik jellemző olyan módon volt eltolva az általa képviselt extrém felé, ami eléggé unszimpatikusra sikeredett, és a karadesignokkal párosítva még inkább olyan cucc érzését keltette bennem, amely a kelleténél jobban fel van mászva a saját fenekébe az "egyedi" arculatért. Aztán egy ismerősöm ajánlására megnézte a prológus nulladik epizódot, és hoppá, kiderült, hogy nem egy elhanyagolható valamiről van szó, hanem konkrét első rész materialról, ami mindjárt egy másabb fajta cucc arculatát festett le. Viszonylag kellemesre sikerült összehozni az aktuális Gundam sztori, mint orvosi-eszközből-haditechnika felállítását, és még drámai súlyból is jutott belőle egy közepesnél viszonylag erősebb mértékkel, azonban itt kezdtek kicsit összeakadni a dolgok. Mert hogy a nulladik rész írási hozzáállása valamelyest földhözragadtabbra, háborús drámához hűbbre lett kerekítve a papíron első rész túlzásaihoz képest, így viszont az a helyzet van, hogy a két arculat nem hogy egy sztorin belül van jelen, de még össze is fognak futni-fésülődni. És igen, ebben az a valamelyest aggasztó és bosszantó a részemről, hogy a háborús-haditechnikás dráma még érdekelne is, de egy olyan másik féllel lesz egybeházasítva, amihez már nem füllik annyira a fogam, úgyhogy majd meglátjuk, mit fog kidobni a gép.


Chainsaw Man: Avagy igen, a szezon egyik legnagyobb dobása, aminek népszerűségével talán csak a Spy x Family, a Hero Academia, meg még talán esetleg a Bleach fog egyenlő félként szemben állni. Avagy az első olyan cucc, ami jó idő után mangaolvasásra késztetett, rögtön két okból is. Először mert egy ismerősöm hatalmas CSM rajongó, másrészt mert az anime első része nem győzött meg annyira. Pedig jó pár hónappal korábban elolvastam már a manga első öt fejezetét próbából, és az alapján még tetszett is, de a legnagyobb tényező, amivel az anime első része inkább a manga felé irányított, az az, hogy ezt nem egy szimpla résszel kellett volna elindítani. A CSM sztori eleje ugyanis annyira borús, melankolikus, brutális, de mégis kimért, hogy ehhez egy ennek megfelelő tempózás, "kameraállások" és atmoszféra kellett volna, amit az anime ugyan próbált hozni, de valahogy bele kellett szuporítani a tartalmat úgy, hogy legyen érdeklődés csinálás a következő részhez. Huszonx részbe meg ugye nem fér bele a végtelenség így lett egy olyan eredménye, ami önmagában szerintem nem lenne elég meggyőző arra vonatkozóan, hogy a CSM mégis miért vált akkora nagy dologgá, hepeninggé az Interneten még úgy is, hogy animének akkor még se híre, se hamva nem volt. Igazságtalan lenne azt mondani, hogy a preimer nem hozott volna legalább valamennyit a manga esszenciájából, mert valamennyi tényleg ott van belőle, csak... nem elég, szerintem. Ezt amúgy a második epizód megtekintése meg is erősítette bennem, mert abban már sokkalta szolidabb lett az összkép, és még nagyjából ott is ért véget, ahol egy dupla epizód kezdésnek ildomos lett volna, így hát nem is kérdéses, hogy a jövőben is azt fogom mondani mindig, hogy "a-a, első két részt egyszerre, úgy lesz jó az első kóstoló". Már csak azért is, mert a két epizód között végigrágtam magam a mangán, és habár nem osztom 100%-ban a körülötte lévő, néha már-már idiótaságba átmenő hype-ot, még így is egy kimondottan jó cucc lett belőle. Annyira, hogy akár a 8.5/10 értékelés iskolapéldájának is elkönyvelhető cucc lett belőle, ami ráadásul jó érzékkel idézi fel Go Nagai stílusát is (= egyforma alapossággal és odaadással veti bele magát az vérbélbelsőségbe, a kanosságba, és az érzelmekbe kertelés nélküli, becsülendően alázatos beleásásba egyaránt).
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Dodgers írta: 2022.10.18. 23:53 két epizód között végigrágtam magam a mangán
Mármint a teljes, komplett part 1-en? (Ha jól emlékszem, írtál róla valamit Twitteren is, de most nem rémlik konkretizáltan.)
Egyébként igen, eleinte nekem is csak egy good read volt, semmi több, de aztán ahogy érlelődött, ülepedett, idézgettem fel belőle dolgokat, jeleneteket, karaktereket, merültem el kicsit jobban a fanbase-ben + olvastam újra az egészet az anime előtt (immár fizikálisan), rá kellett jöjjek, hogy a CSM baromi jó cucc, ami mögött egy rendkívül izgalmas és tehetséges szerző áll.

Más:
Egykoron ígértem, hogy ha követni bizonyosan nem is fogom, de vegytiszta nosztalgia-keltető apropóján belekukkantok majd az új Bleach valamelyik epizódjába, és hát úgy alakult, hogy az a valamelyik epizód pont az első lett.
Noss... hazudnék, ha azt mondanám, az a jelenet, mikor Ichigoék felbukkannak, nem váltott ki belőlem néminemű mosolygást (a jó értelemben vett fajtáját, amit pont az említett nosztalgia hozott elő), de hogy én ezt mai fejjel már nem bírnám követni, az szinte biztos, és most mondom ezt úgy, hogy még hozzá sem számoltam Kubo konstans fasság-lavináját, ami pont ennek az arc-nak az elején érte el a zenitet és döntöttem úgy anno, hogy nem érdemes tovább követni ezt a mangát, mert ez már szimplán csak rossz és nem szórakoztatóan blőd.
Ez az új anime ettől függetlenül meglehetősen tisztességes fizimiskát kapott, a régi Tesco gazdaságos megoldásoknak nem nagyon találni már nyomát, szóval ezért riszpekt.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta: 2022.10.19. 08:57 Mármint a teljes, komplett part 1-en? (Ha jól emlékszem, írtál róla valamit Twitteren is, de most nem rémlik konkretizáltan.)
(igazán megjegyezhetném végre, hogy a CSM már egy két Partos sztori, de) Igen, a P1-re gondoltam konkrétan, a P2-őt szerintem jóval későbbre hagyom, mert a P1 fejezetei kimondottan sokszor értek véget olyan pontokon, aminél szívtam volna a fogam, ha chapterről-chapterre kellett volna várni a fordításra. De legalább mindig képes volt honorálni a manga a tovább olvasást, és valszeg nálam is bővülni-mélyülni fog a P1-el kapcsolatos vélemény az idő múlásával, mert az utolsó fejezet után is gondoltam, hogy egy iszonyat erős, az idejével kimondottan jól gazdálkodó 8.5/10 cuccról van szó, és most, az anime második része után is még inkább megvan ez a fíling. Igazi, jó értelemben modern shounen, ami néha még a seinen kategóriába is átcsúszik.

Azt mondjuk most is fenntartom, hogy a CSM elég shounen ahhoz, hogy valamilyen szinten korlátozza Fujimoto érvényesülési képességeit (pölö a Goodbye Eri atmoszférikussága/személyesebb stílusa jobban tetszett a túltolt utolsó panel ellenére is), de amennyire feszes tempójú a CSM, mindenképpen megilleti a hátba veregetés azért, hogy még a rövidebb időre bedobott szereplőkbe is jutott annyi jellem-karakter, hogy érdemi részei legyenek az idézőjeles tapétának. A főbb szereplők meg határozottan jó betekintést adnak Fujimoto írói stílusába, szóval akármennyire tartom egy kicsit túlértékeltnek a cuccot (főleg a waifuing frontján, néha-néha már átcsap egy ironikus "basszus, bár én tudnék így rápörögni valamire" reakcióba a részemről), azt szvsz semmiképp se lehetne nekivágni, hogy nem érdemelné meg azt a népszerűséget, amit megszerzett.
Kép Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Már kint van egy hete, de én csak most néztem meg a Link Click 2. évadának új előzetesét... hát mi lesz itt, kérem szépen? :eye:
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

annarancs írta: 2022.11.05. 22:38 Már kint van egy hete, de én csak most néztem meg a Link Click 2. évadának új előzetesét... hát mi lesz itt, kérem szépen? :eye:
Sok izgalom. Alig várom!
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Új Nier Auto PV.

Ez ki? Filler karakter vagy valami "a 328. kapcsolt termékben szerepeltem két percet" kari?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta: 2022.11.26. 11:11 Új Nier Auto PV.

Ez ki? Filler karakter vagy valami "a 328. kapcsolt termékben szerepeltem két percet" kari?
Ha jól vettem ki a hozzászólásokból, a light novel-ben és a Yorha színdarabban szerepelt.
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Így év végén még bepótoltam néhány idén korábban megjelent címet:

Blue Thermal

Repülős slice of life-ot nem sűrűn látni az aktuális anime kínálatban, pedig a témában szerintem van potenciál. Ezért is keltette fel a figyelmem e film, azonban az a tény, hogy egy fiatal nő áll a középpontban és körülötte jó részt férfiak vannak azt sugallta lesz benne romantika/szerelmi háromszög. Önmagával ezzel nem lenne gond, de féltem a fókusz erre kerül a repülős téma helyett. A félelmet pedig a film eleje egyből erősítette a főszereplő nő kijelentésével, ami szerint azért megy egyetemre, hogy bepasizzon. De végül a romantika nem uralta a filmet. Sőt tetszett, hogy a lány - kis spoiler - nem valakibe, hanem a repülésbe lett szerelmes.

Maga a sztori arról szól, hogy Tamaki friss egyetemistaként részt vesz az egyik egyetemi klub toborzóján, ahol véletlenül kárt teszt egy másik klub, a repülőklub egyik gépében. A gép javítási költségét Tamaki nem tudja kifizetni így csatlakozik a repülőklubhoz, hogy ledolgozza a kárt. A tagok javában dolgoznak azon, hogy sikeresen vegyenek részt az idei siklórepülő versenyeken. Hamar világossá válik a győzelem kulcsa Tamaki lesz.

Érdekes és egészen jó alap, csakhogy a gond az túl sok mindent akartak ebbe a bő másfél órába belepakolni. Ugyanis 4 bonyodalom forrás is van, a verseny, a románc, Tamaki családi háttere és az egyik fontos srác családi háttere. Mindent pedig nem sikerül normálisan kibontani, ami összecsapott érzetet kelt. Igazából egy 12 részes sorozattal jobban jártunk volna.
Emiatt a vége is valamelyest a levegőben lóg és hiányérzetem maradt az anime után.

A karakterekről nem lehet sokat írni. A főszereplő csaj átesik egy kisebb jellemfejlődésen, illetve ő róla tudunk meg a legtöbbet, de rajta kívül másról nagyon semmit. Még a két fő srácról sem akik a románc/szerelmi háromszög alapját szolgáltatnák.

A megvalósítással nincs gond, szép anime.

Egyszeri kikapcsolódásnak elmegy, de a játékideje nem elég mindenre, amivel foglalkozni szeretne.


Bubble

Kissé csalódtam, többet vártam a filmtől. Sokat elmond az, hogy a parkour-ös részek működtek a legjobban minden más már nem annyira.
A sztori nagy vonalakban annyi, hogy egy nap különös buborékok szálltak alá a fellegekből, melyek Tokiót érintették a legsúlyosabban lévén annak jó része egy óriás buborékba került, különböző gravitációs anomália kíséretében. Évekkel később pedig a buborékon belül az elárasztott város romjain árva gyerekek csoportjai élnek, kik parkour-özéssel töltik mindennapjaikat. A főszereplő srác Hibiki az egyik csoport ásza, azonban egy nap nem sikerül az egyik ugrása és majdnem vízbe fullad. De végül egy buborék vagyis abból formálódó lány, Uta megmenti őt és innentől kezdve együtt lógnak.

Számomra a buborék jelenségnél hihetetlenebb az, hogy pár árva gyerek népesíti be Tokió romjait és mondjuk nem különböző szervezetek (akár hivatalos akár illegális). Nehéz elhinni, hogy a hatóságok nem dugták volna be őket árvaházba, illetve, hogy csak lazán őrzik a buborék Tokió határait. De ez végül is csak egy apróság amit furcsállottam és a filmnek amúgy is vannak nagyobb problémái.
Például a magyarázatokkal elég szűkszavú. Nem azt vártam, hogy a számba rágja a film a dolgokat, de jelen állás szerint egy jó pár dolog a levegőben lóg:
SPOILER
amikor Uta a film végén újra felbukkan, miért veszi föl emberi alakját? Miért jöttek a buborékok a Földre? Mik is pontosan ők? Annyit derül ki, hogy van vmi kollektíva, amiből Uta kivált meg ellent mondott. De miután visszatért mi is történt? Átvette az irányítást fajtársai felett vagy meggyőzte őket? Tokiói óriás buborék miért is létezett pontosan és miért is tűnt el? Mi lett a többi buborékkal.
És még napestig sorolhatnám mi mindenre nem hogy választ de még arra való utalást sem ad az anime.

Ami szájbarágósra sikeredett az a mondanivaló, a “pusztulás és újjáépülés” körfogásáról. Pedig a buborékok egy jó allegória erre, hiszen a buborék kipukkadva víz lesz, de a vízből aztán majd megint buborék lesz. Mondjuk emiatt a spirálos analógiát fölöslegesnek éreztem a film végén.
Alapjáraton véve nincs gond a mondanivalóval, csak éppen eléggé erőltetetten van beleszőve a történetbe, ezért szájbarágós. Na de, hogy mi is akarna lenni a sztori? Az egy jó kérdés. A film nagyon szeretne egyfajta szerelmi történetet elmesélni, azért is szajkózza a hableányos hasonlatot állandóan, de ez egyáltalán nem jön össze neki. A gond már ott kezdődik, hogy egyik karakterhez se lehet kötödni. Egyszerűen nem szimpatikusak. Románc pedig nem igazán fejlődik ki, lévén nem látjuk és érezzük, hogy kettőjük közt ilyen kötelék alakul ki. Tudjuk mi a vonzalom alapja:
SPOILER
a srác szereti a csaj énekét, az meg örül, hogy vki emiatt felfigyelt rá.
Viszont csak egy-szer kétszer elhangzik milyen fontos az egyik a másiknak meg végén a drámainak szánt pillanatnál megy a sírás. Ami azért csak annak szánt mert egyáltalán nem tudott meghatni.

A megvalósítás pazar, piszkosul látványos egy film és az aláfestések is kellemesek. Azért is működnek jól a parkour-os részek, ami mellesleg elég izgalmasak is.

A Bubble egy látvány film és semmi több. Ha így ül elé le az ember, akkor nem fog csalódni. Ellenkező esetben úgy jár mint én.


Estab-Life: Great Escape

Ez a sorozat eléggé a radarom alatt volt, csak nemrég mikor újranéztem az idei évben megjelent animéket botlottam bele.

Nem tudni pontosan mikor és hol járunk csak annyi biztos, hogy több különböző fallal körülvett klaszter létezik, melyek nevei megegyeznek az egykori Tokió kerületeinek nevével. Egy-egy klaszter egy-egy sajátos társadalmat rejt, van ahol kommunista pingvinek élnek, van ahol pedig az otaku paradicsom valósult meg. Ezáltal mindegyik saját törvényekkel rendelkezik, de van egyetlen egy törvény, ami minden klaszterre érvényes: az adott klasztert lakosai sosem hagyhatják el. Viszont vannak akik elégedetlenek saját klaszterükkel és más életre vágynának másik klaszterben. Ő rajtuk segítenek az extractor-ok vagyis főszereplőnk csapata. Az anime pedig őket követi nyomon, ahogy teljesítenek egy-egy ilyen kérést.

Az előbbiből következik, hogy epizódikus a sorozat, csakhogy az egyes esetek nem valami érdekesek, illetve a bemutatott társadalmak sem. Sőt utóbbi esetén elég abszurd klaszterek léteznek például ahol a legfőbb törvény az, hogy tilos alsóneműt hordani. Ezen a téren sajnos az anime nem aknázta ki a benne levő potenciált. Inkább vígjátékosabbra fogja figurát és valóban a sorozat harmadától van egy-kép jó poén részenként.

Ami miatt nézeti magát az anime, hogy in medias rest kezd. Az első részben például még nem teljesen jön át, amit én itt korábban leírtam plot gyanánt. Vagyis az ember kíváncsi arra (vagy legalábbis én az voltam), hogy mégis mi a fene ez a világ. A sorozat fő ereje pedig abban rejlik, hogy erre a választ szép lassan adagolja nem egyszer csak kisebb utalás formában. Így teret adva annak, hogy a néző maga kezdjen el konteózni. A végére nagyjából összeáll a kép és helyére kerülnek a dolgok, igaz nem túl eredeti a magyarázat. Nos hamar nyilvánvalóvá vált, hogy a
SPOILER
Matrix-ból
inspirálódtak az alkotók, lévén nem egy utalás van arra.

Mindezek után hihetetlen, hogy az anime hivatalos oldala és ezáltal minden animés szájt ami a sorozatról ír kifejezetten spoileres. Lévén rengeteg információt elárulnak a világról, holott az anime ezek nagy részéről csak az utolsó epizódban ejt szót.

Maguk a karakterek szórakoztatóak és egy részük egész jól kidolgozott. Hiszen elég színes az extractor csapat lévén két különleges képességgel rendelkező lány, egy slime lány, egy robot és egy kutya-ember srác alkotja. Persze azért kellett idő, hogy megkedveljem őket.

A megvalósítás nem rossz, nagyrészt rajzolt vagy legalábbis nagyon annak tűnő hátterek előtt ténykednek a CGI karakterek. Amik egész jól meg lettek alkotva (persze a rajzoltnak jobban örültem volna), mondjuk a Polygon Pictures-től nem is vártam mást.

Összességében sokkal többet kilehetett volna hozni az animéből, mint amit végül sikerült az alkotóknak. Egynek elment, de nem sokáig marad meg az ember emlékezetében. Illetve érdemes kerülni bármilyen leírást az animéről a jobb élmény végett.


Ezek után rá is térnék az őszi szezonos címekre:

Seiken Densetsu: Legend of Mana - The Teardrop Crystal

Általában ha belekezdek egy sorozatba akkor végig is nézem, de ezt 6 résznél tovább nem vagyok hajlandó folytatni. Rettentően semmilyen és érdektelen a sorozat, arról nem is beszélve, hogy lerí róla, hogy játékadaptáció. Lásd mikor a főhősnek eltörik a kardja, akkor elmegy a kovácshoz, aki megjavítja, ha megszerzi a szükséges nyersanyagot, így a srác elmegy beszerezni azokat.

A sztori az eddigi részek alapján annyi, hogy főhősünk összebarátkozik két a falujába látogató idegennel kik saját fajtájuk a Jumi tagjait keresik. Lényegében csatlakozik hozzájuk, közben meg kiderül, van egy gyilkos ki a Jumikre vadászik, hogy megszerezze azok kristályát. Ennyi.

A főhős nem OP, de az már nevetséges, amikor a gyilkos kétszer is meglóg az orruk elől, úgy, h az meg nem öli meg vmilyen oknál fogva a főszereplőket.

A karakterek nem szimpatikusak és nem is érdekelt, hogy mi lesz velük.

Általában a játékadaptációk sokkal silányabb minőségűek, ezért vmelyest meglepő, hogy egész korrekt megvalósítást kapott.

Az egyetlen igazi pozitívuma a sorozatnak az opening dal, mely kifejezetten tetszik.

Gyenge, 6 résznél tovább nem pazaroltam rá az időmet.


Muv-Luv Alternative 2nd Season

Nem lehet eléggé ismételni azt, hogy ne nézze meg az, aki nem olvasta vn-neket, mert tönkreteszi az élményt.

A 2. évadra nem sokat változott a sorozat, szinte ugyan olyan minőségű mint az első. Igaz most sokkal jobb OP-ED párossal rendelkezik, melyeket mindig szívesen végig hallgattam. Továbbá örvendetes, hogy nem csak az alapjául szolgáló vn-ből, de az ahhoz kapcsolódó más Muv-Luv művekből is merítettek. Ezért is bosszantó, hogy az eredeti sztorival meg eléggé mostohán bántak. Például nem szántak időt a karakterek felvezetésére, akiknek drámai pillanatai így egyáltalán nem érintettek meg.

Egyetlen egy szegmensét adaptáltja mondhatni hibátlanul a történetnek, méghozzá a sadogashima-i ütközetet. Ott jó a tempó, mindenre jut idő, vagyis az akcióban továbbra is jeleskedik az anime.

Az utolsó résszel bezárólag természetesen nem ér a sztori végére és egyelőre nincs hír arról, hogy folytatnák. Persze nem kizárt, h később esetleg a hamarosan megjelenő Muv-Luv magazinban lesz erről hír. Mondjuk ha lesz folytatás az azért bosszantó, mert ha már több mint 24 epizódot szántak az adaptációra, akkor igazán kezdhették volna a történetet a legelejétől normálisan adaptálva. Ha meg nem akkor azért, mert mi értelme volt csak egy részletet nem túl jól adaptálni a műből.

A vn fanjainak egyszer érdemes lehet megnézni, de amúgy kihagyható.


4-nin wa Sorezore Uso wo Tsuku

Egy gondolatolvasó lány, egy egykori nindzsa lány, egy kislánynak álcázó idegen és egy lánynak beöltözött fiú barátságáról és elborult mindennapjairól szóló sorozat a 4-nin wa Sorezore Uso wo Tsuku. Elég nagy őrültség, de jókat tudtam rajta nevetni, illetve meglepő módon nem egyszer aranyos az anime. De nem a cukiskodó hanem a szerethető módon. Ilyenkor amúgy egy kis mondanivalót is próbál átadni.

A karaktereket kedveltem, bár nehezen tudtam megemészteni, miként képes egy srác úgy élni, hogy lánynak tetteti magát a suliban. Persze ez is sok vicces pillanatot szült, de lehet jobban örültem volna, ha Tsubasa helyzete más.

Különösebben az OP-ED nem nyerte el a tetszésem, de előbbiben van valami, ami kicsit megfogott. Talán az, hogy elég jól átadja ezt az elborult sztori feelingjét.

Szerethető de egyben szórakoztató kis őrültség, amit érdemes megnézni.

Az őszi szezon egyik legjobbja.


Akiba Maid Sensou

A maide cafe-s sorozatokért annyira nem vagyok oda, ezért is lehetett, hogy először elsiklottam mellette. Csak amikor nemrégiben olvastam, hogy van benne Muv-Luv utalás vágtam bele. Örülük, hogy így tettem. Lévén ez az abszurd felállás, hogy a maid lányok véresen komolyan veszik a munkájukat egyfajta yakuza stílusban, fergeteges.

Szó szerint brutálisan komolyan veszi magát a sorozat, ami lényegében a humorának alapja. Maga sztori egy kerek egész. Ami lényegében arról szól, hogy a naiv Nagomi miként döbben rá arra, a maid cafe-kban dolgozó lányok munkája mennyire véres és szeretet nélküli. Azonban nem ő szerintem a sorozat fénypontja, hanem a vele egyszerre kezdő 3x éves Ranko, ki előbb öl aztán gondolkodik mentalitásával, szűkszavú kommunikációjával és hideg tekintetével egyből belopja magát az ember szívébe. Persze ehhez nagyban hozzájárul az őt megszólaltató Satou Rina játéka is.
Még az üzletvezető Yasuko egy emlékezetes karakter, ki ritka nagy szerencsétlenség. Persze rajtuk kívül a többiek is kedvelhetőek.

A végére egész jó és kerek történetet hoznak ki belőle, pár meglepő fordulattal. Mondjuk a fináléra megborul a sorozat egyensúly, már ami a vidám/vérgőzös/túlzó mivoltát illeti és kissé túl komollyá válik.

A látvány pöpec és az aláfestések se rosszak. Az ed dal tetszik, de az op mint szám nem igazán. Viszont tagadhatatlan, hogy az opening teljes egészében remekül átadja az anime abszurditását és ha valaki csak azt nézi meg, már tudni fogja milyen sorozat az Akiba Maid Sensou.

Véres de egyben rendkívül szórakoztató anime, kerek történettel.

A szezon legjobbja lett nálam, sőt az év egyik legemlékezetes animéje is.


Ezeken felül még nézem a Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute!-t is, de még egyelőre fut. Mondjuk hihetetlen, h egy ilyen kaliberű sorozat kap egyből 20 részt.
A Spy x Family folytatását meg még egyelőre nem láttam, nem volt még hozzá kedvem, majd később bepótolom.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akik majd követik innen a Nier Automata animét, legyenek oly' derék jóemberek és számoljanak majd be a cucc milyenségéről pár rész után. Szóval nah, hiába néz ki már most tök jól és elvileg a zenei anyag is meglesz hozzá (ami ennél a cuccnál fontos!), de egyszerűen még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy animében is működne.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Revenger

Őszintén, nem merre számítottam, de nem lett rossz. Kellően akciódús, tele van fura karakterekkel - akik kb. annyira hűek az adott korhoz, mintha hirtelen itt megjelennének mondjuk az ókori rómaiak -, valamint van benne egy nagy adag rejtély is. A korhűtlen karaktereket leszámítva, akik amúgy érdekes figurák, minden nagyon tetszett. Az opening, a történet, valamint a grafika is a helyén van. Szóval, szerintem nézek még belőle pár részt, mielőtt eldöntöm, hogy dobom-e, vagy végignézem.


Tomo-chan wa Onnanoko


Ebből is még csak egy rész ment le, de nagyon aranyos. Tomo-chan egy kifejezetten fiús lány, aki szeretné, ha a legjobb barátja, Jun nem csupán haverként tekintene rá, hanem végre lányként. Csak hát Tomo az a fajta lány, aki inkább az öklét használja beszéd helyett és cseppet sem viselkedik lányosan. De próbálkozik, még ha Jun még mindig vak arra, hogy a legjobb haverja egy lány. Habár már az első epizódban vannak arra utaló jelek, hogy Jun talán mégsem vak, csak nem tudja kezelni a dolgot. Minden esetre egy édes kis slice of life kezdete, ami megmosolyogtat. Pedig nem én vagyok a shoujo animék célkorosztálya. ::jeye:: ::japtoun::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2023.01.06. 18:43 Akik majd követik innen a Nier Automata animét, legyenek oly' derék jóemberek és számoljanak majd be a cucc milyenségéről pár rész után. Szóval nah, hiába néz ki már most tök jól és elvileg a zenei anyag is meglesz hozzá (ami ennél a cuccnál fontos!), de egyszerűen még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy animében is működne.
Tessék már rögvest megosztom az első epizódról a gondolataimat:

NieR:Automata Ver1.1a - 1.rész: Én kifejezetten vártam a sorozatot, lévén a játék nagy kedvenc. Persze voltak kétségeim és sajnos az első epizód után még vannak is. Az látszik, hogy a készítők ismerik az alapanyagot és sok minden visszaköszön ami jó, csak talán túlzottan is ragaszkodnak a játékhoz, ami már nem feltétlen sül el jól.

A probléma, hogy mindent 1:1-be akarnak adaptálni, mely a nyitó epizódot eléggé kapkodóssá tette. Egy adaptációnál nem baj, ha két fontosabb mozzanatot az alapanyagtól másképp kötnek össze ha hűek maradnak annak szellemiségéhez. De az baj, ha két fontosabb mozzanatot úgy kötnek össze, hogy igazából mindent röviden bevágnak az alapanyagból csak animésen. Ahogyan az ment itt most.

Egyszerűen azt vettem észre magamon, hogy nem egyszer azért tudom csak követni a látottakat, mert az anime felidézte bennem, hogy mi történt a játékban. Vszínűleg tartom egy anime only néző ha tudta is követni mit látott, azt nehezen tudta megtenni.

De van esély, hogy talán a folytatás nem ilyen lesz, lévén a nyitó és záró jelenet (nem a pupet show ) remek lett. Itt éreztem azt, hogy a rendező nem csak tudja mit kell átvenni, de érti azt és a saját víziójában át tudja adni.

Jó pofa volt a rész után a puppet show, ahol az egyik játékbeli komolytalan ending-et mutatták be. De én lehet az erre szánt időt a tényleges epizódra fordítottam volna inkább.

A látvány elég felemás sajnos a CGI sokszor kilóg, sőt amikor a 3D-s karakter modell látszik a mechában, ott kifejezetten csúnya. Pedig a rajzolt részek szépek és azokkal nincs is gond. Öröm viszont, h a játék aláfestései hallhatóak a jelenetek alatt.

Ha az első epizódra, mint tömény fan service-ként tekintek meg vagyok elégedve, ha mint egy anime első részeként már nem.
Kép
Válasz küldése